Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19227 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jebeš Paris pored Tuzle, pa to ti jeinsomnia78 wrote:Nes vjerovati i u Parizu
No nevezano za ove nesretnike skola u koju ide dijete stalno ima problema sa vaskama. Neki dan na roditeljskom upozoravaju da se djeca redovno pregledaju kod kuce. Jos nije u pitanju javna no privatna skola
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83484
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#19228 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Znam da je Pariz prike, ali sta ovdje rade/cekaju?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19229 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ko i u Bosni. Vecinom ‘oce u Englesku, cekaju status i tako
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19230 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Apsolutno romanticno._BataZiv_0809 wrote:Sta je ba ovoinsomnia78 wrote: Nes vjerovati i u Parizu
No nevezano za ove nesretnike skola u koju ide dijete stalno ima problema sa vaskama. Neki dan na roditeljskom upozoravaju da se djeca redovno pregledaju kod kuce. Jos nije u pitanju javna no privatna skola
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19231 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Isprepada ti sad Batu, neće htjet u EU za živu glavu, ako mu se u životu posreći da dobaci dalje od Pule...insomnia78 wrote:Pariz roćko
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#19232 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Vizu za Njemacku
.
- amidzazeher
- Posts: 4006
- Joined: 14/04/2011 23:41
#19233 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jebote ti kao da nikad nisi cuo za gastarbajtere.HAVANA wrote:Koji samac od 2000 eura plate posalje kuci 700 eura svaki mjesec,plati stan u belgiji i sve troskove,pored toga dodje 6 puta godisnje u bosnu i potrosi gutu para...Ja mu ga popusim na sred ferhadije,da se vako izrazim
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#19234 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I jos se trospratnica izgradiamidzazeher wrote:Jebote ti kao da nikad nisi cuo za gastarbajtere.HAVANA wrote:Koji samac od 2000 eura plate posalje kuci 700 eura svaki mjesec,plati stan u belgiji i sve troskove,pored toga dodje 6 puta godisnje u bosnu i potrosi gutu para...Ja mu ga popusim na sred ferhadije,da se vako izrazim
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#19235 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ma kakav stan ništa to, u Antwerpenu znam da rade preko 2 godine , ima ih 30ak iz Tz kantona najmanje , svi po nekim motelima hotelima šta već, po dvojica u sobama, firma im plaća.HAVANA wrote: Ajoj to ono preko slovenaca.Ima to.Spavaju na privatnom zemljistu u onim staancaravanima...Tako mu moze nesto vise i ostati.Da placa stan... nema sanse ovo navedeno
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#19236 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Po Njemackoj ima isto puno nasih po kontejnerima zive direktno na gradzevini tu sto rade. Po sestorics u kontejneru i imaju jedan kontejner sa tusevima.
Kada se gradzevina zavrsi presele se sa kontejnerima na sljedecu lokaciju i tako godinama, tu se moze dobra para ustedjeti. Na bausteli radis dobra plata,pucas smjene a neplacas stan a u Njemackoj si, tako 15-20 godina i ubijes kes.
Kada se gradzevina zavrsi presele se sa kontejnerima na sljedecu lokaciju i tako godinama, tu se moze dobra para ustedjeti. Na bausteli radis dobra plata,pucas smjene a neplacas stan a u Njemackoj si, tako 15-20 godina i ubijes kes.
- srce_ruke_lopata
- Posts: 494
- Joined: 09/09/2007 17:23
- Location: Čeljugovići
#19237 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
20 god živiš ko firaun...i na kraju taj keš skrhaš u 'nako betonsko arhitektonsko cudo negdje nadomak Hadžica...jebo i keš i bauštel.elcaliente wrote:Po Njemackoj ima isto puno nasih po kontejnerima zive direktno na gradzevini tu sto rade. Po sestorics u kontejneru i imaju jedan kontejner sa tusevima.
Kada se gradzevina zavrsi presele se sa kontejnerima na sljedecu lokaciju i tako godinama, tu se moze dobra para ustedjeti. Na bausteli radis dobra plata,pucas smjene a neplacas stan a u Njemackoj si, tako 15-20 godina i ubijes kes.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#19238 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Generacije nasih ljudi tako su zivjele po Njemackoj i sada mnogi tako idu, jer to jedini nacin da ustedis solidan kes u Njemackoj. Cim placas stan nema te nigdje.srce_ruke_lopata wrote:20 god živiš ko firaun...i na kraju taj keš skrhaš u 'nako betonsko arhitektonsko cudo negdje nadomak Hadžica...jebo i keš i bauštel.elcaliente wrote:Po Njemackoj ima isto puno nasih po kontejnerima zive direktno na gradzevini tu sto rade. Po sestorics u kontejneru i imaju jedan kontejner sa tusevima.
