NOVE CIJENE GORIVA
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#19476 Re: NOVE CIJENE GORIVA
O kakvoj "svijesti" vi pričate!? Prosječan vlasnik vozila mlađeg od 7-8 godina će uvijek otići na neku od Energopetrol, INA, Petrol i (eventualno) Gazprom pumpi. Jer ga je ubijedio prijatelj, komšija, kolega s posla, automehanicar, taxista ili neko deseti da samo na tim pumpama imaš kvalitetno gorivo. 90% ljudi koje ja znam razmišlja tako.
- drug_profi
- Posts: 65431
- Joined: 16/07/2012 16:00
#19477 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Pa o toj svijesti. Toj koje nema.
BTW da se pohvalim i moje je auto sada tek napunilo 5 godina pa se svo vrijeme uglavnom toci tamo gdje je najjeftinije.
I nemam problema. Doduse benzin/plin.
BTW da se pohvalim i moje je auto sada tek napunilo 5 godina pa se svo vrijeme uglavnom toci tamo gdje je najjeftinije.
I nemam problema. Doduse benzin/plin.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#19478 Re: NOVE CIJENE GORIVA
prije deset dana im je bilo jeftinije za deset feninga nego u sarajevu. nisam vidio da se tada kukalo po forumu...UmaX wrote:Probaj to rec nekom iz Tuzle. Citav TK ima skupo gorivo, otici 20-30 kilometara nije dovoljno.drug_profi wrote:Da smo svi malo građanski svjesniji pa da bojkotujemo one pumpe koje drze cijenu visoko. Po cijenu da vozis 20-30 kilometara do jeftinije. Ici ces na svoju stetu neko vrijeme, ali ce bojkotovani morati kad tad da popusti.
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#19479 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ned071 wrote:prije deset dana im je bilo jeftinije za deset feninga nego u sarajevu. nisam vidio da se tada kukalo po forumu...UmaX wrote:Probaj to rec nekom iz Tuzle. Citav TK ima skupo gorivo, otici 20-30 kilometara nije dovoljno.drug_profi wrote:Da smo svi malo građanski svjesniji pa da bojkotujemo one pumpe koje drze cijenu visoko. Po cijenu da vozis 20-30 kilometara do jeftinije. Ici ces na svoju stetu neko vrijeme, ali ce bojkotovani morati kad tad da popusti.
Ne znam da je ikad bila ista cijena, a kamoli jeftinije u TZ u odnosu na SA
Vazda je +>=10 pf
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#19480 Re: NOVE CIJENE GORIVA
o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#19481 Re: NOVE CIJENE GORIVA
U srajevu je u 10 metara cijena 2.06 i 2.36 istog energenta. Gleda se valjda najniza cijena...Ned071 wrote:o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
Samo HIFA ima razlicite cijene u 1000 metara nadmorske visine i to do 25 pf.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#19482 Re: NOVE CIJENE GORIVA
pricas o jednoj pumpi. sve ostale cijene su bile vise, i to dobro vise. imamo karticu od neke hife, sipali d6 15 feninga jeftinije nego u sarajevu u svrakinompepeljara wrote:U srajevu je u 10 metara cijena 2.06 i 2.36 istog energenta. Gleda se valjda najniza cijena...Ned071 wrote:o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
Samo HIFA ima razlicite cijene u 1000 metara nadmorske visine i to do 25 pf.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#19483 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Po aplikaciji, u Tz d5 2.21 na nestru i ostalo 2.31 i 2.36
D4 2.21 gotovo na svim pumpama
U Sa, d5 2.11 na nekom BSP, 2.21 na brkicu, 2.26 selex i ostalo 2.31 i 2.36
D4 2.01 na gazpromu pa navise
D4 2.21 gotovo na svim pumpama
U Sa, d5 2.11 na nekom BSP, 2.21 na brkicu, 2.26 selex i ostalo 2.31 i 2.36
D4 2.01 na gazpromu pa navise
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#19484 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Aplikacija je onda tacna. 2.36 je D5 na svim jacim pumpama u Tuzli.
