Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19451 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naravno da može druže... Ne samo ti ko god želi dobrodošao je...
Kanal nije pod oglasima,nema zarade više je onako edukativni i iz hobija..
Ako želiš slati snimke molim te samo da bude barem deset sekundi prije situacije i barem jedno sedam osam sekundi iza situacije jer se u obradi mora ostaviti prostora za prelaz na drugi snimak...
naravno postoje situacije koje kamera ne zabilježi kvalitetno ili kompletno, i ja na ovih 440 objavljenih snimaka imam sigurno još pola od toga koje sam odbacio jer nisu jasno snimljeni okom kamere a u stvarnosti su izgledali jako ružno...
...
Naravno sve snimke uredno obilježavam po želji pošiljaoca...

EDIT:
Predlažem ti da podesiš da snima po tri minute u komadu... meni se taj način pokazao optimalnim....
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19452 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

U subotu izlopatao pola parkinga pred zgradom i dodju tarzani koji nisu belegijom maknuli i uvale se i ja opet cistim. Majkemi da se upucas. Najbolje je imat hronicnu kitobolju za sve i koristit sve sto mozes
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19453 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sad im zatrpaj aute :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19454 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Pa cistio i oko tudjih, kasnije dvojica komsika jos izasli, ocistimo sve oko nasih auta, par slobodnih mjesta. Vratio se, neko nabaco snijeg na cisto. Sljedeci put bacam pored svog auta, budala nosio par metara na livadu. Treba stoki kamion snijega u dnevnu sobu istrest da se opameti
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19455 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Da hoce past 6 metara snijega
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19456 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

munara mu mjera bila :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#19457 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Throttle wrote:U subotu izlopatao pola parkinga pred zgradom i dodju tarzani koji nisu belegijom maknuli i uvale se i ja opet cistim. Majkemi da se upucas. Najbolje je imat hronicnu kitobolju za sve i koristit sve sto mozes
Ta je tema bila aktuelna 2012. (jel ono bila 2012?) kad je pao onaj veliki snijeg, privatizacija parking mjesta, kante jupola, stolice, gajbe i ostala rekvizita.
Ja te u potpunosti razumijem, nekad fakat djeluje nepravedno i da se upucas, medjutim tu postoje dvije stvari koje moras uzeti u obzir. Ti kad se isparkiras sa mjesta koje si ocistio obicno parkiras na nekom mjestu koje je neko drugi ocistio i da se onaj koji se uvalio na mjesto koje si ti ocistio isparkirao odnekud i ostavio ociceno parkinh mjesto. Jbga...
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#19458 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nazif_Gljiva »

Travnički Noćni Šetač wrote:Ništa posebno ni ovaj put... Ali ovo je prvi video sa nekoliko snimaka koji su dostavljeni od drugih ljudi koji su izrazili želju da učestvuju ... ovaj put je kolega iz Hrvatske dostavio nekoliko snimaka koje smo ubacili u kompilaciju... vidjećemo kako će to ići...

1:02 - pjesaci... :thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19459 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

A sad.... pregledao sam snimak nekoliko puta... mislis na ove lijevo ... imaju još metar do kolovoza, nisu stupili na pješački i ne kreću se tako da je meni više izgledalo da su stali i okrenuli se kao da nekoga čekaju ( isti pješaci se vide na 00:51 kako zastajkuju na trotoaru ) i nisam smatrao da ih ugrožavam ... Ali dobro uočeno u svakom slučaju ... :thumbup:
U svakom slučaju niko nije bezgrešan pa ni ja sigurno...Ali trebamo se svi potruditi...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#19460 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by condy »

Nisi nikog ugrozio a nisi ih mogao na vrijeme vidjeti od ova dva parkirana na cesti, pogotovo ovog lijevog :)

edit. jesi mogao vidjeti pogledao sam ponovo :-D , ali opet nema ništa sporno i što si prošao, nisu bile nagazile na pješački
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#19461 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nazif_Gljiva »

Ma sve ok, imali smo nekada prije konverzaciju na temu pjesaci :D
Svaka cast na snimcima, ima posla oko ovoga :thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19462 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Hvala drug na podrsci i drago mi je da pratis... ma ima posla ali eto da ti pravo kazem kako sam poceo sa ovim manje se nerviram za volanom... oduzme dosta vremena nemam neku jaku opremu pa onda obrada snimaka dugo traje ali eto postalo mi je kao neki odvojen hobi... radi nekog drugog projekta sam dosta na cesti i onda je ovo pocelo kao usput kad vec vozim ali postalo je poseban hobi i poseban projekat...
...
Hvala jos jednom drago mi je da ima ljudi koji vide smisao u ovome sta radim... :thumbup:
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#19463 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by relax11 »

