NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#19401 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by preludezalude »

Naslovnica wrote:
Proposition Joe wrote:
NediM17 wrote:Daj nam ime lEmuzine kojoj godi Petrol q-rac max.
Kako se to osjeti, bolje ide, manje trosi, sta?
Istina, na lpg se moze osjetiti razlika "drasticna".
Skoda Fabia 1.6 benzin. Manje trosi, vise predjem kilometara sto mi je znak da je gorivo kvalitetnije.
Meni je sa Petrolovim plinom auto više trošilo. Na stranu što jutros natočih na BP Bitumenka plin po ugodnih 0.91, na Petrolu ima dvije godine ne ide ispod marke da ga jebesh.
8-)
Ja dva puta sipao plin na Petrolu, doduse daaaavno, i oba puta auto nije moglo raditi na plin u leru. Od tada vise ne nasuh nista na Petrolu.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#19402 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by undefined007 »

BP oba dizela 2,06 :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#19403 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by beni-bu-man »

undefined007 wrote:BP oba dizela 2,06 :D
I beMzin
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#19404 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by noviclan »

Sta znaciotvoren most
User avatar
no_sekirli
Posts: 7009
Joined: 02/10/2013 18:36

#19405 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by no_sekirli »

Livno, dizel i beMzin na cijelom teritoriju 2,31 vec mjesecima
Dogovorile se gazde i svi drze istu cijenu non stop. Velikih igraca poput Nestra, Hife, Gazproma jos nema ni na vidiku.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#19406 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by channel10 »

A kao ti drugi nisu nista dogovorili?! Cijene svuda iste kao da je barel preko 70 dolara, a ne 60 i to vec mjesecima.
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#19407 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by semirsar »

noviclan wrote:Sta znaciotvoren most
2.06KM je bilo i dok je most bio zatvoren, tocio pa znam :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35472
Joined: 20/03/2013 15:38

#19408 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

Jedino BP izgleda ne igra tu igru, bar u Sa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#19409 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by drug_profi »

Sreca pa postoje. Dabogda u svakoj opstini bar po jednu pumpu imali.
A i oni fino zaradjuju. Mislim da je 1,96 vec sasvim realna cijena
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#19410 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Dzontra_Volta »

undefined007 wrote:BP oba dizela 2,06 :D
Na BP je samo jedna vrsta dizela. Samo što na totemu napišu 2 puta isto, pa zbunjuje.
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#19411 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by ElRe »

Nestro Blazuj D5 10ppm 2.11 KM/l
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19412 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Mehemed »

Malo pomalo nabere se... 0.10KM po litru u odnosu na većinu drugih BS, plus povrat na karticu...
Meni treba skoro godina dana da naspem ovoliko goriva :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19413 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

Da je gorivo samo 10pf veca cijena, platio bi 60 KM vise. Ipak se isplati sipati gdje je najjeftinije.
rimsa91
Posts: 115
Joined: 21/07/2017 14:17

#19414 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by rimsa91 »

BP oil (iza Bitumenke) nasuo prošle sedmice (benzin 95-ica). U petak imao problem kod paljenja i kod vožnje a u konsultaciji s majstorom sve ukazuje na loše gorivo.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7009
Joined: 02/10/2013 18:36

#19415 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by no_sekirli »

channel10 wrote:A kao ti drugi nisu nista dogovorili?! Cijene svuda iste kao da je barel preko 70 dolara, a ne 60 i to vec mjesecima.
Ti drugi i ako su dogovorili, vidim po postovima da su dogovorili malo nizu cijenu. Kod nas *ebu i ne vade :|
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#19416 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by NediM17 »

rimsa91 wrote:BP oil (iza Bitumenke) nasuo prošle sedmice (benzin 95-ica). U petak imao problem kod paljenja i kod vožnje a u konsultaciji s majstorom sve ukazuje na loše gorivo.
Jos kad bi nam otkrio koja limuzina je u pitanju, je li upalio check engine? Kad si zadnji put promijenio svjecice odgovarajuce, mogu biti kablovi, boMbine i na kraju nesto oko dobave goriva.
Ovdje mnogi sipaju na toj puNpi i ne znam da se neko zalio. :D
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19417 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Mehemed »

