slaba infrastruktura... nisam prosle godine nijednom otisao...madner wrote: Imam ja semu za Bjelasnicu i apartman, ali samo za pravu raju
na jahorini tri sesterosjeda, napravis 20 zica za pola dana... a na bjelasnici... kita
slaba infrastruktura... nisam prosle godine nijednom otisao...madner wrote: Imam ja semu za Bjelasnicu i apartman, ali samo za pravu raju
Pojma ti nemas.Alfons Kauders wrote:slaba infrastruktura... nisam prosle godine nijednom otisao...madner wrote: Imam ja semu za Bjelasnicu i apartman, ali samo za pravu raju
na jahorini tri sesterosjeda, napravis 20 zica za pola dana... a na bjelasnici... kita
vec sam pisao o tome - meni nikad nisu trazili ali uvijek imam prijavu uz sebe... cak i ako je nemas, a bio si prijavljen, mogu te samo potegnut za kitupalermo wrote:Nego Alphonse promotoru hrvatskog turizmaAlfons Kauders wrote:------kakve su ovo zajebancije sa boravišnom taksom i prijavom o boravku na granicama....momak vraćen sa crvenog grma ni manje ni više nego u split da donese prijavu o boravku....¸prijateljica mi (Hrvatica, ako je bitno uopšte) zaboravila putovnicu i imala bh pasoš, dva sata je držali na granici zbog potvrde o plaćenoj boravišnoj taksi (ovo provjereno) a bogami po mostaru koliko hoćešsličnih priča..i to iz prilično pouzdanih izvora.....jebo te, ispade da je lakše ući nego izaći iz Hrvatske......pa onda reci da ne vole bosance (i hercegovce)
jebo te potezanje za kitu....kad te drži dva sata na ćelopeku sa malom djecom.......al haj,njihova stvarAlfons Kauders wrote:vec sam pisao o tome - meni nikad nisu trazili ali uvijek imam prijavu uz sebe... cak i ako je nemas, a bio si prijavljen, mogu te samo potegnut za kitupalermo wrote:Nego Alphonse promotoru hrvatskog turizmaAlfons Kauders wrote:------kakve su ovo zajebancije sa boravišnom taksom i prijavom o boravku na granicama....momak vraćen sa crvenog grma ni manje ni više nego u split da donese prijavu o boravku....¸prijateljica mi (Hrvatica, ako je bitno uopšte) zaboravila putovnicu i imala bh pasoš, dva sata je držali na granici zbog potvrde o plaćenoj boravišnoj taksi (ovo provjereno) a bogami po mostaru koliko hoćešsličnih priča..i to iz prilično pouzdanih izvora.....jebo te, ispade da je lakše ući nego izaći iz Hrvatske......pa onda reci da ne vole bosance (i hercegovce)
crnogorci su radili isto, naplacivali kazne na izlasku iz drzave
ne znam kako moze drzati dva sata, baza im je uvezana i trebali bi moci provjeriti status prijave u roku od par minuta... to meni zvuci ko izivljavanje nevezano za prijavu... ja bih trazio da mi to fino pismeno obrazloze, s potpisom i pecatom, pa do skoknem do konzulata kad krenem na kafu...palermo wrote:
jebo te potezanje za kitu....kad te drži dva sata na ćelopeku sa malom djecom.......al haj,njihova stvar
Imao ti nemao,ovo su stvari koje se ovih dana dešavaju....učestalo....pa oni koji idu za Hrvatsku, nek pripaze da nabave tu prijavu i potvrdu o plaćenoj boravišnoj taksiAlfons Kauders wrote:
ne znam kako moze drzati dva sata, baza im je uvezana i trebali bi moci provjeriti status prijave u roku od par minuta... to meni zvuci ko izivljavanje nevezano za prijavu... ja bih trazio da mi to fino pismeno obrazloze, s potpisom i pecatom, pa do skoknem do konzulata kad krenem na kafu...
