Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16908
Joined: 12/12/2011 11:28

#1901 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by ElRe »

konektovan wrote:
ElRe wrote:GUMA M, cijena servisa

http://www.cijenaservisa.ba/servis
Po ovome, za moj auto dodje 50 KM jeftinije od unitrade servisa, al' nije navedena vrsta ulja.

Sent from my C6603 using Tapatalk
U Gumi za Renault sipaju Motrio ulja.
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1902 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

ElRe wrote:
konektovan wrote:
ElRe wrote:GUMA M, cijena servisa

http://www.cijenaservisa.ba/servis
Po ovome, za moj auto dodje 50 KM jeftinije od unitrade servisa, al' nije navedena vrsta ulja.

Sent from my C6603 using Tapatalk
U Gumi za Renault sipaju Motrio ulja.
Dobro za renault, sta je sa ostalim???

Sent from my C6603 using Tapatalk
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#1903 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

Dok sam imao C5,pa kontao da uradim servis na njemu u Guma M.
I tako nazovem ja njih da ugovorim termin,kaze meni lik,posalji nam mail,sa brojem sasije i ostale podatke pa ti odgovorimo za termin.
Ja tako i uradim.
Nikad odgovor nisam dobio,a od tada prodje par mjeseci :lol: :lol:
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1904 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Imam malo napuknuće na šoverci, ispred vozača jedno 0,5cm. Mora da je kamenčić ispod točkova drugog auta odletio direktno i udario u staklo.

Da li to treba odmah tretirati i gdje u sarajevu je najbolje i najpovoljnije? hvala.
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1905 Re: Citroen All About

Post by LeKo »

Pauza wrote:Imam malo napuknuće na šoverci, ispred vozača jedno 0,5cm. Mora da je kamenčić ispod točkova drugog auta odletio direktno i udario u staklo.

Da li to treba odmah tretirati i gdje u sarajevu je najbolje i najpovoljnije? hvala.
Treba, Guma M kaze da košta 35 KM.
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1906 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

LeKo wrote:
Pauza wrote:Imam malo napuknuće na šoverci, ispred vozača jedno 0,5cm. Mora da je kamenčić ispod točkova drugog auta odletio direktno i udario u staklo. Kažu da to što stoji na sajtu da rade i da košta 35KM da je to nekada prije bilo i da više nije u ponudi.

Da li to treba odmah tretirati i gdje u sarajevu je najbolje i najpovoljnije? hvala.
Treba, Guma M kaze da košta 35 KM.
Guma M na žalost uopšte ne radi popravak vjetrobranskog stakla. Upravo sam ih nazvao na +387 33 778 950 i dobio tu informaciju.

Da li neko od forumaša ima drugi predlog za popravak stakla od udara kamenčića?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#1907 Re: Citroen All About

Post by sema911s »

Imate u buca potoku, glas nesto... Tak se radnja zove... Autoglas,,
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#1908 Re: Citroen All About

Post by xamp »

Pauza wrote:
LeKo wrote:
Pauza wrote:Imam malo napuknuće na šoverci, ispred vozača jedno 0,5cm. Mora da je kamenčić ispod točkova drugog auta odletio direktno i udario u staklo. Kažu da to što stoji na sajtu da rade i da košta 35KM da je to nekada prije bilo i da više nije u ponudi.

Da li to treba odmah tretirati i gdje u sarajevu je najbolje i najpovoljnije? hvala.
Treba, Guma M kaze da košta 35 KM.
Guma M na žalost uopšte ne radi popravak vjetrobranskog stakla. Upravo sam ih nazvao na +387 33 778 950 i dobio tu informaciju.

Da li neko od forumaša ima drugi predlog za popravak stakla od udara kamenčića?
Imas radnju u Alipasinoj ulici... Idi prema stadionu od grada, i kad se treba desno za stadion, lijevo je majstor... ne znam kako se zove ali znam da mnogi idu tamo.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#1909 Re: Citroen All About

Post by Seyfo »

