Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19176 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Lupaš, opet cugaš sam? Nađi seb hobi jaro, ako već ne možeš trebu 
Last edited by 512MB on 02/10/2019 23:38, edited 2 times in total.
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#19178 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nego jel kurava ostala bez posla? Prical ko sta?
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#19179 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Samo nasi psiholozi neoptereceni praksom posto nemaju radnog iskustva mogu u Minhenu nasim nekvalificiranim a u buducnosti i kvalificiranim radnicima vratiti elan i zelju za radom i zivotom. Nerade sa svabama posto sa B1 nemogu bas da dopriju do njemackih mozdanih vijuga.
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19180 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Njemačka je najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca, BiH na očekivanoj poziciji
Organizacija Silver Swan Regrut napravila je rang-listu zemalja koje su najpogodnije za rad milenijalaca (mladi u dobi od 22 do 27 godina) koji traže mogućnosti karijere u inozemstvu.
Vrednovano je 75 država. Svaka država ocijenjena je po ovim pokazateljima: stopa nezaposlenosti, prosječna plaća, pokretanje biznisa, troškovi najamnine, zabava i izbor milenijalaca.
Stručnjaci iz Silver Swan Regruta ocjenjivali su svaku zemlju na osnovu ovih pokazatelja i zbrajali ih za utrđivanje radnog milenijskog indeksa.
Rezultati su pokazali da je Njemačka najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca.
"Njemačka je na prvom mjestu s impresivnom prosječnom plaćom od 4.419 KM i prosječnom cijenom najamnine od samo 1.410 KM ostavljajući mladima približno 3.006 KM mjesečno prije oporezivanja. Povrh svega, troškovi zabave su niski, kao i stope nezaposlenosti sa samo 3,4 posto", kaže se u studiji.
Očekivano, BiH se nalazi na dnu ljestvice, a u društvu je sa zemljama poput Albanije, Irana i Alžira.
https://www.klix.ba/biznis/njemacka-je- ... /191003008
A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
Organizacija Silver Swan Regrut napravila je rang-listu zemalja koje su najpogodnije za rad milenijalaca (mladi u dobi od 22 do 27 godina) koji traže mogućnosti karijere u inozemstvu.
Vrednovano je 75 država. Svaka država ocijenjena je po ovim pokazateljima: stopa nezaposlenosti, prosječna plaća, pokretanje biznisa, troškovi najamnine, zabava i izbor milenijalaca.
Stručnjaci iz Silver Swan Regruta ocjenjivali su svaku zemlju na osnovu ovih pokazatelja i zbrajali ih za utrđivanje radnog milenijskog indeksa.
Rezultati su pokazali da je Njemačka najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca.
"Njemačka je na prvom mjestu s impresivnom prosječnom plaćom od 4.419 KM i prosječnom cijenom najamnine od samo 1.410 KM ostavljajući mladima približno 3.006 KM mjesečno prije oporezivanja. Povrh svega, troškovi zabave su niski, kao i stope nezaposlenosti sa samo 3,4 posto", kaže se u studiji.
Očekivano, BiH se nalazi na dnu ljestvice, a u društvu je sa zemljama poput Albanije, Irana i Alžira.
https://www.klix.ba/biznis/njemacka-je- ... /191003008
A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
#19181 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Idi samo idi, sretan put...espn wrote: A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
- muha_sa
- Posts: 140447
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19182 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sreci nigdje krajaespn wrote:Njemačka je najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca, BiH na očekivanoj poziciji
Organizacija Silver Swan Regrut napravila je rang-listu zemalja koje su najpogodnije za rad milenijalaca (mladi u dobi od 22 do 27 godina) koji traže mogućnosti karijere u inozemstvu.
Vrednovano je 75 država. Svaka država ocijenjena je po ovim pokazateljima: stopa nezaposlenosti, prosječna plaća, pokretanje biznisa, troškovi najamnine, zabava i izbor milenijalaca.
Stručnjaci iz Silver Swan Regruta ocjenjivali su svaku zemlju na osnovu ovih pokazatelja i zbrajali ih za utrđivanje radnog milenijskog indeksa.
Rezultati su pokazali da je Njemačka najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca.
"Njemačka je na prvom mjestu s impresivnom prosječnom plaćom od 4.419 KM i prosječnom cijenom najamnine od samo 1.410 KM ostavljajući mladima približno 3.006 KM mjesečno prije oporezivanja. Povrh svega, troškovi zabave su niski, kao i stope nezaposlenosti sa samo 3,4 posto", kaže se u studiji.
