Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19276 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

rekli mu klizavo je ,u prvu i polako :lol:
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#19277 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

muz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
Kao da je problem preteci nekoga sto vozi 20 km/h. To i nije preticanje, vec obilazenje. Ima i ona stara soferska, bolje 10 km sporije, nego 10 km brze nego sto bi trebalo
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19278 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Brus Lee wrote:
muz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
Kao da je problem preteci nekoga sto vozi 20 km/h. To i nije preticanje, vec obilazenje. Ima i ona stara soferska, bolje 10 km sporije, nego 10 km brze nego sto bi trebalo
Kako nije preticanje, krece ce vozilo :mrgreen:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#19279 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#19280 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

mk ultra wrote:
Brus Lee wrote:
muz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
Kao da je problem preteci nekoga sto vozi 20 km/h. To i nije preticanje, vec obilazenje. Ima i ona stara soferska, bolje 10 km sporije, nego 10 km brze nego sto bi trebalo
Kako nije preticanje, krece ce vozilo :mrgreen:
Davno sam polagao testove, ali cini mi se sve sto se krece 20 km/ h i sporije se obilazi a ne pretice. Krece se i biciklista, stado ovaca, kolona vojnika i sl, pa ih ne preticemo vec obilazimo.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19281 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Obnovi gradivo :bih:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19282 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Preticanje je ako se krece nebitno kojom brzinom....
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19283 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

alipasijaner wrote:Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
+1 :thumbup:
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#19284 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

Travnički Noćni Šetač wrote:Preticanje je ako se krece nebitno kojom brzinom....
Znaci, kolona vojnika se pretice. I stado se pretice. Hajd neka je tako, mada mi nema logike.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19285 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ne znaci tako.... rijec je o vozilima koja se krecu.... i nije logika u pitanju vec zakonski propis.... :thumbup:
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#19286 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

Travnički Noćni Šetač wrote:Ne znaci tako.... rijec je o vozilima koja se krecu.... i nije logika u pitanju vec zakonski propis.... :thumbup:
I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#19287 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vauvau »

muz66 wrote:Niz Ivan, prema Sa, Jimny puze 20 km/h. Palo pola cm snijega. Serem mu se u vozacku.
nepass1 wrote:amare jesi ikog nagovorio da kupi mazdu :D
meni jedan poznanik nakon mene uzeo jimnya a drug se omislja bi li vitaru, ali je u zamjenio audija koreancem :D
Eto ko je.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19288 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Brus Lee wrote: I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
odakle konbajn i valjak sad po snijegu? zar nije prosla sezona zetve i asfalta?
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#19289 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

bitanga_sa_otesa wrote:
Brus Lee wrote: I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
odakle konbajn i valjak sad po snijegu? zar nije prosla sezona zetve i asfalta?
Marljivom poljoprivredniku i postenom radniku je uvijek sezona rada. Malo sam proguglao, stvarno se nigdje ne spominje brzina od 20 km/ na sat. Ipak su u pravu Travnicki i onaj sa reno baklavom. Covjek se uci dok je ziv.
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#19290 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brus Lee »

mk ultra wrote:Obnovi gradivo :bih:
Obnovio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19291 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Brus Lee wrote: stvarno se nigdje ne spominje brzina od 20 km/ na sat. Ipak su u pravu Travnicki i onaj sa reno baklavom. Covjek se uci dok je ziv.
kad sam ja polagao bilo je obilazenje i 20km/h,ali su promijenili ....
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#19292 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_milojica »

Brus Lee wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
Brus Lee wrote: I kombajn je vozilo i valjak i dosta tih nekih radnih masina. Svi se oni preticu?
odakle konbajn i valjak sad po snijegu? zar nije prosla sezona zetve i asfalta?
Marljivom poljoprivredniku i postenom radniku je uvijek sezona rada. Malo sam proguglao, stvarno se nigdje ne spominje brzina od 20 km/ na sat. Ipak su u pravu Travnicki i onaj sa reno baklavom. Covjek se uci dok je ziv.
Sad se obilazi samo motorno vozilo koje stoji ili je parkirano. U svakom drugom slučaju je prestizanje. Jebiga, nova pravila. :D
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#19293 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by van Basten »

Ta inovacija sa brisanjem clana o obilazenju je nista drugo do jos jedan nacin uzimanja haraca od postena svijeta. Bolje pisati mandatnu za "preticanje" sa 25 na sat nego ganjati Baju kakvog sto projuri sa 160 na sat
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#19294 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Brus Lee wrote: Davno sam polagao testove, ali cini mi se sve sto se krece 20 km/ h i sporije se obilazi a ne pretice. Krece se i biciklista, stado ovaca, kolona vojnika i sl, pa ih ne preticemo vec obilazimo.
Motorno vozilo, radna masina, bicikl, kolona pjesaka, svaka od tih kategorija se razlicno tretira.
Svako vozilo koje se krece se pretice i nema odredjene najnize brzine.
Tu postoje samo 2 stvari, prva da ne sporom voznjom ne smijes ometati saobracaj iza sebe tj. da si duzan sa se maknes na prvo prosirenje i propustis vozila i druga da sve kategorije motornih vozila koje ne mogu razviti vecu brzinu od (mislim) 30 kmh moraju imati upaljeno rotaciono svjetlo.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19295 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Brus Lee wrote: Covjek se uci dok je ziv.
:thumbup:
sarajevo-x.com
Posts: 860
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#19296 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sarajevo-x.com »

Travnički Noćni Šetač wrote:
alipasijaner wrote:Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
+1 :thumbup:
Image

:lol:
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#19297 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by oaza85 »

sarajevo-x.com wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
alipasijaner wrote:Ne nervira me, međutim ne volim vidjeti ove ublehe koje od snijega ili leda nebitno, očiste samo dio šoferšajbe i tako voze..
+1 :thumbup:
Image

:lol:
Upravo mi kolega prica da ga murija zaustavila sto nije ocistio snijeg s krova i haube te mu spucali kaznu, i jos se cudi levat.
xplisko
Posts: 90
Joined: 22/03/2018 08:57

#19298 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xplisko »

oaza85 wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
alipasijaner wrote:1 :thumbup:



Upravo mi kolega prica da ga murija zaustavila sto nije ocistio snijeg s krova i haube te mu spucali kaznu, i jos se cudi levat.
ruke im se pozlatile
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19299 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

oaza85 wrote: Upravo mi kolega prica da ga murija zaustavila sto nije ocistio snijeg s krova i haube te mu spucali kaznu, i jos se cudi levat.
Kod nas još ništa po tom pitanju... a bilo ih je jutros isto u pećini da su... samo viri naprijed kroz prorez isto da tenk vozi...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#19300 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_milojica »

Jutros kad sam malog vodio do skole, u povratku svratim do auta i ocistim ga, a i ne treba mi danas :lol: :D
Post Reply