SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1926 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

prolazio maloprije, jedan bio parkinga, onaj blize vrbanji se koristi kao i prije, na drugom dijelu prkinga, na ulazu, stoji kombi gama osiguranja i 2 gama osigurača, taj dio parkinga je prazan

naisao sam u komentu kada su se pretpostavljam ljudi koji tu zive raspravljali sa osiguracima
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1927 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by calculator »

hrasno38 wrote:
calculator wrote:
hrasno38 wrote:.... kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju ... Hoce da prave parking ali bez ikakvih papira, dozvola...
Ko inače izdaje dozvole za ovakve privatne parking površine u Sarajevu?
Moras imati dozvolu od opstine i ministarstva saobracaja KS koliko ja znam iz price. A takodje ako je parking negdje uz sami stambeni objekt mislim da se uzima u obzir tj da bi se trebalo uzeti u obzir i misljenje stanara jer parking je nesto sto je u funkciji 24 sata.
Juče si ovdje prikazao neku kartu sa parcelama.... Zna li se, ko je vlasnik zemljišta, parcele na kojoj Prevljak, navodno, želi izgraditi parking?
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1928 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

calculator wrote:Juče si ovdje prikazao neku kartu sa parcelama.... Zna li se, ko je vlasnik zemljišta, parcele na kojoj Prevljak, navodno, želi izgraditi parking?
Ha u katastru stoji da je vlasnik "Central profit banka" koja kao samostalna vise ne postoji nego je usla u Unicredit banku. Kazu da je navodno to zemljiste kupio Stanic ali da je platio samo prvu ratu i vise ni jednu tako da nije prevedeno na njega. Da je to cisto davno bi tu neko nesto napravio.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1929 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by calculator »

hrasno38 wrote:
calculator wrote:Juče si ovdje prikazao neku kartu sa parcelama.... Zna li se, ko je vlasnik zemljišta, parcele na kojoj Prevljak, navodno, želi izgraditi parking?
Ha u katastru stoji da je vlasnik "Central profit banka" koja kao samostalna vise ne postoji nego je usla u Unicredit banku. Kazu da je navodno to zemljiste kupio Stanic ali da je platio samo prvu ratu i vise ni jednu tako da nije prevedeno na njega. Da je to cisto davno bi tu neko nesto napravio.
Hvala.... To onda znači i da su privremeni posjedi nelegitimni, da GAMA osigurava prostor nelegitimnog vlasnika. Onda je ovo slučaj za policiju...
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1930 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

quarterback wrote:prolazio maloprije, jedan bio parkinga, onaj blize vrbanji se koristi kao i prije, na drugom dijelu prkinga, na ulazu, stoji kombi gama osiguranja i 2 gama osigurača, taj dio parkinga je prazan

naisao sam u komentu kada su se pretpostavljam ljudi koji tu zive raspravljali sa osiguracima
Taj dio parkinga koji se koristi nema veze sa ovim jer to drzi covjek na svojoj zemlji mada cisto sumnjam da i on ima potrebne dozvole ali to neme veze sa ovom pricom. Ma em sto su ovi opkolili zardinjerama vidim jutros bespravno cijeli parking em ovi iz Game umjesto da hodaju unutar zardinjera blokiraju ljude na trotoaru iznad ali kombi od ove firme uredno stoji. Ja kad sam prolazio neki frajer je tu zabio auto na ulaz i vidio sam da je i policija tu i raspravlja se sa njim a on drzi neke papire u ruci i koliko sam kroz prozor otvoren cuo govori da ovi iz Game krse zakon i nemaju pravo tu da rade. Jebi ga onda me kolona potjerala i ne znam sta bi dalje.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1931 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

calculator wrote:
hrasno38 wrote:
calculator wrote:Juče si ovdje prikazao neku kartu sa parcelama.... Zna li se, ko je vlasnik zemljišta, parcele na kojoj Prevljak, navodno, želi izgraditi parking?
Ha u katastru stoji da je vlasnik "Central profit banka" koja kao samostalna vise ne postoji nego je usla u Unicredit banku. Kazu da je navodno to zemljiste kupio Stanic ali da je platio samo prvu ratu i vise ni jednu tako da nije prevedeno na njega. Da je to cisto davno bi tu neko nesto napravio.
Hvala.... To onda znači i da su privremeni posjedi nelegitimni, da GAMA osigurava prostor nelegitimnog vlasnika. Onda je ovo slučaj za policiju...
Tako bi trebalo ali cisto sumnjam da ce policija tu sita reagovati dok ih bas ne pritisne inspekcija jer cim su tu zastitari Jasarevica onda znaj da postoji sprega sa policijom jer je i Prevljak bivsi "policajac kerovodja". E da ta firma koja je zaposjela zove se "Izvor Bosne d.o.o" :)
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1932 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by calculator »

