Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19051 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Jebol te pifken :lol: konji reci ti njemu da je hoschi :mrgreen: to tamo u ost de kazu :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#19052 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by MarlboroGold »

Piefken... simpa naziv za pivo :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19053 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

pivkan :mrgreen:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19054 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Tone smeća okružuju bolnicu u Mostaru, građani posebno zabrinuti zbog medicinskog otpada

Image

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tone-sm ... /190926126
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#19055 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rockefeller »

Drzavna je firma, ima puno prednosti nego privatna.

Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.

Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem :mrgreen:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#19056 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Rockefeller wrote:Drzavna je firma, ima puno prednosti nego privatna.

Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.

Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem :mrgreen:
Pretpostavljam da si radio u domu u Švabiji. Gdje sada radiš i šta?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#19057 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rockefeller »

konjislav wrote:
Rockefeller wrote:Drzavna je firma, ima puno prednosti nego privatna.

Dok sam radio kod privatnika(u domu), uzimo sam cesto bolovanje. Jebiga, bila smetlje firma i mogo si bit bezobrazan i jebe ti se.

Sad, puno ljepse raditi i lakse. Nema potrebe za bolovanjem :mrgreen:
Pretpostavljam da si radio u domu u Švabiji. Gdje sada radiš i šta?
Zavrsio trogodisnju skolu/Ausbildung za medicinskog tehnicara/Krankenpfleger u jednom starackom domu u Spandau i nakon 4-5 mjeseci sam napustio firmu, dao otkaz. Sada sam u Charite-u.

Nächstes Jahr Uni :

Taj dom gdje sam radio je smetlje. Personala nema, uvijek radis ko doksa al jebaji ga znao sam se izvlacit :lol:

Sve sam sam morao uciti/praksa, niko ti nista nije ni pokazivao. Imao sam dobru skolu, tu sam dosta pofat‘o. Uglavnom, dom vise nikad. Koga zanima nek pita.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19058 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

A volis kraaank sein :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#19059 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Filter »

Rockefeller wrote: Zavrsio trogodisnju skolu/Ausbildung za medicinskog tehnicara/Krankenpfleger u jednom starackom domu u Spandau i nakon 4-5 mjeseci sam napustio firmu, dao otkaz. Sada sam u Charite-u.

Nächstes Jahr Uni :

Taj dom gdje sam radio je smetlje. Personala nema, uvijek radis ko doksa al jebaji ga znao sam se izvlacit :lol:

Sve sam sam morao uciti/praksa, niko ti nista nije ni pokazivao. Imao sam dobru skolu, tu sam dosta pofat‘o. Uglavnom, dom vise nikad. Koga zanima nek pita.
Charite :thumbup:
mada je i to masina za mljevenje, ali ces imati odlicne reference kad/ako pozelis u hladovinu
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#19060 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tranquil »

konjislav wrote:I sta je "Piefken"? Prvi put cujem za to? :?
Austrijski posprdni izraz za Nijemce, nije toliko žestok kao naši "vlah" i "balija", po težini je više kao "đetić" :D

U Austriji je svojevremeno bila popularna humoristička serija "Die Piefke-Saga", koja je ismijavala Nijemce na zimovanju u Tirolu. Šprdali su se dijelom sa percipiranom njemačkom egocentričnošću, dijelom sa njihovom smotanosti kada su u pitanju zimski sportovi i generalno bilo šta vezano za planinu, a malo su se zezali i sa tirolskom "gostoljubivošću", tako da se niko ne ljuti :D

Generalno, "die Piefken" su Tirolcima nešto kao Česi Dalmatincima, čudni gosti koji zbog uvjerenosti da znaju sve o planini, a pojma nemaju, često završe u crnoj hronici, u rubrici "alpske nesreće".
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19061 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19062 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
Pa kako da te tetak dosad nije povuko u Esterajh :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19063 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Pa bi tetak al baas sad ne mozeee :lol: znas kako to ide....u svoje kljuse samo :) al su austtijanci meni grrr bljak :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#19064 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by skafiskafsnjak »

Jel stoka pomislila skinuti sa svoje plate od 4000+ KM ?

