Škoda all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#1926 Re: Škoda all about
Izvini, ali ta auta su za mene stara. Linije će ostaviti i brisac od 8 hiljada maraka ako se ne vodi računa o čistoći. U svakom slučaju mi je normalnije imati fuš metlicu koja briše odlično godinu, nego se patiti sa originalnim, jer ih je skupo češće mjenjati.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1927 Re: Škoda all about
Istini za volju slična je cijena tih orginalnih metlica za škodu i pristojnih zamjenskih, govorim za aero metlice.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#1928 Re: Škoda all about
Ma to je univerzalni dio, bosch ili bilo koji drugi, ja imam na jednom autu naknadno ugrađene avanti aero brisače.. zamjenske gume za brisač 3.30KMmayab wrote:Zar to ima u ovlastenom za Skodu?
Prije 6 mj drug je za Leona kupio Bosch u ASI, a imas i na ebayu ovoga za do 10KM da biraš
na ovo mislim

http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... eplacement
- pajero
- Posts: 597
- Joined: 04/11/2009 15:31
#1929 Re: Škoda all about
Ja sam slucajno kupio u Skoda Shopu na Grbavici. Kupio neki dio koji se ispostavilo da nije u kvaru i zamjenim za Valeo brisace (nisam siguran tacan naziv). Mislim da je proslo skoro 4 godine i dan danas brisaci ciste kao prvi dan...odlicno!
- pepeljara
- Posts: 7357
- Joined: 22/08/2003 00:00
#1930 Re: Škoda all about
pajero wrote:Ja sam slucajno kupio u Skoda Shopu na Grbavici. Kupio neki dio koji se ispostavilo da nije u kvaru i zamjenim za Valeo brisace (nisam siguran tacan naziv). Mislim da je proslo skoro 4 godine i dan danas brisaci ciste kao prvi dan...odlicno!
Gdje je taj shop??
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#1931 Re: Škoda all about
u hrasnom ,druga stara zgrada od lorisa prema pekari as (12 spratova)
- pajero
- Posts: 597
- Joined: 04/11/2009 15:31
#1932 Re: Škoda all about
Upravo tako kad prodjes zeljin stadion prema Hrasnom sa desne strane drugi neboder. Autom se dodje sa druge strane kroz Porodice Ribar..oni su na broju 41...bitanga_sa_otesa wrote:u hrasnom ,druga stara zgrada od lorisa prema pekari as (12 spratova)
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#1934 Re: Škoda all about
Centralna brava skoda fabia 2003g zatrokirala mi zadnja dvoja vrata ne mogu da se otvore da li je do glavnog automata u vozacevim vratima ili moram mijenjat na zadnjim vratima mehanizme imal ko kakva iskustva stim ne mogu da uganjam mehanicare sad stranci pa guzve..
Last edited by kandelabar on 15/08/2015 02:00, edited 1 time in total.
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#1935 Re: Škoda all about
znaci otkljucavam i zakljucavam na kljuc vozaceva i suvozaceva vrata ,a zadnja dvoja nista zatrokirala i na otvaraju se..Sta bi moglo biti motorici u tim vratima ili nesto oko struje kablova
http://i609.photobucket.com/albums/tt173/mag2000/a1.jpg
http://i609.photobucket.com/albums/tt173/mag2000/a1.jpg
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#1936 Re: Škoda all about
kandelabar wrote:Centralna brava skoda fabia 2003g zatrokirala mi zadnja dvoja vrata ne mogu da se otvore da li je do glavnog automata u vozacevim vratima ili moram mijenjat na zadnjim vratima mehanizme imal ko kakva iskustva stim ne mogu da uganjam mehanicare sad stranci pa guzve..
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1937 Re: Škoda all about
Malo je cudno da su oba zadnja vrata odjednom zajedno otkazala... To mi onda vise lici na nesto sa centralom, ili na kablu "za nazad"... Opet, ne znam kako je provuceno, za svaka vrata pojedinacno iz centrale, ili jedan vod koji se racva kasnije... Da su samo 1 vrata, prva sumnja bi mi bila motor u tim vratima... Ovako da su bas istovremeno oba motora u bas oba zadnja vrata crkla istovremeno je malo vjerovatno...
- relax11
- Posts: 1754
- Joined: 08/01/2013 12:35
- Location: RAJVOSA <3
#1938 Re: Škoda all about
Zna li neko koji je osigurac za pozicije u skode octavije 2003?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#1939 Re: Škoda all about
relax11 wrote:Zna li neko koji je osigurac za pozicije u skode octavije 2003?

