Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19501 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Da ali to je koliko ti majistoru platis , ali on mora sebi isto uplacivati neke socijalne dazbine plus porez , plus jedna osoba koliko moze raditi , max 12 sati dnevno , jedno vrijeme , znaci opet moras uzeti rasnike , plata , obaveze prema radniku. Stalno se govori koliko se platilo ali nikako koliko ostane majstoru na kraju.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#19502 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by drndalo »

To koliko ostane na kraju je poslovna tajna...
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19503 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Izgleda!
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19504 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Lajavikrelac wrote:Mene oni asociraju na ovu dvojicu:
Image
Muha,ko su sad ovi u picku materinu? :lol: Bas smo slatki.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19505 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Ja znam ciku,zagora,zalosnu sovu,blek stenu,grunfa,alan forda,broja 1...Ko su ovi?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#19506 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by drndalo »

HAVANA wrote:
Lajavikrelac wrote:Mene oni asociraju na ovu dvojicu:
Image
Muha,ko su sad ovi u picku materinu? :lol: Bas smo slatki.
Pat & Mat... Česi... :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19507 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

drndalo wrote:
HAVANA wrote:
Lajavikrelac wrote:Mene oni asociraju na ovu dvojicu:
Image
Muha,ko su sad ovi u picku materinu? :lol: Bas smo slatki.
Pat & Mat... Česi... :mrgreen:
E cuj cesi.Kakvi ba cesi? :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19508 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Odo guglat :ginisovac:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19509 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Nemoguce ba da ovo nisi vidio
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19510 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:Ja znam ciku,zagora,zalosnu sovu,blek stenu,grunfa,alan forda,broja 1...Ko su ovi?
Ne znaš aje to? Đe si ti rasto :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19511 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Od cengic vile do carsije :D Zato i znam ove sto nabrojah.Ovo naki supcici ceski. :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19512 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Nemoguce ba da ovo nisi vidio
Droga mi popila mozak :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#19513 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Ostane majstoru par milja mjesecno ciste zarade ako ima posla svaki dan, segrt ima satnicu 3-4 KM max.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19514 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

I segrt mora isto sebi isto platit penziono , i ostale dodatke.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19515 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Par milja , i opet se moram dotaknut teme gdje se pisalo koliko je potebno za normaln zivot u Bih.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19516 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Ja ne kazem da se ne isplati biti zanatlija, na stranu , zanat je super stvar, ali da ne trebamo ni pretjeravati sa tim zaradama majstora.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19517 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Zarade velike firme , gdje se ugovor sklopi toliko i toliko para , imas toliko i toliko vremena, i te firme su uvjek po pritiskom , i sa vremenom i uvjek malo radnika , jer naravno firma mora da zaradi.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19518 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Ostane preko milje ako se baš razbija od posla i to na većim pogođenim poslovima, ali to nije stalno. Zna se ponekad proći i sa 500-600 mjesečno ako je slabija potražnja. Provjerio.
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19519 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

HAVANA wrote:Ja znam ciku,zagora,zalosnu sovu,blek stenu,grunfa,alan forda,broja 1...Ko su ovi?
Lolek i Bolek :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19520 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

detroit-mercy wrote:
HAVANA wrote:Ja znam ciku,zagora,zalosnu sovu,blek stenu,grunfa,alan forda,broja 1...Ko su ovi?
Lolek i Bolek :mrgreen:
To mi nesta poznato.Al pederski zvuci. :lol: Cuj lolek i bolek.Lijepi grunf i sir oliver.Halo bing,kako brat?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19521 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Nisu ovo Lolek i Bolek
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19522 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Glede majstora i keramicara i hiljda i tisuca koje se zarade. Evo, kod mene starci skoro renovirali kupatilo i kad su vidili kako je skupo odluce jos renoviranja da rade :mrgreen: I to nakon sto je keramika po kvadaru otisla 50% u odonsu na prije par godina.
Jos uvijek su to jako male cifre, ne bih da kazem smijesne ali valjda nam i daju odgovor zasto majstori zgulise vani ko ludi :skoljka: .
Last edited by detroit-mercy on 07/10/2019 21:53, edited 1 time in total.
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19523 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:Nisu ovo Lolek i Bolek
znam, nego mi oni nest naumpali :mrgreen: .
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19524 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

detroit-mercy wrote:Glede majstora i keramicara i hiljda i tisuca koje se zarade. Evo, kod mene starci skoro renovirali kupatilo i kad su vidili kako je skupo odluce jos renoviranja da rade :mrgreen: I to nakon sto je keramika po kvadaru otisla 50% u odonsu na prije par godina.
Jos uvijek su to jako male cifre, ne bih da kazem smijesne ali valjda nam i daju odgovor zasto majstori zgulise vani ko ludi :skoljka: .
Upravo to , po mom misljenju cifre jesu smjesne .
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19525 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

I ja se opet ponavljavam , ako taj majstor hoce bas korektno sve da radi i porezi sve ostalo , ostaje mu malo .
Post Reply