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#19485 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ned071 wrote:pricas o jednoj pumpi. sve ostale cijene su bile vise, i to dobro vise. imamo karticu od neke hife, sipali d6 15 feninga jeftinije nego u sarajevu u svrakinompepeljara wrote:U srajevu je u 10 metara cijena 2.06 i 2.36 istog energenta. Gleda se valjda najniza cijena...Ned071 wrote:o d tuzle do doboja je bilo 2.21 a u sarajevu 2.36
Samo HIFA ima razlicite cijene u 1000 metara nadmorske visine i to do 25 pf.
Pa naravno da gledam najnizu cijenu, imas 50 pumpi sa skoro 30 razlicitih cijena
Gledamo gdje je najniza u globalu u gradu, a niza je u SA nego bilo gdje u TZ
a u TZ nikad nije bila ista ili niza cijena goriva nego u SA (ako poredimo najnizu cijenu)
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#19486 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Samo podlugovi
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19487 Re: NOVE CIJENE GORIVA
beni-bu-man wrote:Samo podlugovi
-
Mehemed
- Posts: 6195
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#19488 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Samo Gazprom Bačići i 2.01KM/l dizlo 
5766km sa 295,89 litara ~ 5.13l/100km ultra kombinovane vožnje, od makadama/offroad-a, prženja po obrtajima, pa do ekonomične vožnje, sve u jednom prosjeku.
5766km sa 295,89 litara ~ 5.13l/100km ultra kombinovane vožnje, od makadama/offroad-a, prženja po obrtajima, pa do ekonomične vožnje, sve u jednom prosjeku.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#19489 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Jel jos bijela duja kod tebe?Mehemed wrote:Samo Gazprom Bačići i 2.01KM/l dizlo
5766km sa 295,89 litara ~ 5.13l/100km ultra kombinovane vožnje, od makadama/offroad-a, prženja po obrtajima, pa do ekonomične vožnje, sve u jednom prosjeku.
-
Mehemed
- Posts: 6195
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#19490 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Jest, hoće povući kada se digne u obrtaje ili kada se vozi malo brže na autoputu. Znao sam imati prosjek oko 6l/100km.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#19491 Re: NOVE CIJENE GORIVA
To je normalno. Kod mene prosjek nakon 54k km i 66 punjenja 5,78l. Najniza je bila 5,2 a najveca 6,5litara. 1.9 TDI 105ks
-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
#19492 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Mjerodavna potrošnja je jedino od čepa do čepa i pređeni kilometri.
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#19493 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Lazes, ja Ćuo da 1.9 trosi 3.5 otvorene a 5 po graduOptimist wrote:To je normalno. Kod mene prosjek nakon 54k km i 66 punjenja 5,78l. Najniza je bila 5,2 a najveca 6,5litara. 1.9 TDI 105ks
-
Mehemed
- Posts: 6195
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#19494 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Tako i mjerim, nemam board, ali se sada sabralo blizu 6000 od punog do punog, sve bilježio koliko sam sipao, sabrao, podijelio i to je to. Kada imam pare za pun sipam pun.Naslovnica wrote:Mjerodavna potrošnja je jedino od čepa do čepa i pređeni kilometri.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#19495 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Upravo sam to i naveo nakon 54k km i 2,5 godine sipanja od cepa do cepa.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#19496 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Moj je neispravan, iduce sedmice gonim na servis.UmaX wrote:Lazes, ja Ćuo da 1.9 trosi 3.5 otvorene a 5 po graduOptimist wrote:To je normalno. Kod mene prosjek nakon 54k km i 66 punjenja 5,78l. Najniza je bila 5,2 a najveca 6,5litara. 1.9 TDI 105ks
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#19497 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Takoe, i obavezno majstoru kazi da ti ne trosi 3.5 otvorene. Mozda samo treba proĆepit, nasut a-te-efa i gonit uzbrdo 
-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
#19498 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Auro Neum
Bemzin i dizlo 2.36
Plin 1.11

Bemzin i dizlo 2.36
Plin 1.11
-
kojot1
- Posts: 226
- Joined: 05/10/2018 22:44
#19500 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Koliko je sad gorivo u bijeljini i okolini? Pre dva meseca bilo je 2.05 dizel na NIS, jel i sad moze da se nadje za tu cenu?
