Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djkurt »

Travnički Noćni Šetač wrote:
izvini molim te jarane ja sam reko da mislim da je najferkventnija a ne da znam da je najferkventnija, znači onaj tvoj argument da sve čitaš pada sad u vodu jer jednostavno hoćeš da pokušaš mda pobiješ moje argumente svojim argumentima koji u BiH jednostavno ne prolaze. Al znam, isfrustriran si i želiš negdje da se istreseš i to mi je jasno.
[/quote]

Opet: nisam ti jaran,...
Opet: bezobrazan si... vi djeca možda izbacivate frustracije po forumu ali ipak bi trebao malo biti kulturniji... usudjuješ se prijavljivati tuđe postove a ti sam koristiš takav riječnik ... nemaš ti pojma ni o saobraćaju ni o životu ...[/quote]
Opet: loši su ti argumenti, ne voziš samo ti auto na dnevnoj bazi (kolko ono reče kilometara).
Opet: i gdje sam ja to tebe uvrijedio na ličnoj osnovi, ako jesam prijavi me a evo i da se izvinem za tu uvredu. Ako si tako kulturan sad se ti meni izvini za ovo bezobrazan.
Opet: nisi ni ti svu pamet svijeta pokupio i pričaš o idealnim uslovima a ja sam te čitavo vrijeme demantirao realnim činjenicama sa terena zbog kojih ti ovdje i kmečiš.
Opet: kad se pođe sankcionisati vožnja od 50KM na sat na cestama sa ograničenjem od 80KM/h ja ću poštovati i ta pravila saobraćaja kao i do sada.
Opet: U Bosni se to nikada neće desit i ti to znaš i zato i jesi nervozan konstantno
Opet: odseli u njemačku tamo ti je sve uređeno i neće te nervirat spori vozači
Opet: nikakav ti stručnjak nisi i nemaš pojma o saobraćaju niti saobraćajnim propisima, samo si iznerviran od strane sporih vozača
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djkurt »

drug_profi wrote:
djkurt wrote:
drug_profi wrote:
Ali zakon ti zabranjuje da ometas i usporavas saobracaj, samo sto ljudima sa pola mozga nije jasna ta sentenca.
Nađi ti meni ko je kažnjen radi toga u BiH, pa ću ti možda i povjerovati. I ja bi volio da smo uređeni ko Njemačka ali nažalost nismo.
Zašto bih ja morao znati da li je neko kažnjen za to?
Zakon ima jasnu odredbu, tvoje je da postupaš prema njoj i ne brini o tome da li je neko kažnjen ili nije.
Zašto ja moram poštovati nepostojeće pravilo ili u najboljem slučaju pravilo koje nema veze sa realnom slikom na terenu. nešto tu ne štima.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#19028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Nesposoban sam, I time se dicim :bih:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#19029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_milojica »

djkurt wrote: Zašto ja moram poštovati nepostojeće pravilo ili u najboljem slučaju pravilo koje nema veze sa realnom slikom na terenu. nešto tu ne štima.
Pravilo koje ne postoji ne mora se postovati.
Pravilo koje postoji mora se postovati, bez obzira da li ono ima ili nema veze sa realnom slikom na terenu.
Ja lako zavrsavam sa sporacima, kvacilo->niža->gas
Sto brze i sto jednostavnije. I onda nastavljam svojim putem.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djkurt »

mali_milojica wrote:
djkurt wrote: Zašto ja moram poštovati nepostojeće pravilo ili u najboljem slučaju pravilo koje nema veze sa realnom slikom na terenu. nešto tu ne štima.
Pravilo koje ne postoji ne mora se postovati.
Pravilo koje postoji mora se postovati, bez obzira da li ono ima ili nema veze sa realnom slikom na terenu.
Ja lako zavrsavam sa sporacima, kvacilo->niža->gas
Sto brze i sto jednostavnije. I onda nastavljam svojim putem.
Isti sam takav, ne nerviram se ovdje po forumu bespotrebe.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

