Gdje to ima,molim kontakt,da dam drugu.Ako na tom principu funkcionise.Evo zavrsi ultrinom 2 miliona...Meni ne moze niko dugovati novac za robu.Ne postoji ta mogucnost u mom poslovanju kada su u pitanju vece cifre.Mozda hiljadu,dvije ,a i to na mjesec dva...I to da je stara i stalna musterija, i da mi je pravo simpatican.mirsek wrote:Ako ti neko duguje 50,000 KM bi li ti to potrazivanje prodao agenciji za 35,000-40,000 KM i da odmah dobijes pare ?HAVANA wrote:Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19451 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Last edited by HAVANA on 06/10/2019 21:30, edited 1 time in total.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19452 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kad nema nidje al moras priznati da dobro zvuci
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19453 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Gledo on na Lindekinu
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19454 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa naravno da nece.mirsek wrote:Nije LRC, radim povremeno za jednu takvu firmu. Tek se razvijaju u BIH, inace su iz Srbije.mk ultra wrote:Ma ne moze
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Ako oni procijene da je rizik od nenaplate prevelik nece ni preuzeti potrazivanje.
Ali nekom poduzetniku kome trpi likvidnost od nenaplacenih potrazivanja, moze to pokusati rijesiti preko ovakvih agencija.
- muha_sa
- Posts: 140414
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19455 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Navali narode
https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/521 ... a-mjesecno
LONDON Nevjerovatni uslovi
Želite posao: Kraljica Elizabeta nudi jedan, plata 50 hiljada maraka mjesečno
Za čuvanje "kraljevskih konja" kraljica Elizabeta traži radnika. Ono što je posebno impozantno jeste da je kraljica za taj posao ponudila 25 hiljada eura, ali i besplatan smještaj u Bakingemskoj palati.
BBC je naveo da konjušar mora da obavlja sve uobičajene obaveze kao i svaki drugi, odnosno mora konje hraniti i čistiti.
Također, poželjno je da osoba koja se javi na "konkurs" zna da jaše i upravlja kočijama.
Na kraju oglasa je navedeno da osoba mora biti spremna dati sve od sebe da bi konji izgledali što bolje kada budu u javnosti.
https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/521 ... a-mjesecno
LONDON Nevjerovatni uslovi
Želite posao: Kraljica Elizabeta nudi jedan, plata 50 hiljada maraka mjesečno
Za čuvanje "kraljevskih konja" kraljica Elizabeta traži radnika. Ono što je posebno impozantno jeste da je kraljica za taj posao ponudila 25 hiljada eura, ali i besplatan smještaj u Bakingemskoj palati.
BBC je naveo da konjušar mora da obavlja sve uobičajene obaveze kao i svaki drugi, odnosno mora konje hraniti i čistiti.
Također, poželjno je da osoba koja se javi na "konkurs" zna da jaše i upravlja kočijama.
Na kraju oglasa je navedeno da osoba mora biti spremna dati sve od sebe da bi konji izgledali što bolje kada budu u javnosti.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19456 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Za 50 milja mjesecno bi joj i jebo konja ako treba. 
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#19457 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
da mi je vidjeti original oglas, gdje pise mjesecno 25000 eurmuha_sa wrote:Navali narode
https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/521 ... a-mjesecno
LONDON Nevjerovatni uslovi
Želite posao: Kraljica Elizabeta nudi jedan, plata 50 hiljada maraka mjesečno
Za čuvanje "kraljevskih konja" kraljica Elizabeta traži radnika. Ono što je posebno impozantno jeste da je kraljica za taj posao ponudila 25 hiljada eura, ali i besplatan smještaj u Bakingemskoj palati.
BBC je naveo da konjušar mora da obavlja sve uobičajene obaveze kao i svaki drugi, odnosno mora konje hraniti i čistiti.
Također, poželjno je da osoba koja se javi na "konkurs" zna da jaše i upravlja kočijama.
Na kraju oglasa je navedeno da osoba mora biti spremna dati sve od sebe da bi konji izgledali što bolje kada budu u javnosti.
jer je cca toika godisnja plata za poljoprivrednike, vrtlare i slicno
i na to dodas smjestaj u palati, koji kosta bar pola od ovog iznosa, lupam, mozda i vise od citavog iznosa ... ne poznajem cjenovnik usluga u b. palati
a englezi vole kraljicu, dok ih ne kosta previse
stedi na grijanju
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#19458 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.moonca wrote:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
- muha_sa
- Posts: 140414
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19459 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
HAVANA wrote:Za 50 milja mjesecno bi joj i jebo konja ako treba.
