hrvatska-more

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1951 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

madner wrote: Imam ja semu za Bjelasnicu i apartman, ali samo za pravu raju :D
slaba infrastruktura... nisam prosle godine nijednom otisao...

na jahorini tri sesterosjeda, napravis 20 zica za pola dana... a na bjelasnici... kita
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1952 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Alfons Kauders wrote:
madner wrote: Imam ja semu za Bjelasnicu i apartman, ali samo za pravu raju :D
slaba infrastruktura... nisam prosle godine nijednom otisao...

na jahorini tri sesterosjeda, napravis 20 zica za pola dana... a na bjelasnici... kita
Pojma ti nemas.

Radnim danom, sa februarom pocnes se nadat da ce neko doc da se malo odmoris. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1953 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

palermo wrote:
Alfons Kauders wrote:------
Nego Alphonse promotoru hrvatskog turizma :D kakve su ovo zajebancije sa boravišnom taksom i prijavom o boravku na granicama....momak vraćen sa crvenog grma ni manje ni više nego u split da donese prijavu o boravku....¸prijateljica mi (Hrvatica, ako je bitno uopšte) zaboravila putovnicu i imala bh pasoš, dva sata je držali na granici zbog potvrde o plaćenoj boravišnoj taksi (ovo provjereno) a bogami po mostaru koliko hoćešsličnih priča..i to iz prilično pouzdanih izvora.....jebo te, ispade da je lakše ući nego izaći iz Hrvatske......pa onda reci da ne vole bosance (i hercegovce) :D
vec sam pisao o tome - meni nikad nisu trazili ali uvijek imam prijavu uz sebe... cak i ako je nemas, a bio si prijavljen, mogu te samo potegnut za kitu

crnogorci su radili isto, naplacivali kazne na izlasku iz drzave
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1954 Re: hrvatska-more

Post by palermo »

Alfons Kauders wrote:
palermo wrote:
Alfons Kauders wrote:------
Nego Alphonse promotoru hrvatskog turizma :D kakve su ovo zajebancije sa boravišnom taksom i prijavom o boravku na granicama....momak vraćen sa crvenog grma ni manje ni više nego u split da donese prijavu o boravku....¸prijateljica mi (Hrvatica, ako je bitno uopšte) zaboravila putovnicu i imala bh pasoš, dva sata je držali na granici zbog potvrde o plaćenoj boravišnoj taksi (ovo provjereno) a bogami po mostaru koliko hoćešsličnih priča..i to iz prilično pouzdanih izvora.....jebo te, ispade da je lakše ući nego izaći iz Hrvatske......pa onda reci da ne vole bosance (i hercegovce) :D
vec sam pisao o tome - meni nikad nisu trazili ali uvijek imam prijavu uz sebe... cak i ako je nemas, a bio si prijavljen, mogu te samo potegnut za kitu

crnogorci su radili isto, naplacivali kazne na izlasku iz drzave
jebo te potezanje za kitu....kad te drži dva sata na ćelopeku sa malom djecom.......al haj,njihova stvar
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1955 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

palermo wrote:
jebo te potezanje za kitu....kad te drži dva sata na ćelopeku sa malom djecom.......al haj,njihova stvar
ne znam kako moze drzati dva sata, baza im je uvezana i trebali bi moci provjeriti status prijave u roku od par minuta... to meni zvuci ko izivljavanje nevezano za prijavu... ja bih trazio da mi to fino pismeno obrazloze, s potpisom i pecatom, pa do skoknem do konzulata kad krenem na kafu...

to je fakticki lisenje slobode, da te neko drzi dva sata s cistim papirima

ja u hrvatskoj nikad nisam imao problema s granicarima, cak ni kad sam prevozio metar stvari (redovno oboreno sjediste i puno auto - ne pogledaju)... puno vise problema sam imao s obicnim drotovima, ali vise se ni oni ne smiju kurcit
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1956 Re: hrvatska-more

Post by palermo »

Alfons Kauders wrote:
ne znam kako moze drzati dva sata, baza im je uvezana i trebali bi moci provjeriti status prijave u roku od par minuta... to meni zvuci ko izivljavanje nevezano za prijavu... ja bih trazio da mi to fino pismeno obrazloze, s potpisom i pecatom, pa do skoknem do konzulata kad krenem na kafu...

