Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1951 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by supercali »

konektovan wrote:
supercali wrote:Ja koliko znam psa rangira citroen kao "nizu" klasu pezo kao "visu" a ds kao neku vrstu premiuma
Nemaju oni pojma, tj. tako bi oni zeljeli, al' ne ide im to. Meni licno, citroen je uvijek bio ispred ostalih francuza, zbog njihovih tehnickih dostignuca i originalnosti.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Ja da se pitam meni bi oni bili skoro isti rang a da citroen bude vise okrenut udobnosti i tim stvarima a pezo sportu
Napravi elize da pokrije ova slaba trzista a ds da pokrije visoku klasu i to je to

Ako hoce bas visoku ili bas nisku nek ozive talbota ili sl i nek guraju al da ne dodju u situaciju kao vw da je i audi i vw i skoda haman isto auto
E zato citroen bi se izdvajao jer bi imao hidrauliku sto pezo ne bi imao imao bi klinac palac sto pezo elize talbot i ostali ne bi imali itd
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1952 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ma iskreno mene Golf ne zanima iako znam da je unutra kvalitetan. Dizel sa ovako solidnom opremom ne postoji kod konkurenata za taj novac.

Jedva čekam da vidim cjenovnik novog C3, nekako mi postaje sve interesantniji.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1953 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Ma iskreno mene Golf ne zanima iako znam da je unutra kvalitetan. Dizel sa ovako solidnom opremom ne postoji kod konkurenata za taj novac.

Jedva čekam da vidim cjenovnik novog C3, nekako mi postaje sve interesantniji.
Ne mislim da ce se cijena nesto posebno promijeniti, a da je interesantan jeste, pogotovo ona wrc izvedba,[emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1954 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Prethodni modeli C3 su mi bili interesantni, pogotovo prvi, ali nekako je ipak bio više ženski nego muški autić. :) U ovom novom bih mogao i sebe zamisliti uz neku malo oakiju kombinaciju boja. [emoji106] Svidjela mi se tamno siva karoserija sa crvenim krovom i onim felgama kao na Kaktusu.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1955 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Cactus style, bojim se da ne postanu konkurencija jedan drugome.

Sent from my C6603 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1956 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

I ja sam to pomislio. Mada ako Clio i Captur mogu...
staradis
Posts: 1873
Joined: 03/04/2012 17:40

#1957 Re: Citroen All About

Post by staradis »

Mene to captura nervira taj neki dječiji izgled. Unutra je ko igračka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#1958 Re: Citroen All About

Post by Almir_93 »

Pozdrav
Ide mi mali servis na C4, 2009, 1.6HDI dizel, 80KW pa su mi neki preporučili Divinol ulje 10W40

Da li neko ima iskustva sa njim ?
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1959 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Almir_93 wrote:Pozdrav
Ide mi mali servis na C4, 2009, 1.6HDI dizel, 80KW pa su mi neki preporučili Divinol ulje 10W40

Da li neko ima iskustva sa njim ?
Ja ti to ne bi preporucio. Idi na provjereno ulje od totala, quartz 5w40, 5w30. Malo baci pogled u manual za taj auto i motor, vidi sta se preporucuje. Taj motor nece svasta podnijeti.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#1960 Re: Citroen All About

Post by Almir_93 »

Gdje bih mogao otići da mi se to završi ?
Gledao sam par mjesta u Sarajevu ali sve je oko 180-190 KM
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1961 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Almir_93 wrote:Gdje bih mogao otići da mi se to završi ?
Gledao sam par mjesta u Sarajevu ali sve je oko 180-190 KM
To ti je ta cijena, nema jeftinije
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1962 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
Almir_93 wrote:Gdje bih mogao otići da mi se to završi ?
Gledao sam par mjesta u Sarajevu ali sve je oko 180-190 KM
To ti je ta cijena, nema jeftinije
Tacno tako, to je cijena za puni mali servis, koji ukljucuje zamjenu svih filtera i minimum ulje 5w40.
Mozda i moze jeftinije, pokusaj kod gavrica u kotorcu. Ugradjuje comline filtere, koji su jeftiniji, ili da sam sve to pokupujes i sam sebi zamijenisg[emoji6]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1963 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