Optimist wrote:Da je gorivo samo 10pf veca cijena, platio bi 60 KM vise. Ipak se isplati sipati gdje je najjeftinije.
To i ja kažem, plus povrat na karticu, na platinu je to 0.06KM po litru(+0.02KM/l bonusa zato što je sipano nakon ponoći), to dođe skoro 48KM na ovoliku količinu, preko 100KM uštede u odnosu da je nasuo negdje po 2.11KM gdje nema nekog dodatnog bonusa kao što je primjer ovaj povrat para na karticu.
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#19418 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zLatk0 »

Te cijene što spominjete na BP su sa članskom karticom ili bez kartice?

Npr. jedno vrijeme u FMT app je bilo za GreenOil cijena sa članskom karticom, pa su poslije vratili na redovne cijene (bez popusta)?

Za BP je na app BMB 95 - 2.06 KM , a BMB 98 - 2.31KM (ako BMB 98 uopće i imaju, jer za GO stoji 2.11KM, ali nemaju ga u ponudi uopće)
Naslovnica
Posts: 35472
Joined: 20/03/2013 15:38

#19419 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

zLatk0 wrote:Te cijene što spominjete na BP su sa karticom ili bez kartice?

Npr. jedno vrijeme u FMT app je bilo za GreenOil cijena sa karticom, pa su poslije vratili na redovne cijene (bez popusta)?

Za BP je na app BMB 95 - 2.06 KM , a BMB 98 - 2.31KM (ako BMB 98 uopće i imaju, jer za GO stoji 2.11KM, ali nemaju ga u ponudi uopće)
Bez kartice.
Ja neki dan tražio karticu - kaže ne izdajemo ih više.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#19420 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by beni-bu-man »

zLatk0 wrote:Te cijene što spominjete na BP su sa članskom karticom ili bez kartice?

Npr. jedno vrijeme u FMT app je bilo za GreenOil cijena sa članskom karticom, pa su poslije vratili na redovne cijene (bez popusta)?

Za BP je na app BMB 95 - 2.06 KM , a BMB 98 - 2.31KM (ako BMB 98 uopće i imaju, jer za GO stoji 2.11KM, ali nemaju ga u ponudi uopće)
bez, ja neki dan sipo 95-icu 2.06 KM
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#19421 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Concord »

Ljudi za koje motore stvarno ima efekta sipati onaj skuplji dizel ala Plus Premium Max ovo ono? Euro 5/6 common rail? Euro 4 pumpa-dizna?
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#19422 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by r_faruk »

Concord wrote:Ljudi za koje motore stvarno ima efekta sipati onaj skuplji dizel ala Plus Premium Max ovo ono? Euro 5/6 common rail? Euro 4 pumpa-dizna?
Kod mene je euro 4 i uopste ne gledam gdje sipam i sta sipam... u stvari, sipam najjeftinije, et... nisam nikada imao nikakav problem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19423 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

ja samo u podlugovima sipam
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19424 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Mehemed »

Concord wrote:Ljudi za koje motore stvarno ima efekta sipati onaj skuplji dizel ala Plus Premium Max ovo ono? Euro 5/6 common rail? Euro 4 pumpa-dizna?
Ja mislim da ispod Euro 5 ne treba gledati, tek na Euro 5/6 treba gledati gdje i šta se sipa.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#19425 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by noviclan »

Naslovnica wrote:
zLatk0 wrote:Te cijene što spominjete na BP su sa karticom ili bez kartice?

Npr. jedno vrijeme u FMT app je bilo za GreenOil cijena sa karticom, pa su poslije vratili na redovne cijene (bez popusta)?

Za BP je na app BMB 95 - 2.06 KM , a BMB 98 - 2.31KM (ako BMB 98 uopće i imaju, jer za GO stoji 2.11KM, ali nemaju ga u ponudi uopće)
Bez kartice.
Ja neki dan tražio karticu - kaže ne izdajemo ih više.
Daju li popust iako vise kako rekose ne izdavaju kartice
Post Reply