Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1926 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

ja platformašima dajem šansu da od iduće godine se krene graditi intenzivno autoput i konkretno u Sarajevu projekti stupske petlje i one južne longitudinale
Ako to prokockaju najebb su
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#1927 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by SSemir »

nosara wrote:Shell ulaze nista, a izvuci ce sve... Bravo, sdp... :lol:

Koliko je to kostalo, u torbama...? :?
da shell ne ulaze nista, u tom bi slucaju federacija morala da finansira istrazivanja nafte, a to ne kosta malo (neko se u desetinama miliona broji) ;)

jelde, lakse napisati glup komentar, nego malo razmisliti pa onda napisati nesto smisljeno :roll:

edit: eto gore pise, 130 miliona eura. i jelde, shell nista tu nece uloziti?? :lol:
Last edited by SSemir on 07/12/2011 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1928 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.

Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha :? :? :shock: Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?


Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor :x
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1929 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Istrazivanja nisu zavrsena, vrijednost ovih radova je oko 200 miliona. Energoinvest je imao koliko godina licencu za istrazivanja i uspjeo je napraviti sta i gdje? :roll:
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#1930 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

Ja sam vec spomenuo na drugoj temi, da cu Niksica poljubiti u dupe ako istrazivanja SHELLA potvrde da u BiH ipak postoje komercijalno isplative rezerve nafte vece od barem jedne milijarde barela, te pocnu sa exploatacijom prije 2016. Sa tom kolicinom bi i uz najnepovoljnije koncesione uslove FBiH mogla imati dodatne prihode od 3 milijarde KM godisnje. A to je i vise ne dovoljno da ovu zemlju izvucemo iz blata.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1931 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

i jos jedna stvar... ne treba mijesati izvor nafte u dvoristu nekog domacina u pozarnici kod tuzle sa rezervama nafte... vec se 100 i kusur godina zna gdje ima nafte, pitanje je koliko je ima i da li se isplati raditi...

ako ispod domacinovog placa ima par hiljada tona, onda ne... ali ako ima nekoliko stotina, onda je druga prica...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1932 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

SSemir wrote:
nosara wrote:Shell ulaze nista, a izvuci ce sve... Bravo, sdp... :lol:

Koliko je to kostalo, u torbama...? :?
da shell ne ulaze nista, u tom bi slucaju federacija morala da finansira istrazivanja nafte, a to ne kosta malo (neko se u desetinama miliona broji) ;)

jelde, lakse napisati glup komentar, nego malo razmisliti pa onda napisati nesto smisljeno :roll:
Eno ti napisano da je Energoinvest u tom poslu i da je projektna dokumentacija poklonjena srebrenickim katilima... Citaj, ako znas... :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1933 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

poznanik wrote:
ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.

Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha :? :? :shock: Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?


Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor :x
antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?

kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?

a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1934 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Stvarno, zasto holandska firma...?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1935 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

ReD aka Socijalista wrote:
madner wrote:
KatarinaKosaca wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sve rizikuje, sve kocka jadni Shell. Jel ima ko vjeruje fakat? :lol: :lol:
Ja citam. Probaj i ti. :D
Sto bi citala? Kad nikad ne cita. Znas, navike su bitne :D
A vidi se koliko čitaš , iz svakog posta...............
Last edited by KatarinaKosaca on 07/12/2011 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1936 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »


Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.

“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1937 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

poznanik wrote:
ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.

Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha :? :? :shock: Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?


Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor :x
Covjece boziji de procitaj tekst i nemoj lupetati pobugu :!: Pise ti lijepo ukoliko se ustanovi da postoje rezerve hidrokarbonata ili kako se vec zove da ce se praviti novi ugovor i da ce se raditi po etapnim koncesijama. Gdje pise tu da FBiH ne dobija nista? Pa nije niko vilen :thumbup:

Citaj prvo, stavi na forum dio koji ti nije jasan i valjda ce ti neko odgovoriti.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1938 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

@Alfons, tema nisam ja, nauči konačno pravila ovog foruma.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1939 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Banksy wrote:

Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.

“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
Sta je tu laz? De mi reci slobodne bosne ti! :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1940 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:

Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.

“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
na osnovu cega? :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1941 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

Alfons Kauders wrote:antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?

kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?

a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
Oh, đe si pravnik nisam te prepoznala :D Pa ako itko na ovom forumu zna o pravu to je @poznanik...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#1942 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

Alfons Kauders wrote:
poznanik wrote:
ReD aka Socijalista wrote:Dobro odradjeno, mislim da se bolje nije moglo postici. Bitno je da rizik nije na FBiH i da ce se ici postepeno s koncesijama u odredjenim lokalitetima u slucaju da ima cega isplativog.
Ali, nije ni dobit.

Zbog nafte se ratovi vode, troše milijarde dolara, gine se... A naša Vlada prirodne resurse poklanja zbog par karata... koja ubleha :? :? :shock: Jesu li u Texasu, u Nigeriji, u Venezueli, u Sibiru... prethodno kartirali područje?