Prijatelju ne znam ko pri zdravoj svijesti svjetuje 10 40 ulje za taj motor
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1964 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Almir_93 wrote:Gdje bih mogao otići da mi se to završi ?
Gledao sam par mjesta u Sarajevu ali sve je oko 180-190 KM
Pitas nekog majstora da ti to zamijeni, a ti kupis dijelove. Okrenes par brojeva (moze i s telefona od firme, da ne trosis kredit), vidis gdje ima filtera jeftinih, gdje ima ulja jeftinog, i onda ti je lahko.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1965 Re: Citroen All About

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mad_max_ba wrote:Prijatelju ne znam ko pri zdravoj svijesti svjetuje 10 40 ulje za taj motor
Može...

http://oilincar.com/citroen/c4/1-2004-2010.php
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1966 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

Moze i zejtin,
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1967 Re: Citroen All About

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mad_max_ba wrote:Moze i zejtin,
Može i bez ulja...samo pitanje koliko.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1968 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Filter zraka 15 KM, filter kabine 15 KM, filter ulja 10 Km, filter goriva 40 KM, ulja 4 litra 60 KM. I zakitis majstora, i to ti je to.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1969 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mad_max_ba wrote:Prijatelju ne znam ko pri zdravoj svijesti svjetuje 10 40 ulje za taj motor
Može...

http://oilincar.com/citroen/c4/1-2004-2010.php
Moze, al' gdje su jace zime, bolje ici na 5w40.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1970 Re: Citroen All About

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

konektovan wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mad_max_ba wrote:Prijatelju ne znam ko pri zdravoj svijesti svjetuje 10 40 ulje za taj motor
Može...

http://oilincar.com/citroen/c4/1-2004-2010.php
Moze, al' gdje su jace zime, bolje ici na 5w40.
Slažem se, ali daleko od toga da je pogrešno staviti 10w40.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1971 Re: Citroen All About

Post by johntra »

Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...

http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1972 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Slažem se, ali daleko od toga da je pogrešno staviti 10w40.
Deifinitivno je pogresno staviti 10w40 ulje u taj motor, jer taj motor ima problema i kad se u njega stavlja 5wXX ulje. Karbonizacija do koje dolazi, kao i dilutacija, su stvari protiv koje se 10w40 ulje ne moze izboriti jednako dobro kao kvalitetno ACEA C1/3 ulje u gradaciji 5w30.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1973 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...

http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
Cisto sumnjam da ga oni ne bi sami popravili, pa prodali po vecoj cijeni, ako je popravak tako jeftin.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1974 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

direstraits0078 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Slažem se, ali daleko od toga da je pogrešno staviti 10w40.
Deifinitivno je pogresno staviti 10w40 ulje u taj motor, jer taj motor ima problema i kad se u njega stavlja 5wXX ulje. Karbonizacija do koje dolazi, kao i dilutacija, su stvari protiv koje se 10w40 ulje ne moze izboriti jednako dobro kao kvalitetno ACEA C1/3 ulje u gradaciji 5w30.
Kad odes u servis, oni ne kazu tako. Cak i u servisnim knjigama je stavljeno da moze, al' i ja sam za opciju malo kvalitetnijeg ulja, jer razlika u cijeni i nije nesto povelika.

Sent from my C6603 using Tapatalk
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1975 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

konektovan wrote:
direstraits0078 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Slažem se, ali daleko od toga da je pogrešno staviti 10w40.
Deifinitivno je pogresno staviti 10w40 ulje u taj motor, jer taj motor ima problema i kad se u njega stavlja 5wXX ulje. Karbonizacija do koje dolazi, kao i dilutacija, su stvari protiv koje se 10w40 ulje ne moze izboriti jednako dobro kao kvalitetno ACEA C1/3 ulje u gradaciji 5w30.
Kad odes u servis, oni ne kazu tako. Cak i u servisnim knjigama je stavljeno da moze, al' i ja sam za opciju malo kvalitetnijeg ulja, jer razlika u cijeni i nije nesto povelika.

Sent from my C6603 using Tapatalk
U servisima kazu sta god im qrcu cejf, samo da utrpaju i lovu iz tvog pretjeraju u vlastiti dzep. Ja ti govorim o tome da ovaj motor ima probleme u dizajnu koji se dodatno pogorsavaju koristenjem ulja niske specifikacije. A to sto bi neko za cenera da servisira vozilo koje je u nabaci kostalo 30k KM, to je sasvim druga stvar.
Post Reply