
Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
Stari
- Posts: 6850
- Joined: 10/10/2003 00:00
#1904
Fair Life se malo ovdje zbunio rekao bih ...jer ovo mi ovo izgleda kao autenticna fotografija sa ribarskog konaka na Djidjin Viru (na rijeci Sani) cirka 3,5 km nizvodno (dakle zapadno) od Prijedora. Doduse mozda grijesim jer ne vidim nigdje vatricu i pecene ku(ku)ruze. Mozda ih je pozarni pojeo.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#1905
O IRACIONALNOM NASUPROT RACIONALNOM (O neobrazovanom nasuprot obrazovanom)
Logika sljedbenika kulta bosanske piramide je iracionalna. Isto kao i amaterova: "ono vam na grani nije ptica nego krokodil koji još nije prošao kroz evoluciju, ja to znam sto posto a to vam je već i opšte poznata stvar u nauci u kojoj ja nemam ni jedan dan obrazovanja ali to nije važno jer ja znam da je to tako i vi meni sad dajte milione u obliku fondacije da ja imam za sljedećih 5 godina da se bavim svojim istraživanjima o kojima nemam pojma kako to drugi rade a nije ni važno pošto sam ja putopisac s referencom koje nema ni na Amazon.com međutim ni to nije važno jer sam ja svoju knjigu na koju sam dodo 'disertacija' stavio na svoju web stranicu pa prema tome ja sam bolji naućnik od tih vaših u Bosni na koje se ufatila prašina jer oni nemaju svoje web stranice sa svoim disertacijama koje jes da su objavljene u relevantnim naučnim institucijama al to nema veze jer je ta sva nauka ionako pogrešna a moje otkriće ruši cjelokupnu dosadašnju nauku kao što su japanski podvodni gradovi već srušili svjetsku nauku jer nije bilo tektonskih poremećaja u zadnjih 12000 godina iako zvanična nauka tvrdi suprotno ali oni ne znaju jer ja znam pošto sam ja na osnovu onih malih križića u pravcu četiri glavne strane svijeta na geodetskim mapama te satelistkih snimaka koji pokazuju petostrano brdo jednakopovršinskih strana koje odstupa od pravca glavnih strana svijeta za 40 stepeni što nema veze jer geofizičke bušotine pokazuju geološke anomalije za koje pustite vi šta vam Imamović i muzejuša prićaju da su neke nadgrobne ploće iz kojih sam isćeprko samo dva ljudska kostura međutim ja znam sto posto da je to stepenica piramide pošto pomenuta geodetska mapa tj njeni križići jasno dokazuju istok-zapad a imam ja i tim strućnjaka sve naši mladi momci age i begovi ima i jean ćoro isfrustirani od dugogodišnjeg izbjeglištva e oni ti znaju da tu ima ne jedna nego više piramida baš kako se iz satelita to sve ljepo vidi čime sam ja otkrio prvu piramidu u Evropi koja je u Visokom koje će bit Meka svjecke civilizacije i šansa za bosansku posrnulu ekonomiju a poznato je da kad stavite tup žilet u piramidu da se on sam naoštri a kad stavite kilu mesa da se ono nikad ne pokvari jer su vam piramide energetske ćakre iz ćega navedenog zaključujem da su drevne civilizacije kao npr. Maje koje sam ja već proglasio civilizacijom u svojoj neobjavljenoj disertaciji bez referenci bile na višem stupnju razvoja od današnje takozvane savremene civilizacije koja jest da mi je napravila avione da ja mogu ić lećat po dunjaluku i kameru da mogu slikat piramide i još svašta nješta drugo kao npr ovaj moj šešir i ćizmice od krokodilske kože što vam sve skupa ukupno s jedne jake naućne osnove dokazuje moju hipotezu da je ptica koju vidite na grani zapravo krokodil kako sam ja u mom naućnom radu i pretpostavio".
