NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#19476 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Dzontra_Volta »

O kakvoj "svijesti" vi pričate!? Prosječan vlasnik vozila mlađeg od 7-8 godina će uvijek otići na neku od Energopetrol, INA, Petrol i (eventualno) Gazprom pumpi. Jer ga je ubijedio prijatelj, komšija, kolega s posla, automehanicar, taxista ili neko deseti da samo na tim pumpama imaš kvalitetno gorivo. 90% ljudi koje ja znam razmišlja tako.
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#19477 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by drug_profi »

Pa o toj svijesti. Toj koje nema.
BTW da se pohvalim i moje je auto sada tek napunilo 5 godina pa se svo vrijeme uglavnom toci tamo gdje je najjeftinije.
I nemam problema. Doduse benzin/plin.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#19478 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Ned071 »

UmaX wrote:
drug_profi wrote:Da smo svi malo građanski svjesniji pa da bojkotujemo one pumpe koje drze cijenu visoko. Po cijenu da vozis 20-30 kilometara do jeftinije. Ici ces na svoju stetu neko vrijeme, ali ce bojkotovani morati kad tad da popusti.
Probaj to rec nekom iz Tuzle. Citav TK ima skupo gorivo, otici 20-30 kilometara nije dovoljno.
prije deset dana im je bilo jeftinije za deset feninga nego u sarajevu. nisam vidio da se tada kukalo po forumu...
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#19479 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by pepeljara »

Ned071 wrote:
UmaX wrote:
drug_profi wrote:Da smo svi malo građanski svjesniji pa da bojkotujemo one pumpe koje drze cijenu visoko. Po cijenu da vozis 20-30 kilometara do jeftinije. Ici ces na svoju stetu neko vrijeme, ali ce bojkotovani morati kad tad da popusti.
Probaj to rec nekom iz Tuzle. Citav TK ima skupo gorivo, otici 20-30 kilometara nije dovoljno.
prije deset dana im je bilo jeftinije za deset feninga nego u sarajevu. nisam vidio da se tada kukalo po forumu...

Ne znam da je ikad bila ista cijena, a kamoli jeftinije u TZ u odnosu na SA :)
Vazda je +>=10 pf
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#19480 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Ned071 »

o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#19481 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by pepeljara »

Ned071 wrote:o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
U srajevu je u 10 metara cijena 2.06 i 2.36 istog energenta. Gleda se valjda najniza cijena...

Samo HIFA ima razlicite cijene u 1000 metara nadmorske visine i to do 25 pf.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#19482 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Ned071 »

pepeljara wrote:
Ned071 wrote:o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
U srajevu je u 10 metara cijena 2.06 i 2.36 istog energenta. Gleda se valjda najniza cijena...

Samo HIFA ima razlicite cijene u 1000 metara nadmorske visine i to do 25 pf.
pricas o jednoj pumpi. sve ostale cijene su bile vise, i to dobro vise. imamo karticu od neke hife, sipali d6 15 feninga jeftinije nego u sarajevu u svrakinom
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19483 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Throttle »

Po aplikaciji, u Tz d5 2.21 na nestru i ostalo 2.31 i 2.36
D4 2.21 gotovo na svim pumpama

U Sa, d5 2.11 na nekom BSP, 2.21 na brkicu, 2.26 selex i ostalo 2.31 i 2.36
D4 2.01 na gazpromu pa navise
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#19484 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by UmaX »

Aplikacija je onda tacna. 2.36 je D5 na svim jacim pumpama u Tuzli.
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#19485 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by pepeljara »

Ned071 wrote:
pepeljara wrote:
Ned071 wrote:o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
U srajevu je u 10 metara cijena 2.06 i 2.36 istog energenta. Gleda se valjda najniza cijena...

Samo HIFA ima razlicite cijene u 1000 metara nadmorske visine i to do 25 pf.
pricas o jednoj pumpi. sve ostale cijene su bile vise, i to dobro vise. imamo karticu od neke hife, sipali d6 15 feninga jeftinije nego u sarajevu u svrakinom

Pa naravno da gledam najnizu cijenu, imas 50 pumpi sa skoro 30 razlicitih cijena :)

Gledamo gdje je najniza u globalu u gradu, a niza je u SA nego bilo gdje u TZ :)
a u TZ nikad nije bila ista ili niza cijena goriva nego u SA (ako poredimo najnizu cijenu)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#19486 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by beni-bu-man »

Samo podlugovi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19487 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

beni-bu-man wrote:Samo podlugovi
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Mehemed
Posts: 6195
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19488 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Mehemed »

Samo Gazprom Bačići i 2.01KM/l dizlo :D

5766km sa 295,89 litara ~ 5.13l/100km ultra kombinovane vožnje, od makadama/offroad-a, prženja po obrtajima, pa do ekonomične vožnje, sve u jednom prosjeku.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19489 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

Mehemed wrote:Samo Gazprom Bačići i 2.01KM/l dizlo :D

5766km sa 295,89 litara ~ 5.13l/100km ultra kombinovane vožnje, od makadama/offroad-a, prženja po obrtajima, pa do ekonomične vožnje, sve u jednom prosjeku.
Jel jos bijela duja kod tebe?
Mehemed
Posts: 6195
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19490 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Mehemed »

Jest, hoće povući kada se digne u obrtaje ili kada se vozi malo brže na autoputu. Znao sam imati prosjek oko 6l/100km.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19491 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

To je normalno. Kod mene prosjek nakon 54k km i 66 punjenja 5,78l. Najniza je bila 5,2 a najveca 6,5litara. 1.9 TDI 105ks
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#19492 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

Mjerodavna potrošnja je jedino od čepa do čepa i pređeni kilometri.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#19493 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by UmaX »

Optimist wrote:To je normalno. Kod mene prosjek nakon 54k km i 66 punjenja 5,78l. Najniza je bila 5,2 a najveca 6,5litara. 1.9 TDI 105ks
Lazes, ja Ćuo da 1.9 trosi 3.5 otvorene a 5 po gradu :-D
Mehemed
Posts: 6195
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19494 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Mehemed »

Naslovnica wrote:Mjerodavna potrošnja je jedino od čepa do čepa i pređeni kilometri.
Tako i mjerim, nemam board, ali se sada sabralo blizu 6000 od punog do punog, sve bilježio koliko sam sipao, sabrao, podijelio i to je to. Kada imam pare za pun sipam pun.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19495 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

Upravo sam to i naveo nakon 54k km i 2,5 godine sipanja od cepa do cepa.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19496 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

UmaX wrote:
Optimist wrote:To je normalno. Kod mene prosjek nakon 54k km i 66 punjenja 5,78l. Najniza je bila 5,2 a najveca 6,5litara. 1.9 TDI 105ks
Lazes, ja Ćuo da 1.9 trosi 3.5 otvorene a 5 po gradu :-D
Moj je neispravan, iduce sedmice gonim na servis. :sad:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#19497 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by UmaX »

Takoe, i obavezno majstoru kazi da ti ne trosi 3.5 otvorene. Mozda samo treba proĆepit, nasut a-te-efa i gonit uzbrdo :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#19498 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

Auro Neum
Bemzin i dizlo 2.36
Plin 1.11
:pliska:
noviclan
Posts: 15024
Joined: 31/10/2013 06:48

#19499 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by noviclan »

Mirno more
kojot1
Posts: 226
Joined: 05/10/2018 22:44

#19500 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by kojot1 »

Koliko je sad gorivo u bijeljini i okolini? Pre dva meseca bilo je 2.05 dizel na NIS, jel i sad moze da se nadje za tu cenu?
Post Reply