to je fakticki lisenje slobode, da te neko drzi dva sata s cistim papirima

ja u hrvatskoj nikad nisam imao problema s granicarima, cak ni kad sam prevozio metar stvari (redovno oboreno sjediste i puno auto - ne pogledaju)... puno vise problema sam imao s obicnim drotovima, ali vise se ni oni ne smiju kurcit
Imao ti nemao,ovo su stvari koje se ovih dana dešavaju....učestalo....pa oni koji idu za Hrvatsku, nek pripaze da nabave tu prijavu i potvrdu o plaćenoj boravišnoj taksi
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1957 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

palermo wrote:
Alfons Kauders wrote:
ne znam kako moze drzati dva sata, baza im je uvezana i trebali bi moci provjeriti status prijave u roku od par minuta... to meni zvuci ko izivljavanje nevezano za prijavu... ja bih trazio da mi to fino pismeno obrazloze, s potpisom i pecatom, pa do skoknem do konzulata kad krenem na kafu...

to je fakticki lisenje slobode, da te neko drzi dva sata s cistim papirima

ja u hrvatskoj nikad nisam imao problema s granicarima, cak ni kad sam prevozio metar stvari (redovno oboreno sjediste i puno auto - ne pogledaju)... puno vise problema sam imao s obicnim drotovima, ali vise se ni oni ne smiju kurcit
Imao ti nemao,ovo su stvari koje se ovih dana dešavaju....učestalo....pa oni koji idu za Hrvatsku, nek pripaze da nabave tu prijavu i potvrdu o plaćenoj boravišnoj taksi
definitivno... ni ja nisam na njih obracao paznju dok prije 3-4 godine nisam cuo da su raju tako peglali na CG granici... reko kad mogu djetici, mogu i dalmoshi - pa zlu ne trebalo... ionako mi ti papiri vazda ostanu u ruksaku ili novcaniku

posebno se trebaju paziti oni koji idu po nekoj jaranskoj liniji, ili kod nase raje sto na crno izdaje apartmane... jer onda cesto ne budu nikako prijavljeni
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1958 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

alchak.ba wrote:
AmirBaa wrote:Haha ma nemam ja nista, nego me pocinje nervirati ova sva prica. I prije nego sto sam otisao u hrvatsku ove godine imao sam milion sumnji upravo zbog ovih furamasa, portala, kako svi blate to sve. Skoro sam bio i otkazao rezervaciju. Ali onda kad sam otisao i vidio da je sve normala, ne mogu shvatiti sto ljudi seru o necemu o cemu pojma nemaju ?
ja ne znam o cemu sam srao, al dobro.

Kad iskusis gostoprimstvo i ljubaznost Turske, Italije itd onda ces vidjeti da su oni puno ljubazniji od Hrvata, a i za novac koji potrosis dobijes puno vise.
po hiljaditi put ostavi u hr 1200-1500 km u istri i hladice te crnkinje palmom. otidji u tursku za 500-700 i javi nam kakvi su
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1959 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

palermo wrote:
sherbett wrote: nema to veze sa RH turizmom već zakonom. U svakoj zemlji u kojoj provedeš više od 72 sata moraš imati prijavljen boravak..i ja sam tako skoro zaradila prijavu i prekršajni sud na povratku iz BG-a.
I to moraš imati pri prelasku granice kad se vraćaš, ili si u prekršaju. Drugo je ako te graničar ni ne pita za to, ali svakako ima pravo da te pita..
De bogati, ti kao da sam ja najdalje dobacio do hasića guvna.......ta vraćao sam se ja iz raznijeh europskijeh zemalja pa me niko nije pitao za nju......

P.S
lažem, jeste pitao me prije deset godina srpski graničar na pavlovića mostu.....al nije valjda Srbija reper Hrvatskoj
:lol: :lol:
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1960 Re: hrvatska-more

Post by palermo »

Alfons Kauders wrote:
definitivno... ni ja nisam na njih obracao paznju dok prije 3-4 godine nisam cuo da su raju tako peglali na CG granici... reko kad mogu djetici, mogu i dalmoshi - pa zlu ne trebalo... ionako mi ti papiri vazda ostanu u ruksaku ili novcaniku

posebno se trebaju paziti oni koji idu po nekoj jaranskoj liniji, ili kod nase raje sto na crno izdaje apartmane... jer onda cesto ne budu nikako prijavljeni
je,oni koji idu kod rodbine, prijatelja.....ovi što legalno izdaju apartmane, valjda te oni prijave
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1961 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Bodkin wrote:
alchak.ba wrote:
AmirBaa wrote:Haha ma nemam ja nista, nego me pocinje nervirati ova sva prica. I prije nego sto sam otisao u hrvatsku ove godine imao sam milion sumnji upravo zbog ovih furamasa, portala, kako svi blate to sve. Skoro sam bio i otkazao rezervaciju. Ali onda kad sam otisao i vidio da je sve normala, ne mogu shvatiti sto ljudi seru o necemu o cemu pojma nemaju ?
ja ne znam o cemu sam srao, al dobro.

