Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#19301 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

HAVANA wrote:Zamisli ti mozga koji ce sjebavat nekoga i obeshrabrivati jer je u kasnim 30 :shock: Zivot pred njim :-) Kad je trebo,sa 18 firmu otvoriti?
A s cim ce otvoriti. Ne zivi u Njemackoj da ode u banku sa biznis planom, uzme keke i zapocne biznis. Pa i ti si otisao u Belgiju prvo, radio i stedio jer nisi sebe vidio tamo, vratio se sa nekom ustedjevinom u vrijeme kada se sa par 10-a hiljada mogao neki biznis pokrenuti...nije bilo poreza, kontrola, itd, itd.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19302 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

To znamo,ja sve kazem.Sa 36000 km otvorio i dao stan pod hipoteku i poceo.Opet o nama.Kako si ti i kako bi ti? A eto izmedju ostalog i ovako o cemu je tema.Odes vani,spavas u tom kontejneru jedno 2 godine,radis 12 sati dnevno i ustedis para.Sta je sad problem? Jel i to ne moze,ko hoce,moze...Momak se bori kako zna,bar ne kuka...Sa 20-25 godina samo kmecati i postati linkove ko onaj espn je meni bolesno.Kmee,sve je grozno,zasluzili smo bolje...Zasluzili smo kurac moj,dobro nam je kako smo zasluzili...
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19303 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Oboljela djevojčica nije uspjela prikupiti preostalih 3.000 KM, propala operacija u Rusiji

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /191005065

Djeci se skupljaju pare za lijecenje, a ovamo dižete ovu državu u nebesa.
User avatar
muha_sa
Posts: 140446
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19304 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

espn wrote:Oboljela djevojčica nije uspjela prikupiti preostalih 3.000 KM, propala operacija u Rusiji

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /191005065

Djeci se skupljaju pare za lijecenje, a ovamo dižete ovu državu u nebesa.
Evo ti još nešto pa se sladi i uživaj

https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/520822 ... litet-vode
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19305 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Ovamo sve neki bogataši a djeci se skuplja za liječenje po Bosni. :bih:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19306 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

kiligonzales wrote:
Lajavikrelac wrote:
HAVANA wrote: Ne kontam,sta lupati? Nije meni ni 20 a ni 25 godina.49 mi je.70% moje raje i mojih godina koji su ovde,je bilo negdje vani .Sad su tu.Sta ti je tu nevjerovatno? Po gradu restorana,kafica,firmi sto trgovackih ,sto proizvodnih,usluznih djelatnosti,stomatologa,zubnih tehnicara,marketinskih agencija,stanogradnje,gradjevinskih firmi,klime,grijanje,mehanicari...Mogu do sutra nabrajati...Stane svasta u 50 godina.
Nije tebi 20 al lupaš i ponavljaš isto kao da si juče iz srednje izašao pa još misliš da je realni svijet oko tebe vlastiti zamišljeni mikrokosmos :roll: To što ti znaš nabrojanih zanimanja, ništa to ne znači, znam ih i ja u svojoj mahali prilično, ali de mi reci koliko je to procentualno "uspješnog" stanovništva ako ne uračunavamo uhljebe i one što su se uvukli u guzicu ovima na vlasti pa beru pare na svim tenderima i ponudama? Kako tebi nije jasno da nismo svi stvoreni da budemo gazde, preduzetnici i inovatori, da kako ti kažeš dumamo i burgijamo? To je jednostavno nemoguće po svim zakonima prirode, isto kako je nemoguće da svi možemo virtuozno svirati violinu ili harfu jer nas priroda ili božija sila nije nadarila sluhom i talentom. Ili imaš ili nemaš taj štih.

