#1926 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!
Posted: 28/07/2011 00:19
Ovi Srbijanci vazda nesto spale 
/b92Ljudi pa mi smo stvarno faktor nestabilnosti na Balkanu!Pa taman se nekako srede stvari i eto ti navijaca da sve to upropaste.U ime cega?U ime Srpstva ili ih je neko instrumentalizovao i poslao da ovo rade?Nije ni cudo sto vecina stranaca misli da smo varvari, primitivci mi se jednostavno trudimo da to budemo!
(jednoruki krstivoje, 27. jul 2011 19:42)
addem wrote:Albanci imaju Amere, Engleze i Nijemce iza sebe. Srbi po ko zna koji put pokazuju isti scenario sa balvanima, barikadama i slicno. Ubijaju albanskog policajca snajperom, drugog ranjavaju, zapaljuju granicni prijelaz, ovdje je sve jasno. I ovo malo sto imaju izgbice. Kosovo je svakako nezavisna drzava oni ce morati da prihvate tu realnost.
Ovi sto porede RS i Kosovo neka malo bolje procitaju historiju.
Thaci: "Srpski scenario za podjelu Kosova nikada se neće sprovesti"
27. 07. 2011. • 23:31 S. B.
"Nažalost, u poslijepodnevnim satima, kriminalna grupa pod vođstvom srpskih paralelnih struktura, motivisana od strane vlasti u Beogradu, napala je prelaz 1 i 31", kazao je Thaci na konferenciji za novinare. On je dodao da neće biti kompromisa, da će se reciprocitet Kosova i Srbije sprovoditi te da iako trenutno postoje poteškoće, neće biti vraćanja nazad.
"Nema povratka i srpski scenario za podjelu Kosova nikada se neće sprovesti", izjavio je on.
Prema njegovim riječima incidentom na prelazu i javno je demaskirana politika Beograda prema Kosovu, koja je politika vandalizma i bez ikakvih vrijednosti.
Predsjednik Srbije Boris Tadić pozvao da se nasilje na Jarinju odmah prekine i uspostavi mir.
"Huligani koji izazivaju nasilje nisu oni koji brane ni građane ni državu Srbiju", poručio je Tadić i pozvao Srbe sa Kosova na uzdržanost.
Jedan od lidera Srba na sjeveru Kosova, Krstimir Pantić, potvrdio je da je granični prelaz 1 u Jarinju zapaljen oko 19:15. U izjavi za "RSE", Pantić je izjavio da odgovornost za ovo snosi KFOR.
"Mi smo komandanta KFOR-a upozorili da su tenzije toliko velike da mi ne možemo da kontrolišemo narod, da može da dođe do različitih scenarija. Zamolili smo ga da u okviru svoga ovlaštenja djeluje, da evakuiše pripadnike granične policije i carine sa prelaza, međutim Biler nije želio ili nije smio da to učini tako da se desilo to što se desilo", kazao je Pantić.
EULEX je izrazio zabrinutost zbog trenutne situacije na sjeveru Kosova i poziva sve strane da se uzdrže od incidenata i da ostanu mirne u ovom trenutku, piše u saopštenju ove misije.
U saopštenju se dodaje da je EULEX pojačao svoje policijske patrole na sjeveru, kao i da je u bliskom kontaktu sa KFOR-om.
Grupa ljudi zapalila je u srijedu granični prelaz 1 u Jarinju u sjevernom delu Kosovu, potvrdio je za RSE Brahim Sadriu, portparol kosovske policije.
Situacija na sjeveru Kosova je napeta od kada su kosovske vlasti u ponedeljak uveče uspostavile kontrolu na graničnim prelazima u tom dijelu zemlje, a kako bi se sprovela odluka Vlade Kosova o primjenjivanju recipročnih mjera sa Srbijom, kojom je zabranjen ulaz robe iz Srbije na Kosovo.
kakva crna grcka... turci do nemacke nemaju konkurencije.Spejs wrote:Zagovnalo se, a ja tipovao na Grke i Turke oko Kipra...
haj čovječe prestani se blamirati sa ovim djetinjarijama. odakle izvlačiš ove nesuvisle paralele je van granica razuma i elementarne političke pismenosti..MuaDib wrote:Svako ko podržava ovo nasilje na Kosovu, za mene nije normalan. I stvarno ne znam što su se ovi kiber-ratnici uzjogunili na ovom forumu. Riječ je o ozbiljnoj situaciji, koja bi mogla imati i reperkusije na našu zemlju. Nesvjesno ovim podržavate i raspad Bosne i Hercegovine, u kojoj stanje nije nimalo bolje, samo je pod većom kontrolom.
