Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19451 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno da može druže... Ne samo ti ko god želi dobrodošao je...
Kanal nije pod oglasima,nema zarade više je onako edukativni i iz hobija..
Ako želiš slati snimke molim te samo da bude barem deset sekundi prije situacije i barem jedno sedam osam sekundi iza situacije jer se u obradi mora ostaviti prostora za prelaz na drugi snimak...
naravno postoje situacije koje kamera ne zabilježi kvalitetno ili kompletno, i ja na ovih 440 objavljenih snimaka imam sigurno još pola od toga koje sam odbacio jer nisu jasno snimljeni okom kamere a u stvarnosti su izgledali jako ružno...
...
Naravno sve snimke uredno obilježavam po želji pošiljaoca...
EDIT:
Predlažem ti da podesiš da snima po tri minute u komadu... meni se taj način pokazao optimalnim....
Kanal nije pod oglasima,nema zarade više je onako edukativni i iz hobija..
Ako želiš slati snimke molim te samo da bude barem deset sekundi prije situacije i barem jedno sedam osam sekundi iza situacije jer se u obradi mora ostaviti prostora za prelaz na drugi snimak...
naravno postoje situacije koje kamera ne zabilježi kvalitetno ili kompletno, i ja na ovih 440 objavljenih snimaka imam sigurno još pola od toga koje sam odbacio jer nisu jasno snimljeni okom kamere a u stvarnosti su izgledali jako ružno...
...
Naravno sve snimke uredno obilježavam po želji pošiljaoca...
EDIT:
Predlažem ti da podesiš da snima po tri minute u komadu... meni se taj način pokazao optimalnim....
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#19452 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U subotu izlopatao pola parkinga pred zgradom i dodju tarzani koji nisu belegijom maknuli i uvale se i ja opet cistim. Majkemi da se upucas. Najbolje je imat hronicnu kitobolju za sve i koristit sve sto mozes
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19453 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
sad im zatrpaj aute 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#19454 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa cistio i oko tudjih, kasnije dvojica komsika jos izasli, ocistimo sve oko nasih auta, par slobodnih mjesta. Vratio se, neko nabaco snijeg na cisto. Sljedeci put bacam pored svog auta, budala nosio par metara na livadu. Treba stoki kamion snijega u dnevnu sobu istrest da se opameti
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#19455 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da hoce past 6 metara snijega
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19456 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
munara mu mjera bila 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#19457 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ta je tema bila aktuelna 2012. (jel ono bila 2012?) kad je pao onaj veliki snijeg, privatizacija parking mjesta, kante jupola, stolice, gajbe i ostala rekvizita.Throttle wrote:U subotu izlopatao pola parkinga pred zgradom i dodju tarzani koji nisu belegijom maknuli i uvale se i ja opet cistim. Majkemi da se upucas. Najbolje je imat hronicnu kitobolju za sve i koristit sve sto mozes
Ja te u potpunosti razumijem, nekad fakat djeluje nepravedno i da se upucas, medjutim tu postoje dvije stvari koje moras uzeti u obzir. Ti kad se isparkiras sa mjesta koje si ocistio obicno parkiras na nekom mjestu koje je neko drugi ocistio i da se onaj koji se uvalio na mjesto koje si ti ocistio isparkirao odnekud i ostavio ociceno parkinh mjesto. Jbga...
-
Nazif_Gljiva
- Posts: 703
- Joined: 06/02/2008 21:58
#19458 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
1:02 - pjesaci...Travnički Noćni Šetač wrote:Ništa posebno ni ovaj put... Ali ovo je prvi video sa nekoliko snimaka koji su dostavljeni od drugih ljudi koji su izrazili želju da učestvuju ... ovaj put je kolega iz Hrvatske dostavio nekoliko snimaka koje smo ubacili u kompilaciju... vidjećemo kako će to ići...
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19459 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A sad.... pregledao sam snimak nekoliko puta... mislis na ove lijevo ... imaju još metar do kolovoza, nisu stupili na pješački i ne kreću se tako da je meni više izgledalo da su stali i okrenuli se kao da nekoga čekaju ( isti pješaci se vide na 00:51 kako zastajkuju na trotoaru ) i nisam smatrao da ih ugrožavam ... Ali dobro uočeno u svakom slučaju ...