Kad iskusis gostoprimstvo i ljubaznost Turske, Italije itd onda ces vidjeti da su oni puno ljubazniji od Hrvata, a i za novac koji potrosis dobijes puno vise.
po hiljaditi put ostavi u hr 1200-1500 km u istri i hladice te crnkinje palmom. otidji u tursku za 500-700 i javi nam kakvi su
U hr te ni za te nece nista bolje docekati osim ako nisi Njemac, Svedjanin ili neki drugi zapadnjak dok ces u Turskoj imati istu ljubaznost bez obzira o kolikim se parama radi a zbog toga sto si iz Bosne ces imati jos bolji tretmn.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1962 Re: hrvatska-more

Post by The 51st State »

ko ima repa ne pegla se sa balkanom generalno kada su u pitanju odmori..., sto se tice brace hrvata, sve pet ali neka podsvijest fercera...
oglo
Posts: 708
Joined: 16/08/2012 13:33

#1963 Re: hrvatska-more

Post by oglo »

Havatar @ vidi se da ti je turska veoma draga i po ostalim temema i ovoj ovdje,(to sto se smijesi i odgovara na selam,ne znaci da mu niti potencijalna meta za opalit po usima ;)
vjeruj mi da turska nije tako ljubazna kako je pokasavas predstavit ,80% turaka veze nema ni gdje je drzava odakle dolazis,ni koji jezik govoris(za koji misle da je ruski),vjeruj da i ako neko i primjeti govor da ce prije mislit da si iz srbije.
Ovo se ne odnosi na Hotel jer tamo moraju bit ljubazni jer vecinom rade ljudi iz unutrasnjosti zemlje koji su teska bijeda.
A vani nema vece u narodskom zargonu receno preveere od turcina na ulici ;) koji je bio zna o cemu pricam (prodaja muda za bubrege)
Slicna stvarje s Hrvatskom daleko su od odlicnog,ali mi je bezveze kako se pise i njihovom turizmu ko da je najgori na svijetu i to od ljudi koji u hotel u toj zemlji nisu usli,a pogotovo neki hotel na kakvom otoku.,ali eto znaju ko je ljubazan i ko nije.Nesudi se o Turizmu ponekoim lokalcima ,prodavacu na nekom standu ili pijaci.Sto se turizma tice Turska itekako kaska za svojom konkurencijom,Spanijom,Italijom,francuskom ...
KO ima kesa i ko moze nek ode na maltu da vidi sta je odmor.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1964 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

oglo wrote:Havatar @ vidi se da ti je turska veoma draga i po ostalim temema i ovoj ovdje,(to sto se smijesi i odgovara na selam,ne znaci da mu niti potencijalna meta za opalit po usima ;)
vjeruj mi da turska nije tako ljubazna kako je pokasavas predstavit ,80% turaka veze nema ni gdje je drzava odakle dolazis,ni koji jezik govoris(za koji misle da je ruski),vjeruj da i ako neko i primjeti govor da ce prije mislit da si iz srbije.
Ovo se ne odnosi na Hotel jer tamo moraju bit ljubazni jer vecinom rade ljudi iz unutrasnjosti zemlje koji su teska bijeda.
A vani nema vece u narodskom zargonu receno preveere od turcina na ulici ;) koji je bio zna o cemu pricam (prodaja muda za bubrege)
Slicna stvarje s Hrvatskom daleko su od odlicnog,ali mi je bezveze kako se pise i njihovom turizmu ko da je najgori na svijetu i to od ljudi koji u hotel u toj zemlji nisu usli,a pogotovo neki hotel na kakvom otoku.,ali eto znaju ko je ljubazan i ko nije.Nesudi se o Turizmu ponekoim lokalcima ,prodavacu na nekom standu ili pijaci.Sto se turizma tice Turska itekako kaska za svojom konkurencijom,Spanijom,Italijom,francuskom ...
KO ima kesa i ko moze nek ode na maltu da vidi sta je odmor.
da - koliko para toliko muzike...