to je fakticki lisenje slobode, da te neko drzi dva sata s cistim papirima
ja u hrvatskoj nikad nisam imao problema s granicarima, cak ni kad sam prevozio metar stvari (redovno oboreno sjediste i puno auto - ne pogledaju)... puno vise problema sam imao s obicnim drotovima, ali vise se ni oni ne smiju kurcit
definitivno... ni ja nisam na njih obracao paznju dok prije 3-4 godine nisam cuo da su raju tako peglali na CG granici... reko kad mogu djetici, mogu i dalmoshi - pa zlu ne trebalo... ionako mi ti papiri vazda ostanu u ruksaku ili novcanikupalermo wrote:Imao ti nemao,ovo su stvari koje se ovih dana dešavaju....učestalo....pa oni koji idu za Hrvatsku, nek pripaze da nabave tu prijavu i potvrdu o plaćenoj boravišnoj taksiAlfons Kauders wrote:
ne znam kako moze drzati dva sata, baza im je uvezana i trebali bi moci provjeriti status prijave u roku od par minuta... to meni zvuci ko izivljavanje nevezano za prijavu... ja bih trazio da mi to fino pismeno obrazloze, s potpisom i pecatom, pa do skoknem do konzulata kad krenem na kafu...
to je fakticki lisenje slobode, da te neko drzi dva sata s cistim papirima
ja u hrvatskoj nikad nisam imao problema s granicarima, cak ni kad sam prevozio metar stvari (redovno oboreno sjediste i puno auto - ne pogledaju)... puno vise problema sam imao s obicnim drotovima, ali vise se ni oni ne smiju kurcit
po hiljaditi put ostavi u hr 1200-1500 km u istri i hladice te crnkinje palmom. otidji u tursku za 500-700 i javi nam kakvi sualchak.ba wrote:ja ne znam o cemu sam srao, al dobro.AmirBaa wrote:Haha ma nemam ja nista, nego me pocinje nervirati ova sva prica. I prije nego sto sam otisao u hrvatsku ove godine imao sam milion sumnji upravo zbog ovih furamasa, portala, kako svi blate to sve. Skoro sam bio i otkazao rezervaciju. Ali onda kad sam otisao i vidio da je sve normala, ne mogu shvatiti sto ljudi seru o necemu o cemu pojma nemaju ?
Kad iskusis gostoprimstvo i ljubaznost Turske, Italije itd onda ces vidjeti da su oni puno ljubazniji od Hrvata, a i za novac koji potrosis dobijes puno vise.
palermo wrote:De bogati, ti kao da sam ja najdalje dobacio do hasića guvna.......ta vraćao sam se ja iz raznijeh europskijeh zemalja pa me niko nije pitao za nju......sherbett wrote: nema to veze sa RH turizmom već zakonom. U svakoj zemlji u kojoj provedeš više od 72 sata moraš imati prijavljen boravak..i ja sam tako skoro zaradila prijavu i prekršajni sud na povratku iz BG-a.
I to moraš imati pri prelasku granice kad se vraćaš, ili si u prekršaju. Drugo je ako te graničar ni ne pita za to, ali svakako ima pravo da te pita..
P.S
lažem, jeste pitao me prije deset godina srpski graničar na pavlovića mostu.....al nije valjda Srbija reper Hrvatskoj
je,oni koji idu kod rodbine, prijatelja.....ovi što legalno izdaju apartmane, valjda te oni prijaveAlfons Kauders wrote:
definitivno... ni ja nisam na njih obracao paznju dok prije 3-4 godine nisam cuo da su raju tako peglali na CG granici... reko kad mogu djetici, mogu i dalmoshi - pa zlu ne trebalo... ionako mi ti papiri vazda ostanu u ruksaku ili novcaniku
posebno se trebaju paziti oni koji idu po nekoj jaranskoj liniji, ili kod nase raje sto na crno izdaje apartmane... jer onda cesto ne budu nikako prijavljeni
U hr te ni za te nece nista bolje docekati osim ako nisi Njemac, Svedjanin ili neki drugi zapadnjak dok ces u Turskoj imati istu ljubaznost bez obzira o kolikim se parama radi a zbog toga sto si iz Bosne ces imati jos bolji tretmn.Bodkin wrote:po hiljaditi put ostavi u hr 1200-1500 km u istri i hladice te crnkinje palmom. otidji u tursku za 500-700 i javi nam kakvi sualchak.ba wrote:ja ne znam o cemu sam srao, al dobro.AmirBaa wrote:Haha ma nemam ja nista, nego me pocinje nervirati ova sva prica. I prije nego sto sam otisao u hrvatsku ove godine imao sam milion sumnji upravo zbog ovih furamasa, portala, kako svi blate to sve. Skoro sam bio i otkazao rezervaciju. Ali onda kad sam otisao i vidio da je sve normala, ne mogu shvatiti sto ljudi seru o necemu o cemu pojma nemaju ?
