Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#18926 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Fajcion »

kakavdanakneiskustvu wrote:krenuo gledati the haunting of hill house,i u prvoj epizodi mi odmah pokvari cejf gledanja,scena kad roditelji razgovaraju sa valjda pogrebnicima i govore kako nece da baku ukopaju u otvorenom kovcegu jer im dijete od 7-8 godina nije za to,pa ko u tim trenucima pita dijete šta će se raditi
Nastavi oporaviti će se cejf. :mrgreen:
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#18927 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Na HRT 3 prije dvije sedmice sam naletio na odličnu britansku dramsku seriju ˝Ona riječ na A˝ (The A Word).
Ne bih puno da otkrivam, jer vam neće biti interesatno. Zanimljiva porodična priča.

https://www.imdb.com/title/tt5311790/?ref_=ttep_ep_tt
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51146
Joined: 29/06/2011 23:39

#18928 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

Boateng wrote:
karanana wrote:koja ti je to?
daj link.
Možda je mislio na ovu: https://www.imdb.com/title/tt7187044/
ma da, grad, cuj mene kuca
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51146
Joined: 29/06/2011 23:39

#18929 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

karanana wrote:i ja sam mislio da misli na tu, jer su izasle 3 epizode, ali fulio je obje rijeci naslova.
trazim na imdb-u i ne vidim nista, tako da je vjerovatno mislio na city on a hill.
grad i kucu sam fulao :D a hill je bunker hill, legenda Bostona i Charlestowna, i krimi scene istog
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#18930 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Za one koji vole "campy" humor, ovo bi mogla biti najbolja serija ikad :D

Modest Musorgski
Posts: 1040
Joined: 26/07/2012 20:08

#18931 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Modest Musorgski »

auuu brate kako ovo jebe kevu. svaka čas na rekomendu!
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#18932 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

solidna epizoda euforije.
na stranu sve druge stvari, svidja mi se umjetnicki aspekt i nekakav cudan nacin na koji je snimljena. kao da su scene snimane u jednom dugackom kadru.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#18933 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Image
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#18934 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Info: Treća i finalna sezona serije The Deuce od 9. septembra.
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#18935 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sarah24 »

Hocemo li docekati taj 16.8 kad ce nakon 345 godina izaci druga sezona Mindhunter-a!? 8-) :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#18936 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by JoseMujica »

Catch-22
45min | Action, Adventure, Comedy | TV Mini-Series (2019– )

https://www.imdb.com/title/tt5056196/

Image
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#18937 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

malo mi se onaj bunker hill previse razvlaci i oteze i usporen je, pomalo uspavljujuci sa nekim beze subplotovima da popune vrijeme.
ima i rupa u glavnom plotu. ispade lokalni klosar narcos sve zna, bolje od policije. a buraz od ubice ko reko bi sve ali nece nego kaze malo. ko kad trebi kazes, samo cu malo glavic ubacit, necu skroz. a fbi agent se ponasa ko slobodni strijelac. hoda gdje hoce, radi sta hoce, (pod)jebaje koga hoce......
ispade ona baba punica najbolji karakter, mada je i ona mirna zadnjih par epizoda.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18938 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

karanana wrote:malo mi se onaj bunker hill previse razvlaci i oteze i usporen je, pomalo uspavljujuci sa nekim beze subplotovima da popune vrijeme.
ima i rupa u glavnom plotu. ispade lokalni klosar narcos sve zna, bolje od policije. a buraz od ubice ko reko bi sve ali nece nego kaze malo. ko kad trebi kazes, samo cu malo glavic ubacit, necu skroz. a fbi agent se ponasa ko slobodni strijelac. hoda gdje hoce, radi sta hoce, (pod)jebaje koga hoce......
ispade ona baba punica najbolji karakter, mada je i ona mirna zadnjih par epizoda.
Ma ne ide ovo epizoda za epizodom ja sam nakon prve 2 stao pa kad izleti sve onda pogledati ovako ce mi samo interes opasti kao tebi.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#18939 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Not My Idea »

ima li iko titlove za billions, s04, prvih 5 epizoda? tnx
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18940 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by pici »



valjali ovo ista... gledao sam sicario film i zaitrigrilrali me ovi meHiko karteli...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18941 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Prvo gledaj Narcos prve dvije sezone pa onda to, a bolje je od sicaria 5 puta.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18942 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Inace ova njemacka netflixova dogs of berlin me iznenadila dosta kontam da su ameri dali slabe ocjene zbog radnje serije i to nit gledaju fudbal nit znaju o problemima u njemackoj.

Serija od glume do atmosfere i svega ostalog mnogo dobra 7,5 je strahovito nerealna ocjena koju ima na imdb.
User avatar
Altsa
Posts: 9223
Joined: 19/03/2004 18:31

#18943 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

karanana wrote:solidna epizoda euforije.
na stranu sve druge stvari, svidja mi se umjetnicki aspekt i nekakav cudan nacin na koji je snimljena. kao da su scene snimane u jednom dugackom kadru.
Meni bas dobra Euforija. Sama atmosfera citave serije je odlicna. Ima teskih scena ali je vrh.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#18944 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Nije losa Euforija
:thumbup:
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#18945 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Čudno mi je da je tek danas počelo snimanje druge sezone HBO serije Succession, na Korčuli i Cavtatu.
Premijeru sezone su zakazali za 12.8.
Ko nije gledao seriju, obavezno neka pogleda. Prvih par epizoda prve sezone je poprilično usporeno, ali kasnije serija postaje sve interesantnija, posljednja epizoda prve sezone je bila zanimljiva i napeta do samog kraja.
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#18946 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Znaci za 20 dana od pocetka snimanja ide premijera. To neka sapunica bez ikakvih efekata i scenografije? Uzivo je mogu pustiti.
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#18947 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

karanana wrote:Znaci za 20 dana od pocetka snimanja ide premijera. To neka sapunica bez ikakvih efekata i scenografije? Uzivo je mogu pustiti.
Nije baš sapunica. Meni je naprimjer Dynasty sapunica, a ovo mi nije ni blizu serije Dynasty.
Možda se snimala u Americi, pa su nastavili u Hrvatskoj. Ne znam, nisam pametan, ali mi je nekako čudno da ni mjesec dana pred početka premijere druge sezone serije, oni nju još uvijek snimaju.
Ja sam mislio da se to snima nekih pola godine prije emitovanja, možda i više.
Ovo je dramska serija, nije baš sapunica u pitanju.
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#18949 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

izlazi fargo 4 u 2020.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18950 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

To se zna godinu vec, inace koga zanima ne znam da li ima ovdje nekoga da se bio navukao kao ja na counterpart serija je oficijalno u smecu nisu je uspjeli prebaciti i to bi bilo to.

Malo je reci kakvog je potencijala imala i širine za 3 sezonu ovako..
Post Reply