Uporno pričaš o nekim keramičarima, vodoinstalaterima, variocima i ostalim inim zanimanjima kako ubijaju paru i staraše od posla :roll: Tačno i ja to vidim ali zato što ih je ostalo da se na prste jedne ruke nabroji da znaju čestito da rade svoj posao jer je robovlasnička politika svih ovih godina sve što je iole sposobno otjerala vani pa je odjednom veća potražnja od ponude, ali to je u zadnje dvije godine u vr' glave. Kada je bio najveći građevinski bum sredinom 2000tih i kad su zgrade i prostori nicali ko pečuke plate tih istih su bile mizerne i često su kasnile po par mjeseci. Sjećam se da je plata pomoćnika keramičara bila 300 KM :-) a radilo se po 12 i više sati dnevno, ni ostali ništa nisu bolje prolazili jer je plata bila plafon 600 KM. I onda kao čudno što neće niko na zanat kad si konstantno zadnjih 20 godina degradirao i zanat i zanatlije u najnižu kastu. Pička za šalterom banke ili sekretarica u boljoj firmi je u to vrijeme imala oko 700 KM, radila pod klimom 8 sati, vikendi slobodni, dok su ovi nabrojani mučenici skapavali na žegači i mrazu za dosta manje pare i petkom i svetkom....Ako nisi imao štelu u BL si kao muško mogao uglavnom raditi na tri radna mjesta - kao konobar, autopraona ili kao zaštitar, u najboljem slučaju magacioner ali i tu je većinom trebala nečija preporuka. Ko je na praoni proveo godine sada je većinom u tridesetim fasovao reumu ili artritis, dok oni koji su konobarisali većinom završili kao alkosi koji sad ne mogu čestito stajati ako ne popiju bar četiri piva zaredom...

Pričaš onda o nekom učenju, slušanju i gledanju...pa ta nas je politika dovela na rub ponora! Zbog već navedenog degradiranja zanatlija u prosjake sve kuso i repato je išlo da studira vodeći se nakaradnom logikom "uči da ne bi radio" pa zato sad imaš hiljade VSS kadra koji nikada neće naći posao u struci taman da nam je ekonomija kao u Japanu, pa ih sad država na genijalan način pokušava animirati prekvalifikacijom u zanatlije :-) To je kao kad izrežeš Rols Rojs Phantom i napraviš od njega prikolicu za drva....

Meni je prvom pun qurac i učenja i edukacije i usavršavanja koje mi se čini kao presipanje šupljeg u prazno i bačeno vrijeme. Daj uči srednju, daj uči računare ne može bez njih ništa, daj uči engleski nema bez njega ništa, daj studiraj ništa bez fakulteta, pa onda opet daj ovaj sertifikat, daj onaj sertifikat....i za šta sve to? Za ništa! Opet na kraju na biro... :zid: Mogu sve te potvrde i diplome da okačim na zidove mjesto goblena, samo za to i služe ako nemaš štelu i ako nisi nečiji...Bolje da sam poslije srednje ćušnuo kome lovu da me ubaci ko portira ili kurira u kakvu državnu firmu, lizao guzice i nosio bureke stranačkim pulenima, sad bi vjerovatno bio na dobrom uhljebarskom mjestu sa stabilnom karijerom i uplaćenim stažom 8-) Neću više ništa da burgijam i učim i ovo što sam do sad dumagijao ne služi mi ničemu...

Ima toga još za napisati al mrzi me da kuckam... :ginisovac:
Realnost je takva da ako nesto neces, izmislices more isprika i svalices najvise krivice na druge, a sve krivice su nase licne. Evo ispricacu ti licni primjer, kracu biografiju, elektricar sam po struci, sata u bransi nisam uradio jer me je neskolovani elektricar, skolovani mesar, trebao uciti poslu. Plus je par tu pokusaja bilo da se pocne raditi u struci, odes da radis ko elektricar dobijes lopatu u ruke. Jbg, malo buntovne prirode i sve te epizode potraju kratko jer nisam zelio raditi ono sto nije bio moj posao. Ego ko Igman, gdje ce on mene uciti. Mlado ludo. Gdje cu ja lopatu... :lol:

Kasnije sam naucio sam da nekad se mora i to, ali na daleko tezi nacin. Zivot te najbolje natjera da radis i kad ti ne ide sve niz dlaku. Mati penzionerka, sestra studentica. Ja zajebant koji je mjenjao poslove na crnjaka ko lud, nekad radi dan, nekad heftu, nekad mjesec dva, tri. Upisuj fakultete, ispisuj, zajebaji se, onda vojska, ona me malo uozbilji stara se razboli, izvadi bubreg i onda se i sam poce dozivati pameti. Vidim fakultet ne ide, rad ide.

