Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#19051 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jebol te pifken
konji reci ti njemu da je hoschi
to tamo u ost de kazu 
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#19052 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Piefken... simpa naziv za pivo 
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19054 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Tone smeća okružuju bolnicu u Mostaru, građani posebno zabrinuti zbog medicinskog otpada

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tone-sm ... /190926126

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tone-sm ... /190926126
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#19055 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Drzavna je firma, ima puno prednosti nego privatna.
Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.
Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem
Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.
Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#19056 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pretpostavljam da si radio u domu u Švabiji. Gdje sada radiš i šta?Rockefeller wrote:Drzavna je firma, ima puno prednosti nego privatna.
Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.
Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#19057 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zavrsio trogodisnju skolu/Ausbildung za medicinskog tehnicara/Krankenpfleger u jednom starackom domu u Spandau i nakon 4-5 mjeseci sam napustio firmu, dao otkaz. Sada sam u Charite-u.konjislav wrote:Pretpostavljam da si radio u domu u Švabiji. Gdje sada radiš i šta?Rockefeller wrote:Drzavna je firma, ima puno prednosti nego privatna.
Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.
Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem
Nächstes Jahr Uni :
Taj dom gdje sam radio je smetlje. Personala nema, uvijek radis ko doksa al jebaji ga znao sam se izvlacit
Sve sam sam morao uciti/praksa, niko ti nista nije ni pokazivao. Imao sam dobru skolu, tu sam dosta pofat‘o. Uglavnom, dom vise nikad. Koga zanima nek pita.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#19058 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A volis kraaank sein 
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#19059 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ChariteRockefeller wrote: Zavrsio trogodisnju skolu/Ausbildung za medicinskog tehnicara/Krankenpfleger u jednom starackom domu u Spandau i nakon 4-5 mjeseci sam napustio firmu, dao otkaz. Sada sam u Charite-u.
Nächstes Jahr Uni :
Taj dom gdje sam radio je smetlje. Personala nema, uvijek radis ko doksa al jebaji ga znao sam se izvlacit![]()
Sve sam sam morao uciti/praksa, niko ti nista nije ni pokazivao. Imao sam dobru skolu, tu sam dosta pofat‘o. Uglavnom, dom vise nikad. Koga zanima nek pita.
mada je i to masina za mljevenje, ali ces imati odlicne reference kad/ako pozelis u hladovinu
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#19060 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Austrijski posprdni izraz za Nijemce, nije toliko žestok kao naši "vlah" i "balija", po težini je više kao "đetić"konjislav wrote:I sta je "Piefken"? Prvi put cujem za to?
U Austriji je svojevremeno bila popularna humoristička serija "Die Piefke-Saga", koja je ismijavala Nijemce na zimovanju u Tirolu. Šprdali su se dijelom sa percipiranom njemačkom egocentričnošću, dijelom sa njihovom smotanosti kada su u pitanju zimski sportovi i generalno bilo šta vezano za planinu, a malo su se zezali i sa tirolskom "gostoljubivošću", tako da se niko ne ljuti
Generalno, "die Piefken" su Tirolcima nešto kao Česi Dalmatincima, čudni gosti koji zbog uvjerenosti da znaju sve o planini, a pojma nemaju, često završe u crnoj hronici, u rubrici "alpske nesreće".
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#19061 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#19062 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa kako da te tetak dosad nije povuko u EsterajhLajavikrelac wrote:Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#19063 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa bi tetak al baas sad ne mozeee
znas kako to ide....u svoje kljuse samo
al su austtijanci meni grrr bljak 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#19064 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jel stoka pomislila skinuti sa svoje plate od 4000+ KM ?
Dabogda obolili i tako dugo zivili. Pu jebem vam majku usranu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/federal ... /190927068
Dabogda obolili i tako dugo zivili. Pu jebem vam majku usranu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/federal ... /190927068
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#19065 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Tesko je dobiti papire, skoro nemoguce ako nije spajanje porodice ili ako nisi uber-ober deficitarni strucnjak. Nije dzaba Hico iz tog kraja biodetroit-mercy wrote:Pa kako da te tetak dosad nije povuko u EsterajhLajavikrelac wrote:Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
Mada meni se u Austriji licno zivot ne svidja, zemlja da, prelijepa je ali samo turisticki....veliki su ksenofobi sa izuzetkom Beca. Jedino sto im je prednost naspram DE je jezik - ne moram se napinjati da ga razumijem ko u Bavarskoj npr.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#19066 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Haj gor nord nord
pusti bacije 
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19067 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
O odlasku mladih govori i direktorica USAID-a Nancy J. Eslick:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /190927079
Odlazak mladih je glavni problem u BiH, e Nensi kao što vidiš nije.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /190927079
Odlazak mladih je glavni problem u BiH, e Nensi kao što vidiš nije.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19068 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Muha pratiš li?skafiskafsnjak wrote:Jel stoka pomislila skinuti sa svoje plate od 4000+ KM ?
Dabogda obolili i tako dugo zivili. Pu jebem vam majku usranu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/federal ... /190927068
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#19069 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Austrijanci ustvari Nijemci sa govornom manomLajavikrelac wrote:Tesko je dobiti papire, skoro nemoguce ako nije spajanje porodice ili ako nisi uber-ober deficitarni strucnjak. Nije dzaba Hico iz tog kraja biodetroit-mercy wrote:Pa kako da te tetak dosad nije povuko u EsterajhLajavikrelac wrote:Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....![]()
Mada meni se u Austriji licno zivot ne svidja, zemlja da, prelijepa je ali samo turisticki....veliki su ksenofobi sa izuzetkom Beca. Jedino sto im je prednost naspram DE je jezik - ne moram se napinjati da ga razumijem ko u Bavarskoj npr.
Nego mlatnel se sta nacrnjaka u esterajhu
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#19070 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Je ne bi u Njemackoj zivio da mi placaju..
Austrija je mila majka za Njemacku..
uzmi stopu kriminala u obe zemlje, pa ces vidjeti..
u Becu kao najvecem gradu nema geta..
mozes ici bilo kojim dijelom grada..
u Berlinu ni Policija ne ulazi svagdje ako ih nije veci broj..
Austrija je mila majka za Njemacku..
uzmi stopu kriminala u obe zemlje, pa ces vidjeti..
u Becu kao najvecem gradu nema geta..
mozes ici bilo kojim dijelom grada..
u Berlinu ni Policija ne ulazi svagdje ako ih nije veci broj..
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19071 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
PROBLEM SE NE RJEŠAVA: Teški metali u Spreči ugrožavaju zdravlje stanovništva u Lukavcu i Gračanici
https://www.klix.ba/vijesti/bih/teski-m ... /190927085
https://www.klix.ba/vijesti/bih/teski-m ... /190927085
- mousstapha
- Posts: 4189
- Joined: 14/07/2008 03:13
- Location: Stuttgart
#19072 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Meni je najjace kad Bosanci pricaju o nekim narodima kao ksenofobnim. Sreca kod nas se niko ne mrzi 
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#19074 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Poredis zemlju od 8 i od 80 milionaanimals wrote:Je ne bi u Njemackoj zivio da mi placaju..
Austrija je mila majka za Njemacku..
uzmi stopu kriminala u obe zemlje, pa ces vidjeti..
u Becu kao najvecem gradu nema geta..
mozes ici bilo kojim dijelom grada..
u Berlinu ni Policija ne ulazi svagdje ako ih nije veci broj..
Ta ce Austrija, osim Beca i nemaju drugog grada
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#19075 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To što vi ameri na karti ne znate naći, ne znači da nema 