Očekivano, BiH se nalazi na dnu ljestvice, a u društvu je sa zemljama poput Albanije, Irana i Alžira.
https://www.klix.ba/biznis/njemacka-je- ... /191003008
A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
- sinuhe
- Posts: 12587
- Joined: 03/06/2011 11:33
#19183 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Austrijska crna hronika puna Bosanaca. Svaki dan nesto.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bosa ... /191003034
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bosa ... /191003034
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19184 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakve se gadosti rade u Bosni zar moram biti nesretan kad joj se nešto desi? Zaslužuje to za takav neljudski odnos. Koga od države briga što joj mladi odoše? Nikog. Jebem ja takvu državu.muha_sa wrote:Sreci nigdje krajaespn wrote:Njemačka je najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca, BiH na očekivanoj poziciji
Organizacija Silver Swan Regrut napravila je rang-listu zemalja koje su najpogodnije za rad milenijalaca (mladi u dobi od 22 do 27 godina) koji traže mogućnosti karijere u inozemstvu.
Vrednovano je 75 država. Svaka država ocijenjena je po ovim pokazateljima: stopa nezaposlenosti, prosječna plaća, pokretanje biznisa, troškovi najamnine, zabava i izbor milenijalaca.
Stručnjaci iz Silver Swan Regruta ocjenjivali su svaku zemlju na osnovu ovih pokazatelja i zbrajali ih za utrđivanje radnog milenijskog indeksa.
Rezultati su pokazali da je Njemačka najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca.
"Njemačka je na prvom mjestu s impresivnom prosječnom plaćom od 4.419 KM i prosječnom cijenom najamnine od samo 1.410 KM ostavljajući mladima približno 3.006 KM mjesečno prije oporezivanja. Povrh svega, troškovi zabave su niski, kao i stope nezaposlenosti sa samo 3,4 posto", kaže se u studiji.
Očekivano, BiH se nalazi na dnu ljestvice, a u društvu je sa zemljama poput Albanije, Irana i Alžira.
https://www.klix.ba/biznis/njemacka-je- ... /191003008
A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19185 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A, sto ne navedose da smo i sa Svicarskom i Islandom na tom dnu?!espn wrote:Njemačka je najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca, BiH na očekivanoj poziciji
Organizacija Silver Swan Regrut napravila je rang-listu zemalja koje su najpogodnije za rad milenijalaca (mladi u dobi od 22 do 27 godina) koji traže mogućnosti karijere u inozemstvu.
Vrednovano je 75 država. Svaka država ocijenjena je po ovim pokazateljima: stopa nezaposlenosti, prosječna plaća, pokretanje biznisa, troškovi najamnine, zabava i izbor milenijalaca.
Stručnjaci iz Silver Swan Regruta ocjenjivali su svaku zemlju na osnovu ovih pokazatelja i zbrajali ih za utrđivanje radnog milenijskog indeksa.
Rezultati su pokazali da je Njemačka najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca.
"Njemačka je na prvom mjestu s impresivnom prosječnom plaćom od 4.419 KM i prosječnom cijenom najamnine od samo 1.410 KM ostavljajući mladima približno 3.006 KM mjesečno prije oporezivanja. Povrh svega, troškovi zabave su niski, kao i stope nezaposlenosti sa samo 3,4 posto", kaže se u studiji.
Očekivano, BiH se nalazi na dnu ljestvice, a u društvu je sa zemljama poput Albanije, Irana i Alžira.
https://www.klix.ba/biznis/njemacka-je- ... /191003008
A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19186 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Šta ja znam...salik79 wrote:A, sto ne navedose da smo i sa Svicarskom i Islandom na tom dnu?!espn wrote:Njemačka je najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca, BiH na očekivanoj poziciji
Organizacija Silver Swan Regrut napravila je rang-listu zemalja koje su najpogodnije za rad milenijalaca (mladi u dobi od 22 do 27 godina) koji traže mogućnosti karijere u inozemstvu.
Vrednovano je 75 država. Svaka država ocijenjena je po ovim pokazateljima: stopa nezaposlenosti, prosječna plaća, pokretanje biznisa, troškovi najamnine, zabava i izbor milenijalaca.
Stručnjaci iz Silver Swan Regruta ocjenjivali su svaku zemlju na osnovu ovih pokazatelja i zbrajali ih za utrđivanje radnog milenijskog indeksa.
Rezultati su pokazali da je Njemačka najbolja zemlja na svijetu za rad milenijalaca.