Pokupim industrijski certifikat i krenem raditi ko informaticar, na kursu me lik snimi po rezultatima, obeca mi posao odvede me u svoju firmu. Nije u toj firmi bilo sve med i mlijeko, dosta problema, ko kod svakog privatnika, odradim dvicak i po tu odem. Malo razocaran tim iskustvom odem u Svedsku, tamo nista ne dobijem konkretno za raditi, dobijem brzi povrat kuci i jos mi svezu pricu neradnik ovakav onakav, a gore mi supljirali po nasem sarajevski. Ono imamo poso za tebe, haj daj, pa nes ti znati to, ne znas jezik ili izmisle neki drugi razlog.

Dodjem kuci, sretnem direktora jedne firme i kazem mu imas li bilo kakav posao za mene,dodji vidjecemo, 200 maraka mi bude prva plata u toj firmi, ali moranje je moranje, porodicni dan u Vilsu, ja na tv zavrsim na dnevniku :D u toj firmi sam bio web dizajner, administrator servisa, serviser, hamal, vozac, promoter. Otisao jer su mi platu sa 500, na 400 spustili. Sata nisam bio prijavljen. Tu budem tricak.

Odem odatle u inostranstvo na turneju, upecam i tamo nekog sitnog posla cisto da se sjebem u razlici u standardu i dnevnici, ali ne ostanem jer ne dobijem nista osim rada na crno na neko kratko vrijeme. Vratis se kuci da se oporavis od razlike u standardu.

Opet se vratim u Sa, lik nas u par mjeseci posla opuca za probni rad i par mjeseci jos rada po usima. Nervni slom haman dobio, ne zbog para, vec zbog nacina na koji nas je izvarao, osujetio ga i kolege me sprijece da mu ne odnesem barem racunar tada.Petak otisli kuci, u ponedjeljak zovu ne radi se, lik samo stavio kljuc u bravu stana kojeg je rentao. Kurko, ne mozes ni namaci svoje. Tudje obijati neces. Poslje toga nesto u akciji. Ali eto i to nije bilo negativno iskustvo, tu sam nesto naucio sto mi je valjalo daleko vise nego iskustvo i u prvoj i drugoj firmi vaznije za moj samostalni rad.

Odem nakon toga u CG, zgadio mi se moj rodni grad zbog ljudi, plus u glavi strah da debila necu sresti i negdje doslovno skinuti na ulici samo da ga obrukam zbog te prevare. Treso se od huje mjesecima. Tamo vec radio gradjevinu na dnevnicu, hamalio.

Odlucim da se vratim u Sa, ni dosao nisam kako treba, nadjem novi posao, zbog jedne geste lijepe, momak od kojeg sam se najmanje nadao, preporuci me sinu jednog aidovca i tu pocnem da radim i provedem tricak. Odem jer mi je on prigovorio sto sam ga pitao sto plata kasni, ko si ti da branis meni da te pitam za ono sto sam zaradio?

Nakon toga poznavajuci kako radim, poznanik me zaposli u svoju firmu, nije bila pljacka, ali za rad od kuce i suvise nego dobro. Dam i kod njega otkaz nije mogao ispostovati dogovorene uslove tu provedem skoro dvicak i nakon toga odradim praksu u jednoj firmi i odem i odatle. Nadjem je preko ovoga foruma. Hvala momcima na svemu. Slomio me pritisak, ne njihov, vec neke privatno stvari koje su mi se desavalo i odustanem. Tu mi je najzalivije sto nisam istrajan ostao.

Sad sam opet u CG, malo odmaram od Sa, cjepam drva na dnevnicu i ne zalim se. Ganjam bolji posao ovdje jer me malo umorio nas tamosnji pesimizam i uopste ta negativna atmosfera i beznadeznost koju sami zelimo i ne zelimo trpiti u svome zivotu. Tamo sam dobijao odbijenice jer sam nekvalifikovan, a ovdje jer sam prekvalifikovan, a sustinski Balkan je to, tesko ces svoj put prokrciti sam. Ali meni nije mrsko jer covjeka time tjeraju da bude bolji. U zadnjih 5 godina dosta se kurseva i seminara pohodilo iz informatike. Zao mi je samo sto nisam zavrsio jos koji sa industrijskim certifikatom jer oni su daleko najbolji i covjeku najvise daju, sto ne znaci da to uraditi necu. Znam da bi bilo lakse uci u neku stranku, eventualno kupiti posao, lizati nekome guzove, ali jbg nije mi priroda takva. Radije cu sam, pa makar mjenjale se stvari u mome zivotu cas na gore, cas na bolje. Jos malo moram stegnuti kohones da bi se otisnuo u privatluk, ali ni to nije iskljucena opcija, kud puklo da puklo. Probace se kad tad.