Logika sljedbenika kulta bosanske piramide je iracionalna. Isto kao i amaterova: "ono vam na grani nije ptica nego krokodil koji još nije prošao kroz evoluciju, ja to znam sto posto a to vam je već i opšte poznata stvar u nauci u kojoj ja nemam ni jedan dan obrazovanja ali to nije važno jer ja znam da je to tako i vi meni sad dajte milione u obliku fondacije da ja imam za sljedećih 5 godina da se bavim svojim istraživanjima o kojima nemam pojma kako to drugi rade a nije ni važno pošto sam ja putopisac s referencom koje nema ni na Amazon.com međutim ni to nije važno jer sam ja svoju knjigu na koju sam dodo 'disertacija' stavio na svoju web stranicu pa prema tome ja sam bolji naućnik od tih vaših u Bosni na koje se ufatila prašina jer oni nemaju svoje web stranice sa svoim disertacijama koje jes da su objavljene u relevantnim naučnim institucijama al to nema veze jer je ta sva nauka ionako pogrešna a moje otkriće ruši cjelokupnu dosadašnju nauku kao što su japanski podvodni gradovi već srušili svjetsku nauku jer nije bilo tektonskih poremećaja u zadnjih 12000 godina iako zvanična nauka tvrdi suprotno ali oni ne znaju jer ja znam pošto sam ja na osnovu onih malih križića u pravcu četiri glavne strane svijeta na geodetskim mapama te satelistkih snimaka koji pokazuju petostrano brdo jednakopovršinskih strana koje odstupa od pravca glavnih strana svijeta za 40 stepeni što nema veze jer geofizičke bušotine pokazuju geološke anomalije za koje pustite vi šta vam Imamović i muzejuša prićaju da su neke nadgrobne ploće iz kojih sam isćeprko samo dva ljudska kostura međutim ja znam sto posto da je to stepenica piramide pošto pomenuta geodetska mapa tj njeni križići jasno dokazuju istok-zapad a imam ja i tim strućnjaka sve naši mladi momci age i begovi ima i jean ćoro isfrustirani od dugogodišnjeg izbjeglištva e oni ti znaju da tu ima ne jedna nego više piramida baš kako se iz satelita to sve ljepo vidi čime sam ja otkrio prvu piramidu u Evropi koja je u Visokom koje će bit Meka svjecke civilizacije i šansa za bosansku posrnulu ekonomiju a poznato je da kad stavite tup žilet u piramidu da se on sam naoštri a kad stavite kilu mesa da se ono nikad ne pokvari jer su vam piramide energetske ćakre iz ćega navedenog zaključujem da su drevne civilizacije kao npr. Maje koje sam ja već proglasio civilizacijom u svojoj neobjavljenoj disertaciji bez referenci bile na višem stupnju razvoja od današnje takozvane savremene civilizacije koja jest da mi je napravila avione da ja mogu ić lećat po dunjaluku i kameru da mogu slikat piramide i još svašta nješta drugo kao npr ovaj moj šešir i ćizmice od krokodilske kože što vam sve skupa ukupno s jedne jake naućne osnove dokazuje moju hipotezu da je ptica koju vidite na grani zapravo krokodil kako sam ja u mom naućnom radu i pretpostavio".
-
Stari
- Posts: 6850
- Joined: 10/10/2003 00:00
#1909
Nista onda(k)... cekacemo slijedecu priliku....kad neki novi Semir najavi da ce iskopati...Kineski zid ...koji se proteze od ...Neuma do Bosanskog Samca...a do tad ce... istina biti malo dosadno ...no izdrzali smo mi i gore stvari ...jelte
-
Stari
- Posts: 6850
- Joined: 10/10/2003 00:00
#1911
Licimo li Osmanagic i ja? Semir je puno ljepsi od mene ako cemo ruku na srce ...vidio sam ga na televizoru. A onako po karakteru...pretpostavljam ...sanjari smo izgleda obojca...bitna razlika je medjutim...da sam ja u javnom iznosenju vlastitih mastarenja i snova ...ipak nesto odmjereniji ...a i to valjda do ...godina.
Da poblize objasnim.
