Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19401 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Edin H. wrote:
Jesi vala neimar @HAVANA, ne znam odakle ti vise volja.
Volim to.Jednostavno.Rizik i neizvjesnost.Ko gudra... :lol: Znas sta bi bilo da ovoga nije bilo...Ko i enverov mali,isti je,znas ga... :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#19402 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by dječak sa šibicama »

Osma (8) najjadnija drzava na svijetu

ma nije ba, lazu
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19403 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa naravno da lazu
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19404 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ili stvarno mislis da su Turska i Iran jadniji od BiH
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19405 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

A da su Tajland i Madjarska najmanje jadne?
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19406 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Vi fakat citate te budalastine? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19407 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ma evo uso maksuz da vidim
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19408 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Ma evo uso maksuz da vidim
Ma jebo to.Odo ja malo odspavat. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19409 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Tajland najmanje jadan :lol:
Manje jadan od Njemacke. Djeca im se jebu za kiflu na ulici
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#19410 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by dječak sa šibicama »

ta ce pad/rast GDPa, inflacija i bankarske stope kreditiranja, imam ja jarana koji ima jarana ciji jaran kaze da je ubosni pravo dobro a Kinezi prodaju bubreg za stanarinu.
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#19411 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

insomnia78 wrote:Tajland najmanje jadan :lol:
Manje jadan od Njemacke. Djeca im se jebu za kiflu na ulici
Za kiflu, velis :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19412 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Jel vi mene zajebavate?
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#19413 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

dječak sa šibicama wrote:ta ce pad/rast GDPa, inflacija i bankarske stope kreditiranja, imam ja jarana koji ima jarana ciji jaran kaze da je ubosni pravo dobro a Kinezi prodaju bubreg za stanarinu.
Baš :thumbup:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19414 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Da se i ja jednom složim sa Francuzom :oops: Tajland je bijeda samo takva, bukvalno igralište za jeftine seksualne perverzije zapadnjaka, a radnici im rade za 50 $ mjesečno... A to za Iran da je jadniji od nas :-) :run:
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19415 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Ko vjeruje svemu što procita treba prestat citat
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19416 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

kiligonzales wrote:
I ako mislis da ce ti guranje nekome u dzep para pomoci da se zaposlis ucini to, mojne pricati da ces. Svako ti dobro zelim i da sto prije s biroa preselis u kakvu kancelariju da radis.
Neću nikome ništa gurati u džep, niti imam, niti mi pada na pamet sve i da imam :oops: ta se rabota uradi kada imaš 19 godina, a ne 30+ :roll:
I što svi odmah na pomen VSS projeciraju u svojoj glavi kancelariju :? Jebo to ja bi drugi dan pošandrcao da moram cijeli dan na jednom mjestu...ima još kamara poslova koja se može raditi u dinamično tempu i okruženju :) ali sve što je kreativno, dinamično i edukativno je rezervisano unaprijed za nekoga. Milion puta se uvjerio u to pa neka priča ko šta hoće :novine:
Last edited by Domaci izdajnik on 06/10/2019 18:53, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19417 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Lajavikrelac wrote:
Neću nikome ništa gurati u džep, niti imam, niti mi pada na pamet sve i da imam :oops: ta se rabota uradi kada imaš 19 godina, a ne 30+ :roll:
I što svi odmah na pomen VSS pjejeciraju u svojoj glavi kancelariju :? Jebo to ja bi drugi dan pošandrcao da moram cijeli dan na jednom mjestu...ima još kamara poslova koja se može raditi u dinamično tempu i okruženju :) ali sve što je kreativno, dinamično i edukativno je rezervisano unaprijed za nekoga. Milion puta se uvjerio u to pa neka priča ko šta hoće :novine:
A zasto ti ne bi "gurao" --- shvati Bosna je takva( i ne samo Bosna)- - ako- imas sansu, - kupi radno mjesto - nije kasno ni sa...30 +- ne gubi vrijeme ..
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19418 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje" :)
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glave :-? finansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....

Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju.... :nasolji1:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19420 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Izmisljen tekst. A ima i ono sto ja stalno tupim. Nije do dijaspore ni domacih. No do vasih prijatelja i rodbine.
Evo ja ljetos bio mjesec. Odmorio se od svega. Niko mi nista vala nije trazio niti me je sta smaro. S jaranima se nas’o ko da smo se dan prije rastali
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19421 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

moonca wrote:
Lajavikrelac wrote:
Neću nikome ništa gurati u džep, niti imam, niti mi pada na pamet sve i da imam :oops: ta se rabota uradi kada imaš 19 godina, a ne 30+ :roll:
I što svi odmah na pomen VSS pjejeciraju u svojoj glavi kancelariju :? Jebo to ja bi drugi dan pošandrcao da moram cijeli dan na jednom mjestu...ima još kamara poslova koja se može raditi u dinamično tempu i okruženju :) ali sve što je kreativno, dinamično i edukativno je rezervisano unaprijed za nekoga. Milion puta se uvjerio u to pa neka priča ko šta hoće :novine:
A zasto ti ne bi "gurao" --- shvati Bosna je takva( i ne samo Bosna)- - ako- imas sansu, - kupi radno mjesto - nije kasno ni sa...30 +- ne gubi vrijeme ..
Ne moze tako sistem opstati.