Mene nervira mnogo sto sta, najvise to sto se svak zali, bori se majka mu stara, pa kako god, zajebi kukanje i briganje ko ima ista od toga. Nemas đnesto stalno stabilno, razmisli o tome kako da sta sacuvas kad naleti period bez posla, najlakse je jaditi. Sto bi moj drug rekao pruzi se koliko ti je jorgan dug. I recu ti nesto, razlika izmedju nas ljudi koji se non stop borimo, a ne uspijevamo ili onih koji uspijevaju je u detaljima na koje ne obracamo paznju, mnogi od nas zive stihijski, spontano,nedisciplinovano, ponekad kockarski od danas do sutra, sa puno praznih zelja, dok ovi drugi imaju reda i discipline i plana i jasan cilj, pa im uspijeva da mnogo sto sta u zivotu realizuju.

Jezim se od rijeci kod nasih ljudi ono u stilu "trebali bi nesto uraditi", "sta da uradimo", uradi pa kud puklo da puklo, pokusaj sto mene pitas da te ja ne trebam voditi. Ne mozete niko obezvrijediti koliko mozes samog sebe, niko te od ljudi koje znas ne zna poput tebe samog, niti te svi oni koji te znaju hrane i dijele s tobom dom, cak ni oni ne znaju sve o tebi, jebe ti se za misljenje mnogih koji misle da te znaju.

Kad su stvari konkretne, ima to i to, uradi to i to, tvoje je toliko i toliko, mogu mi tone preko ruku preci, samo nek je halal i posteno, onako kako smo dogovorili. Nemoj mi samo one price imam posao, dobro hajmo ga raditi, e znas drug nema nista od onog, propalo ovako onako. Samo ta opet ljudska crta u meni dijelite od toga da te pljunem. Radije suti. Tu proradi punisher u meni.

Zbog takvih stvari, mnoge na rezervu stavim, pa i familiju. Volim vas, ali distanca. Sta radim, ne tice vas se. Savjeti me ne zanimaju, ako imate sta konkretno pricacemo, ako hocete pomoci pomozite, samoincijativno, ja od vas to traziti necu, ne trebam nicije tutorstvo. Rekao familiji da cijepam drva za kes, dijaspora se popalila, ono u Sarajevu nisi, a u CG to radis, ono sto to, a sto necu, ne nazovete me za cijelu godinu dvaput da mi glas cujete i onda odjednom poziv sat vremena price, de popustite me. Vas vi poso, ja cu svoj. Bolje nego da sam iciji muftas, vas pogotovo. Onda pocelo me nervirati i to, raja te zove, ne da te cuje od one dragosti ljudske, neke ljubavi jaranske, eto u ulici ti je pa bi na kafu ili ono sidji ispred haustor, nego iz potrebe, nisi ga ni stigo pitati otkud ti, on tebi bifla svoju potrebu. Rjesis mu je opet te ne vidi zivot. Kad predugo igras za raju malo ti dosadi to. Drugova masu, ali pravih prijatelja premalo. Distanca i besposlica najbolje pokaze kome je kako do koga stalo sto i medju prijateljima i porodicom. Distanca pokaze koliko su ti blizu oni koji te bez ikakve koristi vole, a besposlica sluti besparicu, pa onda nekome nisi od koristi.

Kad me pitas sta sam radio do sada, bio trgovackim putnikom od vrata do vrata, cuvao parkinge, utovarao i istovarao kamione, skladistario, rokao gradjevinu, pucao moleraj, radio informatiku, vozo i td. Hvala bogu na svakoj dobrom i losem poslu, iskustvu, stvari, da nije njih i ti promjena covjek bi malo sta u svome zivotu naucio.