Kad iskusis gostoprimstvo i ljubaznost Turske, Italije itd onda ces vidjeti da su oni puno ljubazniji od Hrvata, a i za novac koji potrosis dobijes puno vise.
da - koliko para toliko muzike...oglo wrote:Havatar @ vidi se da ti je turska veoma draga i po ostalim temema i ovoj ovdje,(to sto se smijesi i odgovara na selam,ne znaci da mu niti potencijalna meta za opalit po usima
vjeruj mi da turska nije tako ljubazna kako je pokasavas predstavit ,80% turaka veze nema ni gdje je drzava odakle dolazis,ni koji jezik govoris(za koji misle da je ruski),vjeruj da i ako neko i primjeti govor da ce prije mislit da si iz srbije.
Ovo se ne odnosi na Hotel jer tamo moraju bit ljubazni jer vecinom rade ljudi iz unutrasnjosti zemlje koji su teska bijeda.
A vani nema vece u narodskom zargonu receno preveere od turcina na ulicikoji je bio zna o cemu pricam (prodaja muda za bubrege)
Slicna stvarje s Hrvatskom daleko su od odlicnog,ali mi je bezveze kako se pise i njihovom turizmu ko da je najgori na svijetu i to od ljudi koji u hotel u toj zemlji nisu usli,a pogotovo neki hotel na kakvom otoku.,ali eto znaju ko je ljubazan i ko nije.Nesudi se o Turizmu ponekoim lokalcima ,prodavacu na nekom standu ili pijaci.Sto se turizma tice Turska itekako kaska za svojom konkurencijom,Spanijom,Italijom,francuskom ...
KO ima kesa i ko moze nek ode na maltu da vidi sta je odmor.
Mene nikada nijedan turcin nije zamjenio za rusa, srbina... Nemam pojma o cemu pises!oglo wrote:Havatar @ vidi se da ti je turska veoma draga i po ostalim temema i ovoj ovdje,(to sto se smijesi i odgovara na selam,ne znaci da mu niti potencijalna meta za opalit po usima
vjeruj mi da turska nije tako ljubazna kako je pokasavas predstavit ,80% turaka veze nema ni gdje je drzava odakle dolazis,ni koji jezik govoris(za koji misle da je ruski),vjeruj da i ako neko i primjeti govor da ce prije mislit da si iz srbije.
Ovo se ne odnosi na Hotel jer tamo moraju bit ljubazni jer vecinom rade ljudi iz unutrasnjosti zemlje koji su teska bijeda.
A vani nema vece u narodskom zargonu receno preveere od turcina na ulicikoji je bio zna o cemu pricam (prodaja muda za bubrege)
Slicna stvarje s Hrvatskom daleko su od odlicnog,ali mi je bezveze kako se pise i njihovom turizmu ko da je najgori na svijetu i to od ljudi koji u hotel u toj zemlji nisu usli,a pogotovo neki hotel na kakvom otoku.,ali eto znaju ko je ljubazan i ko nije.Nesudi se o Turizmu ponekoim lokalcima ,prodavacu na nekom standu ili pijaci.Sto se turizma tice Turska itekako kaska za svojom konkurencijom,Spanijom,Italijom,francuskom ...
KO ima kesa i ko moze nek ode na maltu da vidi sta je odmor.
pa dobro... sto si odma ljudima cunu pokazivo?mrAdil wrote:
Mene nikada nijedan turcin nije zamjenio za rusa, srbina... Nemam pojma o cemu pises!
.
