Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19126 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Ma to se još prije 15 godina lako rješavalo, raja skupi lovu na jedan račun pa se po potrebi tamo vamo prebacuje :)
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#19127 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

Poenta priče je da postoji želja da se ode zbog stanja u BiH, i da se zbog toga niko ni po guzici nije počešao od odgovornih i potrudio da promijeni situaciju, nego kao dobro je malo će ih ako ništa u odlasku usporiti njemački zakon :-) A to da ne može svako da ode to nije sporno, ne treba to dokazivati.
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19128 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

doboj71 wrote:
detroit-mercy wrote:
512MB wrote:To što vi ameri na karti ne znate naći, ne znači da nema :mrgreen:
Graz, Linz, Salzburg to ti zoves gradovima :mrgreen:
I bolje sto ne znamo naci, sto nadjemo to bambardujemo i " oslobadjamo".
Pa dobro, njih od 45 nismo oslobadjali, red bi bilo opet :mrgreen: .
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19129 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Nije potrebno, oslobodili se evo sami :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19130 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

512MB wrote:Nije potrebno, oslobodili se evo sami :mrgreen:
Sta vas briga, opet ste dobili Kurca :mrgreen:.
Izgleda da Austrijanci ne mogu bez Kurca :mrgreen: .
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19131 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

konjislav wrote:
paladinka wrote:
Rugafet wrote:Koliko sam ja ispratio on ne krivi poslodavca nego nju što nije došla jer kao ne može zbog posla. Nije sporan poslodavac i slobodni dani.
Postoje zakoni , a to je da smrt bliznje osobe imas pravo na slobodne dane , ostalo je sve nebuloza...
To je svima jasno, međutim ovdje Havana govori kako se takvo ponašanje nauči na zapadu, i da je to uzrok nedolaska ove žene majci na sahranu.
Kao što su i ljudi prije mene, ne bih se ni ja složio sa tim. To je do konkretno te žene, i da je ona kao što neko reče 10 minuta udaljena od svoje majke, takva kakva jeste, opet joj ne bi došla na sahranu. Jednostavno takav tip čovjeka, odnosno žene.
Nema nikakve veze sa sistemom.
Radni zakon je jasan , u radnici su posebno zasticeni u 95% slucajeva , samo je pitanje da li ce osoba to potegnuti.Ko si sam pravo ne izbori sam je kriv .
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19132 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Rugafet wrote:Poenta priče je da postoji želja da se ode zbog stanja u BiH, i da se zbog toga niko ni po guzici nije počešao od odgovornih i potrudio da promijeni situaciju, nego kao dobro je malo će ih ako ništa u odlasku usporiti njemački zakon :-) A to da ne može svako da ode to nije sporno, ne treba to dokazivati.
Naravno , pogledaj svicerski direkntni sistem , koliko nekad treba vremana dase zakon usvojI
.
doboj71
Posts: 607
Joined: 21/07/2011 05:20

#19133 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by doboj71 »

512MB wrote:Nije potrebno, oslobodili se evo sami :mrgreen:
Samo vi se k.....te puno, eto nas opet.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19134 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Niko se ne kurci...
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#19135 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19136 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
A sta ce u Bosni?
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19137 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Nego, de nam se vi Austrijanci malo pofalite, kako ste dobili Kurca jel vam se zivot sta promijenio nabolje :mrgreen:. A i ovi nasi sto bi da idu, kazu hoce i oni da vide kako je pod biti Kurcom :mrgreen:
Nama je sa Trumpom samo tako :mrgreen: .
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#19138 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muzicar_iz_parka »

Austrija ima plaćen godišnji, 13. i 14. platu, kod vas u USA mogu samo sanjati o tome.

Bolje Kurc u ruci nego Trump na grani :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19139 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

detroit-mercy wrote:Nego, de nam se vi Austrijanci malo pofalite, kako ste dobili Kurca jel vam se zivot sta promijenio nabolje :mrgreen:. A i ovi nasi sto bi da idu, kazu hoce i oni da vide kako je pod biti Kurcom :mrgreen:
Nama je sa Trumpom samo tako :mrgreen: .
Mi smo svoje fašiste razbucali, kod vas vladaju (još malo doduše)

A Kurz ko Kurz, nageće se već tamo gdje mu je bolje :mrgreen:
demagog
Posts: 647
Joined: 26/11/2003 00:00

#19140 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by demagog »

muzicar_iz_parka wrote:Austrija ima plaćen godišnji, 13. i 14. platu, kod vas u USA mogu samo sanjati o tome.

Bolje Kurc u ruci nego Trump na grani :mrgreen:
Ima i u Americi placen godisnji...tacno je da 13. i 14. platu mozemo samo sanjati.

A ovu narodnu mudrost ne bih komentarisao. :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19142 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#19143 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hajvan »

konjislav wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
A sta ce u Bosni?
zasto ne?
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19144 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

konjislav wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
A sta ce u Bosni?
A sta cu u berlinu? :D
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19145 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

muzicar_iz_parka wrote:Austrija ima plaćen godišnji, 13. i 14. platu, kod vas u USA mogu samo sanjati o tome.

Bolje Kurc u ruci nego Trump na grani :mrgreen:
Ja sam placen 26 puta godisnje :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19146 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

Image

:mrgreen:
doboj71
Posts: 607
Joined: 21/07/2011 05:20

#19147 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by doboj71 »

:mrgreen:
HAVANA wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
Havana, penzioneri se ne racunaju. :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#19148 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hajvan »

ma ja
pemzioneri


User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#19149 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

doboj71 wrote::mrgreen:
HAVANA wrote:
paladinka wrote:Ali niko od pacenika se ne vraca u Bosnu...
Ja ih znam jedno 200 sto se vratilo Dosta od mene. :-D
Havana, penzioneri se ne racunaju. :D
Ako ima kakva fora da se sa 45,50 ...ode u penziju,ofiraj ziv bio? :D
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#19150 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

Ejs....čak dvije stotine ih znate
Post Reply