"Njemačka je na prvom mjestu s impresivnom prosječnom plaćom od 4.419 KM i prosječnom cijenom najamnine od samo 1.410 KM ostavljajući mladima približno 3.006 KM mjesečno prije oporezivanja. Povrh svega, troškovi zabave su niski, kao i stope nezaposlenosti sa samo 3,4 posto", kaže se u studiji.
Očekivano, BiH se nalazi na dnu ljestvice, a u društvu je sa zemljama poput Albanije, Irana i Alžira.
https://www.klix.ba/biznis/njemacka-je- ... /191003008
A neki ovdje prosipaju mudrosti, te Njemačka ovo te Njemačka ono...
Nego na temu, ponovo se psi lutalice počeli pojavljivati.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dogs-tr ... /191003050
-
Bambino Blu
- Posts: 2212
- Joined: 24/07/2014 15:38
#19187 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
uglavnomja wrote:jasta je![]()
psiholog na njemackom za njemce ... nedje sa balkana
ma nema, ide to k'o mlijeko
ucitelji, novinari, psiholozi, psihijatri ... sve ove "govornicke" struke primaju strance lopatom![]()
narocito oove sto traze poznavanje mentaliteta, tradicije, istorije, lokalne i sire ... geografije
jedino ako nije u berlinu studirala i volontrala pa dobila intervju u minkenu
ili ce k'o ona zubarica voditi administraciju, a pricati da je vodeci stomatolog![]()
a jos stomotalog mozes biti i sa tuc muc, ali psiholog
Po ovome tvome postu tacno covjek moze prepoznati da ti njemacke ocima nisi vidio, a pogotovo da nemas pojma o tematici.
Vjerovo ili ne lakse ti je biti novinar ili psihijatar u njemackoj jer ti sistemski drzava trazi B2 za taj smijer, a za stomatologa C1. Pa ti sad vidi hoce li lakse biti stomatolog ili novinar. Ako sad pricamo o pomocnim radnicima opet ce joj lakse biti pomocni radnik nekom novinaru ili psihologu nego stomatologu....
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#19188 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Evo pri dnu smo tabele,u društvu sa Švicarskom. Mi smo i stvoreni po uzoru na tu državu, imamo kantone, tri naroda, sve na treću, jedan brojčano dominantan...doduše kod njih su tri jezika, u tom je kod nas lakše.
Ja vazda govorio.
Ja vazda govorio.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19189 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Tu smo mi nedje sa svicom.
A i jeftinija nam teletina. 
- muha_sa
- Posts: 140447
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19190 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
i u naske se sve i jedan dokumanAt štampa na tri pismaSeyfo wrote:Evo pri dnu smo tabele,u društvu sa Švicarskom. Mi smo i stvoreni po uzoru na tu državu, imamo kantone, tri naroda, sve na treću, jedan brojčano dominantan...doduše kod njih su tri jezika, u tom je kod nas lakše.
Ja vazda govorio.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19191 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Hajmo i mi.Ja se spakovo.muha_sa wrote:i u naske se sve i jedan dokumanAt štampa na tri pismaSeyfo wrote:Evo pri dnu smo tabele,u društvu sa Švicarskom. Mi smo i stvoreni po uzoru na tu državu, imamo kantone, tri naroda, sve na treću, jedan brojčano dominantan...doduše kod njih su tri jezika, u tom je kod nas lakše.
Ja vazda govorio.![]()

- muha_sa
- Posts: 140447
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19192 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
HAVANA wrote:Hajmo i mi.Ja se spakovo.muha_sa wrote:i u naske se sve i jedan dokumanAt štampa na tri pismaSeyfo wrote:Evo pri dnu smo tabele,u društvu sa Švicarskom. Mi smo i stvoreni po uzoru na tu državu, imamo kantone, tri naroda, sve na treću, jedan brojčano dominantan...doduše kod njih su tri jezika, u tom je kod nas lakše.
Ja vazda govorio.![]()
eto me
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#19193 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Moj frend , centralna Bosna, dvije godine rada ovdje za u vrh glave 800 KM i ono nešto što je bio osiguran 300 KM državi dakle. Hajmo reći nek svakog mjeseca država od njega dobije , valja joj kako god 1100 maraka.
2016 godine odlazi preko Slovenske firme na rad u Belgiju, dečko ima fiksnu platu 2000€ , roditeljima svaki mjesec šalje 700€, i dolazi najmanje 6 puta godini kad također ostavi dosta para ovdje. Jedan primjer i ima još hiljade i hiljade njih ,apsolutno sam ubjeđen da veću korist prave državi iz vana , nego što bi koristili radeći ovdje u robovlasničkim uslovima svoje i potrošnji svojih godina u ništa
2016 godine odlazi preko Slovenske firme na rad u Belgiju, dečko ima fiksnu platu 2000€ , roditeljima svaki mjesec šalje 700€, i dolazi najmanje 6 puta godini kad također ostavi dosta para ovdje. Jedan primjer i ima još hiljade i hiljade njih ,apsolutno sam ubjeđen da veću korist prave državi iz vana , nego što bi koristili radeći ovdje u robovlasničkim uslovima svoje i potrošnji svojih godina u ništa
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#19194 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ova slika...pasoš je u ovom džepu farmerki, a šta staviti u gaće na štapu? Diplomu?