Hrvati nemaju ni za sebe, a ne da nekome all inc. ponude.Alfons Kauders wrote: da - koliko para toliko muzike...
sto kazes, nisu ni usli u hotel, pa sude po aparmanskoj ponudi na crnjaka i nekakvim pijacnim tezgama... i porede to sa all inclusive aranzmanom u turskoj...
pa naravno da ce biti bolji, isto kao sto bi bio bolji all inclusive u hrvatskoj od klosarenja po nekim rupama na ibizi ili azurnoj obali...
imaju hrvati all inclusive, imaju cak i jeftinih ponuda (znam par parova koji iskljucivo ganjaju takve aranzmane)... ali hrvatski all inclusive je skuplji od turskog - a nije bolji.... samo govorim da je glupo porediti krs apartman s all inc aranzmanom u novom hotelu... radije bi otisao u albaniju u nov hotel nego u rupu od apartmana u dubrovnikumrAdil wrote:Hrvati nemaju ni za sebe, a ne da nekome all inc. ponude.Alfons Kauders wrote: da - koliko para toliko muzike...
sto kazes, nisu ni usli u hotel, pa sude po aparmanskoj ponudi na crnjaka i nekakvim pijacnim tezgama... i porede to sa all inclusive aranzmanom u turskoj...
pa naravno da ce biti bolji, isto kao sto bi bio bolji all inclusive u hrvatskoj od klosarenja po nekim rupama na ibizi ili azurnoj obali...
Joj, mjerite Tursku koja proizvodi sve vlastito sa komsijama koji peskire i suncobrane uvoze.
Glupa ti sala, ima i Rusa muslimana milionima. Pa me nikad ne zamjene.Alfons Kauders wrote:pa dobro... sto si odma ljudima cunu pokazivo?mrAdil wrote:
Mene nikada nijedan turcin nije zamjenio za rusa, srbina... Nemam pojma o cemu pises!
.
Hallo, od autobusa na koji udjes na aerodromu do paradajza koji pojedes u Turskoj je sve proizvedeno u Turskoj. Turizam je tamo pokrenuo ogromnu industriju za sobom, nije to mala stvar.Alfons Kauders wrote:
imaju hrvati all inclusive, imaju cak i jeftinih ponuda (znam par parova koji iskljucivo ganjaju takve aranzmane)... ali hrvatski all inclusive je skuplji od turskog - a nije bolji.... samo govorim da je glupo porediti krs apartman s all inc aranzmanom u novom hotelu... radije bi otisao u albaniju u nov hotel nego u rupu od apartmana u dubrovniku
oglo wrote:bezvezna polemika se vodi all inclusive je svugdje dobar,i ima hotel s 4 i 5 zvjezdica je od prilike veoma slican i svugdje u svijetu je jako dobar.Sad je samo stvar priode sta vise volis,plazu ovkavu.plazu onakvu,more ovako,more onako
ali mislim da kod nas ljudi koji ne idu na takva ljetovanja ocjenjuju i najvise pljuju i tursku i hrvatsku ili hvale iste.
Kad ide ko kakve tetke u Mostar dodje ti skupo a kamoli lukszuno ljetovanje,tako da vecina napisanog ovdje nije mjerodavno.Ali to niej ocjena Turziam neke drezave.Sreca pa imaju oraganizacije koje se bave tim pa je lako nac pdoatke
Vjerojatno zato što su skontali da vuče korijene iz Bosne. Za prave Skandinavce, Engleze, Nijemce, Francuze imaju pravi all inclusivemrAdil wrote:oglo wrote:bezvezna polemika se vodi all inclusive je svugdje dobar,i ima hotel s 4 i 5 zvjezdica je od prilike veoma slican i svugdje u svijetu je jako dobar.Sad je samo stvar priode sta vise volis,plazu ovkavu.plazu onakvu,more ovako,more onako
ali mislim da kod nas ljudi koji ne idu na takva ljetovanja ocjenjuju i najvise pljuju i tursku i hrvatsku ili hvale iste.
Kad ide ko kakve tetke u Mostar dodje ti skupo a kamoli lukszuno ljetovanje,tako da vecina napisanog ovdje nije mjerodavno.Ali to niej ocjena Turziam neke drezave.Sreca pa imaju oraganizacije koje se bave tim pa je lako nac pdoatke
Nije, bio mi rodjak dijasporac u nekom hotelu na Babinom kuku all inc., kaze katastrofa. Kod turaka je to dorucak.
Ne vjerujem, valjda je za sve u hotelu isto.JohnnyS wrote:
Vjerojatno zato što su skontali da vuče korijene iz Bosne. Za prave Skandinavce, Engleze, Nijemce, Francuze imaju pravi all inclusive