Kada se gradzevina zavrsi presele se sa kontejnerima na sljedecu lokaciju i tako godinama, tu se moze dobra para ustedjeti. Na bausteli radis dobra plata,pucas smjene a neplacas stan a u Njemackoj si, tako 15-20 godina i ubijes kes.
- Rugafet
- Posts: 5472
- Joined: 14/12/2015 17:52
#19239 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Po šestorica u kontejnerima i tako godinama. Bogovski nema šta
-
Hendrix
- Posts: 5285
- Joined: 27/02/2004 00:00
#19240 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma ja, bolje kod staraca u kuci bez fasade zivjet do smrti i radit kod naseg robovlasnika za platu na nivou Bangladesa...kako god da ti ljudi zarade te pare, posteno su zaradili.Rugafet wrote:Po šestorica u kontejnerima i tako godinama. Bogovski nema šta
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#19241 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
al, bez fasade…lol
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#19242 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa fasada, ako se i stavi, to je zbog izolacije i uštede u grijanju.A i tad se stavi ona ružna, boje asfalta.
Zašto bi ikad iko stavljao fasadu iz estetskih razloga?
Zašto bi iko ikad stari šporet,prije 20 g. izbačen iz kuće u avliju, maknuo iz avlije? Pa može poslužiti makar da kokoši nose jaja u njemu, napravi se rupa bočno da ulaze.
Zašto bi se ikad ikakav otpad, izbačen iz kuće, sklonio negdje drugo? Pa zatrebaće, naložiće se namještaj i cipele, bubanj od veš mašine postaće roštilj.
Jebiga, dok nas zakon ne natjera, nećemo se promijeniti. Nikada.
Zašto bi ikad iko stavljao fasadu iz estetskih razloga?
Zašto bi iko ikad stari šporet,prije 20 g. izbačen iz kuće u avliju, maknuo iz avlije? Pa može poslužiti makar da kokoši nose jaja u njemu, napravi se rupa bočno da ulaze.
Zašto bi se ikad ikakav otpad, izbačen iz kuće, sklonio negdje drugo? Pa zatrebaće, naložiće se namještaj i cipele, bubanj od veš mašine postaće roštilj.
Jebiga, dok nas zakon ne natjera, nećemo se promijeniti. Nikada.
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19243 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ocito si ti od onih ljudi koji se fataju za sitnice. Moramo li sve znati u tancine da bi pricali o tome? Ne bavim se ja time, nego on, a ne planiram otici odavdje. Znam masu raje koja je otisla odavdje u zadnjih par godina i znam kako su otisli neki sa nasim, a i one sa drugim pasosima. Kad spomenem medicinske radnike i b2 nivo jezika, ne mislim na babice i higijenicarke po zdrastvenim domovima i perace guzica po starackim domovima, vec na medicinske tehnicare i one po stepenu vise od njih.Bambino Blu wrote:kiligonzales wrote:Drugar moj vodi raju gore, ovdje je dugo bio radnik njemacke ambasade, onda uspostavio kontakte sa biroom rada i njima salje preporuke radnika vrsi posrednistvo u zaposljavanju, ujedno zakacio i neke vece kompanije u pojedinim bransama i sada cvaka na preporukama radnika jer njihov biro i pojedine firme nagradjuju posrednistvo u potrazi za dobrim radnicima. Medicinski radnici, farmaceuti, stomatolozi su uvjetovani sto diplomama, sto poznavanjem njemackog jezika, B2 je minimum minimuma. Opet je sve to do toga ko kakvim kanalima dolazi do posla. Nekad je dovoljno imati nekoga gore da te progura, pa se kriteriji mogu umanjiti barem po pitanju jezika pri zaposljavanju. Jos je lakse ako nasi ljudi gore zaposljavaju u sopstvene firme.Bambino Blu wrote:
Po ovome tvome postu tacno covjek moze prepoznati da ti njemacke ocima nisi vidio, a pogotovo da nemas pojma o tematici.
Vjerovo ili ne lakse ti je biti novinar ili psihijatar u njemackoj jer ti sistemski drzava trazi B2 za taj smijer, a za stomatologa C1. Pa ti sad vidi hoce li lakse biti stomatolog ili novinar. Ako sad pricamo o pomocnim radnicima opet ce joj lakse biti pomocni radnik nekom novinaru ili psihologu nego stomatologu....
Pa vidis da nemas pojma o cemu pricas xD to je ta prica imam ja druga, on mi rek'o itd...i onda ovdje po forumima i FB-u komentarisete dajete satro informacije a ustvari iznosite gluposti i dezinformacije, jer imate druga koji ima druga a on opet ima druga koji ima druga i tako u krug.