I moje pitanje, kako bi mi reagovali, da RS donese jednostranu odluku npr. o ekonomskoj samostalnosti i pošalje specijalnu policiju da postavi carinu na granicu prema Federaciji, npr. Vraca.![]()
Nemaju "damu" i upravo zbog toga nema srba na KosovuCSKA wrote:bingov buraz wrote:Da bi pokazao misice moras da ih imasCSKA wrote:
Ocigledno moras pokazati misice albancima,jer na Kosmetu je dzungla,opstaje jaci samo,vladavine prava nema.,bas tako djaba albancima i 10x veca brojnost i podrska zapada kada nemaju damu,ni tu saku srba sa sjevera da otjeraju.
Situacija za sada mirna,evo gledam uzivo javljanja,valjda se sve smirilo.Kazu tesku noc ocekuju,ali nevjerujem da ce ista biti jer je zakazana sjednica VB.Mada nikad se ne zna sta noc nosi.
Ko ima 'damu' a ko nema vidjeli smo 1999 kada je kompletna srpska vojska,sve skupa sa paravojnim jedinicama i junacima pobjegla pred italijanskom i njemackom pjesadijom,bez ispaljenoga metka.CSKA wrote:bingov buraz wrote:Da bi pokazao misice moras da ih imasCSKA wrote:
Ocigledno moras pokazati misice albancima,jer na Kosmetu je dzungla,opstaje jaci samo,vladavine prava nema.,bas tako djaba albancima i 10x veca brojnost i podrska zapada kada nemaju damu,ni tu saku srba sa sjevera da otjeraju.
Situacija za sada mirna,evo gledam uzivo javljanja,valjda se sve smirilo.Kazu tesku noc ocekuju,ali nevjerujem da ce ista biti jer je zakazana sjednica VB.Mada nikad se ne zna sta noc nosi.
ratata wrote:Bicu iskren, volio bi da ovo vojska Srbije pomete jer se radi o klasicnoj vojnoj akciji Kosovara koja zasluzuje najjaci moguci odgovor.
Tadic me razocarao, covjek ne zeli da stiti svoju drzavu, shatro EU i Nato, pa s kojom ces drzavom uci u EU i Nato kad pustas da te Kosovari handre i to bez ikakvog prethodnog povoda, sta sad hoce da uzmu i jug Srbije jel, pa mislim na vrh glave mi ih je, sto je najgore ako ih Srbija pomete opet ce biti kuku majko nek pomazu stranci.
NAPOMENA: Vlada Kosova zabranila je uvoz proizvoda iz Srbije i uvela carinsku taksu od deset posto za proizvode iz BiH.
sto bre da salje predsednik suncanog entiteta imaju oni svoje trupe ,poput obraza,1389 mozda im u pomoc pritekne i ercegovacka hera ko zna....prljavi Hare wrote:Da je tamo preCednik,pa da pošalje trupe pod komandom Pantelije Ćurguza.....i problem riješen!
mislio sam kada je legitimna Armija ARBiH nije mogla uspostaviti kontrolu na teritoriji Republikemadner wrote:E cemu ti pricas, ciji su to granicari na granicama BiH


A ti si po profesiji policajac ili iz slične policijske (obavještajne) djelatnosti?Drug Član wrote:...U Velikoj Britaniji albanski kriminalci nisu toliko brojni kao na ostatku kontinenta, ali su po nemilosrdnosti i nivou nasilja gori i od zloglasnih Nigerijaca, kaže mi kolega iz Interpola...
Dok stalno hapse srbe koji rade za i vode razne narko kartele, ti pričaš o nekavom organizovanom albanskom kriminalu.... jahhhh ..i onda se prebacuje loptica...Drug Član wrote:Moj Tači, loš pokušaj prebacivanja loptice zvani albanski organizovani kriminal u komšijsko dvorište. Evropa vrlo dobro zna, a posebno Italija (85 % svih zapljena heroina potiče od albanaca) i Švajcarska (60 % svih uhapšenih za trgovinu heroinom su Albanci). U Velikoj Britaniji albanski kriminalci nisu toliko brojni kao na ostatku kontinenta, ali su po nemilosrdnosti i nivou nasilja gori i od zloglasnih Nigerijaca, kaže mi kolega iz Interpola. "Leave us alone or we will break your legs!" kaže video zapis kad lokalni kriminalci u jednoj kafani pokušavaju maknuti albaske sa "svog" teritorija. "Leave us alone or we will kill your entire families", glasio je albanski odgovor uz demonstrativno stavljanje na sto fotografija svih članova porodice iz lokalne bande. Mislim da demokratski svijet ne treba otvoreno da se stavlja na stranu bilo koje etničke grupe tokom etničkih sukoba, inače je to oprobani recept za katastrofu. A ovo sa Kosovom je odavno prevršilo svaku mjeru.