nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1901 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

quarterback wrote:ne volim ruje ali metode su im vise nego dobre

https://youtu.be/hwdovuxzRTY

hahaha, koji bogovi, kad razbi staklo nogom :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1902 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by O'zone »

Ned071 wrote:danasnja Slobodna Bosna

PUNA LINIJA ŽIVOTA

Ministrov savjetnik Sarić skrivio nesreću sa smrtnim ishodom, nećete vjerovati šta se desilo poslije

Prošlotjednom odlukom Kantonalnog suda u Zenici odbijen je zahtjev tužitelja Sanjina Kulenovića da se Husi Sariću, koji je 29. aprila skrivio tešku saobraćajnu nesreću kod Maglaja, odredi pritvor. Premda je u stravičnom udesu poginuo vlasnik Auto-škole AS Senad Ridžal, a njegova saputnica Rusmira Halilović teško ozlijeđena, Huso Sarić ipak neće završiti iza rešetaka. Sudska je odluka, inače, donesena u roku od samo nekoliko sati i odmah uručena Sariću, nakon čega je ispred njegove bolničke sobe u Zenici povučeno policijsko osiguranje.

Huso Sarić, koji je u direktnom sudaru također zadobio ozbiljne povrede, potom je prebačen u Sarajevo, gdje će nastaviti liječenje. Znakovito je, međutim, da su savjetniku federalnog ministra rada i socijalne politike Milana Mandilovića, dok se još nalazio u zeničkoj bolnici, prvi u posjetu došli Ismet Sarajlić, predsjednik SBB-a u Zenici i zastupnik u Skupštini Ze-Do kantona, te njegov stranački kolega iz federalnog Parlamenta Nasir Beganović. Navodno je dvojici političara, zbog drskog ponašanja i vrijeđanja policajaca, zaprijećeno i prekršajnim prijavama.

Prema navodima iz prijave koju je protiv Huse Sarića dostavila maglajska policija, do udesa je došlo jer je on, pretičući automobilom Škoda Octavia na punoj liniji dugoj 300 metara, prešao na drugu stranu ceste i udario u automobil stradalog Ridžala. Sarić se branio kako je kontrolu nad automobilom izgubio jer mu je u vožnji naglo pozlilo, ali se ubrzo ispostavilo da to nije i njegov jedini prekšaj u prometu. Policija je, naime, utvrdila da su samo u periodu od 2013. do 2015. godine protiv Huse Sarića podnesene 22 prekršajne prijave, najčešće zbog brze vožnje. Kako nezvanično doznajemo, ministar Mandilović je Sariću već otkazao savjetničke usluge.

(S.M.)
Ljudi su zaštičeni kao medvjedi ne samo ovi koji su na funkcijama i koji sigurno neće odogovarati nego i sinovi bogatih roditelja. Pravda ne postoji, odnosno postoji ali je selektivna.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1903 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mahalas505 »

tempuser wrote:Kod nas bi na FB i portalima odmah sjevnule 765498750 fotografije kao primjer policijske brutalnosti nad ucviljenim kradljivcem automobila i 3 x vise osuda i negativnih komentara na postupke policje.
Sjeca li se neko kad je procurio snimak mobitelom na kojem je jedinica za podrsku skinula golog vrlo poznatog lopova koji je operisao oko muzicke gimnazije koji je drpio neke pancire? Svi se zgrazavali nad policijom, niko da pomisli da ce mu taj gologuzi debil sutra serbez provaliti u stan ili auto.
Pa nastavio taj po starom poslije tog dogadja, valjda osokoljen medijskom podrskom :D .
quarterback wrote:ne volim ruje ali metode su im vise nego dobre
https://youtu.be/hwdovuxzRTY
Sto ga jos odvedose u stranu,da ne snime kamere, na koju jos vaspitno-popravnu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1905 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

veleslalom
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#1906 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by sparky »

Los ovaj slalomas, kedija obilazi šest puta :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1907 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

mlad je naucice....
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#1908 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Hemera »

nezz jel trkač al jedno nabijanje na ogradu u okolini mostara:

Image

Image

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1909 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

Ovo je na dionici Citluk-Mostar, tj blize Mostaru.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#1910 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by azdralovic »

Prezivili nekim cudom... :run:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#1911 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by shandrprcSA »

svega u Sarajevskoj basti :D

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1912 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by citroen xm »

shandrprcSA wrote:Image

Image

Image

Ovoga sam vidio danas. Nema prednju karambolku i cijeli prednji dio je u drugoj boji. Dakle bio ga je negdje fino zabio i opet divlja.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1913 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by pakica_ »

shandrprcSA wrote:svega u Sarajevskoj basti :D

svakodnevno gledam i jedne i druge idiote... :zid:
pjesacima da se stavi ograda na npr. tramvajskim stanicama, ono bi opet jahalo preko ograde da pregazi ulicu, negoli islo do semafora, ili ne daj Boze kroz tunel na stupu :zid:
i onda kaze pogin'o pjesak :zid: :zid:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#1914 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by shandrprcSA »

pakica_ wrote:
shandrprcSA wrote:svega u Sarajevskoj basti :D

svakodnevno gledam i jedne i druge idiote... :zid:
pjesacima da se stavi ograda na npr. tramvajskim stanicama, ono bi opet jahalo preko ograde da pregazi ulicu, negoli islo do semafora, ili ne daj Boze kroz tunel na stupu :zid:
i onda kaze pogin'o pjesak :zid: :zid:
ja se samo cudim da nema vise povredjenih pjesaka :roll:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1915 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nightvision »

kad je auto jace od autobusa. jutros ga izbacio sa ceste.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
punosvega
Posts: 275
Joined: 04/09/2014 11:45

#1916 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by punosvega »

Isti lik u razmaku od pola kilometra



Koliko bi vi cekali da preteknete traktor na punoj liniji?


I malo starog dobrog bezobrazluka
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1917 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by spree »

juce ovako na m17 kod doboja guzva na semaforu i krelac pretice kolonu :evil:. g4 ljubljanske table. kad je vidio da mu kamion ide u susret zakoci i proba da se ubaci dva auta prije mene, ali mu nisu dali. ja bi ga radje udario nego da mi se uvali. tek nakon nekih 10-ak auta se uspio ubaciti.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1918 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

danas kroz vils, siva octavia - službena, prolazi kroz zabranu nakon 17h, i nakon više upozorenja i nakon što se sam mogao uvjeriti da djeca i ljudi šetaju cestom...

od pofalića pa gore... 8-)
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#1919 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Nabucco »

punosvega wrote: Koliko bi vi cekali da preteknete traktor na punoj liniji?
Ovdje bi vjerovatno sacekao, par sekundi, jer je isprekidana bila blizu. Mada u situacijama ako znam da duže vremena nece biti isprekidane, traktor prestižem ( ako se to uopšte može smatrati preticanjem, jer radnja traje 2 sekunde). Naravno, ako to dozvoljava cesta, ne mislim da zaobilazim na nekim nepreglednim mjestima. Vecina traktorista koje sam ja sreo, su korektni i bježe maksimalno desno i gdje god imaju priliku se sklanjaju sa saobracajne trake i voze pored to i čine. Ovaj traktorista je malo "bahat" jer ima prostora i može se skloniti nece mu guma puci.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1920 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

zakon nam nije precizno definisan u ovom slučaju
radna mašina/radni stroj je vozilo na motorni pogon namijenjeno za obavljanje određenih radova vlastitim uređajima i opremom, koje po konstrukcijskim osobinama ne može razviti brzinu veću od 30 km na čas/sat;
koliko sam shvatio iz zakona radna mašina se "obilazi" a ne pretiče :mrgreen:
eh sad, ova puna linija, da li se smije to raditi, ne piše ništa konkretno...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1921 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mahalas505 »