sto kazes, nisu ni usli u hotel, pa sude po aparmanskoj ponudi na crnjaka i nekakvim pijacnim tezgama... i porede to sa all inclusive aranzmanom u turskoj...

pa naravno da ce biti bolji, isto kao sto bi bio bolji all inclusive u hrvatskoj od klosarenja po nekim rupama na ibizi ili azurnoj obali...
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1965 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

oglo wrote:Havatar @ vidi se da ti je turska veoma draga i po ostalim temema i ovoj ovdje,(to sto se smijesi i odgovara na selam,ne znaci da mu niti potencijalna meta za opalit po usima ;)
vjeruj mi da turska nije tako ljubazna kako je pokasavas predstavit ,80% turaka veze nema ni gdje je drzava odakle dolazis,ni koji jezik govoris(za koji misle da je ruski),vjeruj da i ako neko i primjeti govor da ce prije mislit da si iz srbije.
Ovo se ne odnosi na Hotel jer tamo moraju bit ljubazni jer vecinom rade ljudi iz unutrasnjosti zemlje koji su teska bijeda.
A vani nema vece u narodskom zargonu receno preveere od turcina na ulici ;) koji je bio zna o cemu pricam (prodaja muda za bubrege)
Slicna stvarje s Hrvatskom daleko su od odlicnog,ali mi je bezveze kako se pise i njihovom turizmu ko da je najgori na svijetu i to od ljudi koji u hotel u toj zemlji nisu usli,a pogotovo neki hotel na kakvom otoku.,ali eto znaju ko je ljubazan i ko nije.Nesudi se o Turizmu ponekoim lokalcima ,prodavacu na nekom standu ili pijaci.Sto se turizma tice Turska itekako kaska za svojom konkurencijom,Spanijom,Italijom,francuskom ...
KO ima kesa i ko moze nek ode na maltu da vidi sta je odmor.
Mene nikada nijedan turcin nije zamjenio za rusa, srbina... Nemam pojma o cemu pises!

Jbg, hrvati pokupuju kod istih tih turcina na veliko na Laleli ( Istanbul ) pa ti prodaju za 30 puta skuplje. Ali, problem je u turcima.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1966 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

mrAdil wrote:
Mene nikada nijedan turcin nije zamjenio za rusa, srbina... Nemam pojma o cemu pises!

.
pa dobro... sto si odma ljudima cunu pokazivo? :D
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1967 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Alfons Kauders wrote: da - koliko para toliko muzike...

sto kazes, nisu ni usli u hotel, pa sude po aparmanskoj ponudi na crnjaka i nekakvim pijacnim tezgama... i porede to sa all inclusive aranzmanom u turskoj...

pa naravno da ce biti bolji, isto kao sto bi bio bolji all inclusive u hrvatskoj od klosarenja po nekim rupama na ibizi ili azurnoj obali...
Hrvati nemaju ni za sebe, a ne da nekome all inc. ponude.

Joj, mjerite Tursku koja proizvodi sve vlastito sa komsijama koji peskire i suncobrane uvoze.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1968 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

mrAdil wrote:
Alfons Kauders wrote: da - koliko para toliko muzike...

sto kazes, nisu ni usli u hotel, pa sude po aparmanskoj ponudi na crnjaka i nekakvim pijacnim tezgama... i porede to sa all inclusive aranzmanom u turskoj...

pa naravno da ce biti bolji, isto kao sto bi bio bolji all inclusive u hrvatskoj od klosarenja po nekim rupama na ibizi ili azurnoj obali...
Hrvati nemaju ni za sebe, a ne da nekome all inc. ponude.

Joj, mjerite Tursku koja proizvodi sve vlastito sa komsijama koji peskire i suncobrane uvoze.
imaju hrvati all inclusive, imaju cak i jeftinih ponuda (znam par parova koji iskljucivo ganjaju takve aranzmane)... ali hrvatski all inclusive je skuplji od turskog - a nije bolji.... samo govorim da je glupo porediti krs apartman s all inc aranzmanom u novom hotelu... radije bi otisao u albaniju u nov hotel nego u rupu od apartmana u dubrovniku
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1969 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

Ne limvo Turke ne znam što. :oops:
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1970 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Alfons Kauders wrote:
mrAdil wrote:
Mene nikada nijedan turcin nije zamjenio za rusa, srbina... Nemam pojma o cemu pises!

