Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#1926 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyada »

koliko skonta da je tvoja kosa do ramena........... trebas da pustis da preraste tu duzinu i to ti je to ......imala sam isti problem sa paz frizurom , onaj dio sto pada na ramena se automatski uvijek ili unutra ili vani nije prav ......sada mi je duga i nema tog pramena da se uvija ........strpi se i vidjeces , a nijedna cetka ti nece napraviti ko pegla pavu kosu uvijek ce biti volumena i uvojaka .......dok pegla unisti kosu vrhove tako da moras da se cesce sisas ...........
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1927 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by krompir i riza »

Je l' možda neko zna kako se prave ovakve pletenice

Image

:)
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#1928 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyada »

fracuska pletenica.........
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1929 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by krompir i riza »

hvala lady :kiss: pokušaću, pa valjda mi pođe za rukom :)
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#1930 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyada »

:wink: probaj par puta i vidjeces da je lako ......... :thumbup:
adna*
Posts: 56
Joined: 03/05/2011 13:17

#1931 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by adna* »

da li je neko koristio dr.temt crni šampon za kosu? čitam na netu da djeluje protiv peruti, masnog tjemena i opadanja kose. sa peruti i masnom kosom se nekako i borim ali mi toliko opada da je u odnosu na prošlu godinu imam duplo manje :( kupila sam merz dražeje za jačanje kose, tek sam ih počela piti pa ne mogu komentarisati njihovo djelovanje. uglavnom, bilo kakav savjet je dobrodošao jer me je strah da uskoro ni rep neću moći svezati, kako nemam šta da pustim samo je vežem :(
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#1932 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by drekalica28 »

adna* wrote:da li je neko koristio dr.temt crni šampon za kosu? čitam na netu da djeluje protiv peruti, masnog tjemena i opadanja kose. sa peruti i masnom kosom se nekako i borim ali mi toliko opada da je u odnosu na prošlu godinu imam duplo manje :( kupila sam merz dražeje za jačanje kose, tek sam ih počela piti pa ne mogu komentarisati njihovo djelovanje. uglavnom, bilo kakav savjet je dobrodošao jer me je strah da uskoro ni rep neću moći svezati, kako nemam šta da pustim samo je vežem :(
gdje se to može uzeti? :)
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#1933 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by boracha »

joj i ja bih halalila i perut i masnocu, al opadanje :( i kad je kratka, i kad se ne veze, opet isto...gledam reklamiraju onaj vichy za muskarce i zene protiv opadanja, ne znam pomazel sta
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1934 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

Ja sam vam strucnjak za opadanje kose. Prije 2-3 god mi je opalo pola kose. Horor! Nema sta nisam jela, pila, mazala kosu. Prvi savjet je provjera zeljeza ili cak hormona (ako ima jos nekih simptoma). Malo surfajte, vidjecete i spisak hrane koju treba izbjegavati: citrusi, przena hrana, sirevi itd.
Taj vichy nije los, pomaze malo ali nista spektakularno. Trebate praviti onaj sampon koji je spominjan vise puta. Ima taj recept i jos nekih recepata na malezensketeme.com koje sam ja dobila od kozmeticarke iz knjige stare preko 100 god.
Uzmite neku oralnu terapiju: merz, priorin, b vit ili nesto sto ima na ebay. Nesto ce upaliti.
Izbacite stres...zvuci jednostavno, znam da nije.
adna*
Posts: 56
Joined: 03/05/2011 13:17

#1935 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by adna* »

drekalice28..šampon se može kupiti u apoteci, cijena oko 30 KM.

uzimam merz, kosa do ramena, kraće od ovog sigurno ne mogu, masiram tjeme ricinusom, ispirem koprivom. :-) lijepo me strah oprati kosu, puna šaka svako pranje i nikako da stane. mislim da je stres glavni uzrok ovog problema ali nema nade da ću ga se riješiti u skorije vrijeme pa mi preostaje dobar šampon.

hvala na savjetima :)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1936 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by male_okice »

adna* wrote:drekalice28..šampon se može kupiti u apoteci, cijena oko 30 KM.

uzimam merz, kosa do ramena, kraće od ovog sigurno ne mogu, masiram tjeme ricinusom, ispirem koprivom. :-) lijepo me strah oprati kosu, puna šaka svako pranje i nikako da stane. mislim da je stres glavni uzrok ovog problema ali nema nade da ću ga se riješiti u skorije vrijeme pa mi preostaje dobar šampon.

