Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1951 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

meni je došao danas. Možeš pogledati i na stranici, nađeš e izvod i loguješ se
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#1952 Re: Raiffeisen banka

Post by probook »

Imaju unjedljivo najgluplju sms uslugu. Nikakvu poruku ne dobijas ni za priliv niti odliv, nego jedino kada posaljes sms poruku da provjeris stanje racuna mozes viditi da li je bilo neke promjene na racunu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1953 Re: Raiffeisen banka

Post by Raigor Stonehoof »

Moze li neko ko ima Raiffeisen internet bankarstvo prebacit na engleski kad se loguje, pa postaviti screenshot prazne uplatnice?

Moram strancu objasniti kako da ih popunjava, a ne znam kako su nazvali polja. Hvala unaprijed :)
zokislav
Posts: 125
Joined: 17/01/2011 23:19

#1954 Re: Raiffeisen banka

Post by zokislav »

Slažem se da je SMS usluga niđe veze.
Aplikacija za mobilno bankarstvo vapi za redizajnom...
merkato
Posts: 169
Joined: 04/08/2012 23:55

#1955 Re: Raiffeisen banka

Post by merkato »

Jel NETKO prenio platu i dobio famozni bon od 100 km?

Ja sam prenijela..imala sam valjda najgoru banku u gradu(mislim da Raiffeisen ne može biti gori od ove) ..legla Plata i sad čekam bon..

Eh sad slučajno po komentarima na fb vidim da su nekim ljudima davali samo u dm-u bon a piše Bingo,amko...

Nadam se da NETKO ima iskustvo da je trošio u bingu..ne pada mi na pamet da na praškova i svijeće potrošim 100 km :?
free_too
Posts: 374
Joined: 02/07/2014 19:23

#1956 Re: Raiffeisen banka

Post by free_too »

Je li ko u skorije vrijeme otvorio VISA electorn karticu, poslao prijatelja da otvori karticu i naglasio mu da mu treba VISA Electron, ljudi mu uvalili Maeostro tj uvjerili ga da je to to. Da nije do neke promjene doslo i da ne izadavaju visa electron vise?
merkato
Posts: 169
Joined: 04/08/2012 23:55

#1957 Re: Raiffeisen banka

Post by merkato »

free_too wrote:Je li ko u skorije vrijeme otvorio VISA electorn karticu, poslao prijatelja da otvori karticu i naglasio mu da mu treba VISA Electron, ljudi mu uvalili Maeostro tj uvjerili ga da je to to. Da nije do neke promjene doslo i da ne izadavaju visa electron vise?
I ja sam tražila Visu..dobila maestro :roll: :sad: :sad:
free_too
Posts: 374
Joined: 02/07/2014 19:23

#1958 Re: Raiffeisen banka

Post by free_too »

Rece mi ovaj iz live supporta s RF stranice da od 23.01 ce ponovo biti dostupne, kad si ti trazila i jesi li uspjela dobit visu?
merkato
Posts: 169
Joined: 04/08/2012 23:55

#1959 Re: Raiffeisen banka

Post by merkato »

free_too wrote:Rece mi ovaj iz live supporta s RF stranice da od 23.01 ce ponovo biti dostupne, kad si ti trazila i jesi li uspjela dobit visu?
Ja sam prebacivala platu..i zaokružila vizu..kad kaže nisu imali poslali su vam ovu
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1960 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Sve mi se cini da bih ih mogao mijenjati... Danas dobijem izvod, osim 1.99 vodjenja racuna mjesecno, ubacise i 8 KM godisnje clanarine za nesta sto nikad dosad u 14 godina kod njih nemadoh... :serbo:

Stoka pohlepna... :evil:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1961 Re: Raiffeisen banka

Post by ado_sar »

drndalo wrote:Sve mi se cini da bih ih mogao mijenjati... Danas dobijem izvod, osim 1.99 vodjenja racuna mjesecno, ubacise i 8 KM godisnje clanarine za nesta sto nikad dosad u 14 godina kod njih nemadoh... :serbo:

Stoka pohlepna... :evil:
u intesi ti je ta clanarina 15 ili 20 :) svi su oni u pet deka
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1962 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Jel majke ti...? Mamu i njima spomenem u neg.kontekstu...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1963 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

članarina za visu. sad hoće li to kod njih biti 8+1,99 ili u drugoj banci 15+1,5, kad se sabere baš u pet deka dođe
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#1964 Re: Raiffeisen banka

Post by starii »

U addiko banci onaj mali izvod sa bankomata kosta 0.25 KM
A cujem da se raja masovno odjavljuju sa raiffesein zbog te clanarine
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1965 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

perfect_guy wrote:članarina za visu. sad hoće li to kod njih biti 8+1,99 ili u drugoj banci 15+1,5, kad se sabere baš u pet deka dođe
Ja kod RZB imam samo Maestro...
merkato
Posts: 169
Joined: 04/08/2012 23:55