Dabogda obolili i tako dugo zivili. Pu jebem vam majku usranu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/federal ... /190927068
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#19065 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

detroit-mercy wrote:
Lajavikrelac wrote:Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
Pa kako da te tetak dosad nije povuko u Esterajh :mrgreen:
Tesko je dobiti papire, skoro nemoguce ako nije spajanje porodice ili ako nisi uber-ober deficitarni strucnjak. Nije dzaba Hico iz tog kraja bio :mrgreen:
Mada meni se u Austriji licno zivot ne svidja, zemlja da, prelijepa je ali samo turisticki....veliki su ksenofobi sa izuzetkom Beca. Jedino sto im je prednost naspram DE je jezik - ne moram se napinjati da ga razumijem ko u Bavarskoj npr.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19066 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Haj gor nord nord :lol: pusti bacije :mrgreen:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19067 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

O odlasku mladih govori i direktorica USAID-a Nancy J. Eslick:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /190927079

Odlazak mladih je glavni problem u BiH, e Nensi kao što vidiš nije.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19068 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

skafiskafsnjak wrote:Jel stoka pomislila skinuti sa svoje plate od 4000+ KM ?

Dabogda obolili i tako dugo zivili. Pu jebem vam majku usranu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/federal ... /190927068
Muha pratiš li? :lol:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19069 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:
detroit-mercy wrote:
Lajavikrelac wrote:Moj tetak, inace pravi Austrijanac, dobio za sefa Njemca prije par godina. Cim ga pitas narogusi se i gadljivo kaze Prussen! Ne gotivi Njemce nikako....
Pa kako da te tetak dosad nije povuko u Esterajh :mrgreen:
Tesko je dobiti papire, skoro nemoguce ako nije spajanje porodice ili ako nisi uber-ober deficitarni strucnjak. Nije dzaba Hico iz tog kraja bio :mrgreen:
Mada meni se u Austriji licno zivot ne svidja, zemlja da, prelijepa je ali samo turisticki....veliki su ksenofobi sa izuzetkom Beca. Jedino sto im je prednost naspram DE je jezik - ne moram se napinjati da ga razumijem ko u Bavarskoj npr.
Austrijanci ustvari Nijemci sa govornom manom :mrgreen:. Brate onaj njihov izgovor je :-). Sutnes se gore Hanover ili Hamburg, gore ti je hochdeutsch, sve razumijes, ko iz skole :mrgreen:.
Nego mlatnel se sta nacrnjaka u esterajhu :mrgreen: .
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#19070 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

Je ne bi u Njemackoj zivio da mi placaju..
Austrija je mila majka za Njemacku..
uzmi stopu kriminala u obe zemlje, pa ces vidjeti..
u Becu kao najvecem gradu nema geta..
mozes ici bilo kojim dijelom grada..
u Berlinu ni Policija ne ulazi svagdje ako ih nije veci broj..
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19071 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

PROBLEM SE NE RJEŠAVA: Teški metali u Spreči ugrožavaju zdravlje stanovništva u Lukavcu i Gračanici

https://www.klix.ba/vijesti/bih/teski-m ... /190927085
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#19072 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mousstapha »

Meni je najjace kad Bosanci pricaju o nekim narodima kao ksenofobnim. Sreca kod nas se niko ne mrzi :D
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19073 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19074 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

animals wrote:Je ne bi u Njemackoj zivio da mi placaju..
Austrija je mila majka za Njemacku..
uzmi stopu kriminala u obe zemlje, pa ces vidjeti..
u Becu kao najvecem gradu nema geta..
mozes ici bilo kojim dijelom grada..
u Berlinu ni Policija ne ulazi svagdje ako ih nije veci broj..
Poredis zemlju od 8 i od 80 miliona :mrgreen: .
Ta ce Austrija, osim Beca i nemaju drugog grada :mrgreen: .
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#19075 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

To što vi ameri na karti ne znate naći, ne znači da nema :mrgreen:
Post Reply