Nabucco wrote: Ovdje bi vjerovatno sacekao, par sekundi, jer je isprekidana bila blizu. Mada u situacijama ako znam da duže vremena nece biti isprekidane, traktor prestižem ( ako se to uopšte može smatrati preticanjem, jer radnja traje 2 sekunde). Naravno, ako to dozvoljava cesta, ne mislim da zaobilazim na nekim nepreglednim mjestima. Vecina traktorista koje sam ja sreo, su korektni i bježe maksimalno desno i gdje god imaju priliku se sklanjaju sa saobracajne trake i voze pored to i čine. Ovaj traktorista je malo "bahat" jer ima prostora i može se skloniti nece mu guma puci.
Ovdje traktor nije nista uradio pogresno, ovo je jednostavno preticanje(nikakvo obilazanje, da ne lupamo bezveze) preko puno linije, a u zavisnoti da li ima jos koje auta iza ovog sto ima kameru, moze biti plus preticanje kolone.


mk ultra wrote:zakon nam nije precizno definisan u ovom slučaju
radna mašina/radni stroj je vozilo na motorni pogon namijenjeno za obavljanje određenih radova vlastitim uređajima i opremom, koje po konstrukcijskim osobinama ne može razviti brzinu veću od 30 km na čas/sat;
koliko sam shvatio iz zakona radna mašina se "obilazi" a ne pretiče :mrgreen:
eh sad, ova puna linija, da li se smije to raditi, ne piše ništa konkretno...
Clan 9, stav 35. obilaženje je prolaženje vozilom pored zaustavljenog ili parkiranog vozila ili drugog objekta koji se nalazi na saobraćajnoj traci
kojom se vozilo kreće

Clan 9, stav 47. preticanje/pretjecanje je prolaženje vozilom pored drugog vozila koje se kreće u istoj saobrćajnoj/prometnoj traci/traku i u istom smjeru
Clan 9, stav 71 traktor je vozilo na motorni pogon konstruisano da vuče, potiskuje ili nosi izmjenjiva oruđa, odnosno da služi za pogon takvih oruđa ili za vuču priključnih vozila

Toliko o tome da zakonom nije definisano.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#1922 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Nabucco »

Kad smo već kod traktora. Policija bi trebala da povede više računa o njima. U zakonu je propisano da mora imati žuto rotaciono svijetlo, to sam do sada vidio samo 2 puta u životu :D . Žmigavci i štopke su misiona imenica. A tek prikolice i tovar (prvenstveno mislim na sijeno).Pa hajde i nekako po danu, al kad u po noci na magistrali, naletis na vozilo koje se krece 20 nasat, prikolica puna sjena i na prikolici 2-3 osobe, prikolica nicim obilježena...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1923 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by insomnia78 »

mk ultra wrote:zakon nam nije precizno definisan u ovom slučaju
radna mašina/radni stroj je vozilo na motorni pogon namijenjeno za obavljanje određenih radova vlastitim uređajima i opremom, koje po konstrukcijskim osobinama ne može razviti brzinu veću od 30 km na čas/sat;
koliko sam shvatio iz zakona radna mašina se "obilazi" a ne pretiče :mrgreen:
eh sad, ova puna linija, da li se smije to raditi, ne piše ništa konkretno...
Ne smije
Ne smijes bi biciklistu obici preko pune
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1924 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by citroen xm »

Onoga sa Pasatom u niskom letu treba za muda objesiti. :twisted:
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1925 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

insomnia78 wrote: Ne smije
Ne smijes bi biciklistu obici preko pune
evo našao sam

član/članak 64.
(1) Vozač ne smije preticati/pretjecati drugo vozilo, osim bicikla, bicikla s
motorom, lakog motocikla i motocikla bez bočne prikolice, neposredno ispred
raskrsnice/raskrižja, ili na raskrsnici/raskrižju koja nije s kružnim tokom prometa,
ili neposredno ispred i na prelazu/prijelazu puta/ceste preko željezničke ili
tramvajske pruge u nivou bez branika ili polubranika

ali ne piše radna mašina
Post Reply