Page 78 of 130
#1926 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:45
by StupskaBitanga
ja platformašima dajem šansu da od iduće godine se krene graditi intenzivno autoput i konkretno u Sarajevu projekti stupske petlje i one južne longitudinale
Ako to prokockaju najebb su
#1927 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:46
by SSemir
nosara wrote:Shell ulaze nista, a izvuci ce sve... Bravo, sdp...
Koliko je to kostalo, u torbama...?

da shell ne ulaze nista, u tom bi slucaju federacija morala da finansira istrazivanja nafte, a to ne kosta malo (neko se u desetinama miliona broji)
jelde, lakse napisati glup komentar, nego malo razmisliti pa onda napisati nesto smisljeno
edit: eto gore pise, 130 miliona eura. i jelde, shell nista tu nece uloziti??

#1928 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:46
by poznanik
ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.
Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha

Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?
Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor

#1929 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:47
by madner
Istrazivanja nisu zavrsena, vrijednost ovih radova je oko 200 miliona. Energoinvest je imao koliko godina licencu za istrazivanja i uspjeo je napraviti sta i gdje?

#1930 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:47
by Optimus Prime
Ja sam vec spomenuo na drugoj temi, da cu Niksica poljubiti u dupe ako istrazivanja SHELLA potvrde da u BiH ipak postoje komercijalno isplative rezerve nafte vece od barem jedne milijarde barela, te pocnu sa exploatacijom prije 2016. Sa tom kolicinom bi i uz najnepovoljnije koncesione uslove FBiH mogla imati dodatne prihode od 3 milijarde KM godisnje. A to je i vise ne dovoljno da ovu zemlju izvucemo iz blata.
#1931 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:47
by Alfons Kauders
i jos jedna stvar... ne treba mijesati izvor nafte u dvoristu nekog domacina u pozarnici kod tuzle sa rezervama nafte... vec se 100 i kusur godina zna gdje ima nafte, pitanje je koliko je ima i da li se isplati raditi...
ako ispod domacinovog placa ima par hiljada tona, onda ne... ali ako ima nekoliko stotina, onda je druga prica...
#1932 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:49
by nosara
SSemir wrote:nosara wrote:Shell ulaze nista, a izvuci ce sve... Bravo, sdp...
Koliko je to kostalo, u torbama...?

da shell ne ulaze nista, u tom bi slucaju federacija morala da finansira istrazivanja nafte, a to ne kosta malo (neko se u desetinama miliona broji)
jelde, lakse napisati glup komentar, nego malo razmisliti pa onda napisati nesto smisljeno

Eno ti napisano da je Energoinvest u tom poslu i da je projektna dokumentacija poklonjena srebrenickim katilima... Citaj, ako znas...

#1933 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:50
by Alfons Kauders
poznanik wrote:ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.
Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha

Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?
Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor

antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?
kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?
a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
#1934 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:50
by nosara
Stvarno, zasto holandska firma...?
#1935 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:50
by KatarinaKosaca
ReD aka Socijalista wrote:madner wrote:
Ja citam. Probaj i ti.

Sto bi citala? Kad nikad ne cita. Znas, navike su bitne

A vidi se koliko čitaš , iz svakog posta...............
#1936 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:51
by Banksy
Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.
“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,
“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
#1937 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:52
by ReD aka Socijalista
poznanik wrote:ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.
Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha

Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?
Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor

Covjece boziji de procitaj tekst i nemoj lupetati pobugu

Pise ti lijepo ukoliko se ustanovi da postoje rezerve hidrokarbonata ili kako se vec zove da ce se praviti novi ugovor i da ce se raditi po etapnim koncesijama. Gdje pise tu da FBiH ne dobija nista? Pa nije niko vilen
Citaj prvo, stavi na forum dio koji ti nije jasan i valjda ce ti neko odgovoriti.
#1938 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:52
by poznanik
@Alfons, tema nisam ja, nauči konačno pravila ovog foruma.
#1939 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:53
by ReD aka Socijalista
Banksy wrote:
Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.
“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,
“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
Sta je tu laz? De mi reci slobodne bosne ti!

#1940 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:54
by Alfons Kauders
Banksy wrote:
Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.
“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,
“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
na osnovu cega?

