Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1926 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

2015 1.6 hdi 100 hp
Image
Image
Image

22.000,
puno?
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1927 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:2015 1.6 hdi 100 hp
Image
Image
Image

22.000,
puno?
Za te pare mozes kupiti, znas kakvu sesticu tdi, samo 180 kk na satu, pa ti vidi?![emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1928 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

konektovan wrote: Za te pare mozes kupiti, znas kakvu sesticu tdi, samo 180 kk na satu, pa ti vidi?![emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
:lol: :lol: :lol:
kupujem sebi, a ne nekom drugom :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1929 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:
konektovan wrote: Za te pare mozes kupiti, znas kakvu sesticu tdi, samo 180 kk na satu, pa ti vidi?![emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
[emoji38] [emoji38] [emoji38]
kupujem sebi, a ne nekom drugom [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Pa zato ti i govorim.[emoji12] [emoji106]

Sent from my C6603 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1930 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Nov takav je 28000, taj je star skoro 2 godine. Pa ok, nije preskup mada možda da spustiš koju stoju.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1931 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

citroen xm wrote:Nov takav je 28000, taj je star skoro 2 godine. Pa ok, nije preskup mada možda da spustiš koju stoju.
danas ravno godina :lol: :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1932 Re: Citroen All About

Post by Optimist »

Sudeci po instrument tabli, ovo je osnovna oprema koja je nova kostala cca 27-28k KM. Odbij 20% te cijene za prvu godinu starosti i dobijes 21600-22400. Toliko vrijedi. Sto rece citroen, spusti koju stoju za srecu i vozi kuci.
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1933 Re: Citroen All About

Post by LeKo »

Dobar auto, vrijedi 22k.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1934 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

Optimist wrote:Sudeci po instrument tabli, ovo je osnovna oprema koja je nova kostala cca 27-28k KM. Odbij 20% te cijene za prvu godinu starosti i dobijes 21600-22400. Toliko vrijedi. Sto rece citroen, spusti koju stoju za srecu i vozi kuci.
nije osnovni, ovo je onaj feel edition, al tu je to nov je ovaj cca 29.000
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1935 Re: Citroen All About

Post by Optimist »

Jel imaju kazaljka za brzinu ili je samo digitalni prikaz?

Image

Image
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1936 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

jesi to bgti stavio da vidimo kolko pičiš :lol: :lol: :lol:

ove slike su auta do 2015, ovaj je ba facelift
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1937 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Možda nema kazaljku, ali nije ni osnovna oprema. To je Feel edition i ima digitalnu klimu koja puno ljepše izgleda od obične i takođe ovaj veliki displej. Dobar automobil za taj novac.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1938 Re: Citroen All About

Post by condy »

mad_max_ba wrote:2015 1.6 hdi 100 hp
Image
Image
Image

22.000,
puno?
Sve je super, osim boje. Ja ne mogu tu boju. Al auto je super, fl model, mlado. Odakle je...nek bude sretno

Edit- sad vidjeh nase table...mijenjaj feluge i gume. 17-ke cemu leci ko mi Belgijancima :mrgreen:
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1939 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by Pauza »

konektovan wrote:
Pauza wrote:U pitanju je c4 2011 1.6 hdi.
U kojem si gradu??? Imas li neko clanstvo u bihamku, AMS rs??? Nazovi nekog od njih, trazi pomoc, savjet. Ima li u blizini ovlasteni servis citroena, bilo kakav servis bi mozda mogao pomoci oko toga. Meni je majstor skinuo steku, i sa obicnim sarafcigerom otvorio.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Rijesio sam maloprije ali nisam siguran da li ce se opet zakljucati. Srecom sam imao rezervni kljuc koji sam dobio kao posiljku. Daljinski kljuc nije radio uopste ali za razliku od prvog kljuca ovaj je mogao da udje u bravicu od vozacevih vrata i otkljuca auto. Daljinske komande ne rade. Ubacio sam kljuc u bravu i dao kontakt i potom drza0 10sekundi izvadio iz brave i opet dao kontakt. Kljuc je proradio ali samo otkljucaj i zakljucaj. Gepek ne radi kao ni opcija da se prozori otvore i zatvore drzanje tipke na kljucu.
Kod koga u sa bih mogao ovo opet napraviti?
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1940 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:
konektovan wrote:
Pauza wrote:U pitanju je c4 2011 1.6 hdi.
U kojem si gradu??? Imas li neko clanstvo u bihamku, AMS rs??? Nazovi nekog od njih, trazi pomoc, savjet. Ima li u blizini ovlasteni servis citroena, bilo kakav servis bi mozda mogao pomoci oko toga. Meni je majstor skinuo steku, i sa obicnim sarafcigerom otvorio.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Rijesio sam maloprije ali nisam siguran da li ce se opet zakljucati. Srecom sam imao rezervni kljuc koji sam dobio kao posiljku. Daljinski kljuc nije radio uopste ali za razliku od prvog kljuca ovaj je mogao da udje u bravicu od vozacevih vrata i otkljuca auto. Daljinske komande ne rade. Ubacio sam kljuc u bravu i dao kontakt i potom drza0 10sekundi izvadio iz brave i opet dao kontakt. Kljuc je proradio ali samo otkljucaj i zakljucaj. Gepek ne radi kao ni opcija da se prozori otvore i zatvore drzanje tipke na kljucu.
Kod koga u sa bih mogao ovo opet napraviti?
E ne znam kome se obratiti, mozda opet ovlastenom?!

