Slagao te je, omjer im je 1:1, ako ti je materijal 2 milje, uzeće ti i za ruke 2 milje. Egger kuhinja ne postoji, vjerovatno ti je Egger radnu ploču stavio a ostalo uradio u Turskoj ili Poljskoj iverici ili medijapanu ako nisi išla sa farbanim medijapanom.paladinka wrote:Ali koliko on takvih ugovora ima mjesecno , ali sto ti ne kontas je njegova racunica na kraju mjeseca, znaci on mora sebi sam zdravstveno plati , penziono , mozda neko zivotno osiguranje , bas kao majstor ti se uvjek moze desiti nesreca, porez,. Ja ne znam kako ne kontas .HAVANA wrote:Cuj citav dan posla 200 km.Daj ja cu ti montirati za 200km,100 sam ih smontirao.
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#19551 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19552 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Naravno , ja bas mislila da je egger kuhinja u austriji proizvedana. Pa 80 posto namjestaja dolazi iz Poljske.gidra wrote:Slagao te je, omjer im je 1:1, ako ti je materijal 2 milje, uzeće ti i za ruke 2 milje. Egger kuhinja ne postoji, vjerovatno ti je Egger radnu ploču stavio a ostalo uradio u Turskoj ili Poljskoj iverici ili medijapanu ako nisi išla sa farbanim medijapanom.paladinka wrote:Ali koliko on takvih ugovora ima mjesecno , ali sto ti ne kontas je njegova racunica na kraju mjeseca, znaci on mora sebi sam zdravstveno plati , penziono , mozda neko zivotno osiguranje , bas kao majstor ti se uvjek moze desiti nesreca, porez,. Ja ne znam kako ne kontas .HAVANA wrote:Cuj citav dan posla 200 km.Daj ja cu ti montirati za 200km,100 sam ih smontirao.
- mirsek
- Posts: 12949
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19553 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I da tako radi 15 dana mjesecno, izadje na 3 milje. Ako si dobar majstor imat ces toliko posla i zarade.paladinka wrote:Ja sam sebi egger kuhinju montirala, i kao sto sam sam rekla nije velika kuhinja ali opet je covjek ostao citav dan , znaci nije njegova kuhinja. Ali on sam je rekao on od te kuhinje ima 200 maraka . Citav dan posla , i on sam od toga mora benzin platiti , porez , nesto za penziju nije to toliko puno.
Doduse imat ces i toliko u eurima ako radis vani.
Eno traze auto mehanicare u nekoj Njemackoj firmi, plate do 3000 eura zavisno od iskustva, doduse ne znam jel brutto ili netto.
Last edited by mirsek on 07/10/2019 23:12, edited 2 times in total.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19554 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Da ali ja opet tako kazem da ti ostale dazbine uzmu skoro jos 50 posto.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19555 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Hajd recimo nek ti ostane i te tri milje , imas familiju , nije to nesto puno.
- mirsek
- Posts: 12949
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19556 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ne mozes tako, ima familiju i onaj sto radi u fabrici za 600 KM ili komercijalista koji ima 800 KM.paladinka wrote:Hajd recimo nek ti ostane i te tri milje , imas familiju , nije to nesto puno.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19557 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E , to je vec druga tema , i pitanje sto svi zele na zapad.mirsek wrote:Pa ne mozes tako, ima familiju i onaj sto radi u fabrici za 600 KM ili komercijalista koji ima 800 KM.paladinka wrote:Hajd recimo nek ti ostane i te tri milje , imas familiju , nije to nesto puno.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19558 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
POlako dolazimo do teme koju ustvari malo ljudi interesira, sta je sa kasirkam u prodavnicama , sta je sa radnicima u fabrici , ne ... svako gleda na svoju guzicu.
- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#19559 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kontaju da moze i na Zapadu laganini, piva, cigara, sta ce nam gazda za rucak donijetipaladinka wrote:E , to je vec druga tema , i pitanje sto svi zele na zapad.mirsek wrote:Pa ne mozes tako, ima familiju i onaj sto radi u fabrici za 600 KM ili komercijalista koji ima 800 KM.paladinka wrote:Hajd recimo nek ti ostane i te tri milje , imas familiju , nije to nesto puno.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19560 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To je isto malo predrasuda.
- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#19561 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Koliko malo?paladinka wrote:To je isto malo predrasuda.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19562 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ljudi hoce da rade i da zarade , naravno sigurno ima i fuseraja , ali sa ti ne mozes daleko.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19563 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U jednoj firmi i ne smijes fuserati.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19564 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cesto se radi i o kvalitetu obrazovanja , recimo na zapadu zanatske skole su jos uvjek cjenjenje , znaci ako imas zanat motes fino zaraditi za zivot , ne ces biti bogat , ali mozes fino zivjeti , i onda usavrsavanje a i o svega .
- mirsek
- Posts: 12949
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19565 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa napisao sam davno, onaj ko u BIH ima ispod 1000 KM plate, njemu ce u Njemackoj finansijski skoro sigurno biti bolje, znaci vecini ljudi iz BIH.paladinka wrote:POlako dolazimo do teme koju ustvari malo ljudi interesira, sta je sa kasirkam u prodavnicama , sta je sa radnicima u fabrici , ne ... svako gleda na svoju guzicu.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#19566 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jedna Poljakinja mi je ukazala na to da nisu Lolek&Bolek, nego Bolek&Lolek... Ona valjda zna, zemljaci su... Ne znam zasto je ta inverzija bitna, ali insistirala je dugo na tome...HAVANA wrote:To mi nesta poznato.Al pederski zvuci.detroit-mercy wrote:Lolek i BolekHAVANA wrote:Ja znam ciku,zagora,zalosnu sovu,blek stenu,grunfa,alan forda,broja 1...Ko su ovi?Cuj lolek i bolek.Lijepi grunf i sir oliver.Halo bing,kako brat?