Jedno je mastati ...mastati o recimo urnebesnoj nocnoj aktivnosti sa Novalickom u drustvu....sasvim druga stvar je medjutim javno iznositi tvrdnje da postoji i najmanja mogucnost da do takvog neceg i u stvarnosti dodje....jer postoje izvjesne, sasvim konkretne, okolnosti koje govore o nemogucnosti takvog razvoja dogadjaja....Primjer je mozda malo neprikladan no ovako na brzinu mi nije pala napamet ni jedna bolja hipoteticka situacija.
Da poblize objasnim.
Jedno je mastati ...mastati o recimo urnebesnoj nocnoj aktivnosti sa Novalickom u drustvu....sasvim druga stvar je medjutim javno iznositi tvrdnje da postoji i najmanja mogucnost da do takvog neceg i u stvarnosti dodje....jer postoje izvjesne, sasvim konkretne, okolnosti koje govore o nemogucnosti takvog razvoja dogadjaja....Primjer je mozda malo neprikladan no ovako na brzinu mi nije pala napamet ni jedna bolja hipoteticka situacija.
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#1915
Ne gubite nadu, formirajte komisije i podkomisije.Stari wrote:Bojim se da su obe ideje ...jednako nerealne ....na moju vlastitu i grdnu zalost.novalic wrote:mogu ti reci da je tvoja ideja o urnebesnoj aktivnosti sa novalickom punorealnija od semirove..
![]()
![]()
![]()
![]()
Mozda i neki Fond. Tada, do kontakta mora doci,
vec oko 2010, a sta ce tada biti, do vas je.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#1918
evo jedna interesanta slika

objasnjene slike
TOPLOTNA SATELITSKA ANALIZA POTVRDJUJE POSTOJANJE CETIRI KAMENE GRADJEVINE U VISOCKOJ DOLINI

objasnjene slike
TOPLOTNA SATELITSKA ANALIZA POTVRDJUJE POSTOJANJE CETIRI KAMENE GRADJEVINE U VISOCKOJ DOLINI
Javno dostupni podaci sa instrumenta ASTER na satelitu Terra, koji je u Zemljinoj orbiti od 1999. godine kao vid kooperacije americke NASE i Japanske vlade, dovode do daljnjih potvrda o Bosanskoj dolini piramida u Visockoj kotlini.
Naucnik dr. Amer Smailbegovic iz Nevade (SAD), istaknuti clan Fondacije «Arheoloski park: Bosanska piramida Sunca», analizirao je rezultate termalne inercije. Zakljucak: brda Visocica (Bosanska piramida Sunca), Pljesevica (Bosanska piramida Mjeseca) i jos dva uzvisenja predstavljaju «anomalije».
Naime, “ova uzvisenja se”, prema rijecima dr. Smailbegovica, “hlade brze od okoline sto se i moze ocekivati od kolosalnih vjestackih struktura. U njima su prisutni materijali manje gustoce, vece poroznosti, te unutrasnje supljine i prolazi, sto sve utice na ubrzani gubitak toplote.”
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#1920
morse wrote:(…)haj da su nasli neki Tvorac sto bi za ove dijelove bilo nekako lakse za povjerovati ali da nadu piramidu i to bas u Visokom!? ima i u cevljanovicima jedna samo utabala se od raznih korida.
Po prof. Hitchner-u nije rijec o piramidama ali jeste o kolosalnom grobnom monumentu iz pred-Rimskog doba ili mozda cak o Rimskoj gradjevini.
O CEMU SE USTVARI RADI?
Prof. dr. Bruce Hitchner je direktor Arheoloskog programa na Univerzitetu Tufts u SAD, I veoma poznata I uticajna licnost u svjetskim naucnim krugovima (posebno americkim). Njegova uza arheoloska specijalnost je period antickog Rima te savremeni medjunarodni odnosi.
Uglavnom, prof. Hitchner ima svoju tezinu u americkim naucnim i politickim krugovima i njegovo prisustvo bi donijelo potrebno ugledno ime nasem (Fondacije) Medjunarodnom Savjetu. Na ovom linku je nekoliko informacija vise o profesoru Hitchneru.
http://asetufts.edu/classics/facultyguide/rhitchner/
PRVE IMPRESIJE
U pismu profesora upucenom nasoj organizaciji on iznosi prve impresije o vremenu i graditeljima piramide. Misli da je rijec o kolosalnom grobnom monumentu iz pred-Rimskog doba ili mozda cak o Rimskoj gradjevini. Drugim rijecima, njegov pristup je klasicni. Naravno, nase razmisljanje je sasvim drugacije, ali to u ovom momentu I nije bitno. Mi cemo do svrhe piramide, njenih stvarnih graditelja i vremena kada su piramide napravljene doci postepeno, uz primjenu naucnih metoda.
