Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#1926 Re: Raiffeisen banka
Ima li kakve veze ako uplacujem u RS-u u poslovnici,mislim mora li se sta duze cekati a kartica iz FBiH,oko 11:30 sam uplatio na karticu,međutim jos nema na racunu 
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#1927 Re: Raiffeisen banka
znam da za dizanje na bankomatima nema veze, da bar tu ne uzima onu naknadu
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1928 Re: Raiffeisen banka
Ne bi trebalo imati veze sa lokacijom... Sa knjizenjem bi moglo imati veze... Uplatio si u subotu u poslovnici ?
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#1929 Re: Raiffeisen banka
Da oko 11:30 u gradu u RS-u,a kartica mi je izvađena u FBIH prije par dana,uplatio sam na nju vec jednom ali u Federaciji i sjelo odmah,a danas sam provjerio u 13:11 na bankomatu i nije bilo love,a uplatio asm danas u 11:30 u filijali koja radi do 13;00drndalo wrote:Ne bi trebalo imati veze sa lokacijom... Sa knjizenjem bi moglo imati veze... Uplatio si u subotu u poslovnici ?
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1930 Re: Raiffeisen banka
Probaj im nazvati onu liniju sto imaju non stop, pa pitaj dje je zapelo.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#1931 Re: Raiffeisen banka
Nazvat cudrndalo wrote:Probaj im nazvati onu liniju sto imaju non stop, pa pitaj dje je zapelo.
-
jasmind
- Posts: 250
- Joined: 24/10/2005 23:50
#1932 Re: Raiffeisen banka
A desilo se i meni jednom kad sam uplacivao malo prije kraja radnog vremena. Jedu govna da izvineš, nazovi i napravi frku.Herr Flick wrote:Da oko 11:30 u gradu u RS-u,a kartica mi je izvađena u FBIH prije par dana,uplatio sam na nju vec jednom ali u Federaciji i sjelo odmah,a danas sam provjerio u 13:11 na bankomatu i nije bilo love,a uplatio asm danas u 11:30 u filijali koja radi do 13;00drndalo wrote:Ne bi trebalo imati veze sa lokacijom... Sa knjizenjem bi moglo imati veze... Uplatio si u subotu u poslovnici ?
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#1933 Re: Raiffeisen banka
Zvao sam,kaze zastoj u knjizenju,nista prije ponedjeljka,valjda sto sam doso sat i pol prije zatvaranja
,onda se izvinjavaju i tako te spike,nije mi hitno,posto sam mislio nesto preko neta kupovat.Inace nema veze sto sam iz FBiH uplacivao u filijali u RS-u,nije to do toga,samo do knjizenja veli gospođica
Pomalo sam razocaran,jest da je bila subota i da sam dosao sat i po prije zatvaranja ali opet ako i tih sat i po nije dovoljno da pare legnu na racun onda stvarno ne znam 
-
Neregistrirani
- Posts: 1252
- Joined: 27/07/2007 22:44
- Contact:
#1934 Re: Raiffeisen banka
Moguce da je zbog vikenda, meni nekad rekose da subotom nemaju platni promet izmedju banaka.Herr Flick wrote:Ima li kakve veze ako uplacujem u RS-u u poslovnici,mislim mora li se sta duze cekati a kartica iz FBiH,oko 11:30 sam uplatio na karticu,međutim jos nema na racunu
-
jasmind
- Posts: 250
- Joined: 24/10/2005 23:50
#1935 Re: Raiffeisen banka
Meni se isto desilo, ja zvao u osam navece, napravio frku, pare legle do 9 navece. Idiotska je to banka poprilicno, ja sam prilikom kupovine auta cekao citav dan da "proknjize" pare uplacene u zenici za firmu u sarajevu. Brže bi pješke stigle.Herr Flick wrote:Zvao sam,kaze zastoj u knjizenju,nista prije ponedjeljka,valjda sto sam doso sat i pol prije zatvaranja,onda se izvinjavaju i tako te spike,nije mi hitno,posto sam mislio nesto preko neta kupovat.Inace nema veze sto sam iz FBiH uplacivao u filijali u RS-u,nije to do toga,samo do knjizenja veli gospođica
Pomalo sam razocaran,jest da je bila subota i da sam dosao sat i po prije zatvaranja ali opet ako i tih sat i po nije dovoljno da pare legnu na racun onda stvarno ne znam
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1936 Re: Raiffeisen banka
Najbolje ti je da pare na karticu uplacujes putem onih bankomata što imaju duplu funkciju (uplata-isplata). Odmah ti promijeni stanje na računu, bilo da skidaš ili uplacujes.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#1937 Re: Raiffeisen banka
Pare su legle
.za divno cudo,ne znam kako ali su na mom racunu,mozda neko cita temu iz banke
-
jasmind
- Posts: 250
- Joined: 24/10/2005 23:50
#1938 Re: Raiffeisen banka
E o tom ti pricam, cim si se pozalio rijesili.Herr Flick wrote:Pare su legle![]()
.za divno cudo,ne znam kako ali su na mom racunu,mozda neko cita temu iz banke
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1939 Re: raiffeisen shopping kartica
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise te zavaljuju...
