Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#19426 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
:thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19427 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

moonca wrote:
Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje" :)
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glave :-? finansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....

Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju.... :nasolji1:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budu

Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti

Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19428 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

insomnia78 wrote:Kolega je u RS-u
Ne boj se, nisu ni srbende alergične na pare ;-)
moonca wrote:. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
95% jeste. Znam bar pet jačih firmi u BL gdje su uslovi rada katastrofa, a firma radi punom parom i širi se. Osim ako nisi u višoj kasti :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19429 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
:lol:
.e -sad ima tu i ono- smijem li napisati-- :oops: :lol:

...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19430 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

moonca wrote:
insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
:lol:
.e -sad ima tu i ono- smijem li napisati-- :oops: :lol:

...
To je drugo. Ja ne znam sta je ono. Cim prodjes Karavanke ne odbrani se vise
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19431 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

mk ultra wrote:A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.
E za ovu stavku moraš biti u krvnom srodstvu ili sa stranačkom zaleđinom :mrgreen: naime, kod nas nažalost još se vode onom "niko nije nezamjenjiv" pa taman sve propalo....Imaš koliko hoćeš jakih firmi sa dragstor smjenama koje neće da podignu plate iznad 650 KM, a kuknjava iz glasa kako nema radnika :roll:

Druga ništa manja stvar izražena u BL je da uglavnom u većini firmi koja traži radnike neće niko starije od 25 godina (ne otvoreno ali daju do znanja), a naravno traži se minimalno 5 godina iskustva u navedenoj oblasti :-) Da ne navodim da na poslovima gdje se radi sa klijentima i u uslužnim sektorima prođu na intervjuima imaju isključivo jebozovne mlade cure max 25 godina, po mogućnosti neudate i neplodne, koje ako žele da napreduju u karijeri moraju redovno da dižu noge gazdama i direktorima....
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19432 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
Ma naravno.To je to.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19433 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Lajavikrelac wrote: E za ovu stavku moraš biti u krvnom srodstvu ili sa stranačkom zaleđinom :mrgreen: naime, kod nas nažalost još se vode onom "niko nije nezamjenjiv" pa taman sve propalo....Imaš koliko hoćeš jakih firmi sa dragstor smjenama koje neće da podignu plate iznad 650 KM, a kuknjava iz glasa kako nema radnika :roll:

Druga ništa manja stvar izražena u BL je da uglavnom u većini firmi koja traži radnike neće niko starije od 25 godina (ne otvoreno ali daju do znanja), a naravno traži se minimalno 5 godina iskustva u navedenoj oblasti :-) Da ne navodim da na poslovima gdje se radi sa klijentima i u uslužnim sektorima prođu na intervjuima imaju isključivo jebozovne mlade cure max 25 godina, po mogućnosti neudate i neplodne, koje ako žele da napreduju u karijeri moraju redovno da dižu noge gazdama i direktorima....
Ti si muskarac- zasto o tome razmisljas -- i nije to tvoj problem- ako, ta firma nudu posao-''da se kupi'' -- svi ti uslovi ne vaze za tebe -osim da se pojavis na vrijeme i radis svoj posao- i po mugucnosti ne tracas ostale-.. :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19434 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

mk ultra wrote:
moonca wrote:
Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje" :)
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glave :-? finansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....

Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju.... :nasolji1:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budu

Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti

Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd
To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug :-) 3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan. :lol: Mrs.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19435 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Maraschino »

HAVANA wrote: To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug :-) 3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan. :lol: Mrs.
Sve si u pravu i ja tako razmisljam ALI jos uvijek ima tih koji ulete u kredite i cekaju da se neko smiluje da mu plati uslugu.

Da znas sta se tek radi oko rudnika, njihove nabavke, mehanizacija to je sve kriminal ali precutni. Svi znaju i niko to ne dira.
Uzmi masinu na kredit, radit ces za rudnik a platit ce ti kada mogodnu ili u uglju prebijati. Ja bi radije suha kruha jeo nego takvim poslovima se bavio. Banku ne interesuju tvoji poslovni odnosi sa trecim, oni traze ratu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19436 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

I sve to tako radi, lopovi nesto na sudovima, mrljaj tamo vamo, a na kraju nista :shock: a ville su tu, auti itd, sve na drugim osobama
I uvijek se nađe neko ko će uletiti u takav rizik, iako uglavnom se zna ko ce zavaliti

Kod mene firma jos placa kredit od 700k od prije 10 godina jer je zavala bila. A sistem ugrađen i radi... :skoljka:
Ili recimo kad je Alta pravljena, tamo je pola grada zavaljeno... nije 5 ljudi izvuklo pare
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19437 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:
mk ultra wrote: Nisu svi robovlasnici, ali ih okruzenje i partneri natjeraju da budu

Zavrsis posao, ulozis hiljade maraka ili stotine hiljada i hajde naplati. Vrlo tesko, a auto se ne moze pojesti

