Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19151 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Pa napisao sam,samo ja i u mom krugu.I interesantno svi dobro rade i zadovoljni.Evo vrtim po glavi,troje znam da su opet otisli...Dvojica su tako dobru ponudu dobili da se ne razmislja hoces li ici ili ne.Amerika.Doslovno ubise se od para.Deloitte i facebook.A treci je king. :lol:
Dosao,dovuko sleper robe i povazdan kafe i pive ispijo,pusio 3 kutije cigara...Skrsio sto je imao i nazad.Radi na kranu.52 mu je godine.Istice mu kredit za stan kad mu bude 70 godina.A najtuznije je sto tu robu koju je on tada imao i dovukao...niko nije imao.Sada je to vec progurana prica i ljudi ubise pare.Potrosni materijal i vjeciti krug potrosnje.Naravno prodao je taj sleper hercegovcima,tura,dvije...ovi uletili dobavljacu,njega istisnuli...Slicna prica kao sa onim limenim krovovima.Covjek koji je poceo sa tim i razvalio je umro.Sin nastavio.Danas sin radi za svoje nekadasnje radnike za platu od 1200 km.Milionski prometi. :-)
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19152 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Dakle sve se može kad se hoće...

Nego znal ko kakvih programera da bi ispalili vani, c++, c#, VB, CAM moduli, 65-70k, pravim RWR kartu ako su kriteriji zadovoljeni, pm :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19153 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

512MB wrote:Dakle sve se može kad se hoće...

Nego znal ko kakvih programera da bi ispalili vani, c++, c#, VB, CAM moduli, 65-70k, pravim RWR kartu ako su kriteriji zadovoljeni, pm :mrgreen:
Iot, embedded sistemi ?
Koliko godina iskustva, moze se mozda naci mid lvl voljan ici za tu platu. Mada su i ovdje svi zaposleni i rade na jakim projektima.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19154 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

HAVANA wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
Koliko ih znas, a da se nisu vratili? Ne moras tacno u bocu, moze i otprilike.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19155 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

konjislav wrote:
HAVANA wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
Koliko ih znas, a da se nisu vratili? Ne moras tacno u bocu, moze i otprilike.
Jako puno.Moja generacija je devastirana.Rat nam je jebo majku.Pobilo,raselilo,i dosta njih sto bi sad nazad, zarobljeni djecom,zivotom... :(
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19156 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

512MB wrote:Dakle sve se može kad se hoće...

Nego znal ko kakvih programera da bi ispalili vani, c++, c#, VB, CAM moduli, 65-70k, pravim RWR kartu ako su kriteriji zadovoljeni, pm :mrgreen:
Je li to ukljucujuci 14 plata, ili su 13 i 14 bonus na to gore pomenuto?

Takodjer ima li sta za java enterprise podrucje? I to jos remote i part-time (za pocetak)? :mrgreen: Znam da vec previse filtriram, ali ako sta ima, bio bih voljan poslusati vise o tome. :kiss:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19157 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

HAVANA wrote:
konjislav wrote:
HAVANA wrote: Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
Koliko ih znas, a da se nisu vratili? Ne moras tacno u bocu, moze i otprilike.
Jako puno.Moja generacija je devastirana.Rat nam je jebo majku.Pobilo,raselilo,i dosta njih sto bi sad nazad, zarobljeni djecom,zivotom... :(
Ako mislis da nekome drugom nije rat jebo majku, varas se, nije samo tvojoj generaciji, svima je.

A sto se tice tog drugog, nisu oni zarobljeni zivotom, mogli bi oni rasprodati sve sto imaju po dijaspori i vratiti se u Bosnu. Djeca definitivno nece htjeti doci. Njima to i nije toliko domovina koliko roditeljima i bolje im je u dijaspori nego u Bosni.
Eh sad jos veci problem je sto nemaju gdje doci u Bosnu (ovo vazi i za roditelje, a pogotovo djecu). I da dodju, sta ce raditi i gdje? Znaju sta ih ceka u Bosni, a i da dodju morali bi se odvojiti od djece kao sto kazes. Tako da kada oni saberu i oduzmu, shvate da uzimajuci u obzir situaciju sa djecom, te situaciju u Bosni, radije ce ostati tu gdje jesu i ne vracati se u Bosnu, koliko god to oni zeljeli.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#19158 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rockefeller »

Jednostavno, biras mjesto gdje ti je bolje za zivot.

Nismo svi isti, jbga.
User avatar
muha_sa
Posts: 140455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19159 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Rockefeller wrote:Jednostavno, biras mjesto gdje ti je bolje za zivot.

Nismo svi isti, jbga.
:thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19160 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

konjislav wrote:
HAVANA wrote:
konjislav wrote: Koliko ih znas, a da se nisu vratili? Ne moras tacno u bocu, moze i otprilike.
Jako puno.Moja generacija je devastirana.Rat nam je jebo majku.Pobilo,raselilo,i dosta njih sto bi sad nazad, zarobljeni djecom,zivotom... :(
Ako mislis da nekome drugom nije rat jebo majku, varas se, nije samo tvojoj generaciji, svima je.

