Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#1926 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Ima li kakve veze ako uplacujem u RS-u u poslovnici,mislim mora li se sta duze cekati a kartica iz FBiH,oko 11:30 sam uplatio na karticu,međutim jos nema na racunu :-)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1927 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

znam da za dizanje na bankomatima nema veze, da bar tu ne uzima onu naknadu
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1928 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Ne bi trebalo imati veze sa lokacijom... Sa knjizenjem bi moglo imati veze... Uplatio si u subotu u poslovnici ?
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#1929 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

drndalo wrote:Ne bi trebalo imati veze sa lokacijom... Sa knjizenjem bi moglo imati veze... Uplatio si u subotu u poslovnici ?
Da oko 11:30 u gradu u RS-u,a kartica mi je izvađena u FBIH prije par dana,uplatio sam na nju vec jednom ali u Federaciji i sjelo odmah,a danas sam provjerio u 13:11 na bankomatu i nije bilo love,a uplatio asm danas u 11:30 u filijali koja radi do 13;00
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1930 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Probaj im nazvati onu liniju sto imaju non stop, pa pitaj dje je zapelo.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#1931 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

drndalo wrote:Probaj im nazvati onu liniju sto imaju non stop, pa pitaj dje je zapelo.
Nazvat cu
jasmind
Posts: 250
Joined: 24/10/2005 23:50

#1932 Re: Raiffeisen banka

Post by jasmind »

Herr Flick wrote:
drndalo wrote:Ne bi trebalo imati veze sa lokacijom... Sa knjizenjem bi moglo imati veze... Uplatio si u subotu u poslovnici ?
Da oko 11:30 u gradu u RS-u,a kartica mi je izvađena u FBIH prije par dana,uplatio sam na nju vec jednom ali u Federaciji i sjelo odmah,a danas sam provjerio u 13:11 na bankomatu i nije bilo love,a uplatio asm danas u 11:30 u filijali koja radi do 13;00
A desilo se i meni jednom kad sam uplacivao malo prije kraja radnog vremena. Jedu govna da izvineš, nazovi i napravi frku.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#1933 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Zvao sam,kaze zastoj u knjizenju,nista prije ponedjeljka,valjda sto sam doso sat i pol prije zatvaranja :-) ,onda se izvinjavaju i tako te spike,nije mi hitno,posto sam mislio nesto preko neta kupovat.Inace nema veze sto sam iz FBiH uplacivao u filijali u RS-u,nije to do toga,samo do knjizenja veli gospođica :-) Pomalo sam razocaran,jest da je bila subota i da sam dosao sat i po prije zatvaranja ali opet ako i tih sat i po nije dovoljno da pare legnu na racun onda stvarno ne znam :skoljka:
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#1934 Re: Raiffeisen banka

Post by Neregistrirani »

Herr Flick wrote:Ima li kakve veze ako uplacujem u RS-u u poslovnici,mislim mora li se sta duze cekati a kartica iz FBiH,oko 11:30 sam uplatio na karticu,međutim jos nema na racunu :-)
Moguce da je zbog vikenda, meni nekad rekose da subotom nemaju platni promet izmedju banaka.
jasmind
Posts: 250
Joined: 24/10/2005 23:50

#1935 Re: Raiffeisen banka

Post by jasmind »

Herr Flick wrote:Zvao sam,kaze zastoj u knjizenju,nista prije ponedjeljka,valjda sto sam doso sat i pol prije zatvaranja :-) ,onda se izvinjavaju i tako te spike,nije mi hitno,posto sam mislio nesto preko neta kupovat.Inace nema veze sto sam iz FBiH uplacivao u filijali u RS-u,nije to do toga,samo do knjizenja veli gospođica :-) Pomalo sam razocaran,jest da je bila subota i da sam dosao sat i po prije zatvaranja ali opet ako i tih sat i po nije dovoljno da pare legnu na racun onda stvarno ne znam :skoljka:
Meni se isto desilo, ja zvao u osam navece, napravio frku, pare legle do 9 navece. Idiotska je to banka poprilicno, ja sam prilikom kupovine auta cekao citav dan da "proknjize" pare uplacene u zenici za firmu u sarajevu. Brže bi pješke stigle.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1936 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Najbolje ti je da pare na karticu uplacujes putem onih bankomata što imaju duplu funkciju (uplata-isplata). Odmah ti promijeni stanje na računu, bilo da skidaš ili uplacujes.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#1937 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Pare su legle :lol: :lol: .za divno cudo,ne znam kako ali su na mom racunu,mozda neko cita temu iz banke
jasmind
Posts: 250
Joined: 24/10/2005 23:50