- relax11
- Posts: 1754
- Joined: 08/01/2013 12:35
- Location: RAJVOSA <3
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#1941 Re: Škoda all about
prvo su jedna vrata zatrokirala ono nece preko centralne moram rucno i posle nece ni rucno da bi onda i druga zatrokirala vjerovatno je do tih motorica al ne znam ima li u svakim vratima pojedinacno jer mi vrata vozaca i suvozaca normalno otvara..Danas sam vadio one plastike oko vrata i poskido sa vrata sve al ne mogu da skinem tapacirung nema nigdje sarafa ima neka lsika na netu al ne mogu da skinem ja ovako problem su ove bijele plastike 7 komada koje su zakacene za neke plasticne nitnedrndalo wrote:Malo je cudno da su oba zadnja vrata odjednom zajedno otkazala... To mi onda vise lici na nesto sa centralom, ili na kablu "za nazad"... Opet, ne znam kako je provuceno, za svaka vrata pojedinacno iz centrale, ili jedan vod koji se racva kasnije... Da su samo 1 vrata, prva sumnja bi mi bila motor u tim vratima... Ovako da su bas istovremeno oba motora u bas oba zadnja vrata crkla istovremeno je malo vjerovatno...

-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#1942 Re: Škoda all about
Tapecirung se drzi na plasticnim drikerima po rubovima, na 2 sarafa ispod rukohvata, vjerovatno jedan manji kod rucice za otvaranje, mislim mozda 3 s donje strane (sarafe moras vizuelno traziti) i uzljebljen je u keder prozora. Kad poodvrces sarafe povlaci tapecirung prema sebi ali kreni od donjeg ruba tako da ga s gornje strane samo izvadis iz zljeba. Za plasticne drikere treba malo vise sile da ih se poskida i desi se da puknu zato prije toga u radnju po rezervne (ex Anet/Kafe, Interauto Skoda Hrasno isl)
- pepeljara
- Posts: 7357
- Joined: 22/08/2003 00:00
#1943 Re: Škoda all about
Skoda fabia 2. 1.4 16v.
Zadnjih par dana mi trokiraju podizaci stakala, a kad trokiraju znaci ne radi ni suvozaca ni vozaca, kao ni retrovizori...
Da nema ko pojma sta bi otprilike bilo prije nego odvucem u servis koji @gledanje@ samo naplacuju 25km.
Zadnjih par dana mi trokiraju podizaci stakala, a kad trokiraju znaci ne radi ni suvozaca ni vozaca, kao ni retrovizori...
Da nema ko pojma sta bi otprilike bilo prije nego odvucem u servis koji @gledanje@ samo naplacuju 25km.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1944 Re: Škoda all about
Trokiraju? Rade pa ne rade na momente, ili rade ali prave cudne zvukove? Neki kontakt koji zjbva struju...?
- pepeljara
- Posts: 7357
- Joined: 22/08/2003 00:00
#1945 Re: Škoda all about
Ma ne, kad rade rade normalno, al kad ne rade onda ne rade nikako. Ono u po voznje pritisnem rade, onda opet prestanu...
Al tad ne radi ni jedan, kao ni retrovizori koji se stimaju sa vozavecih vrata.
Provjerio osigurace.. mislim nisu sprzeni sutra cu uzet nove pa da promjenim mada mi nije to.
Izvadio onu sklopku sa vozacevih vrata, nije ispalo pa da gubi spoj.
Al tad ne radi ni jedan, kao ni retrovizori koji se stimaju sa vozavecih vrata.
Provjerio osigurace.. mislim nisu sprzeni sutra cu uzet nove pa da promjenim mada mi nije to.
Izvadio onu sklopku sa vozacevih vrata, nije ispalo pa da gubi spoj.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1946 Re: Škoda all about
Osigurači nisu, ne moraš bezveze probavati, kad crkne osigurač, onda crkne i ne popravlja se...možda je slab kontakt tu, ali ne vjerujem, prije da je kontakt na kontrolnoj jedinici ili prekid u nekom ožičenju. Do tebe je, metoda pokušaja ili da platiš nekome...nekad je jednostavnije po živce platiti servisu da nađu i poprave kvar, ovako možemo samo nagađati k'o Džemila.
- pepeljara
- Posts: 7357
- Joined: 22/08/2003 00:00
#1947 Re: Škoda all about
ma vidjet cu sutra otici kod ovog momka, sto ima servis, a inace radi u offishl servisu
ma platio bi ja nije meni bed.. samo necu da me oderu ko vola u kupusu sto inace rade.
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
#1948 Re: Škoda all about
Da nisu kablovi sto ide prema vratima u prekidu. Ja sam imao taj problem na roomsteru 
- pepeljara
- Posts: 7357
- Joined: 22/08/2003 00:00
#1949 Re: Škoda all about
Koji tacno kablovi, jel mogu ja pogledat nesto easy going il ?
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#1950 Re: Škoda all about
Navodno svaki prozor/motoric ima zasebnu instalaciju i jedini zajednicki dio koji uzrokuje takvo ponasanje, da prozori svi prestanu raditi pa opet prorade i tako ukrug, je "Vehicle Voltage Control Unit" takodje zvan i The Comfort Module.