U svakom slučaju niko nije bezgrešan pa ni ja sigurno...Ali trebamo se svi potruditi...
U svakom slučaju niko nije bezgrešan pa ni ja sigurno...Ali trebamo se svi potruditi...
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#19460 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisi nikog ugrozio a nisi ih mogao na vrijeme vidjeti od ova dva parkirana na cesti, pogotovo ovog lijevog 
edit. jesi mogao vidjeti pogledao sam ponovo
, ali opet nema ništa sporno i što si prošao, nisu bile nagazile na pješački
edit. jesi mogao vidjeti pogledao sam ponovo
-
Nazif_Gljiva
- Posts: 703
- Joined: 06/02/2008 21:58
#19461 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma sve ok, imali smo nekada prije konverzaciju na temu pjesaci
Svaka cast na snimcima, ima posla oko ovoga
Svaka cast na snimcima, ima posla oko ovoga
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19462 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hvala drug na podrsci i drago mi je da pratis... ma ima posla ali eto da ti pravo kazem kako sam poceo sa ovim manje se nerviram za volanom... oduzme dosta vremena nemam neku jaku opremu pa onda obrada snimaka dugo traje ali eto postalo mi je kao neki odvojen hobi... radi nekog drugog projekta sam dosta na cesti i onda je ovo pocelo kao usput kad vec vozim ali postalo je poseban hobi i poseban projekat...
...
Hvala jos jednom drago mi je da ima ljudi koji vide smisao u ovome sta radim...
...
Hvala jos jednom drago mi je da ima ljudi koji vide smisao u ovome sta radim...
- relax11
- Posts: 1754
- Joined: 08/01/2013 12:35
- Location: RAJVOSA <3
#19463 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja te pratim druze imam i sam kameru imam nekih snimaka koje ja cuvam nako u kompjuteru za svoju dusu
pa mi mozes ostaviti u pp email ili nesto gdje ti mogu poslati nekad neki klipic pa stavi, samo sam htio reci da ne stavljas neke banalnije stvari ako ih mozemo tako nazvati gdje npr ovaj malo nagazi bijele linije ili tako nesto gdje od sat vremena voznje sigurno bude 2-3 takva nama svima bit ce bolji i interesantniji klipovi sigurno kad budu neke rizicne voznje prestizanja preko pune prolazak kroz crveno, ja sam u jednom danu snimio trojicu kako na cisto crveno prolaze cekaju da se ubace dok traje crveno 
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19464 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hvala ... savjeti su uvijek dobrodošli.... primijetio si da pored nekih grešaka u saobraćaju postavim nekad i relativno zanimljive situacije tako da nije strogo sadržaj određen samo i isključivo na greške... Naravno da ima puno više snimljenih sitnica nego što objavim i ja smatram da "sitnice" ne treba baš ganjati... no nekad se odlučim i za taj vid čisto kao podsjećanje da se previše često dešavaju takve stvari a i one mogu dovesti do eventualnog problema...
Hvala na podršci javiću se u pp....
Hvala na podršci javiću se u pp....
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#19465 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovih dana sam se puno vozao po kolonama po gradu. svi znamo zasto. pao snijeg ne "mere" se preko 30 voziti ili u trecu ubaciti gluho bilo.
I tako u tim kolonama uz sva ta nerviranja, sam se nagledao raznog sranja na autima koje ljudi stavljaju. Ali sam stalno bio u upitnicima na naljepnice koje kazu: beba u autu, harun u autu, ena u autu, davud u autu......WTF?!?!?!?!
Sta ta naljepnica treba da znaci? Ako je ljubav prema potomku, ok. svako voli svoje djete najvise, mada mislim da takva ljubav se na pokazuje na veznom limu ili na poklopcu gepeka.
Ako je neka vrsta kreativnog izrazavanja, hmmmmm....pa saaaaad
Ali ako treba da znaci neko upozorenje za nas ostale oko njega, onda sam bas u upitnicima. Sta ja cu se kao nesavjestan vozac zaletiti I proklizati taman da nekoga udarim autom, vidim naljepnicu I u hiljadinki cu skrenuti u nabujalu rijeku ili nekom pod kamionske tockove.
Da li to treba da znaci da je moram ostaviti krug od 5 metara oko nekoga sa tom naljepnicom jer zaboga on vozi haruna???
