SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#1901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

dajte napisite nesto na srpskom da vas svi mozemo razumjeti.
veze nemam sta ova mapa gore pokazuje. dajte neki orjentir ili kakvu normalniju google mapu.

ja konto nesto na ilidzi.
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#1902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Hahah kakav kralj lik postavio sliku katastra :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

hrasno38 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Tek mi sad nista nije jasno :-)
e jebaji ga :-)
Jebiga ti bruzba. Zamolim te za modernije orjentire, a ti meni opet pises da je to u blizini nekadasnjeg necega :-) Znam gdje je ulica Kotromanica, ali ni to nije pomoglo da me ova tvoja karta totalne ne zbuni :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

Image

Kotromaniceva ulica gdje pise "Piccolo Mondo" vide se parkirana auta
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

BadBoy wrote:Hahah kakav kralj lik postavio sliku katastra :D
pa cega da ti postavim sliku....marsala Tita :)
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#1906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

jel tu bila neka zgrada u nekom zutom ogledalo-staklu? unistena tokom rata i njeni ostaci sruseni nekad nakon rata prije 10-15 godina?
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

karanana wrote:jel tu bila neka zgrada u nekom zutom ogledalo-staklu? unistena tokom rata i njeni ostaci sruseni nekad nakon rata prije 10-15 godina?
ma ja zelena, zuta uglavnom napravljena koju godinu prije rata
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Znaci to je ono dole preko puta Pikolo Mondoa?
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

_BataZiv_0809 wrote:Znaci to je ono dole preko puta Pikolo Mondoa?
da
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

_BataZiv_0809 wrote:
hrasno38 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Tek mi sad nista nije jasno :-)
e jebaji ga :-)
Jebiga ti bruzba. Zamolim te za modernije orjentire, a ti meni opet pises da je to u blizini nekadasnjeg necega :-) Znam gdje je ulica Kotromanica, ali ni to nije pomoglo da me ova tvoja karta totalne ne zbuni :-)
ideš od Vilsonova pa pored mosta Suade i Olge te nastaviš pravo ispod SSC-a ---prodješ onaj veliki parking (tu je nekad bila remiza za tramvaje GSP-a cuvena diskoteka Stelex.

prodješ taj veliki parking--pa one ruševne zgrade (barake) i dodješ na plato gdje je nekad bio ERC (elektro racunski centar) ---zgrada srušena a na platou raja auta parkiraju.

jel ti sad jasno gdje je taj sporni parking :? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

hrasno38 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Znaci to je ono dole preko puta Pikolo Mondoa?
da
Pa sto ne rece tako odmah nesreco :run:

@muha izrado ljut sam na tebe
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

_BataZiv_0809 wrote:
hrasno38 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Znaci to je ono dole preko puta Pikolo Mondoa?
da
Pa sto ne rece tako odmah nesreco :run:

@muha izrado ljut sam na tebe
rinto Bato :-D

šta cu kad nece omladina na zanat te ja moram radit i kad mi se ne radi
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gidra »

_BataZiv_0809 wrote:
hrasno38 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Tek mi sad nista nije jasno :-)
e jebaji ga :-)
Jebiga ti bruzba. Zamolim te za modernije orjentire, a ti meni opet pises da je to u blizini nekadasnjeg necega :-) Znam gdje je ulica Kotromanica, ali ni to nije pomoglo da me ova tvoja karta totalne ne zbuni :-)
Prekoputa samousluzne autopraonice na M.Dvoru, prekoputa Picolo Monda, kod Mucha Luche-eto ti moderni orijentiri :mrgreen:

Povelik je ono plac, znam da je bruku raje sto radi u SCCu i okolnim institucijama dzaba parkirali...
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

gidra wrote:Prekoputa samousluzne autopraonice na M.Dvoru, prekoputa Picolo Monda, kod Mucha Luche-eto ti moderni orijentiri :mrgreen:
Povelik je ono plac, znam da je bruku raje sto radi u SCCu i okolnim institucijama dzaba parkirali...
Ma ima tamo jedna porodica koja zivi u podrumu i koja j stvarno po citav dan pazila na sva auta a raja su im davala poneko koju marko, neko im donese kesu slatkisa za dijete....bez nekih obaveza. Ali kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju uz prijetnje i ljude iz "Gama AA" sigurnosti koji su uz prisustvo policije krsili zakon o zastitarskim agnecijama jer nije njihov posao da prave red na ulici izuzev ako ih ovlasti drzava, policija i sl a ne neka jebena privatna firma frajera iz Sokolovic Kolonije Bajramovica koji drzi bazen na Ilidzi i sve parkinge na Ilidzi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

hrasno38 wrote:
gidra wrote:Prekoputa samousluzne autopraonice na M.Dvoru, prekoputa Picolo Monda, kod Mucha Luche-eto ti moderni orijentiri :mrgreen:
Povelik je ono plac, znam da je bruku raje sto radi u SCCu i okolnim institucijama dzaba parkirali...
Ma ima tamo jedna porodica koja zivi u podrumu i koja j stvarno po citav dan pazila na sva auta a raja su im davala poneko koju marko, neko im donese kesu slatkisa za dijete....bez nekih obaveza. Ali kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju uz prijetnje i ljude iz "Gama AA" sigurnosti koji su uz prisustvo policije krsili zakon o zastitarskim agnecijama jer nije njihov posao da prave red na ulici izuzev ako ih ovlasti drzava, policija i sl a ne neka jebena privatna firma frajera iz Sokolovic Kolonije Bajramovica koji drzi bazen na Ilidzi i sve parkinge na Ilidzi.
jesul totalno zabranili ulazak na posjed ?
možda nešto hoće da prave?
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

vješalica wrote:
hrasno38 wrote:
gidra wrote:Prekoputa samousluzne autopraonice na M.Dvoru, prekoputa Picolo Monda, kod Mucha Luche-eto ti moderni orijentiri :mrgreen:
Povelik je ono plac, znam da je bruku raje sto radi u SCCu i okolnim institucijama dzaba parkirali...
Ma ima tamo jedna porodica koja zivi u podrumu i koja j stvarno po citav dan pazila na sva auta a raja su im davala poneko koju marko, neko im donese kesu slatkisa za dijete....bez nekih obaveza. Ali kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju uz prijetnje i ljude iz "Gama AA" sigurnosti koji su uz prisustvo policije krsili zakon o zastitarskim agnecijama jer nije njihov posao da prave red na ulici izuzev ako ih ovlasti drzava, policija i sl a ne neka jebena privatna firma frajera iz Sokolovic Kolonije Bajramovica koji drzi bazen na Ilidzi i sve parkinge na Ilidzi.
jesul totalno zabranili ulazak na posjed ?
možda nešto hoće da prave?
Ko ce da pravi??? Hoce da prave parking ali bez ikakvih papira, dozvola...cistom silom i naravno ledjima koja drzi Fikret Prevljak koji je u skupstini KS i danima pjeni po hodnicima opstine Centar i KS jer nece da mu daju dozvole za taj parking. Dakle u prevodu sad se skupimo ovdje nas 5 sa foruma, za jedan dan osnujemo firmu i uletimo na prvi slobodan prostor koji vidimo i kazmo sad je to nase. A posto imamo nekoga iza ledja koji je izmedju ostalog iz SDA i pun pokradenih para onda dovedemo neku sigurnosnu agencuiju da nas brani. To se zove DIVLJI ZAPAD u najuzem centru grada Sarajeva u kojem su indijanci dosli iz Sokolovic kolonije!!!
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