MEDJUNARODNI SAVJET
Sada nam je bitna afirmacija ideje o Bosanskoj dolini Piramida u svjetskim naucnim krugovima i dobrodosli su eksperti koji bi se ukljucili u nas Medjunarodni savjet.
Ne trazite od mene da vam sada iznosim imena momentalnih stranih naucnih eksperata I clanova pri Medjunarodnom Savjetu Fondacije, jer nije jos doslo vrijeme za objavljivanje takvih informacija, ali ocekujte uskoro.
Vidite, u nekima ima 2 do 3 procenta… sumnje da jeste piramida (ili neka druga kolosalna gradjevina) u pitanju. To se zove iskra, koja na kraju moze da raspali vatru. Dok god postoje ti sitni procenti u vama - vi ce te traziti odgovore, a ne sljepo prihvatati ponudjene predrasude koje, meni je to potpuno razumljivo, preovladjuju u zivotima ljudi. Ti razmisljas, vagas, mjeris…I to je rezultiralo vasim sitnim procentima.morse wrote:(…)ali sanse su od 2 do 3%.
Kao sto sam ranije navodio, u pitanju nije djecija igra, niti se seka tudjim osjecanjima I parama.morse wrote: (…)nije fakat svima bi nam bilo godra da fakat postoji ta piramidurina,
NAUCNI INTERESI
Niko iz Fondacije (a pogolem nas je broj) ne bi sebi dozvolio bruku I sramotu… gdje god da zivimo, a pogotovo ne u nasim univerzitetskim krugovima, radnim mjestima, …zivotnim sredinama (a ima nas I iz inostranstva I iz same BiH).
Niko od svjetskih naucnika nebi ulazio u nesto tako “absurdno” da prethodno dobro, veoma dobro, ne ispita sve napravljene analize. Koliko je naucnicima vaznija reputacija u naucnim krugovima od “pokradenih para”… nimalo nije potrebno komentarisati. To zna svaki naucni radnik. Njihovi (nasi) istrazivacki izazovi su iznad novcane vrijednosti.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#1921
ljudi pa zar nije vise dosta
dosta ce biti ako se definitivno dokaze da nema piramide
onda me necete vishe vidjeti ovdje
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#1922
To je jednorečenična priča za gledaoce koji su se tek uključili u program.Prenj wrote:Koji ti je ovo put da objavljujes ovaj tekst ovdje?znanje wrote:O IRACIONALNOM NASUPROT RACIONALNOM (O neobrazovanom nasuprot obrazovanom)
Logika sljedbenika kulta bosanske piramide je iracionalna. Isto kao i amaterova: "ono vam na grani nije ptica nego krokodil koji još nije prošao kroz evoluciju, ja to znam sto posto a to vam je već i opšte poznata stvar u nauci u kojoj ja nemam ni jedan dan obrazovanja ali to nije važno jer ja znam da je to tako i vi meni sad dajte milione u obliku fondacije da ja imam za sljedećih 5 godina da se bavim svojim istraživanjima o kojima nemam pojma kako to drugi rade a nije ni važno pošto sam ja putopisac s referencom koje nema ni na Amazon.com međutim ni to nije važno jer sam ja svoju knjigu na koju sam dodo 'disertacija' stavio na svoju web stranicu pa prema tome ja sam bolji naućnik od tih vaših u Bosni na koje se ufatila prašina jer oni nemaju svoje web stranice sa svoim disertacijama koje jes da su objavljene u relevantnim naučnim institucijama al to nema veze jer je ta sva nauka ionako pogrešna a moje otkriće ruši cjelokupnu dosadašnju nauku kao što su japanski podvodni gradovi već srušili svjetsku nauku jer nije bilo tektonskih poremećaja u zadnjih 12000 godina iako zvanična nauka tvrdi suprotno ali oni ne znaju jer ja znam pošto sam ja na osnovu onih malih križića u pravcu četiri glavne strane svijeta na geodetskim mapama te satelistkih snimaka koji pokazuju