insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#19426 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19427 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budumoonca wrote:Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje"![]()
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glavefinansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....
Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju....
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti
Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#19428 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne boj se, nisu ni srbende alergične na pareinsomnia78 wrote:Kolega je u RS-u
95% jeste. Znam bar pet jačih firmi u BL gdje su uslovi rada katastrofa, a firma radi punom parom i širi se. Osim ako nisi u višoj kastimoonca wrote:. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#19429 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
.e -sad ima tu i ono- smijem li napisati--
...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19430 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To je drugo. Ja ne znam sta je ono. Cim prodjes Karavanke ne odbrani se visemoonca wrote:insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali![]()
.e -sad ima tu i ono- smijem li napisati--![]()
![]()
...
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#19431 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E za ovu stavku moraš biti u krvnom srodstvu ili sa stranačkom zaleđinommk ultra wrote:A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
Druga ništa manja stvar izražena u BL je da uglavnom u većini firmi koja traži radnike neće niko starije od 25 godina (ne otvoreno ali daju do znanja), a naravno traži se minimalno 5 godina iskustva u navedenoj oblasti
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19432 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma naravno.To je to.insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#19433 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ti si muskarac- zasto o tome razmisljas -- i nije to tvoj problem- ako, ta firma nudu posao-''da se kupi'' -- svi ti uslovi ne vaze za tebe -osim da se pojavis na vrijeme i radis svoj posao- i po mugucnosti ne tracas ostale-..Lajavikrelac wrote: E za ovu stavku moraš biti u krvnom srodstvu ili sa stranačkom zaleđinomnaime, kod nas nažalost još se vode onom "niko nije nezamjenjiv" pa taman sve propalo....Imaš koliko hoćeš jakih firmi sa dragstor smjenama koje neće da podignu plate iznad 650 KM, a kuknjava iz glasa kako nema radnika
Druga ništa manja stvar izražena u BL je da uglavnom u većini firmi koja traži radnike neće niko starije od 25 godina (ne otvoreno ali daju do znanja), a naravno traži se minimalno 5 godina iskustva u navedenoj oblastiDa ne navodim da na poslovima gdje se radi sa klijentima i u uslužnim sektorima prođu na intervjuima imaju isključivo jebozovne mlade cure max 25 godina, po mogućnosti neudate i neplodne, koje ako žele da napreduju u karijeri moraju redovno da dižu noge gazdama i direktorima....
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19434 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krugmk ultra wrote:Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budumoonca wrote:Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje"![]()
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glavefinansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....
Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju....
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti
Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#19435 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sve si u pravu i ja tako razmisljam ALI jos uvijek ima tih koji ulete u kredite i cekaju da se neko smiluje da mu plati uslugu.HAVANA wrote: To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan.
Mrs.
Da znas sta se tek radi oko rudnika, njihove nabavke, mehanizacija to je sve kriminal ali precutni. Svi znaju i niko to ne dira.
Uzmi masinu na kredit, radit ces za rudnik a platit ce ti kada mogodnu ili u uglju prebijati. Ja bi radije suha kruha jeo nego takvim poslovima se bavio. Banku ne interesuju tvoji poslovni odnosi sa trecim, oni traze ratu.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19436 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I sve to tako radi, lopovi nesto na sudovima, mrljaj tamo vamo, a na kraju nista
a ville su tu, auti itd, sve na drugim osobama
I uvijek se nađe neko ko će uletiti u takav rizik, iako uglavnom se zna ko ce zavaliti
Kod mene firma jos placa kredit od 700k od prije 10 godina jer je zavala bila. A sistem ugrađen i radi...
Ili recimo kad je Alta pravljena, tamo je pola grada zavaljeno... nije 5 ljudi izvuklo pare
I uvijek se nađe neko ko će uletiti u takav rizik, iako uglavnom se zna ko ce zavaliti
Kod mene firma jos placa kredit od 700k od prije 10 godina jer je zavala bila. A sistem ugrađen i radi...
Ili recimo kad je Alta pravljena, tamo je pola grada zavaljeno... nije 5 ljudi izvuklo pare
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19437 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ta naplata potrazivanja se moze rijesiti preko odgovarajucih agencija/firmi koje se bave tim.HAVANA wrote:To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krugmk ultra wrote: Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budu
Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti
Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan.
Mrs.
Otkupe tvoje potrazivanje po nesto manjoj cijeni ili ga za tebe ganjaju, naravno uz odgovarajucu naknadu.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19438 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma ne moze
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Last edited by mk ultra on 06/10/2019 20:49, edited 1 time in total.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19439 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19440 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije vam ni loše dole kad imate vikendom vremena za forumanja 
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19441 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nekome arkadaş, nekome partner: Dok BiH broji dane bez vlasti, Erdogan u Srbiju dovodi stotinu privrednika
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19442 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa nismo ni rekli da nam je lose.512MB wrote:Nije vam ni loše dole kad imate vikendom vremena za forumanja
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#19443 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zato imamo Dodika koji je zaduzen za stanje u zemlji da svi investitori zaobilaze ovu zemlju ili traze prvu susjednu.espn wrote:Nekome arkadaş, nekome partner: Dok BiH broji dane bez vlasti, Erdogan u Srbiju dovodi stotinu privrednika
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19444 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije lose moze i bolje i bice bolje512MB wrote:Nije vam ni loše dole kad imate vikendom vremena za forumanja
Naradi se ostalih 5 dana
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19445 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma ovo su karina poslovi. Sivenje i gluposti. Plus sto drzava placa subvencije a ovi cjede do maksimuma a placaju minimalno
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19446 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije LRC, radim povremeno za jednu takvu firmu. Tek se razvijaju u BIH, inace su iz Srbije.mk ultra wrote:Ma ne moze
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Ako oni procijene da je rizik od nenaplate prevelik nece ni preuzeti potrazivanje.
Ali nekom poduzetniku kome trpi likvidnost od nenaplacenih potrazivanja, moze to pokusati rijesiti preko ovakvih agencija.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19448 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2877 ... liona-evrainsomnia78 wrote:Ma ovo su karina poslovi. Sivenje i gluposti. Plus sto drzava placa subvencije a ovi cjede do maksimuma a placaju minimalno
Ovako nekako
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19449 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije ti bitno ni da dobijes spor, ako ti cekas na to godinama ti si prakticno u minusu za ta sredstva citavo vrijeme.HAVANA wrote:Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
Ako ti neko duguje 50,000 KM bi li ti to potrazivanje prodao agenciji za 35,000-40,000 KM i da odmah dobijes pare ?
Last edited by mirsek on 06/10/2019 21:24, edited 1 time in total.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19450 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma fijat je jos i mila majka. Eno pogledaj one koreance sta rade ljudimamk ultra wrote:https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2877 ... liona-evrainsomnia78 wrote:Ma ovo su karina poslovi. Sivenje i gluposti. Plus sto drzava placa subvencije a ovi cjede do maksimuma a placaju minimalno
Ovako nekako