#1938 Re: Raiffeisen banka

Post by jasmind »

Herr Flick wrote:Pare su legle :lol: :lol: .za divno cudo,ne znam kako ali su na mom racunu,mozda neko cita temu iz banke
E o tom ti pricam, cim si se pozalio rijesili.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1939 Re: raiffeisen shopping kartica

Post by drndalo »

Svakoga dana u svakom pogledu sve vise te zavaljuju...
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1940 Re: raiffeisen shopping kartica

Post by Truba »

a što skidaju 12. u mjesecu kad je rečeno da masterkard skida 15. u mjesecu

??? znal iko
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#1941 Re: Raiffeisen banka

Post by SimkeA »

Postovani,

da vlasnici RBA debit kartica mogu podizati novac sa bankomata RBA banke u Hrvatskoj bez placanja provizija?
Pretpostavljam da iako imaju iste nazive, vrlo vjerovatno to nije moguce raditi bez provizije.
Da li je neko imao slicna iskustva?

Pozdrav!
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1942 Re: Raiffeisen banka

Post by studiorum_tuzlaensis »

SimkeA wrote:Postovani,

da vlasnici RBA debit kartica mogu podizati novac sa bankomata RBA banke u Hrvatskoj bez placanja provizija?
Pretpostavljam da iako imaju iste nazive, vrlo vjerovatno to nije moguce raditi bez provizije.
Da li je neko imao slicna iskustva?

Pozdrav!
Plaćaš proviziju u svakom slučaju, te dvije banke su različita pravna lica. Mislim da provizija ide više zbog međudržavnog prijenosa novca nego zbog toga što te RBBA hoće zajebat. Da nije tako, svi bi tako dizali pare, valuta se ne bi ni iznosila iz države.
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#1943 Re: Raiffeisen banka

Post by SimkeA »

Pa i logicno mi je da ce se morati placati neka naknada, ali se sjecam prije x godina, kada je postojala jos Zagrebacka banka (sad unicredit), da se na moru u Hrv mogao podizati novac bez provizija, tj samo se zaracunavala konverzija.
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#1944 Re: Raiffeisen banka

Post by SimkeA »

SimkeA wrote:Pa i logicno mi je da ce se morati placati neka naknada, ali se sjecam prije x godina, kada je postojala jos Zagrebacka banka (sad unicredit), da se na moru u Hrv mogao podizati novac bez provizija, tj samo se zaracunavala konverzija.
Edit:
Pronasao sam u izvodu iz naknada za fizicka lica:
Naknada za podizanje gotovine na bankomatima
Raiffeisen BANK d.d. Bosna i Hercegovina /drugih
banaka u zemlji/ drugih banaka u inostranstvu
2,50 % min KM 10,00

Mozda nekome bude od koristi.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1945 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Plaća se naknada + kursna provizija.
Za razliku od Unicredit banke (Yes paket) i Intesa Sanpaolo banke, koji plaćaju samo kursnu proviziju na bankomatima iz njihove grupacije u inostranstvu.
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1946 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Ako plačaš nešto karticom u inostranstvu(bio to supermarket ili butik odjeće i obuće, svejedno je) računa ti samo 1% provizije, ali za dizanje para na bankomatu računa više, tako da radije plačaj karticom nego da dižeš pare i onda plačaš cashom.
Rosso
Posts: 193
Joined: 23/06/2010 23:39

#1947 Re: Raiffeisen banka

Post by Rosso »

Izvadio sam početkom prošlog mjeseca debitnu. Interesuje me što se tiče izvoda kako ide, nisam još dobio, jel se moram prijaviti tamo na stranici za e-izvod uslugu ili će mi stići svakako?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1948 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

Ako si u zahtjevu za otvaranje računa tražio e-izvod i dao mail adresu na koju da ti pošalju onda ćeš ga i dobit, u suprotnom morat ćeš se podnijet zahtjev. Ne znam da li može online ili mora na šalteru.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Rosso
Posts: 193
Joined: 23/06/2010 23:39

#1949 Re: Raiffeisen banka

Post by Rosso »

Koliko se sjecam jesam, bilo je kao neko pitanje o izvodu i stavio sam x-ic pored opcije da ga dobijam na mail, pa valjda ce doci. Hvala. :thumbup:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1950 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

Hoće onda sigurno, malo će možda kasnit zbog praznika, dok sam bio na RF banci meni je dolazio najkasnije do 5-og u mjesecu.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Post Reply