Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19451 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

mirsek wrote:
HAVANA wrote:Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
Ako ti neko duguje 50,000 KM bi li ti to potrazivanje prodao agenciji za 35,000-40,000 KM i da odmah dobijes pare ?
Gdje to ima,molim kontakt,da dam drugu.Ako na tom principu funkcionise.Evo zavrsi ultrinom 2 miliona...Meni ne moze niko dugovati novac za robu.Ne postoji ta mogucnost u mom poslovanju kada su u pitanju vece cifre.Mozda hiljadu,dvije ,a i to na mjesec dva...I to da je stara i stalna musterija, i da mi je pravo simpatican.
Last edited by HAVANA on 06/10/2019 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19452 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Kad nema nidje al moras priznati da dobro zvuci
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19453 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Gledo on na Lindekinu
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19454 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

mirsek wrote:
mk ultra wrote:Ma ne moze
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Nije LRC, radim povremeno za jednu takvu firmu. Tek se razvijaju u BIH, inace su iz Srbije.
Ako oni procijene da je rizik od nenaplate prevelik nece ni preuzeti potrazivanje.
Ali nekom poduzetniku kome trpi likvidnost od nenaplacenih potrazivanja, moze to pokusati rijesiti preko ovakvih agencija.
Pa naravno da nece. :lol: Nisu pobudalili.
User avatar
muha_sa
Posts: 140414
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19455 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Navali narode

https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/521 ... a-mjesecno

LONDON Nevjerovatni uslovi

Želite posao: Kraljica Elizabeta nudi jedan, plata 50 hiljada maraka mjesečno

Za čuvanje "kraljevskih konja" kraljica Elizabeta traži radnika. Ono što je posebno impozantno jeste da je kraljica za taj posao ponudila 25 hiljada eura, ali i besplatan smještaj u Bakingemskoj palati.

BBC je naveo da konjušar mora da obavlja sve uobičajene obaveze kao i svaki drugi, odnosno mora konje hraniti i čistiti.

Također, poželjno je da osoba koja se javi na "konkurs" zna da jaše i upravlja kočijama.

Na kraju oglasa je navedeno da osoba mora biti spremna dati sve od sebe da bi konji izgledali što bolje kada budu u javnosti.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19456 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Za 50 milja mjesecno bi joj i jebo konja ako treba. :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#19457 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

muha_sa wrote:Navali narode

https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/521 ... a-mjesecno

LONDON Nevjerovatni uslovi

Želite posao: Kraljica Elizabeta nudi jedan, plata 50 hiljada maraka mjesečno

Za čuvanje "kraljevskih konja" kraljica Elizabeta traži radnika. Ono što je posebno impozantno jeste da je kraljica za taj posao ponudila 25 hiljada eura, ali i besplatan smještaj u Bakingemskoj palati.

BBC je naveo da konjušar mora da obavlja sve uobičajene obaveze kao i svaki drugi, odnosno mora konje hraniti i čistiti.

Također, poželjno je da osoba koja se javi na "konkurs" zna da jaše i upravlja kočijama.

Na kraju oglasa je navedeno da osoba mora biti spremna dati sve od sebe da bi konji izgledali što bolje kada budu u javnosti.
da mi je vidjeti original oglas, gdje pise mjesecno 25000 eur
jer je cca toika godisnja plata za poljoprivrednike, vrtlare i slicno

i na to dodas smjestaj u palati, koji kosta bar pola od ovog iznosa, lupam, mozda i vise od citavog iznosa ... ne poznajem cjenovnik usluga u b. palati :oops:


a englezi vole kraljicu, dok ih ne kosta previse :D
stedi na grijanju :lol: a da placa konjusara 200.000+ eur
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#19458 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Haris.ba »

moonca wrote:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.
User avatar
muha_sa
Posts: 140414
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19459 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:Za 50 milja mjesecno bi joj i jebo konja ako treba. :D
:lol: :lol:

kobilu valjda--a konju oglabo :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19460 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
Imas PP.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#19461 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kiligonzales »

moonca wrote:
Lajavikrelac wrote: E za ovu stavku moraš biti u krvnom srodstvu ili sa stranačkom zaleđinom :mrgreen: naime, kod nas nažalost još se vode onom "niko nije nezamjenjiv" pa taman sve propalo....Imaš koliko hoćeš jakih firmi sa dragstor smjenama koje neće da podignu plate iznad 650 KM, a kuknjava iz glasa kako nema radnika :roll:

Druga ništa manja stvar izražena u BL je da uglavnom u većini firmi koja traži radnike neće niko starije od 25 godina (ne otvoreno ali daju do znanja), a naravno traži se minimalno 5 godina iskustva u navedenoj oblasti :-) Da ne navodim da na poslovima gdje se radi sa klijentima i u uslužnim sektorima prođu na intervjuima imaju isključivo jebozovne mlade cure max 25 godina, po mogućnosti neudate i neplodne, koje ako žele da napreduju u karijeri moraju redovno da dižu noge gazdama i direktorima....
Ti si muskarac- zasto o tome razmisljas -- i nije to tvoj problem- ako, ta firma nudu posao-''da se kupi'' -- svi ti uslovi ne vaze za tebe -osim da se pojavis na vrijeme i radis svoj posao- i po mugucnosti ne tracas ostale-.. :)
Vala nebi kupio poso, nema tih para, pa kad bi me milioni cekali, makar citav zivot crncio. Nabijem ih na kurac i njihovu trgovinu uticajem.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#19462 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kiligonzales »

Haris.ba wrote:
moonca wrote:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.
Mos gejmersku kakvu i proces bolje, upola manje vrijedi, a jednako udobna i dobra. :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#19463 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by xoklix »

espn wrote:Nekome arkadaş, nekome partner: Dok BiH broji dane bez vlasti, Erdogan u Srbiju dovodi stotinu privrednika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
Sve i da dodju takve poslove ovdje više niko neće da radi.
Prevent tražio 400 radnika samo 2 ih se javilo na konkursu.
Ono što je danas aktuelno i najviše se izvozi je namjenska industrija.
Namještaj i stolarija se abnormalno izvoze u zadnje vrijeme.
Tu su plate bolje nego npr. u proizvodnji odjeće,obuće i sl.
Kinezi,Turci i ostali nam zbog brojnih specifičnosti posla ne mogu biti konkurencija.
Turci i nekako,a Kinezi nikako.
I tu manje više sav kapital ostaje kod nas, većinom domaći privrednici izvoze.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19464 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

kiligonzales wrote:
Haris.ba wrote:
moonca wrote:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.
Mos gejmersku kakvu i proces bolje, upola manje vrijedi, a jednako udobna i dobra. :lol:
Jesi sjedio kad u citroenu c5 onom sa profilisanim sjedistima? E ja od tog sjedista napravio stolicu za kompluter na poslu.Top :D
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#19465 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kiligonzales »

Maraschino wrote:
HAVANA wrote: To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug :-) 3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan. :lol: Mrs.
Sve si u pravu i ja tako razmisljam ALI jos uvijek ima tih koji ulete u kredite i cekaju da se neko smiluje da mu plati uslugu.

Da znas sta se tek radi oko rudnika, njihove nabavke, mehanizacija to je sve kriminal ali precutni. Svi znaju i niko to ne dira.
Uzmi masinu na kredit, radit ces za rudnik a platit ce ti kada mogodnu ili u uglju prebijati. Ja bi radije suha kruha jeo nego takvim poslovima se bavio. Banku ne interesuju tvoji poslovni odnosi sa trecim, oni traze ratu.
Nista novo u BiH. Kad bi legalizovali utjerivanje dugova po BiH, mogo bi koljenicama ljudskim mesare puniti :lol:
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#19466 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kiligonzales »

HAVANA wrote:
kiligonzales wrote:
Haris.ba wrote:
Kad spomenu kupovinu stolice, dobra stolica za sjedenje kosta oko 1000 maraka. Kad kupujes kako treba.
Mos gejmersku kakvu i proces bolje, upola manje vrijedi, a jednako udobna i dobra. :lol:
Jesi sjedio kad u citroenu c5 onom sa profilisanim sjedistima? E ja od tog sjedista napravio stolicu za kompluter na poslu.Top :D
Jesam C3 i C4, a mozda sam i tim vise ti ne znam. :D

Francuzi su tito sto se tice udobnosti. Vozimo se danas na neki istovar i pricamo onako, kaze kad vozam ovaj ww kombi ledja mi sjebu, onaj moj Reno odmor i milina :lol: Tako i ti sa Citroenom. Trebo si od kakvog golfa ubaciti :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19467 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Sad sam se smijao,cerka mi dosla pa prica kako je bilo na branju grozdja.Haj super im njih par iz sarajeva,zrenjanina,zagreba,sa peljesca...al i desetak filipinaca.Glavna tema su im oni,rade ko ludi a sve sa kapama i u dukserici,veseli,pjevaju...a kaze dingac berba, ako padnes,skotrlja se do obale...al nista njima to.S pjesmom.Samo dvojica pricaju engleski a dosli na ugovor godinu dana preko agencije.5000 kuna mjesecno i daju im 500 sedmicno dzeparca.Kaze sam hodaju i vicu jes ovde lijepo,vi nama date rostilj,vina,imamo sobu... :lol: Bili jadni prosli ugovor u dubaiju.Kazu gore nema,uzas.Robovlasnici. :-) I sve ovom gazdi govore vi ste dobri,vi ste bogati,imate svi kucu...Pazi ovo,za ovu godinu sto radi,znaci 60000 kuna da nista ne potrosi a nece,jer rizu vrecom kupuju...Za taj novac moze napraviti kucu i kupiti auto. :shock: Pa im pokazivao jedan gdje zive njih 9.Ima 3 djece a 25 mu godina.Kaze mala na slici more,plaza...a u sumarku isto od slame neka kuca,i tu zive...Sad kad dodje pravi tvrdu gradnju.Rade kaze ko ludi,a nikad ga cut da kuka nesta...Sramota me bilo,nas tri kukamo uveliko,ovi pjevaju... :lol: Kakvi su oni na onoj listi? Mi smo u vrhu po vlasnickim listovima i kvadraturi. :lol:
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#19468 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by xoklix »

Samo nek mu govore tako, sljedeće godine će bez džeparca ostati :mrgreen:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19469 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

moonca wrote:
Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje" :)
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glave :-? finansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....

Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju.... :nasolji1:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Zato što jesu, a jesu zato što mogu, a mogu zato što nema države.

HAVANA wrote:
mk ultra wrote: Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budu

Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti

Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd
To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug :-) 3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan. :lol: Mrs.
Pošto i u Njemačkoj mislim otvoriti svoju firmu kao i u Bosni, gledao sam situaciju i malo istraživao stanje na tržištu.
Ima u Njemačkoj i Švicarskoj firma koja daje drugim firmama pare, a oni preuzmu njihovo pravo na naplaćivanje, tj. "kupe njihovu naplatu od druge firme" i onda ova firma ima svoj tim advokata i samo se time bave. Naplaćuju tuđa potraživanja. Pretpostavljam da ta usluga košta 3-5% i onda da oni mogu vjerovatno naplatiti i više od nominanalnog iznosa zbog kašnjena uplata. Firma uzima veoma jeftine kredite kojima kupuje tuđa potraživanja i onda ih naplaćuje dužnicima poteklo suda. A ta ista firma puna advokata koji se samo time bave. Skontali ljudi da je to problem kod obrtnika i malih preduzeća i našli rješenje koje svima odgovara.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19470 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

insomnia78 wrote:Kad nema nidje al moras priznati da dobro zvuci
Ima, ali u normalnoj državi gdje se poštuje zakon. U prošloj postu sam Havani spomenuo za takve firme u Njemačkoj i Švicarskoj. Definitivno nema u Bosni.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19471 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Zato što jesu, a jesu zato što mogu, a mogu zato što nema države.
Jesu- kao i svugdje u Svijetu- da li mogu-- vjerovatno da -da li ima se isplati- vjerujem ne previshe, drzava nema uticaja na njih-
..Jedan primjer- radnice u restoranu- pristojne plate imaju- svaku noc kradu hranu/ meso --zasto...? Mislish da to gazda ne zna --zna- pusti- jer nece radnice raditi, ako nema -kesa pride svaku noc. :zoka: - isto se moze navesti i za druge biznise..
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19472 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

moonca wrote:
Zato što jesu, a jesu zato što mogu, a mogu zato što nema države.
Jesu- kao i svugdje u Svijetu- da li mogu-- vjerovatno da -da li ima se isplati- vjerujem ne previshe, drzava nema uticaja na njih-
..Jedan primjer- radnice u restoranu- pristojne plate imaju- svaku noc kradu hranu/ meso --zasto...? Mislish da to gazda ne zna --zna- pusti- jer nece radnice raditi, ako nema -kesa pride svaku noc. :zoka: - isto se moze navesti i za druge biznise..
Znam da je tako svugdje u svijetu, međutim u jakim ekonomijama sa jačim zakonima koji se poštuju je lakše poslovati, s koje god da si strane biznisa, to je moja poenta.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#19473 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rockefeller »

muha_sa wrote:
HAVANA wrote:Za 50 milja mjesecno bi joj i jebo konja ako treba. :D
:lol: :lol:

kobilu valjda--a konju oglabo :lol:
:lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19474 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

konjislav wrote:
insomnia78 wrote:Kad nema nidje al moras priznati da dobro zvuci
Ima, ali u normalnoj državi gdje se poštuje zakon. U prošloj postu sam Havani spomenuo za takve firme u Njemačkoj i Švicarskoj. Definitivno nema u Bosni.
Zavisi od situacije,dogovanja,duznika...I oni uzimaju sigurne predmete.Kako ces ti naplatiti i vani ako ne mozes? Recimo imam slucaj prijatelja iz belgije,i to ustaklio drzavnu instituciju,kao podizvodjac...154000 eura.Navucen, pa zavucen,pa izradjen.Jos ga priveli kad je po bosanski otisao na adresu :D Veoma je vazno i ko ti duguje,kako,koliko dugo...Koja je firma bvba,sprl...Odgovara li vlasnik i kao fizicko lice za dugovanje firme itditd...Faillissement u mnogim slucajevima,i mozes mahat usima... :-)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#19475 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

... evo ako ce neko u Svedsku


Image
Svaki stanovnik Švedske u prosjeku godišnje zaradi oko 287.064 kruna, odnosno 26.581 eura.


https://avaz.ba/kiosk/zanimljivosti/520 ... ljada-eura
Post Reply