pa kad će fikret divljati nego ovdje i sada?
masa je takvih kretena koji putem svoje pozicije sdaovske otimaju i rade šta hoće po gradu samo to raja ne vidi i ne vjeruje ili jednostavno toleriše jer je vjerno biračko tijelo navedene mafijaške organizacije
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

vješalica wrote:pa kad će fikret divljati nego ovdje i sada?
masa je takvih kretena koji putem svoje pozicije sdaovske otimaju i rade šta hoće po gradu samo to raja ne vidi i ne vjeruje ili jednostavno toleriše jer je vjerno biračko tijelo navedene mafijaške organizacije
Fikret Prevljak je bio prijeratni policijski kerovođa i komandant lokalnih jedinica Armije BiH u Hrasnici koje su kontrolirale prolaz kroz Sarajevski tunel. Tunel je bio pupčana vrpca kroz koju se hranilo Sarajevo tokom opsade. Tako se može reći da je sudbina gladnih Sarajlija bila u njegovim rukama. Novonastali sarajevski tajkuni mnogo duguju Prevljaku jer je prolazak robe čije se vrijednost mjerila milijardama ovisio o Prevljakovoj (dobroj) volji.
Naklonost Alije Izetbegovića dobio je kad je spriječio pokušaj državnog udara od strane nekih sarajevskih jedinica koje su planirale preuzeti kontrolu nad Tunelom.
Njegovo bogatstvo se ogleda kroz velebne objekte izgrađene na Jablaničkom jezeru u vrlo kratkom vremenu poslije rata kada su ljudi jos uvijek zivjeli u srusenim kucama.
Navodno je uspio biti general samo tri dana, koliko mu je bilo potrebno da se sa tim činovima penzionira.


To su ti poznati SDA kadrovi koje je recimo Avaz derao redovno sve dok nije usao u vlast!!!! Sad im ne smeta Prevljak jer su drugovi iz parlamentarnih klupa.

http://www.avaz.ba/clanak/164958/sda-ov ... svicarskoj
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

peštersku novinu treba zabraniti zauvijek trajno i odmah
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by calculator »

hrasno38 wrote:.... kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju ... Hoce da prave parking ali bez ikakvih papira, dozvola...
Ko inače izdaje dozvole za ovakve privatne parking površine u Sarajevu?
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

calculator wrote:
hrasno38 wrote:.... kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju ... Hoce da prave parking ali bez ikakvih papira, dozvola...
Ko inače izdaje dozvole za ovakve privatne parking površine u Sarajevu?
Moras imati dozvolu od opstine i ministarstva saobracaja KS koliko ja znam iz price. A takodje ako je parking negdje uz sami stambeni objekt mislim da se uzima u obzir tj da bi se trebalo uzeti u obzir i misljenje stanara jer parking je nesto sto je u funkciji 24 sata.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#1922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ultima_palabra »

hrasno38 wrote:
gidra wrote:Prekoputa samousluzne autopraonice na M.Dvoru, prekoputa Picolo Monda, kod Mucha Luche-eto ti moderni orijentiri :mrgreen:
Povelik je ono plac, znam da je bruku raje sto radi u SCCu i okolnim institucijama dzaba parkirali...
Ma ima tamo jedna porodica koja zivi u podrumu i koja j stvarno po citav dan pazila na sva auta a raja su im davala poneko koju marko, neko im donese kesu slatkisa za dijete....bez nekih obaveza. Ali kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju uz prijetnje i ljude iz "Gama AA" sigurnosti koji su uz prisustvo policije krsili zakon o zastitarskim agnecijama jer nije njihov posao da prave red na ulici izuzev ako ih ovlasti drzava, policija i sl a ne neka jebena privatna firma frajera iz Sokolovic Kolonije Bajramovica koji drzi bazen na Ilidzi i sve parkinge na Ilidzi.
Klinac poneku marku, jaro je tamo naplaćivao mjesečne karte... jednom kad sam krenuo parkirati vratio me iako je bilo mjesta, kaže ovo je sve rezervisano :D