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
ElRe
Posts: 16910
Joined: 12/12/2011 11:28

#1941 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

mad_max_ba wrote:2015 1.6 hdi 100 hp
Image
Image
Image

22.000,
puno?
Mislim da je OK cijena. Inace C4 ima jednu od najboljih unutrasnjosti u kompakt klasi. Sasvim u rangu sa G7.
User avatar
ElRe
Posts: 16910
Joined: 12/12/2011 11:28

#1942 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

supercali wrote:Ovo i 206 sedan su 2 najruznija auta koja sam vidio mada je 206 skladan kakav je ovaj
C6 udario u c4 i ovi samo zavarili
206 sedan se regularno prodavao kod nas, ali mi nije jasno kako C4 sedan dodje do nas kada se prodavao samo u Aziji :)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1943 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

ElRe wrote:
supercali wrote:Ovo i 206 sedan su 2 najruznija auta koja sam vidio mada je 206 skladan kakav je ovaj
C6 udario u c4 i ovi samo zavarili
206 sedan se regularno prodavao kod nas, ali mi nije jasno kako C4 sedan dodje do nas kada se prodavao samo u Aziji :)
Da nije spreča :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1944 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

ElRe wrote:
supercali wrote:Ovo i 206 sedan su 2 najruznija auta koja sam vidio mada je 206 skladan kakav je ovaj
C6 udario u c4 i ovi samo zavarili
206 sedan se regularno prodavao kod nas, ali mi nije jasno kako C4 sedan dodje do nas kada se prodavao samo u Aziji :)
Juzna Amerika, Azija, Evropa (pojedina trzista).

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1945 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

ElRe wrote:
mad_max_ba wrote:2015 1.6 hdi 100 hp
Image
Image
Image

22.000,
puno?
Mislim da je OK cijena. Inace C4 ima jednu od najboljih unutrasnjosti u kompakt klasi. Sasvim u rangu sa G7.
Nije los citroen kad je unutrasnjost u pitanju, al' nije to na nivou sedmice, nikako, nije cak ni blizu kvalitete materijala i izrade sestice.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1946 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

Tako je nije ni blizu, po pitanju enterijera, jedino gdje golfu skidam kapu je osjecaj drzanja ceste,
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1947 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Ja koliko znam psa rangira citroen kao "nizu" klasu pezo kao "visu" a ds kao neku vrstu premiuma
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1948 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

supercali wrote:Ja koliko znam psa rangira citroen kao "nizu" klasu pezo kao "visu" a ds kao neku vrstu premiuma
Nemaju oni pojma, tj. tako bi oni zeljeli, al' ne ide im to. Meni licno, citroen je uvijek bio ispred ostalih francuza, zbog njihovih tehnickih dostignuca i originalnosti.

Sent from my C6603 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1949 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Da, tako nekako iako je u masu stvari Citroen još uvijek interesantniji od Pežoa.

Što oni Mostarci nagrdiše DS5, ali zato na Kiu svršavaju. :run:

Što se tiče Golfa i kvaliteta unutrašnjosti, ne bih ja to poredio puno. Kvalitetniji ili ne, potpuno mi je svejedno sve dok ovaj C4 ima vrlo kvalitetnu unutrašnjost i sasvim fer cijenu. Mislim da trenutno po pitanju odnosa uloženo/dobijeno u kompakt klasi ima najkorektniju ponudu.
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1950 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Da, tako nekako iako je u masu stvari Citroen još uvijek interesantniji od Pežoa.

Što oni Mostarci nagrdiše DS5, ali zato na Kiu svršavaju. :run:

Što se tiče Golfa i kvaliteta unutrašnjosti, ne bih ja to poredio puno. Kvalitetniji ili ne, potpuno mi je svejedno sve dok ovaj C4 ima vrlo kvalitetnu unutrašnjost i sasvim fer cijenu. Mislim da trenutno po pitanju odnosa uloženo/dobijeno u kompakt klasi ima najkorektniju ponudu.
Ma nije losa unutrasnjost, cak sta vise ona je vrlo dobra, al' opet je u poredjenju sa golfom na nizem nivou. Kao kompletan auto, C4 je meni najpostenija ponuda u klasi, i ako je generacijski stariji od veceg broja konkurenata.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Post Reply