Ako vec vozis djete u autu onda si ti kao odgovoran otac moralno obavezan da vozis fino, uredno I sigurno.
Vrh mi je bio neki dan seat leon. Sav u ledovima(ili ocam' senonima) zatamnjena stakla, spusten....I ponosito se kocoperi naljepnica xyx u autu(znam da je bilo musko ime).
Ne razumijem.
Jesam ters ali......
I tako u tim kolonama uz sva ta nerviranja, sam se nagledao raznog sranja na autima koje ljudi stavljaju. Ali sam stalno bio u upitnicima na naljepnice koje kazu: beba u autu, harun u autu, ena u autu, davud u autu......WTF?!?!?!?!
Sta ta naljepnica treba da znaci? Ako je ljubav prema potomku, ok. svako voli svoje djete najvise, mada mislim da takva ljubav se na pokazuje na veznom limu ili na poklopcu gepeka.
Ako je neka vrsta kreativnog izrazavanja, hmmmmm....pa saaaaad
Ali ako treba da znaci neko upozorenje za nas ostale oko njega, onda sam bas u upitnicima. Sta ja cu se kao nesavjestan vozac zaletiti I proklizati taman da nekoga udarim autom, vidim naljepnicu I u hiljadinki cu skrenuti u nabujalu rijeku ili nekom pod kamionske tockove.
Da li to treba da znaci da je moram ostaviti krug od 5 metara oko nekoga sa tom naljepnicom jer zaboga on vozi haruna???
Ako vec vozis djete u autu onda si ti kao odgovoran otac moralno obavezan da vozis fino, uredno I sigurno.
Vrh mi je bio neki dan seat leon. Sav u ledovima(ili ocam' senonima) zatamnjena stakla, spusten....I ponosito se kocoperi naljepnica xyx u autu(znam da je bilo musko ime).
Ne razumijem.
Jesam ters ali......
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19466 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ćunerska posla...zdruzdjo wrote:
Ne razumijem.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#19467 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma krenulo od nalje beba u autu, kao da pazis kad si iza, slika bebe, kasno kocenje, nesreca, belaj ovo ono.. e onda ovi sto dilaju te naljepnice dosli na ideju da stavljaju ime i otislo sve u tacku 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#19468 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma buraz sudar nije nesto sto uradis namjerno (barem u nekim svakodnevnim koliko-toliko normalnim okolnostima). I ako se desi da nekoga udaris odozada, zadnji razlog za to je svjesna namjera da ga udaris. I ako je razlog za stavljanje naljepnice "bice potomak sigurnije jer ce neko vise paziti" e onda je glup do bola.Throttle wrote:Ma krenulo od nalje beba u autu, kao da pazis kad si iza, slika bebe, kasno kocenje, nesreca, belaj ovo ono.. e onda ovi sto dilaju te naljepnice dosli na ideju da stavljaju ime i otislo sve u tacku
- Logovan
- Posts: 102764
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#19469 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam što vam toliko smetaju naljepnice.
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#19470 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E ovo sam cekao.Logovan wrote:Ne znam što vam toliko smetaju naljepnice.![]()
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
EH ETO SMETA MI
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Logovan
- Posts: 102764
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#19472 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ne kontam čemu toliki postovi oko naljepnice? To se pišu kilometarski postovi, to se knjige napišu oko naljepnica, pršte postovi na sve strane za naljepnice.zdruzdjo wrote:E ovo sam cekao.Logovan wrote:Ne znam što vam toliko smetaju naljepnice.![]()
Što vam smeta, kakve veze imaju sa vama, odnosno sa ostalim vozačima? Zar stvarno mislite da se šalje neka poruka preko naljepnice? Šta vas briga ko šta lijepi na svom autu? Naljepnica k'o naljepnica.
EH ETO SMETA MI![]()
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#19473 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Logovan wrote: Ma ne kontam čemu toliki postovi oko naljepnice? To se pišu kilometarski postovi, to se knjige napišu oko naljepnica, pršte postovi na sve strane za naljepnice.![]()
mmmmm
ime mjesta na kojem se nalazimo je FORUM. znaci pricamo (kenjamo) o svacemu pa tako i o pomodarstvu spomenutih naljepnica koje su glupe.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#19474 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sad su mu i naljepnice problem?! 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#19475 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jos ako je zensko za volanomkonektovan wrote:Sad su mu i naljepnice problem?!