kobilu valjda--a konju oglabo
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19460 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Imas PP.HAVANA wrote:Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19461 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Vala nebi kupio poso, nema tih para, pa kad bi me milioni cekali, makar citav zivot crncio. Nabijem ih na kurac i njihovu trgovinu uticajem.moonca wrote:Ti si muskarac- zasto o tome razmisljas -- i nije to tvoj problem- ako, ta firma nudu posao-''da se kupi'' -- svi ti uslovi ne vaze za tebe -osim da se pojavis na vrijeme i radis svoj posao- i po mugucnosti ne tracas ostale-..Lajavikrelac wrote: E za ovu stavku moraš biti u krvnom srodstvu ili sa stranačkom zaleđinomnaime, kod nas nažalost još se vode onom "niko nije nezamjenjiv" pa taman sve propalo....Imaš koliko hoćeš jakih firmi sa dragstor smjenama koje neće da podignu plate iznad 650 KM, a kuknjava iz glasa kako nema radnika
Druga ništa manja stvar izražena u BL je da uglavnom u većini firmi koja traži radnike neće niko starije od 25 godina (ne otvoreno ali daju do znanja), a naravno traži se minimalno 5 godina iskustva u navedenoj oblastiDa ne navodim da na poslovima gdje se radi sa klijentima i u uslužnim sektorima prođu na intervjuima imaju isključivo jebozovne mlade cure max 25 godina, po mogućnosti neudate i neplodne, koje ako žele da napreduju u karijeri moraju redovno da dižu noge gazdama i direktorima....
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19462 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mos gejmersku kakvu i proces bolje, upola manje vrijedi, a jednako udobna i dobra.Haris.ba wrote:Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.moonca wrote:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#19463 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sve i da dodju takve poslove ovdje više niko neće da radi.espn wrote:Nekome arkadaş, nekome partner: Dok BiH broji dane bez vlasti, Erdogan u Srbiju dovodi stotinu privrednika
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
Prevent tražio 400 radnika samo 2 ih se javilo na konkursu.
Ono što je danas aktuelno i najviše se izvozi je namjenska industrija.
Namještaj i stolarija se abnormalno izvoze u zadnje vrijeme.
Tu su plate bolje nego npr. u proizvodnji odjeće,obuće i sl.
Kinezi,Turci i ostali nam zbog brojnih specifičnosti posla ne mogu biti konkurencija.
Turci i nekako,a Kinezi nikako.
I tu manje više sav kapital ostaje kod nas, većinom domaći privrednici izvoze.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19464 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jesi sjedio kad u citroenu c5 onom sa profilisanim sjedistima? E ja od tog sjedista napravio stolicu za kompluter na poslu.Topkiligonzales wrote:Mos gejmersku kakvu i proces bolje, upola manje vrijedi, a jednako udobna i dobra.Haris.ba wrote:Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.moonca wrote:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19465 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nista novo u BiH. Kad bi legalizovali utjerivanje dugova po BiH, mogo bi koljenicama ljudskim mesare punitiMaraschino wrote:Sve si u pravu i ja tako razmisljam ALI jos uvijek ima tih koji ulete u kredite i cekaju da se neko smiluje da mu plati uslugu.HAVANA wrote: To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan.
Mrs.
Da znas sta se tek radi oko rudnika, njihove nabavke, mehanizacija to je sve kriminal ali precutni. Svi znaju i niko to ne dira.
Uzmi masinu na kredit, radit ces za rudnik a platit ce ti kada mogodnu ili u uglju prebijati. Ja bi radije suha kruha jeo nego takvim poslovima se bavio. Banku ne interesuju tvoji poslovni odnosi sa trecim, oni traze ratu.
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19466 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jesam C3 i C4, a mozda sam i tim vise ti ne znam.HAVANA wrote:Jesi sjedio kad u citroenu c5 onom sa profilisanim sjedistima? E ja od tog sjedista napravio stolicu za kompluter na poslu.Topkiligonzales wrote:Mos gejmersku kakvu i proces bolje, upola manje vrijedi, a jednako udobna i dobra.Haris.ba wrote:
Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.
Francuzi su tito sto se tice udobnosti. Vozimo se danas na neki istovar i pricamo onako, kaze kad vozam ovaj ww kombi ledja mi sjebu, onaj moj Reno odmor i milina
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19467 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sad sam se smijao,cerka mi dosla pa prica kako je bilo na branju grozdja.Haj super im njih par iz sarajeva,zrenjanina,zagreba,sa peljesca...al i desetak filipinaca.Glavna tema su im oni,rade ko ludi a sve sa kapama i u dukserici,veseli,pjevaju...a kaze dingac berba, ako padnes,skotrlja se do obale...al nista njima to.S pjesmom.Samo dvojica pricaju engleski a dosli na ugovor godinu dana preko agencije.5000 kuna mjesecno i daju im 500 sedmicno dzeparca.Kaze sam hodaju i vicu jes ovde lijepo,vi nama date rostilj,vina,imamo sobu...
Bili jadni prosli ugovor u dubaiju.Kazu gore nema,uzas.Robovlasnici.