Ovaj Memorandum treba raskinuti i Nikšića i Trhulja sudski procesuirati zbog zaključenja ugovora štetnog po državu. Ovo je "veleizdaja", ne ugovor :x
antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?

kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?

a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
Joj vesele družine... ovaj hoće giljotinu, ona citira članak kojem je glavni izvor voditelj emisije "Na rubu znanosti" :lol:

Valjda je logično da ako hoćeš nešto pokrenuti sa mrtve tačke, a sam nemaš sredstava... da se obratiš nekome ko ima iskustva i kredibilitet u tom poslu. Ionako ova vlada neće vidjeti koristi od toga...
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#1943 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

AKo petrodolari pocnu uskoro teci imam osjecaj da ce SDP poslije sljedech izbora konacno moci sam oformiti vladu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#1944 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

KatarinaKosaca wrote:
Alfons Kauders wrote:antiglobalista, o cemu ti pricas svega ti?

kakva koncesija, kakva dobit, kakvo poklanjanje?

a ti bujrum na sud i digni krivicnu protiv njih dvojice, da vidis kad se okolo skupi desetak pripravnika da te mobitelima snimaju za fesjbuk, ako mognu od smijeha...
Oh, đe si pravnik nisam te prepoznala :D Pa ako itko na ovom forumu zna o pravu to je @poznanik...
Zna o pravu :-D To je kao ono... Bog za kompjutere :-D

Zna on o slučajevima tipa neplaćanja grijanja ili parking kazne... za ovo je ipak potrebno malo šire znanje ;-)
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1945 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote:

Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.

“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
na osnovu cega? :-)
Spominju se preferencije i ekskluzivnost... Tacka 1.3...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1946 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »

ReD aka Socijalista wrote: Sta je tu laz? De mi reci slobodne bosne ti! :lol:
Pravo pitanje je otkud da baš TI (koji obično postaš SDP pamflete) danas postaviš ovaj link koji kompromituje Vladu FBiH, o memorandumu koji smo skoro zaboravili, a koji oni koji su ga sklapali kriju k'o zmija noge?

Zašto i otkud to, čiji se to talovi razbijaju, Zlatka ti?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1947 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:AKo petrodolari pocnu uskoro teci imam osjecaj da ce SDP poslije sljedech izbora konacno moci sam oformiti vladu.
Ak petrodolari počnu teći, izbori će biti tako malo važni. Čak i onima koji se predstavljaju na njima.
Samo čudno je nešto. Kad su prošloj vladi trebali na proljeće dati bezvizni režim digli su se mazohistički pobornici SDP da to bude tek na jesen :D . Sad kad je nafta, imamo je odmah kao Irak ili Kuvajt, jer je SDP na vlasti. Da nisu, ne bi trebali ni istraživat. Ima nešto u tom SDP- jungen. :D
Last edited by KatarinaKosaca on 07/12/2011 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1948 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Banksy wrote:
ReD aka Socijalista wrote: Sta je tu laz? De mi reci slobodne bosne ti! :lol:
Pravo pitanje je otkud da baš TI (koji obično postaš SDP pamflete) danas postaviš ovaj link koji kompromituje Vladu FBiH, o memorandumu koji smo skoro zaboravili, a koji oni koji su ga sklapali kriju k'o zmija noge?

Zašto i otkud to, čiji se to talovi razbijaju, Zlatka ti?
Ili "kako nam je Hamdija ?"... :lol:
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#1949 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tortekolaci »

Banksy wrote:

Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.

“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj,

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.
Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
Na osnovu prakticne procjene sprovedene od strane Shell-a, u skladu sa Članom 1.2. Strane, ill umjesto Shell-a njegovo ovlašteno Povezano lice, će po principu preferencije i ekskluzivnosti, savjesno i u skladu sa Clanom 7, pregovarati o jednoj ill vise koncesija, licenci ill sporazuma o podjeli dobiti, a na osnovu kojih bi Shell ili njegova Povezana lica imala ekskluzivna prava na istrazivanja, procjenu i po mogućnosti komercijalni razvoj i
proizvudnju hidrokarbonata na Podrucju istrazivanja
. ...


Pa i nije. Vlada FBiH zaista nema nikakvih finansijskih obaveza prema Shellu. Jedino imaju obavezu da im daju koncesiju ukoliko Shell skonta da mu se to isplati. Marku jednu vlada nece dati.
Nije sve u parama nesto je i u zlatu, makar crnom
Last edited by tortekolaci on 07/12/2011 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1950 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote: Čitajući ovaj memorandum čini mi se da je ovo iznad rečeno zapravo laž?
na osnovu cega? :-)
Pročitaj memorandum ... I ne kolutaj, svega ti, odrastao si čovjek, imam osjećaj da pričam s tinejdžerom ...
Last edited by Banksy on 07/12/2011 12:02, edited 1 time in total.
Post Reply