I ako mislis da ce ti guranje nekome u dzep para pomoci da se zaposlis ucini to, mojne pricati da ces. Svako ti dobro zelim i da sto prije s biroa preselis u kakvu kancelariju da radis.
Meni nikad niko nije odgovorio koliko jednom keramicaru ostane ciste pare.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19307 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

HAVANA wrote:To znamo,ja sve kazem.Sa 36000 km otvorio i dao stan pod hipoteku i poceo.Opet o nama.Kako si ti i kako bi ti? A eto izmedju ostalog i ovako o cemu je tema.Odes vani,spavas u tom kontejneru jedno 2 godine,radis 12 sati dnevno i ustedis para.Sta je sad problem? Jel i to ne moze,ko hoce,moze...Momak se bori kako zna,bar ne kuka...Sa 20-25 godina samo kmecati i postati linkove ko onaj espn je meni bolesno.Kmee,sve je grozno,zasluzili smo bolje...Zasluzili smo kurac moj,dobro nam je kako smo zasluzili...
Ja licno sam se uvjek cudila , zasto je moja rodbina nako rata stanove prakticno uz bezcjenje prodala, nasljedstvo i to .. danas po mom misljenju Sarajevo jos uvjek nije top turistickom mjesto ali u mozda sljedecih 10 godina ce se sigurno isplatiti turisticki iznajmljivati.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#19308 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

Pa po pricama sa ove teme jedno 4000-5000 maraka mjesecno, onim losijim 2000-3000 i satrase se od posla :mrgreen:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19309 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Ok , da se okrenemo temi koliko treba za dobar zivot u Bih ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19310 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Moj gonzalese to ti je najvise do tebe. Ti isto u mene jaran. Milion poslova. Uvijek ima nesto. Eno ga sad cigare mota i prodaje
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19311 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

insomnia78 wrote:Moj gonzalese to ti je najvise do tebe. Ti isto u mene jaran. Milion poslova. Uvijek ima nesto. Eno ga sad cigare mota i prodaje
Tako jednostavno , dajte recept ljudima.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#19312 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

paladinka wrote:Ok , da se okrenemo temi koliko treba za dobar zivot u Bih ?
da zivis bez ustezanja ali i rasipanja, da imas auto i placas kiriju treba jedno i da odes jednom godisnje na more i da nesto ustedis za crnih dana treba ti minimum 2500+KM mjesecno
ako je dvoje dodaj jos minimum 1000-1500 na to
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19313 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

:lol:
Pa pola dijaspore ne zaradjuje toliko
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19314 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Tja , vecina Bosanaca ne zaradjujte toliko, a vecin dijaspore sigurno ima toliko primanje .
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19315 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

paladinka wrote:Tja , vecina Bosanaca ne zaradjujte toliko, a vecina dijaspore sigurno ima toliko primanje .
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#19316 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

Pa vratite se ovamo i budite keramicari :mrgreen:

Ja samo govorim koliko treba za normalan zivot bez stezanja kaisa.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19317 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Ja sam kod sebe kuhinju pravila ,i monter mi je sam rekao da po kuhinji mu ostane 200 maraka. Od toga mora sam platiti ostale dadzbine.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19318 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Sarajevo večeras jedan od najzagađenijih gradova u Evropi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sa-hlad ... /191005081
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#19319 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

paladinka wrote:Ja sam kod sebe kuhinju pravila ,i monter mi je sam rekao da po kuhinji mu ostane 200 maraka. Od toga mora sam platiti ostale dadzbine.
taj nije gladan za parama, to je fer marza ako su mu drugi pripremili dijelove kuhinje
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19320 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

kloniran wrote:Pa vratite se ovamo i budite keramicari :mrgreen:

Ja samo govorim koliko treba za normalan zivot bez stezanja kaisa.
Sto je cudno svi majstori idu vani ?
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19321 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

kloniran wrote:
paladinka wrote:Ja sam kod sebe kuhinju pravila ,i monter mi je sam rekao da po kuhinji mu ostane 200 maraka. Od toga mora sam platiti ostale dadzbine.
taj nije gladan za parama, to je fer marza ako su mu drugi pripremili dijelove kuhinje
To jest kuhinja je vec pripremljenja. Ali koliko je sati on nju sklapo. Citav dan.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#19322 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

paladinka wrote:
kloniran wrote:Pa vratite se ovamo i budite keramicari :mrgreen:

Ja samo govorim koliko treba za normalan zivot bez stezanja kaisa.
Sto je cudno svi majstori idu vani ?
odnosilo se na insomniu i njegov komentar
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19323 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Ali opet skontaj koliko kuhinja treba da naplati , radnici , obaveze za radnike , koliko moze da zaradi.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#19324 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

Image



Jesen u Bosni i jesen u Njemačkoj
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#19325 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

1001 posao promjenio, sve zbog mentaliteta. :D

Samo je pitanje sa koje strane.
Post Reply