hvala na savjetima :)
kako ne mozes krace? zasto se ne osisas skroz kratko na neki pixie cut, ujedno ces skinuti mozda i sva farbanja i hemiju s kose, a pomoci i njoj da se malo revitalizuje, to je samo kosa izrasce opet, ali prije svega mozda ne bi bilo lose da odes kod doktora i zamolis ga za uputnice da prekontrolises sve od hormona krvne slike etc...moze biti svasta a ne mora biti nista. Ali ako je bas takva situacija da opada u sakama prvo doktoru, a ako je stvarno samo stres uzrok onda neka ti prepise tablete za smirenje i vidis sta dalje.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#1937 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

idealnolosa wrote:Skontala si,ravna mi je kosa ,ali zelim vrhove ravne onako kako frizerka isfenira ravno.Jer mi je kosa na duzini do ramena pa se izvija vani kako dotice ramena.A peglu ne zelim da koristim ionako mi je kosa suha pa necu da je stetim jos vise
A jesi li kad pokušala s balzamima za ravnanje kose - ne ispiru se (oni straight & easy ), prvo prosusiš kosu i na polusuhu kosu na vrhove naneseš taj balzam...
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1938 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by VenomousV »

@idealnolosa: zasto se ne feniras? nije uopce tesko... ja sam bila primorana zbog frizure da "naucim" i sad sam postala pravi pro :D
treba ti samo dobar fen i okrugla cetka :D
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#1939 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Rosebud_ »

Moze li neko iskusniji da fino objasni proces uvijanja kose pomocu krpica? Prije sam znala napravit kako treba, sad mi nikako ne ispadne fino. Jel imaju neki preparati koji se koriste (ja stavljala obicnu pjenu za kosu), i to?

Eto, hvala :)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#1940 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

Veno, pa tako sam ja naučila da se feniram, doduše - ne može ti bukvalno ispasti kosa kao u salonu, kad ti frizerka suši
ali ja sam gledala frizerke i kupila fazone
jer oni stoje iznad tebe i pravilnije odozgo usmjere topli zrak + što vide zadnje dijelove glave koje ti ne vidiš...
I sad kako tako pristojno isfeniram sama sebi kosu...

@idealno sa Treba ti vremena i strpljenja na početku, poslije ide mehanički.
Najbolje ti je da se opremiš sa zezalicama za friziranje kao u salonu - kupi dvije tri klapne za kosu, četku okruglu VEĆU - ( što je veća četka ravnija ispadne kosa ) i zakačiš kosu na vrh glave sa klapnom i onda izvlačiš pramen po pramen, s lijeve i desne strane ( kao što frizerke rade )
Prvo jedan npr s lijeve strane naviješ na četku i osušiš, pa pređeš na drugi s desne...i kad su suhi samo ih pustiš, i onda pređeš na druge pramenove ( kosa ti je cijelo vrijeme skupljena na vrhu glave - samo izvlačiš jedan po jedan deblji ) ...I na kraju počešljaš ili prstima namjestiš :)
Pokušavaš cijelo vrijeme da odozgo prema dole usmjeriš fen :-D
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#1941 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Allenass »

Ja ne mogu da vjerujem da neko ne zna sam svoju kosu fenirati, kao da je to neko mudro slovo. :-)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#1942 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

Ma nije "mudro slovo" , ali se niko nije naučen rodio :)
Uvijek postoje te male cake koje poboljšavaju cjelokupan proces. Ja sam pokupila neke od frizerke, usput isprobavam različite stvari, svako ima svoj sistem koji mu odgovara :)
*mima*

#1943 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

a sta je cudno sto neko ne zna fenirat kosu............sad ja treba da se cudim sto neko ne zna nesto sebi da sasije.......
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#1944 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

*mima* wrote:a sta je cudno sto neko ne zna fenirat kosu............sad ja treba da se cudim sto neko ne zna nesto sebi da sasije.......
:thumbup:
ja imam drugaricu koja ne zna ništa da skuha :D

I dobro su ostale forumašice rekle, ima na internetu gomila i članaka i video clip-ova o feniranju, pa se samo prate uputstva :)
http://ljepota.covermagazin.com/?p=1186
*mima*

#1945 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

ma djaba ti.....nekom nesta ne ide i ne moze protiv toga.......svi bi mo voljeli da smo se rodili talentirani za sve......
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1946 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

ni ja se neznam isfenirati :D iskreno i netrudim se za to postoje frizeri...a i nepada mi napamet ovu grivu fenirati satima
*mima*

#1947 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

haj ti bjezi odavde.....................ni 3 frizera te ne mogu isfenirat
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1948 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

*mima* wrote:haj ti bjezi odavde.....................ni 3 frizera te ne mogu isfenirat
mogu bona 2 frizera, svaki s jedne strane :D i kosa suha i glatkaza sat
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1950 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

*mima* wrote::lol:
:kiss: :kiss:
Post Reply