A Otaj frend, kad toliko šalje, živi li na hljebu i vodi? Yugu voza? Ili se udao pa ga hrani neka široke ruke.
A Otaj frend, kad toliko šalje, živi li na hljebu i vodi? Yugu voza? Ili se udao pa ga hrani neka široke ruke.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#19195 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
2002 godine,ja zena i dvoje male djece u belgiji...minimale 2500 eura mjesecno,tada,a bilo je sve dosta jeftinije...Kako on od 2000 plati stan,hranu,telefon,jede,pije,posalje 700 eura svaki mjesec i dodje najmanje 6 puta godisnje,ne znam stvarno.Slab sam sa tom matematikom.
- Thorgerson
- Posts: 9907
- Joined: 15/04/2015 11:26
#19196 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ok evo i slati roditeljima, ali ja znam roditelja koji zive od dvije penzije neke srednje. Dakle u vrh glave imaju 800 - 900 KM. Ima i onih gdje je jedna penzija, 500 KM. Kako žive, nemam pojma. Snalaze se.
Ok, ako su mu roditelji bolesni ili im trebaju lijekovi pa im je potrebno 1400 KM mjesečno. Onda mogu shvatiti i njegovu žrtvu da toliko novca odvaja. A i potrebu roditelja za tim novcem.
Ok, ako su mu roditelji bolesni ili im trebaju lijekovi pa im je potrebno 1400 KM mjesečno. Onda mogu shvatiti i njegovu žrtvu da toliko novca odvaja. A i potrebu roditelja za tim novcem.
- mousstapha
- Posts: 4189
- Joined: 14/07/2008 03:13
- Location: Stuttgart
#19197 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jest sigurno ce im poslati 700 eura.nKrkan wrote:Moj frend , centralna Bosna, dvije godine rada ovdje za u vrh glave 800 KM i ono nešto što je bio osiguran 300 KM državi dakle. Hajmo reći nek svakog mjeseca država od njega dobije , valja joj kako god 1100 maraka.
2016 godine odlazi preko Slovenske firme na rad u Belgiju, dečko ima fiksnu platu 2000€ , roditeljima svaki mjesec šalje 700€, i dolazi najmanje 6 puta godini kad također ostavi dosta para ovdje. Jedan primjer i ima još hiljade i hiljade njih ,apsolutno sam ubjeđen da veću korist prave državi iz vana , nego što bi koristili radeći ovdje u robovlasničkim uslovima svoje i potrošnji svojih godina u ništa
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
#19198 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- muha_sa
- Posts: 140447
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#19199 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
mami 700 -- tati 700mousstapha wrote:Jest sigurno ce im poslati 700 eura.nKrkan wrote:Moj frend , centralna Bosna, dvije godine rada ovdje za u vrh glave 800 KM i ono nešto što je bio osiguran 300 KM državi dakle. Hajmo reći nek svakog mjeseca država od njega dobije , valja joj kako god 1100 maraka.
2016 godine odlazi preko Slovenske firme na rad u Belgiju, dečko ima fiksnu platu 2000€ , roditeljima svaki mjesec šalje 700€, i dolazi najmanje 6 puta godini kad također ostavi dosta para ovdje. Jedan primjer i ima još hiljade i hiljade njih ,apsolutno sam ubjeđen da veću korist prave državi iz vana , nego što bi koristili radeći ovdje u robovlasničkim uslovima svoje i potrošnji svojih godina u ništa
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#19200 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kod nas tri jezika a svi se razumiju, prebacim neki dan na RTRS mozes misliti ne titluju nas sto pricamo bosanski.Seyfo wrote:Evo pri dnu smo tabele,u društvu sa Švicarskom. Mi smo i stvoreni po uzoru na tu državu, imamo kantone, tri naroda, sve na treću, jedan brojčano dominantan...doduše kod njih su tri jezika, u tom je kod nas lakše.
Ja vazda govorio.
Srpski: "Zasto danas kuhamo gulas?" Hrvatski: Za kaj danas kuvamo gulas, ne?
https://www.cazin.net/magazin/urnebesno ... -o-kuhanju