djkurt wrote:Koliko se ovdje pojedini žale na ponašanje vozača, tačno vidiš da imaju nekih psihičkih problema (a prvi je taj da oni uvijek moraju biti u pravu, ČUJ SMETA MU ŠTO ČOVJEK NOSI KAPU U AUTU). Onom drugom opet smeta što neko vozi 50 gdje je ograničenje 80, šta svi moraju vozit 80 ako je ograničenje 80, itd, itd. Znaš šta, radi ovakve navale egoizma drago mi je što živite u BiH.
Ti si klaun obicni decko. Ostavi se onda auta i idi pjeske pa uzivaj do mile volje
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

djkurt wrote: Opet: loši su ti argumenti, ne voziš samo ti auto na dnevnoj bazi (kolko ono reče kilometara).
Opet: i gdje sam ja to tebe uvrijedio na ličnoj osnovi, ako jesam prijavi me a evo i da se izvinem za tu uvredu. Ako si tako kulturan sad se ti meni izvini za ovo bezobrazan.
Opet: nisi ni ti svu pamet svijeta pokupio i pričaš o idealnim uslovima a ja sam te čitavo vrijeme demantirao realnim činjenicama sa terena zbog kojih ti ovdje i kmečiš.
Opet: kad se pođe sankcionisati vožnja od 50KM na sat na cestama sa ograničenjem od 80KM/h ja ću poštovati i ta pravila saobraćaja kao i do sada.
Opet: U Bosni se to nikada neće desit i ti to znaš i zato i jesi nervozan konstantno
Opet: odseli u njemačku tamo ti je sve uređeno i neće te nervirat spori vozači
Opet: nikakav ti stručnjak nisi i nemaš pojma o saobraćaju niti saobraćajnim propisima, samo si iznerviran od strane sporih vozača
[/quote]

Mali... nemaš pojma ni o meni ni o saobraćaju ni o životu... ako iko na ovom forumu upozorava na brzu vožnju onda sam to ja... no i dalje se ukopavaš a nemaš hrabrosti niti znanja odgovoriti na moja pitanja... ja sam i tvom instruktoru stručnjak a kamoli tebi ...
No pošto sam ti interesantan i uporno pričaš o mom kmečanju i mojoj nervozi i o mojoj frustraciji i meni daješ uputstva da se odselim i tako me uporno vrijeđaš a ne želiš da komuniciraš na civilizovan način ostaje mi samo dana tvoj način, tvojim niskim nivoom ti pojasnim:

Odjebi...

Imaš kod kuće kome govoriti da kmeči, da ide za Njemačku , da je nervozan i slično... takve riječi i takvo ponašanje ne pripadaju ovom forumu , ali ti tvoj prost način života dozvoljava da sa nepoznatim ljudima tako razgovaraš...
...
Prijavi i mene moderatoru...
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#19033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zforumas »

kurt odlucio da posalje par forumasa u rudnik :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Mišu mali :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Banovići se naseljavaju :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Ja mislim da je on ovako isto u skoli bio ona tužibaba
Onda je u srednjoj prijavljivao jarane jer prepisuju na testu
Sad nama ovdje soli pamet

A mami je trcao i plakao jer ga je neko dirao
A sad place moderaciji jer ga jadnog vrijedjaju

Meni ga sad nekako zao jbt, de da se organizujjemo kakvu cokoladu da mu uzmeo u znak izvinjenja :D
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djkurt »

JavierBosnia wrote:
djkurt wrote:Koliko se ovdje pojedini žale na ponašanje vozača, tačno vidiš da imaju nekih psihičkih problema (a prvi je taj da oni uvijek moraju biti u pravu, ČUJ SMETA MU ŠTO ČOVJEK NOSI KAPU U AUTU). Onom drugom opet smeta što neko vozi 50 gdje je ograničenje 80, šta svi moraju vozit 80 ako je ograničenje 80, itd, itd. Znaš šta, radi ovakve navale egoizma drago mi je što živite u BiH.
Ti si klaun obicni decko. Ostavi se onda auta i idi pjeske pa uzivaj do mile volje
A ti si obični klošar koji ne zna sabrat dva broja bez digitrona.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