Tačno, Alipašina 69, s lijeve strane odma kad se hoće od Koševa za Vogošću.Peko puta je stanica za bus prema Vogošći.Bio, radio reparaciju za 40 KM.Prilično profesionalni i znaju posao. Radnja se zove Novus.
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1910 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Seyfo wrote:Tačno, Alipašina 69, s lijeve strane odma kad se hoće od Koševa za Vogošću.Peko puta je stanica za bus prema Vogošći.Bio, radio reparaciju za 40 KM.Prilično profesionalni i znaju posao. Radnja se zove Novus.
Hvala ekipi sa foruma :thumbup: :thumbup:
Bio u Novus radnji ali majstor kaže da danas ne može da se radi jer je kiša, vlažnost itd. Kaže da treba biti fino/suho vrijeme da se kvalitetno uradi posao. Ništa, sačekaću par dana dok nam sunce izađe 8)

Update: Reparaciju stakla su mi odradili u I.Sarajevu u radnji Derby preko puta mandić pumpe.. Posao je ok urađen. Sve traje oko 30min i cijena je 30km.
Last edited by Pauza on 13/10/2016 16:53, edited 1 time in total.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1911 Re: Citroen All About

Post by Bakir1 »

User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1912 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

:shock: :shock:
A TITO dragi, sad mi je tek jasno što ih nikada nisu imali za tržišta JI europe
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#1913 Re: Citroen All About

Post by xamp »

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1914 Re: Citroen All About

Post by Bakir1 »

Multipla upis sta je ovo :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1915 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Nije ruzan, neskladan je.[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#1916 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Zadnji dio nadahnut Citroenom C6 :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1917 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Ovo i 206 sedan su 2 najruznija auta koja sam vidio mada je 206 skladan kakav je ovaj
C6 udario u c4 i ovi samo zavarili
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1918 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Za Evropu promašaj, ali Azijati za koje je pravljen vole takva auta.

C6 je remek djelo, ne bi ga stavljao u istu rečenicu sa ovim.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#1919 Re: Citroen All About

Post by Seyfo »

Nekoliko ovakvih, uvijek bijelih, sam vidio po Sarajevu. Ima međuosovinski razmak duži??
Užas, vidi se da je auto "nazor", "na silu", i bez ikakvog smisla napravljeno. Liči mi na sedan verziju Peugeota 307, koja se nije kod nas prodavala ali sam vidio po internetu. Pravi dizajnerski zločin u oba slučaja
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1920 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Da li neko zna kako da otključam auto? :D DAkle, regularno izašao iz auta, zaključao na daljinskom, ona kobra alarm pisnula 2 puta i to je to. Auto više nema sanse da se otkljuca. Promjenim bateriju u daljinskom ključu i opet ne radi. Izvučem ključ i probam da stavim u bravu od vozačevih vrata, nema šanse, kao da je tamo nešto razvaljeno ili zaglavljeno, ključ samo do pola može da uđe u bravu. Na suvozacevim vratima nema bravice. Gepek nema bravu. Da li neko ima rješenje, osim da lomim prozor? :run: :run:

Daljinski uopšte ne daje nikakve znakove života. A ona kartica cobra alarama daje znakove, kada pritisne ono pisne, a tamo na instrument tabli se prekine ili upali crveno svijetlo. Ne blinka već samo ili svijetli ili ne.

P.S. Da, kada sam izlazio iz auta izvadio sam ključ a ostalo je na instrument tabli upozorenje REMOVE KEY FROM IGNITION a izvađen ključ i to mi je bilo čudno.

Ako moze mala pomoc hitno mi je! :D
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1921 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:Da li neko zna kako da otključam auto? :D DAkle, regularno izašao iz auta, zaključao na daljinskom, ona kobra alarm pisnula 2 puta i to je to. Auto više nema sanse da se otkljuca. Promjenim bateriju u daljinskom ključu i opet ne radi. Izvučem ključ i probam da stavim u bravu od vozačevih vrata, nema šanse, kao da je tamo nešto razvaljeno ili zaglavljeno, ključ samo do pola može da uđe u bravu. Na suvozacevim vratima nema bravice. Gepek nema bravu. Da li neko ima rješenje, osim da lomim prozor? :run: :run:

Daljinski uopšte ne daje nikakve znakove života. A ona kartica cobra alarama daje znakove, kada pritisne ono pisne, a tamo na instrument tabli se prekine ili upali crveno svijetlo. Ne blinka već samo ili svijetli ili ne.

P.S. Da, kada sam izlazio iz auta izvadio sam ključ a ostalo je na instrument tabli upozorenje REMOVE KEY FROM IGNITION a izvađen ključ i to mi je bilo čudno.