I sve ovom gazdi govore vi ste dobri,vi ste bogati,imate svi kucu...Pazi ovo,za ovu godinu sto radi,znaci 60000 kuna da nista ne potrosi a nece,jer rizu vrecom kupuju...Za taj novac moze napraviti kucu i kupiti auto.
Pa im pokazivao jedan gdje zive njih 9.Ima 3 djece a 25 mu godina.Kaze mala na slici more,plaza...a u sumarku isto od slame neka kuca,i tu zive...Sad kad dodje pravi tvrdu gradnju.Rade kaze ko ludi,a nikad ga cut da kuka nesta...Sramota me bilo,nas tri kukamo uveliko,ovi pjevaju...
Kakvi su oni na onoj listi? Mi smo u vrhu po vlasnickim listovima i kvadraturi. 
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#19468 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Samo nek mu govore tako, sljedeće godine će bez džeparca ostati 
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#19469 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zato što jesu, a jesu zato što mogu, a mogu zato što nema države.moonca wrote:Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje"![]()
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glavefinansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....
Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju....
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Pošto i u Njemačkoj mislim otvoriti svoju firmu kao i u Bosni, gledao sam situaciju i malo istraživao stanje na tržištu.HAVANA wrote:To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krugmk ultra wrote: Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budu
Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti
Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan.
Mrs.
Ima u Njemačkoj i Švicarskoj firma koja daje drugim firmama pare, a oni preuzmu njihovo pravo na naplaćivanje, tj. "kupe njihovu naplatu od druge firme" i onda ova firma ima svoj tim advokata i samo se time bave. Naplaćuju tuđa potraživanja. Pretpostavljam da ta usluga košta 3-5% i onda da oni mogu vjerovatno naplatiti i više od nominanalnog iznosa zbog kašnjena uplata. Firma uzima veoma jeftine kredite kojima kupuje tuđa potraživanja i onda ih naplaćuje dužnicima poteklo suda. A ta ista firma puna advokata koji se samo time bave. Skontali ljudi da je to problem kod obrtnika i malih preduzeća i našli rješenje koje svima odgovara.
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#19470 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ima, ali u normalnoj državi gdje se poštuje zakon. U prošloj postu sam Havani spomenuo za takve firme u Njemačkoj i Švicarskoj. Definitivno nema u Bosni.insomnia78 wrote:Kad nema nidje al moras priznati da dobro zvuci
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#19471 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jesu- kao i svugdje u Svijetu- da li mogu-- vjerovatno da -da li ima se isplati- vjerujem ne previshe, drzava nema uticaja na njih-Zato što jesu, a jesu zato što mogu, a mogu zato što nema države.
..Jedan primjer- radnice u restoranu- pristojne plate imaju- svaku noc kradu hranu/ meso --zasto...? Mislish da to gazda ne zna --zna- pusti- jer nece radnice raditi, ako nema -kesa pride svaku noc.
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#19472 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Znam da je tako svugdje u svijetu, međutim u jakim ekonomijama sa jačim zakonima koji se poštuju je lakše poslovati, s koje god da si strane biznisa, to je moja poenta.moonca wrote:Jesu- kao i svugdje u Svijetu- da li mogu-- vjerovatno da -da li ima se isplati- vjerujem ne previshe, drzava nema uticaja na njih-Zato što jesu, a jesu zato što mogu, a mogu zato što nema države.
..Jedan primjer- radnice u restoranu- pristojne plate imaju- svaku noc kradu hranu/ meso --zasto...? Mislish da to gazda ne zna --zna- pusti- jer nece radnice raditi, ako nema -kesa pride svaku noc.- isto se moze navesti i za druge biznise..
- Rockefeller
- Posts: 8702
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#19473 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
muha_sa wrote:HAVANA wrote:Za 50 milja mjesecno bi joj i jebo konja ako treba.![]()
![]()
kobilu valjda--a konju oglabo
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19474 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zavisi od situacije,dogovanja,duznika...I oni uzimaju sigurne predmete.Kako ces ti naplatiti i vani ako ne mozes? Recimo imam slucaj prijatelja iz belgije,i to ustaklio drzavnu instituciju,kao podizvodjac...154000 eura.Navucen, pa zavucen,pa izradjen.Jos ga priveli kad je po bosanski otisao na adresukonjislav wrote:Ima, ali u normalnoj državi gdje se poštuje zakon. U prošloj postu sam Havani spomenuo za takve firme u Njemačkoj i Švicarskoj. Definitivno nema u Bosni.insomnia78 wrote:Kad nema nidje al moras priznati da dobro zvuci
-
mali jomu
- Posts: 5853
- Joined: 22/05/2017 17:00
#19475 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
... evo ako ce neko u Svedsku

Svaki stanovnik Švedske u prosjeku godišnje zaradi oko 287.064 kruna, odnosno 26.581 eura.
https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/520 ... ljada-eura
Svaki stanovnik Švedske u prosjeku godišnje zaradi oko 287.064 kruna, odnosno 26.581 eura.
https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/520 ... ljada-eura
