Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#19026 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Bobi wrote: 24/08/2020 11:00
neki wrote: 24/08/2020 10:55 AP od Karlovca do Rijeke nije se gradio 20 godina nego 35...od 1972 do 2008.
A što se tunela tiče na navedenom dijelu trase ih ima okruglo 12...što i nije neki broj za trasu dužine 110km..
Tacno, eno Istarski ipsilon otkad je pod Francuzima nije josh full AP a pitaj vraga kada ce a drze ga mislim josh od prije 2000 godine :D nisam siguran.
Interesantno kako nijedna od koncesije u Hrvatskoj nije prošla kao očekivano, sve tri su završila na tome da je država morala obezbjediti i garantirati kredite da bi mogli nastaviti radove.
i jedino je Rijeka - Zagreb završena (60 km u 20 godina koliko je gradio koncesionar)
Ostale još ne.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19027 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

CRO je svjesno dala svasta nesto u koncesiju svjesna svega toga ali sa idejom da ce se povecanjem prometa kroz turizam sve vratiti a to sto pogoduju koncesionarima im je manje bitno. BiH ne treba to koristiti ni pod razno !!
Tadin
Posts: 72
Joined: 05/08/2018 10:30

#19028 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Tadin »

the_stick wrote: 24/08/2020 15:14 pitanje za postojece korisnike acc tag usluge...
Koliko vidim, postoji pregled prolaza koji sadrži osnovne podatke. Al mislim da ti to tvoje računovodstvo neće prihvatiti kao validan račun na osnovu kojeg bi se on mogao pravdati unutar putnog naloga.
Naknadnog izdavanja računa nema, ako je vjerovati informacijama JPAC.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19030 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Ovo je naj istinitija dijagnoza nasih AC......gledam ovu sliku na pocetku,koje projektant ,da je bas smoto ovoliku krivinu pred tunelom,cini li se vama ovo glupim a vjerovatno je imao prostora za bolju soluciju
https://www.klix.ba/biznis/gradnja-auto ... /200824027
Last edited by spreca on 24/08/2020 17:12, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19031 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Nisam vidio ,bio si brzi :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19032 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bloo »

the_stick wrote: 24/08/2020 14:05 mogu li vas ja sve skupa ljubazno zamoliti da zaustavite prepucavanje? ja, a vjerujem i mnogi drugi, ovu temu pratim da se informisem oko napretka radova na ap, planovima, rokovima, itd.

ja nemam nikakvu polugu da vas zaustavima, ali evo... ljubazna molba... zadnjih nekoliko stranica nije bas konstruktivno..

:kiss:
Hvala šefe...
i Rifko da se makne iz kujnje...
I tema je...
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#19033 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Concord »

spreca wrote: 24/08/2020 16:58 gledam ovu sliku na pocetku,koje projektant ,da je bas smoto ovoliku krivinu pred tunelom,cini li se vama ovo glupim a vjerovatno je imao prostora za bolju soluciju
https://www.klix.ba/biznis/gradnja-auto ... /200824027
Ne cini se nikome glupim, sve je uredu i ne brini kako ces ti ulijetati u tunel iz krivine vrtoglavih 120km/h.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19034 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Concord wrote: 24/08/2020 17:47
spreca wrote: 24/08/2020 16:58 gledam ovu sliku na pocetku,koje projektant ,da je bas smoto ovoliku krivinu pred tunelom,cini li se vama ovo glupim a vjerovatno je imao prostora za bolju soluciju
https://www.klix.ba/biznis/gradnja-auto ... /200824027
Ne cini se nikome glupim, sve je uredu i ne brini kako ces ti ulijetati u tunel iz krivine vrtoglavih 120km/h.
Mozes li malo konkretnije sto se tice pitanja?Hvala
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19035 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

spreca wrote: 24/08/2020 18:11Mozes li malo konkretnije sto se tice pitanja?Hvala
Hajde sačekajmo 25. novembar, kada su rekli da će otvoriti ovo pa onda da donosimo takve zaključke.

Naime prije par godina sam objavljivao ovdje slike sa autoputa Doboj - Banja Luka i pokrenula se snažna rasprava oko toga, kako su mogli da prave tako oštre krivine.

Kada je autoput pušten u promet, dalo se primjetiti da tamo krivine gotovo da i ne postoje, a i manji broj istih koji je postojao nije bio oštar.
User avatar
Haris033
Posts: 5097
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#19036 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

Bloo wrote: 24/08/2020 17:32
the_stick wrote: 24/08/2020 14:05 mogu li vas ja sve skupa ljubazno zamoliti da zaustavite prepucavanje? ja, a vjerujem i mnogi drugi, ovu temu pratim da se informisem oko napretka radova na ap, planovima, rokovima, itd.

ja nemam nikakvu polugu da vas zaustavima, ali evo... ljubazna molba... zadnjih nekoliko stranica nije bas konstruktivno..