#1941 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:54
by KatarinaKosaca
Alfons Kauders wrote:antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?
kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?
a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
Oh, đe si pravnik nisam te prepoznala

Pa ako itko na ovom forumu zna o pravu to je @poznanik...
#1942 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:56
by ultima_palabra
Alfons Kauders wrote:poznanik wrote:ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.
Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha

Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?
Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor

antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?
kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?
a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
Joj vesele družine... ovaj hoće giljotinu, ona citira članak kojem je glavni izvor voditelj emisije "Na rubu znanosti"
Valjda je logično da ako hoćeš nešto pokrenuti sa mrtve tačke, a sam nemaš sredstava... da se obratiš nekome ko ima iskustva i kredibilitet u tom poslu. Ionako ova vlada neće vidjeti koristi od toga...
#1943 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:57
by Optimus Prime
AKo petrodolari pocnu uskoro teci imam osjecaj da ce SDP poslije sljedech izbora konacno moci sam oformiti vladu.
#1944 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:58
by ultima_palabra
KatarinaKosaca wrote:Alfons Kauders wrote:antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?
kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?
a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
Oh, đe si pravnik nisam te prepoznala

Pa ako itko na ovom forumu zna o pravu to je @poznanik...
Zna o pravu

To je kao ono... Bog za kompjutere
Zna on o slučajevima tipa neplaćanja grijanja ili parking kazne... za ovo je ipak potrebno malo šire znanje

#1945 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:59
by nosara
Alfons Kauders wrote:Banksy wrote:
Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.
“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,
“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
na osnovu cega?

Spominju se preferencije i ekskluzivnost... Tacka 1.3...
#1946 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 11:59
by Banksy
ReD aka Socijalista wrote:
Sta je tu laz? De mi reci slobodne bosne ti!
Pravo pitanje je otkud da baš TI (koji obično postaš SDP pamflete) danas postaviš ovaj link koji kompromituje Vladu FBiH, o memorandumu koji smo skoro zaboravili, a koji oni koji su ga sklapali kriju k'o zmija noge?
Zašto i otkud to, čiji se to talovi razbijaju, Zlatka ti?
#1947 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:01
by KatarinaKosaca
Optimus Prime wrote:AKo petrodolari pocnu uskoro teci imam osjecaj da ce SDP poslije sljedech izbora konacno moci sam oformiti vladu.
Ak petrodolari počnu teći, izbori će biti tako malo važni. Čak i onima koji se predstavljaju na njima.
Samo čudno je nešto. Kad su prošloj vladi trebali na proljeće dati bezvizni režim digli su se mazohistički pobornici SDP da to bude tek na jesen

. Sad kad je nafta, imamo je odmah kao Irak ili Kuvajt, jer je SDP na vlasti. Da nisu, ne bi trebali ni istraživat. Ima nešto u tom SDP- jungen.

#1948 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:01
by nosara
Banksy wrote:ReD aka Socijalista wrote:
Sta je tu laz? De mi reci slobodne bosne ti!
Pravo pitanje je otkud da baš TI (koji obično postaš SDP pamflete) danas postaviš ovaj link koji kompromituje Vladu FBiH, o memorandumu koji smo skoro zaboravili, a koji oni koji su ga sklapali kriju k'o zmija noge?
Zašto i otkud to, čiji se to talovi razbijaju, Zlatka ti?
Ili "kako nam je Hamdija ?"...

#1949 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:01
by tortekolaci
Banksy wrote:
Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.
“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,
“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
Na osnovu prakticne procjene sprovedene od strane Shell-a, u skladu sa Članom 1.2. Strane, ill umjesto Shell-a njegovo ovlašteno Povezano lice, će po principu preferencije i ekskluzivnosti, savjesno i u skladu sa Clanom 7, pregovarati o jednoj ill vise koncesija, licenci ill sporazuma o podjeli dobiti, a na osnovu kojih bi Shell ili njegova Povezana lica imala ekskluzivna prava na istrazivanja, procjenu i po mogućnosti komercijalni razvoj i
proizvudnju hidrokarbonata na Podrucju istrazivanja. ...
Pa i nije. Vlada FBiH zaista nema nikakvih finansijskih obaveza prema Shellu. Jedino imaju obavezu da im daju koncesiju ukoliko Shell skonta da mu se to isplati. Marku jednu vlada nece dati.
Nije sve u parama nesto je i u zlatu, makar crnom
#1950 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:01
by Banksy
Alfons Kauders wrote:Banksy wrote:
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
na osnovu cega?

Pročitaj memorandum ... I ne kolutaj, svega ti, odrastao si čovjek, imam osjećaj da pričam s tinejdžerom ...