drug_profi wrote:Brzina kojom neces praviti kolnu iza sebe. Ili brzina koja je bliska najvecoj dozvoljenoj u normalnim uslovima za voznju. jel to tesko pojmiti?djkurt wrote:Koja je to brzina koja ometa normalan saobraćaj u BiH? Ne budimo smiješni u BiH u prosjeku imaš 80 ograničenje brzine na svakih 20km ceste i to na dionici od 3 do 5 km max, sa nekim malim izuzecima, i mi sad pričamo o nekom ometanju saobraćaja, u praksi i ne postoji cesta gdje ti komotno možeš voziti 80km na sat jedno duže vrijeme, ma hajte molim vas. Nije ovdje niko glup.drug_profi wrote:
Ali kljucna stvar je ovdje ETIKA. Znači ti se jedna samoživa egoistična osoba koja ovo što ti mi pišemo nije u stanju i neće da shvati jer ti si sebi najveci i tvoj ego trip je nemjerljiv.
I ne govorimo o 80. Govorimo o brzini koja je dozvoljena, drugim rjecima = pozeljna i proračunata kao bezbjedna za tu cestu u normalnim uslovima.
Za boldano se nikako ne bih slozio.
Pa preporucena brzina je 10% gore dole od znaka tako da svi mogu normalno voziti, ali nije normalno voziti 50 a ogranicenje 80. Ali izgleda to ovaj ne shvata.
Ma on nas ovdje sviju zeza, jer po ovome zadnjem postu on opste ne vozi auto jer bi znao da je 80 km na svim magistralnim cestama i da samo na pojedinim dijelovma imas manju brzinu znakom ogranicenu.