Trgovina radnim mjestima, posebno od strane velikih muslimana je jako raširena pojava u BiH, a do kad ce moci tako, nece jos dugo ;-)
A iskreno tako nisam ni naucen da stvari funkcionisu
Last edited by mk ultra on 06/10/2019 19:10, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19422 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Tacno- izmisljeno- kakav bankomat --svi dolaze sa 'kreditnom katicom' i sa velikom kamatom -ako ne vrate na vrijeme, troskove avio karte, kao i par kg kocke i kafe - sto tu i tamo poklone nekome.. :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19423 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

moonca wrote:Tacno- izmisljeno- kakav bankomat --svi dolaze sa 'kreditnom katicom' i sa velikom kamatom -ako ne vrate na vrijeme, troskove avio karte, kao i par kg kocke i kafe - sto tu i tamo poklone nekome.. :-)
Ja to unaprijed riješim :D
Slobodno dodjite al mi nemojte ulaznicu nosit--štaŠ ti meni nosit kafu i kocku il nakav sok na razgadjanje :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19424 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Lajavikrelac wrote:Zato što sam pogurao u pravcu zapada i ne odustajem od toga, i za razliku od tradicionalnih kukumavki u dijaspori, mene moja porodica uporno podstiče na odlazak kod njih. Čak mi i govore da budem strpljiv, ne gubim nadu i ne sikiram se jer "nisi sam jer imaš nas ovdje" :)
Ko kupi radno mjesto sad u državnoj firmi treba da ode na pregled glave :-? finansijski sektor je pred krahom, najavljuje se kresanje plata, mnogima kasne uplate zdravstvenog, a i toliko je preko svakog zdravog razuma natrpano viška zaposlenih da je radna atmosfera užasna (govorim iz prve ruke), jer se samo zabijaju noževi u leđa, ogovara, pakosti, a i ako nemaš baš jaka leđa šikaniranje i mobbing su postali normalna pojava kao i da radiš posao za troje zabušanata koji imaju jaču vezu od tebe (ili ako je švalerka u pitanju tek si tad jebena stranka)....

Dalje, u svakoj jačoj firmi (privatnoj) da bi uletio na kakvo bolje radno mjesto da te baš doslovno ne jebe u glavu ko stigne moraš podmazati koga treba sa minimalno bar 5000 KM, i to za neko manje bitno mjesto sa platom max 800 KM. Dodaj na to još i mogućnost da poslije godinu dana ne dobije produženje ugovora i eto ti definicija bačenih para u klozet šolju.... :nasolji1:
Ako imas sansu ici vano -- ok -inace kupuj stolicu na koj ces sjediti- ..
Da li ces dobiti produzenje ugovora - zavisi i od tebe -vjerujem- to sto kupujes radno mjesto ne znaci da i ne trebas da zapnes i radis kao i svi ostali.
A i gazdi je neka garancija- kupovinom - da si ozbiljan i zreo za rad.... on bez tebe nemoze kao i ti bez njega.

. i zasto mislite da su -SVI -robovlasnici --
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19425 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

mk ultra wrote:
moonca wrote:
Lajavikrelac wrote:
Neću nikome ništa gurati u džep, niti imam, niti mi pada na pamet sve i da imam :oops: ta se rabota uradi kada imaš 19 godina, a ne 30+ :roll:
I što svi odmah na pomen VSS pjejeciraju u svojoj glavi kancelariju :? Jebo to ja bi drugi dan pošandrcao da moram cijeli dan na jednom mjestu...ima još kamara poslova koja se može raditi u dinamično tempu i okruženju :) ali sve što je kreativno, dinamično i edukativno je rezervisano unaprijed za nekoga. Milion puta se uvjerio u to pa neka priča ko šta hoće :novine:
A zasto ti ne bi "gurao" --- shvati Bosna je takva( i ne samo Bosna)- - ako- imas sansu, - kupi radno mjesto - nije kasno ni sa...30 +- ne gubi vrijeme ..
Ne moze tako sistem opstati.

Trgovina radnim mjestima, posebno od strane velikih muslimana je jako raširena pojava u BiH, a do kad ce moci tako, nece jos dugo ;-)
A iskreno tako nisam ni naucen da stvari funkcionisu
Kolega je u RS-u
Post Reply