djkurt wrote: A ti si obični klošar koji ne zna sabrat dva broja bez digitrona.
Nemoj tako, ja tebe pocastim da si klaun (citaj zabavljac i umjetnik) a ti meni klosar. Pa druze sto tako, nije red da se prijavljujemo :D
Ako ko ne zna sabirati i brojeve, onda si to ti, kojem zakon kaze da vozi 80, i da moze vozit cak do 90 jer tako treba, a on dusa pametan pa glumi puža sa 50. I onda ja ne znam brojeve :lol: :lol:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djkurt »

JavierBosnia wrote:
djkurt wrote:Koliko se ovdje pojedini žale na ponašanje vozača, tačno vidiš da imaju nekih psihičkih problema (a prvi je taj da oni uvijek moraju biti u pravu, ČUJ SMETA MU ŠTO ČOVJEK NOSI KAPU U AUTU). Onom drugom opet smeta što neko vozi 50 gdje je ograničenje 80, šta svi moraju vozit 80 ako je ograničenje 80, itd, itd. Znaš šta, radi ovakve navale egoizma drago mi je što živite u BiH.
Ti si klaun obicni decko. Ostavi se onda auta i idi pjeske pa uzivaj do mile volje
Psihički poremećaj i psihički problem su dva različita pojma, ali znam da ti je teško to svariti. U školi si garant bježo sa časova, te jadničak nisi mogo upratit.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

:lol: :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

On pejzaz gleda i vozi 50 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E je.bo te onaj ko ti dade vozacku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#19042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shheff »

momak se ismijava sa nama, uspio je biti vazan u zivotu da mu svi forumasi odgovaraju, cestitam :izet:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

shheff wrote:momak se ismijava sa nama, uspio je biti vazan u zivotu da mu svi forumasi odgovaraju, cestitam :izet:
Greska. Ovdje je on ismijan samo, koga briga sto ce neko pokupiti ban 7 dana i eto ga nazad
Miš ostaje miš
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

A možda je i ozbiljan :mrgreen:
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#19045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shheff »

Ali ovakvih egoista, neostvarenih u zivotu imas svaki dan na cesti hiljade, bilo da ugrozavaju saobracaj zaustavljanjem gdje mu se cefne ili se vuce po cesti ili da su trkaci
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#19046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by un1ted »

Malo mi je čudna vaša rasprava. Pitam se koliko puta vozite nekom dionicom kada pominjete ograničenja?

Evo recimo M17 od Zenice pa do Broda u zavisnosti od sezone, prelazim par puta mjesečno. Da li možete nabrojati više od tri poteza na kojima su ograničenja, prema vašem mišljenju pogrešno postavljena, te argumentovati zašto? Posebno u zimskom periodu.

Da Vas upitam, je li isto 110km/h ograničenja u Kaknju na AP bezveze? Je li na tom potezu Vi, pravnici i poštivaoci Zakona smanjite brzinu?

Ja vam mogu reći neovisno koji automobil vozite, niti jedan potez ove ceste nije predviđen za sigurno saobraćanje brzinom većom od 80km/h. Uzimate u obzir auta, a zaboravljate stanje ceste, frekventnost, prosjecnu starost vozila ostalih ucesnika, kao i blizinu naselja.

Ukoliko neko vozi tačno po ograničenju, zaista ne vidim problem. Da li i vani vozite 10% više od ograničenja?

Ukoliko neko vozi 60km/h a ograničenje 80km/h koji zakon kaže da je to ugrožavanje drugih, ili usporavanje saobraćaja? Pričamo o magistralnim putevima.

Toliko problema u saobraćaju, a vi se zavezali za brzinu koja je nešto niža od od one koja je navedena na znaku. Pa na prste jedne ruke mogu nabrojati broj vozila na potezu Zenica - Brod u zadnjoj voznji koji su "odokativnom" metodom označeni kao "sporaći".