A sto se tice tog drugog, nisu oni zarobljeni zivotom, mogli bi oni rasprodati sve sto imaju po dijaspori i vratiti se u Bosnu. Djeca definitivno nece htjeti doci. Njima to i nije toliko domovina koliko roditeljima i bolje im je u dijaspori nego u Bosni.
Eh sad jos veci problem je sto nemaju gdje doci u Bosnu (ovo vazi i za roditelje, a pogotovo djecu). I da dodju, sta ce raditi i gdje? Znaju sta ih ceka u Bosni, a i da dodju morali bi se odvojiti od djece kao sto kazes. Tako da kada oni saberu i oduzmu, shvate da uzimajuci u obzir situaciju sa djecom, te situaciju u Bosni, radije ce ostati tu gdje jesu i ne vracati se u Bosnu, koliko god to oni zeljeli.
Postujem tvoju mladost,struku...i o tim stvarima ti necu sigurno predavanja drzati,ali nemoj ni ti meni o ratu,zivotu,godinama,borbi i poslovima ziv bio.
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#19161 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

Rockefeller wrote:Jednostavno, biras mjesto gdje ti je bolje za zivot.

Nismo svi isti, jbga.
Pa bira naravno, ali u BiH zadnjih 25 godina nemaš šta da izabereš. Tako da sa jedne strane imaš BiH i sa druge zapad, što u konačnici daje rezultat ko god može pali bilo gdje dok još nije kasno.
I ovi što se kao vraćaju, ne vraćaju se što se sad situacija u BiH popravila nego nagemali se para pa se vraćaju po sistemu libo me racku ko je na vlasti imam lovu i fino mi je. Osto mi je sin/kćerka vani pa ako i malo zaškripi tu su.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#19162 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elcaliente »

Nego sta cemo sada, do sada isli vecinom neskolovani a evo sada od iduceg Aprila idu skolovani.
Ko ce nam programirati itd.
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#19163 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

Programirati će Izetbegović, Dodik i ostali kao i do sada
doboj71
Posts: 607
Joined: 21/07/2011 05:20

#19164 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by doboj71 »

Rugafet wrote:Programirati će Izetbegović, Dodik i ostali kao i do sada
A ko ce reprogramirati(dugove)?
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19165 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

doboj71 wrote:
Rugafet wrote:Programirati će Izetbegović, Dodik i ostali kao i do sada
A ko ce reprogramirati(dugove)?
Hamali :mrgreen: .
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#19166 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hajvan »

elcaliente wrote:Nego sta cemo sada, do sada isli vecinom neskolovani a evo sada od iduceg Aprila idu skolovani.
Ko ce nam programirati itd.
a sto ce se desiti (1.) iduceg Aprila pa ce skolovani otici?
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#19167 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

HAVANA wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
Ja cisto sumnjam da se vratilo 200 ljudi u BiH, osim ako ne racunamo penzionere i onu nasu generaciju koja je vratila pasos Holandiji za penziju.
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#19168 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

:bih:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19169 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Nije se niko vratio,niti ce ,i mi cemo umrijeti bez vas sto odoste. :(
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19170 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#19171 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

jasta je :D

psiholog na njemackom za njemce ... nedje sa balkana

ma nema, ide to k'o mlijeko

ucitelji, novinari, psiholozi, psihijatri ... sve ove "govornicke" struke primaju strance lopatom :oops:
narocito oove sto traze poznavanje mentaliteta, tradicije, istorije, lokalne i sire ... geografije


jedino ako nije u berlinu studirala i volontrala pa dobila intervju u minkenu


ili ce k'o ona zubarica voditi administraciju, a pricati da je vodeci stomatolog :-)
a jos stomotalog mozes biti i sa tuc muc, ali psiholog 8)
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19173 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

uglavnomja wrote:jasta je :D

psiholog na njemackom za njemce ... nedje sa balkana

ma nema, ide to k'o mlijeko

ucitelji, novinari, psiholozi, psihijatri ... sve ove "govornicke" struke primaju strance lopatom :oops:
narocito oove sto traze poznavanje mentaliteta, tradicije, istorije, lokalne i sire ... geografije


jedino ako nije u berlinu studirala i volontrala pa dobila intervju u minkenu


ili ce k'o ona zubarica voditi administraciju, a pricati da je vodeci stomatolog :-)
a jos stomotalog mozes biti i sa tuc muc, ali psiholog 8)
Primaju. Kao i što je ogromna potraga za učiteljicama i osobljem u vrtićima sa znanjem "našeg" jezika. U "Minkenu" ne žive samo Nijemci.
Last edited by 512MB on 02/10/2019 23:35, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19174 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Jasta
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19175 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Napiso neko na instagramu. Ne vidim zasto ne bi bilo istina
Post Reply