#1966 Re: Raiffeisen banka

Post by merkato »

Ja sam otvorila račun prije 15-taj dana..i bila uplata Plate i skinulo 8 km
Oduševili su me odmah na startu :oops: :oops: :oops:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1967 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Dobro dosla... Mislila si se ogrebati o 100 KM bon-a...? :zzzz:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1968 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Mislim da se godišnja jednokratna članarina (različit iznos) plaća u skoro svim bankama, plus mjesečna naknada za vođenje računa.
Po meni, ako koristiš internet i mobilno bankarstvo, sms obavijesti i sl., najbolje ti je da uzmeš paket usluga (paket Classic ako nemaš kreditnu karticu - 5,99 KM mjesečno) i onda ne plaćaš godišnju članarinu, niti plaćaš mjesečnu naknadu.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1969 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Ja imam paket od 9KM i opet placam tu jbenu clanarinu od 8KM.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1970 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

un1ted wrote:Ja imam paket od 9KM i opet placam tu jbenu clanarinu od 8KM.
Ja imam maestro zadnjih 10-tak godina u RB (koja mi je vezana za platu) i nikad nisam morao platiti članarinu. Plaćam članarinu za dodatnu mastercard debitnu karticu, jer ona ne upada u paket.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1971 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Mislim da se placa za visa kartice, jer samo nju i imam (obicna visa electron).
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#1972 Re: Raiffeisen banka

Post by 2002 »

drndalo wrote:Sve mi se cini da bih ih mogao mijenjati... Danas dobijem izvod, osim 1.99 vodjenja racuna mjesecno, ubacise i 8 KM godisnje clanarine za nesta sto nikad dosad u 14 godina kod njih nemadoh... :serbo:
Stoka pohlepna... :evil:
Ja imam racune u Raiffeisen i Intesi i evo gledam izvode, u Raiffeisen su mi uzeli 9,49 BAM kao nakadu za vodjenje paketa racuna (sto mi uzimaju svaki mjesec) a nema jos te godisnje clanarine na izvodu. Dok su mi u Intesi uzeli dodatno 12,xx BAM te neke godisnje clanarine.
starii wrote:A cujem da se raja masovno odjavljuju sa raiffesein zbog te clanarine
I gdje se prijavljuju, u Intesu i slicne gdje je naknada jos veca? :lol: Nepismenog naroda Boze sacuvaj.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1973 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

un1ted wrote:Mislim da se placa za visa kartice, jer samo nju i imam (obicna visa electron).
Kao sto rekoh, ja imam Maestro, ne i Visu u RZB, i sad mi je na izvodu za decembar dosla naplata clanarine 8 KM, sto datumski ima smisla, jer mi je kartica pocela vaziti i traje do januara xx godine...
prelivoda
Posts: 539
Joined: 30/07/2013 13:17

#1974 Re: Raiffeisen banka

Post by prelivoda »

Moram pohvaliti ovu banku. Prije 5 dana sam se prijavio online za izdavanje Visa electron kartice, popunio formular, mobitelom uslikao ličnu i CIPS, i jutros stiže poruka SMS-om da je kartica gotova. Potpisao ugovore, položio 30KM na račun, registrovao na PayPal, preko kontakt telefona verifikovao karticu. SVe za dan. Kao da nisam u Bosni.
Godišnju članarinu su mi naplatili 10KM, ali mislim da je to u stvari nakanada za vođenje računa, jer preko ove kartice neću primati platu. Oni se moraju unapred naplatiti, jer bi raja dizala te kartice nemilice i bez potrebe kada nebi bilo članarine.
jasmind
Posts: 250
Joined: 24/10/2005 23:50

#1975 Re: Raiffeisen banka

Post by jasmind »

prelivoda wrote:Moram pohvaliti ovu banku. Prije 5 dana sam se prijavio online za izdavanje Visa electron kartice, popunio formular, mobitelom uslikao ličnu i CIPS, i jutros stiže poruka SMS-om da je kartica gotova. Potpisao ugovore, položio 30KM na račun, registrovao na PayPal, preko kontakt telefona verifikovao karticu. SVe za dan. Kao da nisam u Bosni.
Godišnju članarinu su mi naplatili 10KM, ali mislim da je to u stvari nakanada za vođenje računa, jer preko ove kartice neću primati platu. Oni se moraju unapred naplatiti, jer bi raja dizala te kartice nemilice i bez potrebe kada nebi bilo članarine.
Placcat ces 8km godisnju clanarinu plus 2km mjesecno. Ukupno 34km godisnje.
Post Reply