Ne branim Prevljaka i ostale šabane, samo kažem kako je bilo.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#1923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Qoom »

hrasno38 wrote:
vješalica wrote:pa kad će fikret divljati nego ovdje i sada?
masa je takvih kretena koji putem svoje pozicije sdaovske otimaju i rade šta hoće po gradu samo to raja ne vidi i ne vjeruje ili jednostavno toleriše jer je vjerno biračko tijelo navedene mafijaške organizacije
Fikret Prevljak je bio prijeratni policijski kerovođa i komandant lokalnih jedinica Armije BiH u Hrasnici koje su kontrolirale prolaz kroz Sarajevski tunel. Tunel je bio pupčana vrpca kroz koju se hranilo Sarajevo tokom opsade. Tako se može reći da je sudbina gladnih Sarajlija bila u njegovim rukama. Novonastali sarajevski tajkuni mnogo duguju Prevljaku jer je prolazak robe čije se vrijednost mjerila milijardama ovisio o Prevljakovoj (dobroj) volji.
Naklonost Alije Izetbegovića dobio je kad je spriječio pokušaj državnog udara od strane nekih sarajevskih jedinica koje su planirale preuzeti kontrolu nad Tunelom.
Njegovo bogatstvo se ogleda kroz velebne objekte izgrađene na Jablaničkom jezeru u vrlo kratkom vremenu poslije rata kada su ljudi jos uvijek zivjeli u srusenim kucama.
Navodno je uspio biti general samo tri dana, koliko mu je bilo potrebno da se sa tim činovima penzionira.


To su ti poznati SDA kadrovi koje je recimo Avaz derao redovno sve dok nije usao u vlast!!!! Sad im ne smeta Prevljak jer su drugovi iz parlamentarnih klupa.

http://www.avaz.ba/clanak/164958/sda-ov ... svicarskoj
SDA jastrebovi sve sa Kazazovićem zvanim Master.

Nikad u ovoj državi hljeba, a ni zelene grane!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

_BataZiv_0809 wrote:Tek mi sad nista nije jasno :-)
Prekoputa praone na marijin dvoru
User avatar
hrasno38
Posts: 34069
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

ultima_palabra wrote:
hrasno38 wrote:
gidra wrote:Prekoputa samousluzne autopraonice na M.Dvoru, prekoputa Picolo Monda, kod Mucha Luche-eto ti moderni orijentiri :mrgreen:
Povelik je ono plac, znam da je bruku raje sto radi u SCCu i okolnim institucijama dzaba parkirali...
Ma ima tamo jedna porodica koja zivi u podrumu i koja j stvarno po citav dan pazila na sva auta a raja su im davala poneko koju marko, neko im donese kesu slatkisa za dijete....bez nekih obaveza. Ali kralj sarajevskih parkinga Fikret Prevljak je to zabegeniso i ide cistom protupravnom silom sa svojim drugom Alijom Jasarevicem i njegovim ljudima. Jednostavno su uletili. zauzeli parking i zabranjivali jucer ljudima da parkiraju uz prijetnje i ljude iz "Gama AA" sigurnosti koji su uz prisustvo policije krsili zakon o zastitarskim agnecijama jer nije njihov posao da prave red na ulici izuzev ako ih ovlasti drzava, policija i sl a ne neka jebena privatna firma frajera iz Sokolovic Kolonije Bajramovica koji drzi bazen na Ilidzi i sve parkinge na Ilidzi.
Klinac poneku marku, jaro je tamo naplaćivao mjesečne karte... jednom kad sam krenuo parkirati vratio me iako je bilo mjesta, kaže ovo je sve rezervisano :D

Ne branim Prevljaka i ostale šabane, samo kažem kako je bilo.
Ja sam par puta parkirao i nikad mi niko nista nije trazio...doduse da budem posten znao sam coeka od one zene iz specijalne jedinice pa zato.
Post Reply