:kiss:
Hvala šefe...
i Rifko da se makne iz kujnje...
I tema je...
Obzirom da je tema takva da neki sa foruma pravdaju ovako sporu dinamiku izvodjenja radova na koridoru Vc, a samim tim i kriminal koji je doveo do toga, normalno je da će se kod normalnog i poštenog svijeta probuditi bijes i težnja za odgovorom ili replikom. Sve dok oni budu branili kriminal i mafiju, toliko će, bar na ovom forumu, imati odgovor. :izet:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#19037 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by avenija »

Evo ja bi da mu odgovorim fotografijom.

Image

Kada uradis zoom sa 5 kilometara dobijes pogresnu sliku ili iluziju, tu je veoma blaga krivina.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#19038 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Concord »

Nema se sta cekati 25. novembar. Ulaz u tunele je prav ko' strijela, vidi se lijepo na fotografiji pravac pri ulazu i kako su vijadukti ispravljeni prema ulazima. Treba malo samo ukljuciti mozak kad se gleda fotografija a ne odma govoriti kako je projektant glup. Ovako je bilo i prosli put, bacio neko bombu za autoput BL-Doboj i onda islo maltretiranje 3 stranice je li kriv ili nije, i kad se otvorio ljudi vozili 180 po tim zloglasnim krivinama.
Last edited by Concord on 24/08/2020 18:31, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19039 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

So What! wrote: 24/08/2020 18:18
spreca wrote: 24/08/2020 18:11Mozes li malo konkretnije sto se tice pitanja?Hvala
Hajde sačekajmo 25. novembar, kada su rekli da će otvoriti ovo pa onda da donosimo takve zaključke.

Naime prije par godina sam objavljivao ovdje slike sa autoputa Doboj - Banja Luka i pokrenula se snažna rasprava oko toga, kako su mogli da prave tako oštre krivine.

Kada je autoput pušten u promet, dalo se primjetiti da tamo krivine gotovo da i ne postoje, a i manji broj istih koji je postojao nije bio oštar.
Vozio sam tim putem i nije vazno kako se to sada cini kao blaga krivina,ali kako u sred polja napravi krivinu,svaka krivina logicki za kojih desetak metara produzi i poskupi autoput
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19040 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

avenija wrote: 24/08/2020 18:26 Evo ja bi da mu odgovorim fotografijom.

Image

Kada uradis zoom sa 5 kilometara dobijes pogresnu sliku ili iluziju, tu je veoma blaga krivina.
:thumbup:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#19041 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Tempo »

spreca wrote: 24/08/2020 18:30
So What! wrote: 24/08/2020 18:18
spreca wrote: 24/08/2020 18:11Mozes li malo konkretnije sto se tice pitanja?Hvala
Hajde sačekajmo 25. novembar, kada su rekli da će otvoriti ovo pa onda da donosimo takve zaključke.

Naime prije par godina sam objavljivao ovdje slike sa autoputa Doboj - Banja Luka i pokrenula se snažna rasprava oko toga, kako su mogli da prave tako oštre krivine.

Kada je autoput pušten u promet, dalo se primjetiti da tamo krivine gotovo da i ne postoje, a i manji broj istih koji je postojao nije bio oštar.
Vozio sam tim putem i nije vazno kako se to sada cini kao blaga krivina,ali kako u sred polja napravi krivinu,svaka krivina logicki za kojih desetak metara produzi i poskupi autoput

krivine se na autoputevima prave namjerno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19042 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Tempo wrote: 24/08/2020 18:32
spreca wrote: 24/08/2020 18:30
So What! wrote: 24/08/2020 18:18

Hajde sačekajmo 25. novembar, kada su rekli da će otvoriti ovo pa onda da donosimo takve zaključke.

Naime prije par godina sam objavljivao ovdje slike sa autoputa Doboj - Banja Luka i pokrenula se snažna rasprava oko toga, kako su mogli da prave tako oštre krivine.