hrasno38 wrote:
quarterback wrote:prolazio maloprije, jedan bio parkinga, onaj blize vrbanji se koristi kao i prije, na drugom dijelu prkinga, na ulazu, stoji kombi gama osiguranja i 2 gama osigurača, taj dio parkinga je prazan

naisao sam u komentu kada su se pretpostavljam ljudi koji tu zive raspravljali sa osiguracima
Taj dio parkinga koji se koristi nema veze sa ovim jer to drzi covjek na svojoj zemlji mada cisto sumnjam da i on ima potrebne dozvole ali to neme veze sa ovom pricom. Ma em sto su ovi opkolili zardinjerama vidim jutros bespravno cijeli parking em ovi iz Game umjesto da hodaju unutar zardinjera blokiraju ljude na trotoaru iznad ali kombi od ove firme uredno stoji. Ja kad sam prolazio neki frajer je tu zabio auto na ulaz i vidio sam da je i policija tu i raspravlja se sa njim a on drzi neke papire u ruci i koliko sam kroz prozor otvoren cuo govori da ovi iz Game krse zakon i nemaju pravo tu da rade. Jebi ga onda me kolona potjerala i ne znam sta bi dalje.
Treba pozvati TV stanice i poslati ih na ovu lokaciju.... Javnost mora znati o čemu se ovdje radi, ko od koga otima centralno gradsko zemljište i ko radi nelegalno i nelegitimno.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1933 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

calculator wrote:
hrasno38 wrote:
quarterback wrote:prolazio maloprije, jedan bio parkinga, onaj blize vrbanji se koristi kao i prije, na drugom dijelu prkinga, na ulazu, stoji kombi gama osiguranja i 2 gama osigurača, taj dio parkinga je prazan

naisao sam u komentu kada su se pretpostavljam ljudi koji tu zive raspravljali sa osiguracima
Taj dio parkinga koji se koristi nema veze sa ovim jer to drzi covjek na svojoj zemlji mada cisto sumnjam da i on ima potrebne dozvole ali to neme veze sa ovom pricom. Ma em sto su ovi opkolili zardinjerama vidim jutros bespravno cijeli parking em ovi iz Game umjesto da hodaju unutar zardinjera blokiraju ljude na trotoaru iznad ali kombi od ove firme uredno stoji. Ja kad sam prolazio neki frajer je tu zabio auto na ulaz i vidio sam da je i policija tu i raspravlja se sa njim a on drzi neke papire u ruci i koliko sam kroz prozor otvoren cuo govori da ovi iz Game krse zakon i nemaju pravo tu da rade. Jebi ga onda me kolona potjerala i ne znam sta bi dalje.
Treba pozvati TV stanice i poslati ih na ovu lokaciju.... Javnost mora znati o čemu se ovdje radi, ko od koga otima centralno gradsko zemljište i ko radi nelegalno i nelegitimno.
Cisto sumnjam da ce iko doci jer iza svega stoji jedan od jacih ljudi iz SDA :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1934 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Jutros kad sam i ja nailazio bila su dvojica iz GAME i jedan radnik "građevinac" u narandžastom prsluku koji je pričao sa nekim na telefon i govorio mu da je jutros bila policija i da im je rekla da su samo trebali postaviti tablu sa natpisom "Objekat u izgradnji".

Vidim da su dovukli praznih žardinjera i ogradili kompletan pristup parceli.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1935 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

pretpostavljam da cemo svjedociti izgradnji jos jednog stambeno poslovnog objekta (a mozda ce biti i muzej) cija ce se namjena kasnije utvrditi
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1936 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

O'zone wrote:Jutros kad sam i ja nailazio bila su dvojica iz GAME i jedan radnik "građevinac" u narandžastom prsluku koji je pričao sa nekim na telefon i govorio mu da je jutros bila policija i da im je rekla da su samo trebali postaviti tablu sa natpisom "Objekat u izgradnji".