Imaju razlicite fore kako otici i ne treba pricati o tome ako ne znas 100% provjereno jer mozda se bas neko ufati za tvoj post i odvedes ga u krivom smjeru. Npr medicinski tehnicari / babice ne trebaju B2, oni sa B1 mogu vec raditi u njemackoj, pa tek za godinu dana mogu dostaviti da su polozili B2 da bi im bila priznata diploma, isto tako i fizioterapeuti itd...B2 se trazi kod direktnog Anerkennunga ili ti ga priznavanja diplome, dok doktorima, stomatolozima, fizijatrima, treba C1 da bi mogli raditi, oni sa B2 ne mogu uopste priznati diplomu.
Ako te zanima vise o tome, pitaj ovdje.
http://cohunter.eu/
Mogu pitati i drugi forumasi koji znaju njemacki jezik.
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19244 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A koji mu je posao? Zanatlija? Akademac? Pici struju, keramiku, gradjevinu, u zajednickom je smjestaju, kod rodjaka spava, ubi paru i regularno i na crnjaka, kad napises ima 2000 u Sloveniji, to je jaka plata za njihov standard. Ima firmi stacioniranih u SLO, a rade recimo posao u Austriji, gdje su uslovi rada daleko bolji...512MB wrote:Možda momak živi u WG tojest dijeli stan sa drugima, možda pored "fiksne" plate ima po učinku još dodatno zarade mjesečno, možda se momak ne rqzbacuje... ko zna krhko je znanje...HAVANA wrote:Koji samac od 2000 eura plate posalje kuci 700 eura svaki mjesec,plati stan u belgiji i sve troskove,pored toga dodje 6 puta godisnje u bosnu i potrosi gutu para...Ja mu ga popusim na sred ferhadije,da se vako izrazim
Eno insomnia je već odluĆio da je to ubleha jer on zna bolje
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#19245 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sta misilis gdje ovi nasi terenci sto rade puteve i gradjevine spavajuRugafet wrote:Po šestorica u kontejnerima i tako godinama. Bogovski nema šta
- Rugafet
- Posts: 5472
- Joined: 14/12/2015 17:52
#19246 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A šta samo imaš dvije opcije, otići i živjeti 20 godina u kontejnerima ili biti kod staraca u kući bez fasade i jednim ulazomHendrix wrote:Ma ja, bolje kod staraca u kuci bez fasade zivjet do smrti i radit kod naseg robovlasnika za platu na nivou Bangladesa...kako god da ti ljudi zarade te pare, posteno su zaradili.Rugafet wrote:Po šestorica u kontejnerima i tako godinama. Bogovski nema šta
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19247 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije. Mores i gledati tutorijale na youtube
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#19249 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije tebi 20 al lupaš i ponavljaš isto kao da si juče iz srednje izašao pa još misliš da je realni svijet oko tebe vlastiti zamišljeni mikrokosmosHAVANA wrote: Ne kontam,sta lupati? Nije meni ni 20 a ni 25 godina.49 mi je.70% moje raje i mojih godina koji su ovde,je bilo negdje vani .Sad su tu.Sta ti je tu nevjerovatno? Po gradu restorana,kafica,firmi sto trgovackih ,sto proizvodnih,usluznih djelatnosti,stomatologa,zubnih tehnicara,marketinskih agencija,stanogradnje,gradjevinskih firmi,klime,grijanje,mehanicari...Mogu do sutra nabrajati...Stane svasta u 50 godina.
Uporno pričaš o nekim keramičarima, vodoinstalaterima, variocima i ostalim inim zanimanjima kako ubijaju paru i staraše od posla
Pričaš onda o nekom učenju, slušanju i gledanju...pa ta nas je politika dovela na rub ponora! Zbog već navedenog degradiranja zanatlija u prosjake sve kuso i repato je išlo da studira vodeći se nakaradnom logikom "uči da ne bi radio" pa zato sad imaš hiljade VSS kadra koji nikada neće naći posao u struci taman da nam je ekonomija kao u Japanu, pa ih sad država na genijalan način pokušava animirati prekvalifikacijom u zanatlije
Meni je prvom pun qurac i učenja i edukacije i usavršavanja koje mi se čini kao presipanje šupljeg u prazno i bačeno vrijeme. Daj uči srednju, daj uči računare ne može bez njih ništa, daj uči engleski nema bez njega ništa, daj studiraj ništa bez fakulteta, pa onda opet daj ovaj sertifikat, daj onaj sertifikat....i za šta sve to? Za ništa! Opet na kraju na biro...
Ima toga još za napisati al mrzi me da kuckam...
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19250 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jedna firma u BiH koja uvijek uspješno posluje:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /191004126
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /191004126