Kada je autoput pušten u promet, dalo se primjetiti da tamo krivine gotovo da i ne postoje, a i manji broj istih koji je postojao nije bio oštar.
Vozio sam tim putem i nije vazno kako se to sada cini kao blaga krivina,ali kako u sred polja napravi krivinu,svaka krivina logicki za kojih desetak metara produzi i poskupi autoput

krivine se na autoputevima prave namjerno.
Razlog?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#19043 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Tempo »

spreca wrote: 24/08/2020 18:33
Tempo wrote: 24/08/2020 18:32
spreca wrote: 24/08/2020 18:30

Vozio sam tim putem i nije vazno kako se to sada cini kao blaga krivina,ali kako u sred polja napravi krivinu,svaka krivina logicki za kojih desetak metara produzi i poskupi autoput

krivine se na autoputevima prave namjerno.
Razlog?
neka sigurnost ceste. ne sjecam se tacno. haman kad je put prav ko strijela vozac lako gubi perspektivu, tone u monotoniju i kurac-palac. svi putevi su u blagim krivinama i namjerno su takvi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19044 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Tempo wrote: 24/08/2020 18:36
spreca wrote: 24/08/2020 18:33
Tempo wrote: 24/08/2020 18:32


krivine se na autoputevima prave namjerno.
Razlog?
neka sigurnost ceste. ne sjecam se tacno. haman kad je put prav ko strijela vozac lako gubi perspektivu, tone u monotoniju i kurac-palac. svi putevi su u blagim krivinama i namjerno su takvi.
Ok to da je monotono voziti dugo neki pravac ali sam vidio dosta puta da za to nije bilo razloga i ne bas blaga krivina kad ti prije nje skine brzinu i ogranici znakom na 100 km
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#19045 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Tempo »

spreca wrote: 24/08/2020 18:42
Tempo wrote: 24/08/2020 18:36
spreca wrote: 24/08/2020 18:33

Razlog?
neka sigurnost ceste. ne sjecam se tacno. haman kad je put prav ko strijela vozac lako gubi perspektivu, tone u monotoniju i kurac-palac. svi putevi su u blagim krivinama i namjerno su takvi.
Ok to da je monotono voziti dugo neki pravac ali sam vidio dosta puta da za to nije bilo razloga i ne bas blaga krivina kad ti prije nje skine brzinu i ogranici znakom na 100 km
a onda nazovi adnana terzica pa pitaj njega. i ne zaboravi, ako ti nesto ne kontas, to ne znaci da su glupi drugi ljudi, nego samo ti ne kontas.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19046 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spreca »

Tempo wrote: 24/08/2020 19:00
spreca wrote: 24/08/2020 18:42
Tempo wrote: 24/08/2020 18:36

neka sigurnost ceste. ne sjecam se tacno. haman kad je put prav ko strijela vozac lako gubi perspektivu, tone u monotoniju i kurac-palac. svi putevi su u blagim krivinama i namjerno su takvi.
Ok to da je monotono voziti dugo neki pravac ali sam vidio dosta puta da za to nije bilo razloga i ne bas blaga krivina kad ti prije nje skine brzinu i ogranici znakom na 100 km
a onda nazovi adnana terzica pa pitaj njega. i ne zaboravi, ako ti nesto ne kontas, to ne znaci da su glupi drugi ljudi, nego samo ti ne kontas.
TI Rece da tako treba ali neznas zasto,pa ako neznas zasto kako onda tvrdis da treba tako,ako nam terzic projektuje onda je uredu :lol:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#19047 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Tempo »

spreca wrote: 24/08/2020 19:08
Tempo wrote: 24/08/2020 19:00
spreca wrote: 24/08/2020 18:42

Ok to da je monotono voziti dugo neki pravac ali sam vidio dosta puta da za to nije bilo razloga i ne bas blaga krivina kad ti prije nje skine brzinu i ogranici znakom na 100 km
a onda nazovi adnana terzica pa pitaj njega. i ne zaboravi, ako ti nesto ne kontas, to ne znaci da su glupi drugi ljudi, nego samo ti ne kontas.
TI Rece da tako treba ali neznas zasto,pa ako neznas zasto kako onda tvrdis da treba tako,ako nam terzic projektuje onda je uredu :lol:
ja rekoh da ako nesto ne kontas, da nisu drugi ljudi glupi, nego ti ne kontas. haj sad, iš.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#19048 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by notsure »

Baš dobro su usklađeni ovi planovi... danas 5 miliona za nešto što ćeš sutra rušiti

https://www.klix.ba/biznis/uskoro-pocet ... /200824095

Image
Image
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#19049 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Concord »

Nema druze od tog autoputa nista, to su nasi pusti snovi :lol: :lol: :lol:
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#19050 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

notsure wrote: 24/08/2020 19:45 Baš dobro su usklađeni ovi planovi... danas 5 miliona za nešto što ćeš sutra rušiti

https://www.klix.ba/biznis/uskoro-pocet ... /200824095

Image
Image
Po čemu se to planovi razlikuju, osim što je ova raskrsnica na prvom (novijem) pretvorena u kružni tok? Planovi se poklapaju, u tome nije problem. Problem je što ni u jednom nije planiran spoj gradskog autoputa sa 9. transverzalom a sad kad se kružni završi to će se zapečatiti za sva vremena
Post Reply