petostrano brdo jednakopovršinskih strana koje odstupa od pravca glavnih strana svijeta za 40 stepeni što nema veze jer geofizičke bušotine pokazuju geološke anomalije za koje pustite vi šta vam Imamović i muzejuša prićaju da su neke nadgrobne ploće iz kojih sam isćeprko samo dva ljudska kostura međutim ja znam sto posto da je to stepenica piramide pošto pomenuta geodetska mapa tj njeni križići jasno dokazuju istok-zapad a imam ja i tim strućnjaka sve naši mladi momci age i begovi ima i jean ćoro isfrustirani od dugogodišnjeg izbjeglištva e oni ti znaju da tu ima ne jedna nego više piramida baš kako se iz satelita to sve ljepo vidi čime sam ja otkrio prvu piramidu u Evropi koja je u Visokom koje će bit Meka svjecke civilizacije i šansa za bosansku posrnulu ekonomiju a poznato je da kad stavite tup žilet u piramidu da se on sam naoštri a kad stavite kilu mesa da se ono nikad ne pokvari jer su vam piramide energetske ćakre iz ćega navedenog zaključujem da su drevne civilizacije kao npr. Maje koje sam ja već proglasio civilizacijom u svojoj neobjavljenoj disertaciji bez referenci bile na višem stupnju razvoja od današnje takozvane savremene civilizacije koja jest da mi je napravila avione da ja mogu ić lećat po dunjaluku i kameru da mogu slikat piramide i još svašta nješta drugo kao npr ovaj moj šešir i ćizmice od krokodilske kože što vam sve skupa ukupno s jedne jake naućne osnove dokazuje moju hipotezu da je ptica koju vidite na grani zapravo krokodil kako sam ja u mom naućnom radu i pretpostavio".
Ucumura nas
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#1923
Termogravitacionalna fotografija snimljena sa satelita "Black Prince", pokazuje podzemni grad u unutrasnjosti zemljine kugle. Kako grad izgleda moze se vidjeti u gornjem desnom uglu. Ovo je dokaz da je unutrasnjost Zemlje suplja.


Last edited by Macuser on 10/01/2006 17:09, edited 3 times in total.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#1924
Pa rek'o ti je prof. Hitchner!![b][color=red]taliban[/color][/b] wrote:Po prof. Hitchner-u nije rijec o piramidama ali jeste o kolosalnom grobnom monumentu iz pred-Rimskog doba ili mozda cak o Rimskoj gradjevini.
O CEMU SE USTVARI RADI?
Evo, ja se kladim da čovjek nije rekao da "misli da se radi o" nego da bi se "možda moglo raditi o...", a ti stisni pa objavi njegov odgovor.Prof. dr. Bruce Hitchner je direktor Arheoloskog programa na Univerzitetu Tufts u SAD, I veoma poznata I uticajna licnost u svjetskim naucnim krugovima (posebno americkim). Njegova uza arheoloska specijalnost je period antickog Rima te savremeni medjunarodni odnosi.
Uglavnom, prof. Hitchner ima svoju tezinu u americkim naucnim i politickim krugovima i njegovo prisustvo bi donijelo potrebno ugledno ime nasem (Fondacije) Medjunarodnom Savjetu. Na ovom linku je nekoliko informacija vise o profesoru Hitchneru.
http://asetufts.edu/classics/facultyguide/rhitchner/
PRVE IMPRESIJE
U pismu profesora upucenom nasoj organizaciji on iznosi prve impresije o vremenu i graditeljima piramide. Misli da je rijec o kolosalnom grobnom monumentu iz pred-Rimskog doba ili mozda cak o Rimskoj gradjevini. Drugim rijecima, njegov pristup je klasicni. Naravno, nase razmisljanje je sasvim drugacije, ali to u ovom momentu I nije bitno. Mi cemo do svrhe piramide, njenih stvarnih graditelja i vremena kada su piramide napravljene doci postepeno, uz primjenu naucnih metoda.