.
pa dobro... sto si odma ljudima cunu pokazivo? :D
Glupa ti sala, ima i Rusa muslimana milionima. Pa me nikad ne zamjene.
oglo
Posts: 708
Joined: 16/08/2012 13:33

#1971 Re: hrvatska-more

Post by oglo »

bezvezna polemika se vodi all inclusive je svugdje dobar,i ima hotel s 4 i 5 zvjezdica je od prilike veoma slican i svugdje u svijetu je jako dobar.Sad je samo stvar priode sta vise volis,plazu ovkavu.plazu onakvu,more ovako,more onako
ali mislim da kod nas ljudi koji ne idu na takva ljetovanja ocjenjuju i najvise pljuju i tursku i hrvatsku ili hvale iste.
Kad ide ko kakve tetke u Mostar dodje ti skupo a kamoli lukszuno ljetovanje,tako da vecina napisanog ovdje nije mjerodavno.Ali to niej ocjena Turziam neke drezave.Sreca pa imaju oraganizacije koje se bave tim pa je lako nac pdoatke
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1972 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Alfons Kauders wrote:
imaju hrvati all inclusive, imaju cak i jeftinih ponuda (znam par parova koji iskljucivo ganjaju takve aranzmane)... ali hrvatski all inclusive je skuplji od turskog - a nije bolji.... samo govorim da je glupo porediti krs apartman s all inc aranzmanom u novom hotelu... radije bi otisao u albaniju u nov hotel nego u rupu od apartmana u dubrovniku
Hallo, od autobusa na koji udjes na aerodromu do paradajza koji pojedes u Turskoj je sve proizvedeno u Turskoj. Turizam je tamo pokrenuo ogromnu industriju za sobom, nije to mala stvar.
Turska sa ponudama moze ici koliko hoce, dok komsije imaju problem vlastite proizvodnje i zato oderase ljude.
To obicnog turistu ne treba interesovati, ali je odnos takav da ti Hrvatska moze prodati samo ljepotu - a u svemu ostalom zaostaje debelo.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1973 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

oglo wrote:bezvezna polemika se vodi all inclusive je svugdje dobar,i ima hotel s 4 i 5 zvjezdica je od prilike veoma slican i svugdje u svijetu je jako dobar.Sad je samo stvar priode sta vise volis,plazu ovkavu.plazu onakvu,more ovako,more onako
ali mislim da kod nas ljudi koji ne idu na takva ljetovanja ocjenjuju i najvise pljuju i tursku i hrvatsku ili hvale iste.
Kad ide ko kakve tetke u Mostar dodje ti skupo a kamoli lukszuno ljetovanje,tako da vecina napisanog ovdje nije mjerodavno.Ali to niej ocjena Turziam neke drezave.Sreca pa imaju oraganizacije koje se bave tim pa je lako nac pdoatke

Nije, bio mi rodjak dijasporac u nekom hotelu na Babinom kuku all inc., kaze katastrofa. Kod turaka je to dorucak.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1974 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

mrAdil wrote:
oglo wrote:bezvezna polemika se vodi all inclusive je svugdje dobar,i ima hotel s 4 i 5 zvjezdica je od prilike veoma slican i svugdje u svijetu je jako dobar.Sad je samo stvar priode sta vise volis,plazu ovkavu.plazu onakvu,more ovako,more onako
ali mislim da kod nas ljudi koji ne idu na takva ljetovanja ocjenjuju i najvise pljuju i tursku i hrvatsku ili hvale iste.
Kad ide ko kakve tetke u Mostar dodje ti skupo a kamoli lukszuno ljetovanje,tako da vecina napisanog ovdje nije mjerodavno.Ali to niej ocjena Turziam neke drezave.Sreca pa imaju oraganizacije koje se bave tim pa je lako nac pdoatke

Nije, bio mi rodjak dijasporac u nekom hotelu na Babinom kuku all inc., kaze katastrofa. Kod turaka je to dorucak.
Vjerojatno zato što su skontali da vuče korijene iz Bosne. Za prave Skandinavce, Engleze, Nijemce, Francuze imaju pravi all inclusive
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1975 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

JohnnyS wrote:
Vjerojatno zato što su skontali da vuče korijene iz Bosne. Za prave Skandinavce, Engleze, Nijemce, Francuze imaju pravi all inclusive
Ne vjerujem, valjda je za sve u hotelu isto.
Post Reply