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#19567 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I to je problem sto se uvjek gleda ko dobro zaradjuje a ne ko lose plate ima.mirsek wrote:Pa napisao sam davno, onaj ko u BIH ima ispod 1000 KM plate, njemu ce u Njemackoj finansijski skoro sigurno biti bolje, znaci vecini ljudi iz BIH.paladinka wrote:POlako dolazimo do teme koju ustvari malo ljudi interesira, sta je sa kasirkam u prodavnicama , sta je sa radnicima u fabrici , ne ... svako gleda na svoju guzicu.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19568 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jeste li se dogovorili na vrhuncu rasprave?drndalo wrote:Jedna Poljakinja mi je ukazala na to da nisu Lolek&Bolek, nego Bolek&Lolek... Ona valjda zna, zemljaci su... Ne znam zasto je ta inverzija bitna, ali insistirala je dugo na tome...HAVANA wrote:To mi nesta poznato.Al pederski zvuci.HAVANA wrote:Ja znam ciku,zagora,zalosnu sovu,blek stenu,grunfa,alan forda,broja 1...Ko su ovi?Cuj lolek i bolek.Lijepi grunf i sir oliver.Halo bing,kako brat?
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19569 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jel fakatpaladinka wrote:Cesto se radi i o kvalitetu obrazovanja , recimo na zapadu zanatske skole su jos uvjek cjenjenje , znaci ako imas zanat motes fino zaraditi za zivot , ne ces biti bogat , ali mozes fino zivjeti , i onda usavrsavanje a i o svega .
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19570 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Rudari u Banovićima stupili u štrajk upozorenja, rudnik bez Nadzornog odbora
https://www.klix.ba/vijesti/bih/rudari- ... /191008001
https://www.klix.ba/vijesti/bih/rudari- ... /191008001
Ovdje na forumu se to tendeciozno radi.paladinka wrote:I to je problem sto se uvjek gleda ko dobro zaradjuje a ne ko lose plate ima.mirsek wrote:Pa napisao sam davno, onaj ko u BIH ima ispod 1000 KM plate, njemu ce u Njemackoj finansijski skoro sigurno biti bolje, znaci vecini ljudi iz BIH.paladinka wrote:POlako dolazimo do teme koju ustvari malo ljudi interesira, sta je sa kasirkam u prodavnicama , sta je sa radnicima u fabrici , ne ... svako gleda na svoju guzicu.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19571 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bice mu skoro sigurno bolje u odnosu na BiH. Nece se usreciti plaho ninu Njemackoj
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19572 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Službenici MUP-a izdali najmanje 10 vozačkih dozvola osobama bez položenog ispita
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sluzben ... /191008040
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sluzben ... /191008040
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19573 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kuhinje proizvedene u Austriji nema ispod 20 milja, imam jednu takvupaladinka wrote:Naravno , ja bas mislila da je egger kuhinja u austriji proizvedana. Pa 80 posto namjestaja dolazi iz Poljske.gidra wrote:Slagao te je, omjer im je 1:1, ako ti je materijal 2 milje, uzeće ti i za ruke 2 milje. Egger kuhinja ne postoji, vjerovatno ti je Egger radnu ploču stavio a ostalo uradio u Turskoj ili Poljskoj iverici ili medijapanu ako nisi išla sa farbanim medijapanom.paladinka wrote:Ali koliko on takvih ugovora ima mjesecno , ali sto ti ne kontas je njegova racunica na kraju mjeseca, znaci on mora sebi sam zdravstveno plati , penziono , mozda neko zivotno osiguranje , bas kao majstor ti se uvjek moze desiti nesreca, porez,. Ja ne znam kako ne kontas .
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19574 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa valjda jer je Bolek stariji i pametniji, to isto ko kad bi govorio Hercegovina i Bosnadrndalo wrote:Jedna Poljakinja mi je ukazala na to da nisu Lolek&Bolek, nego Bolek&Lolek... Ona valjda zna, zemljaci su... Ne znam zasto je ta inverzija bitna, ali insistirala je dugo na tome...HAVANA wrote:To mi nesta poznato.Al pederski zvuci.detroit-mercy wrote: Lolek i BolekCuj lolek i bolek.Lijepi grunf i sir oliver.Halo bing,kako brat?
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19575 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakva kljukusa ispadne u njoj?512MB wrote:Kuhinje proizvedene u Austriji nema ispod 20 milja, imam jednu takvupaladinka wrote:Naravno , ja bas mislila da je egger kuhinja u austriji proizvedana. Pa 80 posto namjestaja dolazi iz Poljske.gidra wrote: Slagao te je, omjer im je 1:1, ako ti je materijal 2 milje, uzeće ti i za ruke 2 milje. Egger kuhinja ne postoji, vjerovatno ti je Egger radnu ploču stavio a ostalo uradio u Turskoj ili Poljskoj iverici ili medijapanu ako nisi išla sa farbanim medijapanom.