Ako moze mala pomoc hitno mi je! :D
Servis zovi. Momak na alipasinu radi za 10. Pisao sam vec o tome, i gotovo identicnom problemu na C4. Daljinski zakazao, brava zakovala zbog nekoristenja otkljucavanja/zakljucavanja manuelno i onda belaj, al' majstor iz Sella servisa, sve rijesio za 15-ak minuta.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1922 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by Pauza »

konektovan wrote:
Pauza wrote:Da li neko zna kako da otključam auto? :D DAkle, regularno izašao iz auta, zaključao na daljinskom, ona kobra alarm pisnula 2 puta i to je to. Auto više nema sanse da se otkljuca. Promjenim bateriju u daljinskom ključu i opet ne radi. Izvučem ključ i probam da stavim u bravu od vozačevih vrata, nema šanse, kao da je tamo nešto razvaljeno ili zaglavljeno, ključ samo do pola može da uđe u bravu. Na suvozacevim vratima nema bravice. Gepek nema bravu. Da li neko ima rješenje, osim da lomim prozor? :run: :run:

Daljinski uopšte ne daje nikakve znakove života. A ona kartica cobra alarama daje znakove, kada pritisne ono pisne, a tamo na instrument tabli se prekine ili upali crveno svijetlo. Ne blinka već samo ili svijetli ili ne.

P.S. Da, kada sam izlazio iz auta izvadio sam ključ a ostalo je na instrument tabli upozorenje REMOVE KEY FROM IGNITION a izvađen ključ i to mi je bilo čudno.

Ako moze mala pomoc hitno mi je! :D
Servis zovi. Momak na alipasinu radi za 10. Pisao sam vec o tome, i gotovo identicnom problemu na C4. Daljinski zakazao, brava zakovala zbog nekoristenja otkljucavanja/zakljucavanja manuelno i onda belaj, al' majstor iz Sella servisa, sve rijesio za 15-ak minuta.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Da li imas broj, mozes li mi poslati u inbox? I da li znas kako se to moze odraditi odmah? Nisam u Sa već 300km do sarajeva trenutno a auto zaključano :( :( :(
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1923 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:
konektovan wrote:
Pauza wrote:Da li neko zna kako da otključam auto? :D DAkle, regularno izašao iz auta, zaključao na daljinskom, ona kobra alarm pisnula 2 puta i to je to. Auto više nema sanse da se otkljuca. Promjenim bateriju u daljinskom ključu i opet ne radi. Izvučem ključ i probam da stavim u bravu od vozačevih vrata, nema šanse, kao da je tamo nešto razvaljeno ili zaglavljeno, ključ samo do pola može da uđe u bravu. Na suvozacevim vratima nema bravice. Gepek nema bravu. Da li neko ima rješenje, osim da lomim prozor? :run: :run:

Daljinski uopšte ne daje nikakve znakove života. A ona kartica cobra alarama daje znakove, kada pritisne ono pisne, a tamo na instrument tabli se prekine ili upali crveno svijetlo. Ne blinka već samo ili svijetli ili ne.

P.S. Da, kada sam izlazio iz auta izvadio sam ključ a ostalo je na instrument tabli upozorenje REMOVE KEY FROM IGNITION a izvađen ključ i to mi je bilo čudno.

Ako moze mala pomoc hitno mi je! :D
Servis zovi. Momak na alipasinu radi za 10. Pisao sam vec o tome, i gotovo identicnom problemu na C4. Daljinski zakazao, brava zakovala zbog nekoristenja otkljucavanja/zakljucavanja manuelno i onda belaj, al' majstor iz Sella servisa, sve rijesio za 15-ak minuta.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Da li imas broj, mozes li mi poslati u inbox? I da li znas kako se to moze odraditi odmah? Nisam u Sa već 300km do sarajeva trenutno a auto zaključano :( :( :(
Mogu ti ja naci broj, al' daleko si druze. Mozda da pronadjes nekog najblizeg majstora koji servisira brave. Koji auto je u pitanju???

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1924 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

U pitanju je c4 2011 1.6 hdi.
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1925 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:U pitanju je c4 2011 1.6 hdi.
U kojem si gradu??? Imas li neko clanstvo u bihamku, AMS rs??? Nazovi nekog od njih, trazi pomoc, savjet. Ima li u blizini ovlasteni servis citroena, bilo kakav servis bi mozda mogao pomoci oko toga. Meni je majstor skinuo steku, i sa obicnim sarafcigerom otvorio.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Post Reply