Prosli mjesec mi dobili mercedesa C klasu umjesto posla
U prosloj godini bilo jos auta, mondeo jedan, kombi vw itd
To te moze shvatiti neko ko radi.Nekom drugom bezveze pricati.On samo vidi konacnu cifru dogovorenog posla.A ko ce platiti materijal,dobavljace,radnike a nisi naplatio,to se ne vidi.Il ti pola plati,taman za nesta a za dalje fali.Pa uzimaj revolvinge dok prebrodis,ako ikad i naplatis.Pa i ako naplatis preljevaj iz jednog u drugo.Imam druga kojem su duzni 540000 km za grijanje itd.12 radnika.Stize jednim drugo,pokriva kreditima,pa naplati...pa opet u krug :-) 3 stenta na srcu ima, i po 3 telefona nosa.To je problem,veliki problem u bosni.Naplata potrazivanja.Nema sanse da bi ja radio takve djelatnosti.Ludilo.Jok.Trak roba,trak pare.Duguj materi svojoj.Radje bi na dnevnicu radio nego to.Sura mi je propao zbog takvih i pogresnog izbora djelatnosti...za bosanske uslove...Cuj da ja uzimam kredite a on mi duzan. :lol: Mrs.
Ta naplata potrazivanja se moze rijesiti preko odgovarajucih agencija/firmi koje se bave tim.
Otkupe tvoje potrazivanje po nesto manjoj cijeni ili ga za tebe ganjaju, naravno uz odgovarajucu naknadu. :bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19438 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

Ma ne moze
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Last edited by mk ultra on 06/10/2019 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19439 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19440 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Nije vam ni loše dole kad imate vikendom vremena za forumanja :)
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19441 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Nekome arkadaş, nekome partner: Dok BiH broji dane bez vlasti, Erdogan u Srbiju dovodi stotinu privrednika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19442 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:Nije vam ni loše dole kad imate vikendom vremena za forumanja :)
Pa nismo ni rekli da nam je lose. :D Mene bas forum odmori.Hihi,pihihi,gr,bbrrr...i hajmo opet...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19443 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Maraschino »

espn wrote:Nekome arkadaş, nekome partner: Dok BiH broji dane bez vlasti, Erdogan u Srbiju dovodi stotinu privrednika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nekome- ... /191006063
Zato imamo Dodika koji je zaduzen za stanje u zemlji da svi investitori zaobilaze ovu zemlju ili traze prvu susjednu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19444 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

512MB wrote:Nije vam ni loše dole kad imate vikendom vremena za forumanja :)
Nije lose moze i bolje i bice bolje :thumbup:

Naradi se ostalih 5 dana
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19445 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ma ovo su karina poslovi. Sivenje i gluposti. Plus sto drzava placa subvencije a ovi cjede do maksimuma a placaju minimalno
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19446 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

mk ultra wrote:Ma ne moze
Kakav lrc i slicni, rodjak u firmi ima preko 2mil poteazivanja na sudu, samo proglase stecaj, nema ga, u zemlju propo, a ti tuzi... smecarska posla
Nije LRC, radim povremeno za jednu takvu firmu. Tek se razvijaju u BIH, inace su iz Srbije.
Ako oni procijene da je rizik od nenaplate prevelik nece ni preuzeti potrazivanje.
Ali nekom poduzetniku kome trpi likvidnost od nenaplacenih potrazivanja, moze to pokusati rijesiti preko ovakvih agencija.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19447 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Faktoring
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19448 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

insomnia78 wrote:Ma ovo su karina poslovi. Sivenje i gluposti. Plus sto drzava placa subvencije a ovi cjede do maksimuma a placaju minimalno
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2877 ... liona-evra

Ovako nekako
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19449 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:Kakva agencija i pm.Nisi ti svjestan kakve su igre tu.Lijepo to zvuci napisano,haj sprovedi.Jednostavno ako hoces da radis i opstanes,nema dugovanja bez sigurnog pokrica.A najbolje nikako.Po cijenu posla.Mijenjaj djelatnost radje.U grob ce te otjerat.
Nije ti bitno ni da dobijes spor, ako ti cekas na to godinama ti si prakticno u minusu za ta sredstva citavo vrijeme.
Ako ti neko duguje 50,000 KM bi li ti to potrazivanje prodao agenciji za 35,000-40,000 KM i da odmah dobijes pare ?
Last edited by mirsek on 06/10/2019 21:24, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19450 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

mk ultra wrote:
insomnia78 wrote:Ma ovo su karina poslovi. Sivenje i gluposti. Plus sto drzava placa subvencije a ovi cjede do maksimuma a placaju minimalno
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2877 ... liona-evra

Ovako nekako
Ma fijat je jos i mila majka. Eno pogledaj one koreance sta rade ljudima
Post Reply