Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19276 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
rekli mu klizavo je ,u prvu i polako 
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#19277 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kao da je problem preteci nekoga sto vozi 20 km/h. To i nije preticanje, vec obilazenje. Ima i ona stara soferska, bolje 10 km sporije, nego 10 km brze nego sto bi trebalomuz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19278 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kako nije preticanje, krece ce voziloBrus Lee wrote:Kao da je problem preteci nekoga sto vozi 20 km/h. To i nije preticanje, vec obilazenje. Ima i ona stara soferska, bolje 10 km sporije, nego 10 km brze nego sto bi trebalomuz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#19279 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#19280 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Davno sam polagao testove, ali cini mi se sve sto se krece 20 km/ h i sporije se obilazi a ne pretice. Krece se i biciklista, stado ovaca, kolona vojnika i sl, pa ih ne preticemo vec obilazimo.mk ultra wrote:Kako nije preticanje, krece ce voziloBrus Lee wrote:Kao da je problem preteci nekoga sto vozi 20 km/h. To i nije preticanje, vec obilazenje. Ima i ona stara soferska, bolje 10 km sporije, nego 10 km brze nego sto bi trebalomuz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19281 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Obnovi gradivo 
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19282 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Preticanje je ako se krece nebitno kojom brzinom....
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19283 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
+1alipasijaner wrote:Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#19284 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znaci, kolona vojnika se pretice. I stado se pretice. Hajd neka je tako, mada mi nema logike.Travnički Noćni Šetač wrote:Preticanje je ako se krece nebitno kojom brzinom....
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19285 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znaci tako.... rijec je o vozilima koja se krecu.... i nije logika u pitanju vec zakonski propis.... 
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#19286 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?Travnički Noćni Šetač wrote:Ne znaci tako.... rijec je o vozilima koja se krecu.... i nije logika u pitanju vec zakonski propis....
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#19287 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
muz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
Eto ko je.nepass1 wrote:amare jesi ikog nagovorio da kupi mazdu![]()
meni jedan poznanik nakon mene uzeo jimnya a drug se omislja bi li vitaru, ali je u zamjenio audija koreancem
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19288 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
odakle konbajn i valjak sad po snijegu? zar nije prosla sezona zetve i asfalta?Brus Lee wrote: I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#19289 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Marljivom poljoprivredniku i postenom radniku je uvijek sezona rada. Malo sam proguglao, stvarno se nigdje ne spominje brzina od 20 km/ na sat. Ipak su u pravu Travnicki i onaj sa reno baklavom. Covjek se uci dok je ziv.bitanga_sa_otesa wrote:odakle konbajn i valjak sad po snijegu? zar nije prosla sezona zetve i asfalta?Brus Lee wrote: I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#19290 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Obnoviomk ultra wrote:Obnovi gradivo
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19291 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
kad sam ja polagao bilo je obilazenje i 20km/h,ali su promijenili ....Brus Lee wrote: stvarno se nigdje ne spominje brzina od 20 km/ na sat. Ipak su u pravu Travnicki i onaj sa reno baklavom. Covjek se uci dok je ziv.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#19292 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sad se obilazi samo motorno vozilo koje stoji ili je parkirano. U svakom drugom slučaju je prestizanje. Jebiga, nova pravila.Brus Lee wrote:Marljivom poljoprivredniku i postenom radniku je uvijek sezona rada. Malo sam proguglao, stvarno se nigdje ne spominje brzina od 20 km/ na sat. Ipak su u pravu Travnicki i onaj sa reno baklavom. Covjek se uci dok je ziv.bitanga_sa_otesa wrote:odakle konbajn i valjak sad po snijegu? zar nije prosla sezona zetve i asfalta?Brus Lee wrote: I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
- van Basten
- Posts: 7965
- Joined: 21/09/2006 02:59
#19293 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ta inovacija sa brisanjem clana o obilazenju je nista drugo do jos jedan nacin uzimanja haraca od postena svijeta. Bolje pisati mandatnu za "preticanje" sa 25 na sat nego ganjati Baju kakvog sto projuri sa 160 na sat
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#19294 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Motorno vozilo, radna masina, bicikl, kolona pjesaka, svaka od tih kategorija se razlicno tretira.Brus Lee wrote: Davno sam polagao testove, ali cini mi se sve sto se krece 20 km/ h i sporije se obilazi a ne pretice. Krece se i biciklista, stado ovaca, kolona vojnika i sl, pa ih ne preticemo vec obilazimo.
Svako vozilo koje se krece se pretice i nema odredjene najnize brzine.
Tu postoje samo 2 stvari, prva da ne sporom voznjom ne smijes ometati saobracaj iza sebe tj. da si duzan sa se maknes na prvo prosirenje i propustis vozila i druga da sve kategorije motornih vozila koje ne mogu razviti vecu brzinu od (mislim) 30 kmh moraju imati upaljeno rotaciono svjetlo.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19295 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Brus Lee wrote: Covjek se uci dok je ziv.
-
sarajevo-x.com
- Posts: 860
- Joined: 19/04/2013 08:42
- Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina
#19296 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Travnički Noćni Šetač wrote:+1alipasijaner wrote:Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..

- oaza85
- Posts: 1734
- Joined: 25/06/2018 09:10
- Location: Rogatica Pekara Centar
#19297 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Upravo mi kolega prica da ga murija zaustavila sto nije ocistio snijeg s krova i haube te mu spucali kaznu, i jos se cudi levat.sarajevo-x.com wrote:Travnički Noćni Šetač wrote:+1alipasijaner wrote:Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
-
xplisko
- Posts: 90
- Joined: 22/03/2018 08:57
#19298 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ruke im se pozlatileoaza85 wrote:Travnički Noćni Šetač wrote:alipasijaner wrote:1
Upravo mi kolega prica da ga murija zaustavila sto nije ocistio snijeg s krova i haube te mu spucali kaznu, i jos se cudi levat.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19299 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kod nas još ništa po tom pitanju... a bilo ih je jutros isto u pećini da su... samo viri naprijed kroz prorez isto da tenk vozi...oaza85 wrote: Upravo mi kolega prica da ga murija zaustavila sto nije ocistio snijeg s krova i haube te mu spucali kaznu, i jos se cudi levat.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#19300 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jutros kad sam malog vodio do skole, u povratku svratim do auta i ocistim ga, a i ne treba mi danas