Vidim da su dovukli praznih žardinjera i ogradili kompletan pristup parceli.
Pa ja po ko zna koji put policija je u sluzbi kriminalaca!!! Ali kao sto sam i napisao ne cudi me s obizrom koje su relacije u pitanju i kos stoji iza svega.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1937 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

quarterback wrote:pretpostavljam da cemo svjedociti izgradnji jos jednog stambeno poslovnog objekta (a mozda ce biti i muzej) cija ce se namjena kasnije utvrditi
Ne tu ce biti parking jer je to trenutno u Sarajevu najunosniji posao. To je Zona 1 gdje je 1 sat parkiranja 2 KM a tamo brat bratu moze stati blizu 100-tinjak vozila pa ti racunaj koliko se tu dnevno moze cvaknuti. Kazm znam da ova firma drzi sva parkiralista po Ilidzi i drzi stari bazen na Ilidzi.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1938 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

hrasno38 wrote:
quarterback wrote:pretpostavljam da cemo svjedociti izgradnji jos jednog stambeno poslovnog objekta (a mozda ce biti i muzej) cija ce se namjena kasnije utvrditi
Ne tu ce biti parking jer je to trenutno u Sarajevu najunosniji posao. To je Zona 1 gdje je 1 sat parkiranja 2 KM a tamo brat bratu moze stati blizu 100-tinjak vozila pa ti racunaj koliko se tu dnevno moze cvaknuti. Kazm znam da ova firma drzi sva parkiralista po Ilidzi i drzi stari bazen na Ilidzi.
'ta ćeš...
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#1939 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by internazionale »

Koristenje tog parkinga se naplacivalo 25 km mjesecno, godinama

Ko sada zeli tu lokaciju i na koji nacin saznacemo u narednim epizodama naseg junaka i borca za pravdu gdina Hrasno38
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1940 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

internazionale wrote:Koristenje tog parkinga se naplacivalo 25 km mjesecno, godinama

Ko sada zeli tu lokaciju i na koji nacin saznacemo u narednim epizodama naseg junaka i borca za pravdu gdina Hrasno38
Koristenje tog parkinga je placao ko je htio....ja znam najmanje 5 ljudi koji su placali kada im se placalo a uglavnom je to bilo vrlo rijetko. Nego posto ti je komentar onak poprilicno zajedljiv vjerovatno podrzavas ovu kliku sto radi po gradu sta hoce!!!?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#1941 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ultima_palabra »

Ma ja, a ona kućica je onako bezveze tu stajala.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1942 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

ultima_palabra wrote:Ma ja, a ona kućica je onako bezveze tu stajala.
aaa jarane grijesis tu su dva parkinga jedan do drugog. Na tome gdje je kucica radi neki dedo i to je njegova zemlja i kod njega je ja mislim dnevna karta bila 3 KM ali je parking kompletan betonski.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#1943 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by undefined007 »

Pratim. :arrow:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1944 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by radiša »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160613078


cuo da se sinama brze stigne do grada
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1945 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Koja kretencina moras biti da ovo napravis
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1946 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by esmasaric »

Zaspao čovjek pa mislio da treba skrenuti... :-)

Svake godine, minimum 2-3 auta odu na tramvajske šine, više sam i navikla na te vijesti.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#1947 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uvijekIInikadI »

Fenomenalan udes kod vjetrenjace, volvo XC i mercedes neki karavan, valjda da je jos tezi pa mrcinom u mrcinu. Volvo poprijecen preko pjesackog prelaza i taman se svojom duzinom uklopio u sirinu trake. Na volvu ostecen prednji desni kraj a na mecki 'front of M' :lol:
Kao da je Volvo izlazio od onih kafica, Zeko i sl. o kojima se cesto pise ovde da su poznati po bahatom parkiranju uz same kafice i po trotoaru pa cak se i policijska auta znaju vidjeti na pomenutom podrucju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1948 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1949 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

sad sam bio tamo
24 su skinuli ploče
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#1950 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Qoom »

Nisu firauni, 100%
Post Reply