Kako se nikada ne desi rasprava u kojoj se skrece paznja na gomile kamiona koji prave kolone, ili organe reda koji vrebaju na prvoj lokaciji za preticanje ukoliko prije toga to nije bilo moguce?


Najlakše je prdekati po forumu i izbacivati frustracije cjelokupnom situacijom u državi. Pobogu, najveći problem su ljudi koji voze 20km/h ispod maksimalnog ograničenja, pa valjda od njih treba krenuti.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Slazem se druze s vecinom.
Ali kako nije problem lik koji vozi 50, a predvidjeno 80, pa cak i 90

Sta je isto tako ogranicenje negdje 60, on vozi 30 jel i misli da je ispravno? Nije!
Mozda zakonski nije regulisano, ali ispravno nije!

Niko ga ne tjera da glumi Sumahera i vozi 120, to svakako nije ispravno.
Ali sto glumi penzionera koij i ne vidi i ne cuje? Ako je propisano 80, idi 70, 75,80, 85
Tamo gdje je 50, idi 45,50,55.
Last edited by JavierBosnia on 10/12/2018 15:13, edited 1 time in total.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djkurt »

Throttle wrote:A možda je i ozbiljan :mrgreen:
Mrtav ozbiljan, što je vama šega, šta ću vam ja, zato nam i jest ovako kako jest u Bosni.

Kao što rekoh nekoliko postova prije nema dijaloga, nego pravilo većine a ostale ko hebe ionako ne znaju ništa jer je većina rekla da ne zna. Koji ste vi pacijenti majko draga. Zato mi i jest drago što vjerojatno većina vas živi u BiH i što svakodnevno se susrećete s ovakvim problemima i što vam to smeta. Pod većina mislim na vas ovdje koji ne želite da razumijete šta zapravo čitavo vrijeme govorim već se laćete raznoraznih atributa i pridjeva prilikom pokušaja odbraniti svoj stav. Najlakše je nekoga napasti, problem je kad taj neko uzvrati istom mjerom. He he he he sretno vam daljnje nerviranje na BH putevima. Predlažem vam da sledeći put nekoga ko vozi 50 na sat izvučete iz auta te ga dobrano izmlatite na pravi bosanski način, ta ćeš ti klempo jedan vozit ovdje 50 kad more 80. Pravi "Bosanci" to tako rade, zar ne. A ja ću i dalje da vozim i smijem vam se.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#19049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

djkurt wrote:
Throttle wrote:A možda je i ozbiljan :mrgreen:
Mrtav ozbiljan, što je vama šega, šta ću vam ja, zato nam i jest ovako kako jest u Bosni.

Kao što rekoh nekoliko postova prije nema dijaloga, nego pravilo većine a ostale ko hebe ionako ne znaju ništa jer je većina rekla da ne zna. Koji ste vi pacijenti majko draga. Zato mi i jest drago što vjerojatno većina vas živi u BiH i što svakodnevno se susrećete s ovakvim problemima i što vam to smeta. Pod većina mislim na vas ovdje koji ne želite da razumijete šta zapravo čitavo vrijeme govorim već se laćete raznoraznih atributa i pridjeva prilikom pokušaja odbraniti svoj stav. Najlakše je nekoga napasti, problem je kad taj neko uzvrati istom mjerom. He he he he sretno vam daljnje nerviranje na BH putevima. Predlažem vam da sledeći put nekoga ko vozi 50 na sat izvučete iz auta te ga dobrano izmlatite na pravi bosanski način, ta ćeš ti klempo jedan vozit ovdje 50 kad more 80. Pravi "Bosanci" to tako rade, zar ne. A ja ću i dalje da vozim i smijem vam se.
Nije kad moze 80, vec kad TREBA 80.
Ono moze i 150 ako hoces i ako znas.
Kad naucis razliku onda se vrati ovdje.
Sto se mene tice izadji pa ga guraj
Ja te zaobidjem na prvom pravcu
A ti se smiji dok se ne upisas
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

un1ted wrote: Ukoliko neko vozi tačno po ograničenju, zaista ne vidim problem.
Ne vidi niko tu problem...
Post Reply