Jesu vas krenuli ti KONKURSI!!!!!!!MEDJUNARODNI SAVJET
Sada nam je bitna afirmacija ideje o Bosanskoj dolini Piramida u svjetskim naucnim krugovima i dobrodosli su eksperti koji bi se ukljucili u nas Medjunarodni savjet.
HAHAHA bezuspješno pokušavate naći strance od krebiliteta i ugleda da vam se pridruže u prevari bosanaca. Propade vam plan da ulovite prof. Hitchner-a...Ne trazite od mene da vam sada iznosim imena momentalnih stranih naucnih eksperata I clanova pri Medjunarodnom Savjetu Fondacije, jer nije jos doslo vrijeme za objavljivanje takvih informacija, ali ocekujte uskoro.
Ovo ne bih ni sam bolje rekao. Dolaziš tobe talibančiću...Vidite, u nekima ima 2 do 3 procenta… sumnje da jeste piramida (ili neka druga kolosalna gradjevina) u pitanju. To se zove iskra, koja na kraju moze da raspali vatru. Dok god postoje ti sitni procenti u vama - vi ce te traziti odgovore, a ne sljepo prihvatati ponudjene predrasudemorse wrote:(…)ali sanse su od 2 do 3%.
Čovjek ti bolan dao provjenu vjerovatnoće da ste u pravu. Dao - i bio široke ruke!koje, meni je to potpuno razumljivo, preovladjuju u zivotima ljudi. Ti razmisljas, vagas, mjeris…I to je rezultiralo vasim sitnim procentima.
Pa i prof.Hitchner...Kao sto sam ranije navodio, u pitanju nije djecija igra, niti se seka tudjim osjecanjima I parama.morse wrote: (…)nije fakat svima bi nam bilo godra da fakat postoji ta piramidurina,
NAUCNI INTERESI
Niko iz Fondacije (a pogolem nas je broj) ne bi sebi dozvolio bruku I sramotu… gdje god da zivimo, a pogotovo ne u nasim univerzitetskim krugovima, radnim mjestima, …zivotnim sredinama (a ima nas I iz inostranstva I iz same BiH).
Niko od svjetskih naucnika nebi ulazio u nesto tako “absurdno” da prethodno dobro, veoma dobro, ne ispita sve napravljene analize. Koliko je naucnicima vaznija reputacija u naucnim krugovima od “pokradenih para”… nimalo nije potrebno komentarisati. To zna svaki naucni radnik.
Tačno. Pitajte prof. Hitchner-a...Njihovi(nasi) istrazivacki izazovi su iznad novcane vrijednosti.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#1925
Ne da mi se više tražiti a nije bitno. Bitno je da sam ti pokazao da u savremenom svijetu rudar nije naučnik. Naravno, u savremeni svijet ne uklapa se domaća (Kardeljeva) definicija "naučnog radnika" u koju ulaze portir, čistačica, sekretarice kao i balavi asistenti na fakultetu...Sarafcina wrote:znanje wrote:Hvala na podsjećanju - od brda postova ovog poremećenog talibana ne vidjeh ovo. No, evo da odgovorim. Merriam-Webster rječnik (http://m-w.com):Sarafcina wrote: Samo da podsjetim
"SCIENCE - a : knowledge or a system of knowledge covering general truths or the operation of general laws especially as obtained and tested through scientific method b : such knowledge or such a system of knowledge concerned with the physical world and its phenomena: Sinonim: NATURAL SCIENCE (any of the sciences (as physics, chemistry, or biology) that deal with matter, energy, and their interrelations and transformations or with objectively measurable phenomena)". Dakle, nauka = jedna od prirodnih nauka: fizika, hemija, biologija. Ako treba prijevod cijelog navoda gore, samo reci.
Ne treba prevod, hvala na ponudi
to sam i ocekivaoda se stavi, ali fali jedan detalj
onaj gdje se definise naucni metod
ne mozemo u definicijama imati pojmove koji nisu definisani