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1940 Re: raiffeisen shopping kartica
a što skidaju 12. u mjesecu kad je rečeno da masterkard skida 15. u mjesecu
??? znal iko
??? znal iko
-
SimkeA
- Posts: 355
- Joined: 10/12/2010 19:26
#1941 Re: Raiffeisen banka
Postovani,
da vlasnici RBA debit kartica mogu podizati novac sa bankomata RBA banke u Hrvatskoj bez placanja provizija?
Pretpostavljam da iako imaju iste nazive, vrlo vjerovatno to nije moguce raditi bez provizije.
Da li je neko imao slicna iskustva?
Pozdrav!
da vlasnici RBA debit kartica mogu podizati novac sa bankomata RBA banke u Hrvatskoj bez placanja provizija?
Pretpostavljam da iako imaju iste nazive, vrlo vjerovatno to nije moguce raditi bez provizije.
Da li je neko imao slicna iskustva?
Pozdrav!
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#1942 Re: Raiffeisen banka
Plaćaš proviziju u svakom slučaju, te dvije banke su različita pravna lica. Mislim da provizija ide više zbog međudržavnog prijenosa novca nego zbog toga što te RBBA hoće zajebat. Da nije tako, svi bi tako dizali pare, valuta se ne bi ni iznosila iz države.SimkeA wrote:Postovani,
da vlasnici RBA debit kartica mogu podizati novac sa bankomata RBA banke u Hrvatskoj bez placanja provizija?
Pretpostavljam da iako imaju iste nazive, vrlo vjerovatno to nije moguce raditi bez provizije.
Da li je neko imao slicna iskustva?
Pozdrav!
-
SimkeA
- Posts: 355
- Joined: 10/12/2010 19:26
#1943 Re: Raiffeisen banka
Pa i logicno mi je da ce se morati placati neka naknada, ali se sjecam prije x godina, kada je postojala jos Zagrebacka banka (sad unicredit), da se na moru u Hrv mogao podizati novac bez provizija, tj samo se zaracunavala konverzija.
-
SimkeA
- Posts: 355
- Joined: 10/12/2010 19:26
#1944 Re: Raiffeisen banka
Edit:SimkeA wrote:Pa i logicno mi je da ce se morati placati neka naknada, ali se sjecam prije x godina, kada je postojala jos Zagrebacka banka (sad unicredit), da se na moru u Hrv mogao podizati novac bez provizija, tj samo se zaracunavala konverzija.
Pronasao sam u izvodu iz naknada za fizicka lica:
Naknada za podizanje gotovine na bankomatima
Raiffeisen BANK d.d. Bosna i Hercegovina /drugih
banaka u zemlji/ drugih banaka u inostranstvu
2,50 % min KM 10,00
Mozda nekome bude od koristi.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1945 Re: Raiffeisen banka
Plaća se naknada + kursna provizija.
Za razliku od Unicredit banke (Yes paket) i Intesa Sanpaolo banke, koji plaćaju samo kursnu proviziju na bankomatima iz njihove grupacije u inostranstvu.
Za razliku od Unicredit banke (Yes paket) i Intesa Sanpaolo banke, koji plaćaju samo kursnu proviziju na bankomatima iz njihove grupacije u inostranstvu.
-
Mehemed
- Posts: 6192
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#1946 Re: Raiffeisen banka
Ako plačaš nešto karticom u inostranstvu(bio to supermarket ili butik odjeće i obuće, svejedno je) računa ti samo 1% provizije, ali za dizanje para na bankomatu računa više, tako da radije plačaj karticom nego da dižeš pare i onda plačaš cashom.
-
Rosso
- Posts: 193
- Joined: 23/06/2010 23:39
#1947 Re: Raiffeisen banka
Izvadio sam početkom prošlog mjeseca debitnu. Interesuje me što se tiče izvoda kako ide, nisam još dobio, jel se moram prijaviti tamo na stranici za e-izvod uslugu ili će mi stići svakako?
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#1948 Re: Raiffeisen banka
Ako si u zahtjevu za otvaranje računa tražio e-izvod i dao mail adresu na koju da ti pošalju onda ćeš ga i dobit, u suprotnom morat ćeš se podnijet zahtjev. Ne znam da li može online ili mora na šalteru.
Sent from my E2303 using Tapatalk
Sent from my E2303 using Tapatalk
-
Rosso
- Posts: 193
- Joined: 23/06/2010 23:39
#1949 Re: Raiffeisen banka
Koliko se sjecam jesam, bilo je kao neko pitanje o izvodu i stavio sam x-ic pored opcije da ga dobijam na mail, pa valjda ce doci. Hvala. 
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#1950 Re: Raiffeisen banka
Hoće onda sigurno, malo će možda kasnit zbog praznika, dok sam bio na RF banci meni je dolazio najkasnije do 5-og u mjesecu.
Sent from my E2303 using Tapatalk
Sent from my E2303 using Tapatalk