Ja te pratim druze imam i sam kameru imam nekih snimaka koje ja cuvam nako u kompjuteru za svoju dusu :-D :D pa mi mozes ostaviti u pp email ili nesto gdje ti mogu poslati nekad neki klipic pa stavi, samo sam htio reci da ne stavljas neke banalnije stvari ako ih mozemo tako nazvati gdje npr ovaj malo nagazi bijele linije ili tako nesto gdje od sat vremena voznje sigurno bude 2-3 takva nama svima bit ce bolji i interesantniji klipovi sigurno kad budu neke rizicne voznje prestizanja preko pune prolazak kroz crveno, ja sam u jednom danu snimio trojicu kako na cisto crveno prolaze cekaju da se ubace dok traje crveno :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19464 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Hvala ... savjeti su uvijek dobrodošli.... primijetio si da pored nekih grešaka u saobraćaju postavim nekad i relativno zanimljive situacije tako da nije strogo sadržaj određen samo i isključivo na greške... Naravno da ima puno više snimljenih sitnica nego što objavim i ja smatram da "sitnice" ne treba baš ganjati... no nekad se odlučim i za taj vid čisto kao podsjećanje da se previše često dešavaju takve stvari a i one mogu dovesti do eventualnog problema...
Hvala na podršci javiću se u pp....
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#19465 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ovih dana sam se puno vozao po kolonama po gradu. svi znamo zasto. pao snijeg ne "mere" se preko 30 voziti ili u trecu ubaciti gluho bilo.
I tako u tim kolonama uz sva ta nerviranja, sam se nagledao raznog sranja na autima koje ljudi stavljaju. Ali sam stalno bio u upitnicima na naljepnice koje kazu: beba u autu, harun u autu, ena u autu, davud u autu......WTF?!?!?!?!
Sta ta naljepnica treba da znaci? Ako je ljubav prema potomku, ok. svako voli svoje djete najvise, mada mislim da takva ljubav se na pokazuje na veznom limu ili na poklopcu gepeka.
Ako je neka vrsta kreativnog izrazavanja, hmmmmm....pa saaaaad
Ali ako treba da znaci neko upozorenje za nas ostale oko njega, onda sam bas u upitnicima. Sta ja cu se kao nesavjestan vozac zaletiti I proklizati taman da nekoga udarim autom, vidim naljepnicu I u hiljadinki cu skrenuti u nabujalu rijeku ili nekom pod kamionske tockove.
Da li to treba da znaci da je moram ostaviti krug od 5 metara oko nekoga sa tom naljepnicom jer zaboga on vozi haruna???
Ako vec vozis djete u autu onda si ti kao odgovoran otac moralno obavezan da vozis fino, uredno I sigurno.
Vrh mi je bio neki dan seat leon. Sav u ledovima(ili ocam' senonima) zatamnjena stakla, spusten....I ponosito se kocoperi naljepnica xyx u autu(znam da je bilo musko ime).

Ne razumijem.
Jesam ters ali......
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19466 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote:
Ne razumijem.
Ćunerska posla...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19467 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Ma krenulo od nalje beba u autu, kao da pazis kad si iza, slika bebe, kasno kocenje, nesreca, belaj ovo ono.. e onda ovi sto dilaju te naljepnice dosli na ideju da stavljaju ime i otislo sve u tacku :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#19468 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

:P
Throttle wrote:Ma krenulo od nalje beba u autu, kao da pazis kad si iza, slika bebe, kasno kocenje, nesreca, belaj ovo ono.. e onda ovi sto dilaju te naljepnice dosli na ideju da stavljaju ime i otislo sve u tacku :mrgreen:
Ma buraz sudar nije nesto sto uradis namjerno (barem u nekim svakodnevnim koliko-toliko normalnim okolnostima). I ako se desi da nekoga udaris odozada, zadnji razlog za to je svjesna namjera da ga udaris. I ako je razlog za stavljanje naljepnice "bice potomak sigurnije jer ce neko vise paziti" e onda je glup do bola.
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19469 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Ne znam što vam toliko smetaju naljepnice. :?
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#19470 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Logovan wrote:Ne znam što vam toliko smetaju naljepnice. :?
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
E ovo sam cekao.

EH ETO SMETA MI :run: :sax:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19471 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19472 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

zdruzdjo wrote:
Logovan wrote:Ne znam što vam toliko smetaju naljepnice. :?
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
E ovo sam cekao.

EH ETO SMETA MI :run: :sax:
Ma ne kontam čemu toliki postovi oko naljepnice? To se pišu kilometarski postovi, to se knjige napišu oko naljepnica, pršte postovi na sve strane za naljepnice. :D :D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#19473 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Logovan wrote: Ma ne kontam čemu toliki postovi oko naljepnice? To se pišu kilometarski postovi, to se knjige napišu oko naljepnica, pršte postovi na sve strane za naljepnice. :D :D

mmmmm
ime mjesta na kojem se nalazimo je FORUM. znaci pricamo (kenjamo) o svacemu pa tako i o pomodarstvu spomenutih naljepnica koje su glupe.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19474 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Sad su mu i naljepnice problem?! :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#19475 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote:Sad su mu i naljepnice problem?! :mrgreen:
Jos ako je zensko za volanom


:evil: :evil: :evil:
Post Reply