Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#18901 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

konjislav wrote:
uglavnomja wrote:
espn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055

ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?


njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.

i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....


da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak :oops: ) i svim ostalim
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci


a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
Ovo je katastrofa, takvo razmisljanje nas je i dovelo ovdje gdje smo. Ja sam licno vidio par istih slucajeva i to je veoma negativno za fakultet i jos vise studente u njemu.
Razmisljanje nikome neces faliti, naci cemo drugog koji ce te zamijeniti vodi propasti, a ne progresu. Poenta nije samo da fakultet funkcionise, to je veoma nizak nivo. Zar cemo dopustiti da nam to bude standard i zvijezda vodilja? :-) :-) :skoljka:

za jednog lika koji je ekstremni kapacitet posao na faksu je patnja
a ni za studente nije neka pljacka uciti od covjeka kojeg ili ne mogu pratiti ili koji se pati da se "spusti" na njihov nivo.

a drugog posla za njega u bosni nema

za dustvo u cjelini je plus imati mirsu u cernu, sto otvara vrata drugim mirsama




i naravno sve ovo ako je mirso fakat kapacitat na n-tu.
imamo samo tekst u kojem je izdvojen mirso izmedju 4 ljudi kao zvijezda, uz visestruko spominjanje sponzora hadzibajrica :D

ima gomila ljudi koji su zavrsili faks u roku sa prosjekom blizu 10
i opet nisu ni blizu nekog strucnjaka
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#18902 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Izvoz manji za 2,3 posto, a uvoz povećan za 2,4 posto

https://www.klix.ba/biznis/privreda/izv ... /190920102
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#18903 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

uglavnomja wrote:
konjislav wrote:
uglavnomja wrote:

ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?


njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.

i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....


da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak :oops: ) i svim ostalim
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci


a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
Ovo je katastrofa, takvo razmisljanje nas je i dovelo ovdje gdje smo. Ja sam licno vidio par istih slucajeva i to je veoma negativno za fakultet i jos vise studente u njemu.
Razmisljanje nikome neces faliti, naci cemo drugog koji ce te zamijeniti vodi propasti, a ne progresu. Poenta nije samo da fakultet funkcionise, to je veoma nizak nivo. Zar cemo dopustiti da nam to bude standard i zvijezda vodilja? :-) :-) :skoljka:

za jednog lika koji je ekstremni kapacitet posao na faksu je patnja
a ni za studente nije neka pljacka uciti od covjeka kojeg ili ne mogu pratiti ili koji se pati da se "spusti" na njihov nivo.

a drugog posla za njega u bosni nema

za dustvo u cjelini je plus imati mirsu u cernu, sto otvara vrata drugim mirsama




i naravno sve ovo ako je mirso fakat kapacitat na n-tu.
imamo samo tekst u kojem je izdvojen mirso izmedju 4 ljudi kao zvijezda, uz visestruko spominjanje sponzora hadzibajrica :D

ima gomila ljudi koji su zavrsili faks u roku sa prosjekom blizu 10
i opet nisu ni blizu nekog strucnjaka
Ovo je upravo razmisljane koje Bosnu cini mizernom zemljom i zemljom iz koje svako ko ima imalo progresivne ambicije zeli da ode. Uglavnomja ili samoja, slicno kao sebija....Ja, Ja, Ja...pa opet Ja.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18904 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Mirso je otisao da se usavrsi. I to tamo gdje tezi otici da se usavrsi svak iz te struke na kugli zemaljskoj. Sta je tu lose? Umjesto da smo ponosni na MirsA, opet ne valja Mirso,ne valja Bosna,ne valja Bosna Mirsi pa nece ni nama. Dokle vise pljuvaci?
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18906 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

uglavnomja wrote:
konjislav wrote:
uglavnomja wrote:
ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?


njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.

i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....


da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak :oops: ) i svim ostalim
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci


a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
Ovo je katastrofa, takvo razmisljanje nas je i dovelo ovdje gdje smo. Ja sam licno vidio par istih slucajeva i to je veoma negativno za fakultet i jos vise studente u njemu.
Razmisljanje nikome neces faliti, naci cemo drugog koji ce te zamijeniti vodi propasti, a ne progresu. Poenta nije samo da fakultet funkcionise, to je veoma nizak nivo. Zar cemo dopustiti da nam to bude standard i zvijezda vodilja? :-) :-) :skoljka:

za jednog lika koji je ekstremni kapacitet posao na faksu je patnja
a ni za studente nije neka pljacka uciti od covjeka kojeg ili ne mogu pratiti ili koji se pati da se "spusti" na njihov nivo.

a drugog posla za njega u bosni nema

za dustvo u cjelini je plus imati mirsu u cernu, sto otvara vrata drugim mirsama




i naravno sve ovo ako je mirso fakat kapacitat na n-tu.
imamo samo tekst u kojem je izdvojen mirso izmedju 4 ljudi kao zvijezda, uz visestruko spominjanje sponzora hadzibajrica :D

ima gomila ljudi koji su zavrsili faks u roku sa prosjekom blizu 10
i opet nisu ni blizu nekog strucnjaka
Zato glupi Svicarci i Amerikanci kupe ljude poput Mirse a mi vicemo "ta'ce Mirso, vidi mu glove" :mrgreen:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#18907 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hajvan »

zato pametni bosanci kupuje tudje, drze novac u tudjim bankama, trze u tudjim granpima i jos se cude rto im ide lose i sto ljudi poput mirse odose…


:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18908 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa eto napravi ti CERN pa ce Mirso ostati. Jbt iz citavog svijeta naucnici idu tamo
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#18909 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hajvan »

insomnia78 wrote:Pa eto napravi ti CERN pa ce Mirso ostati. Jbt iz citavog svijeta naucnici idu tamo
lol

pametnica
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18910 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Za mnoge sam Mirso
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18911 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Mirso ba malo otiso, ima trebu u sokolovic koloniji,jedva ceka da se vrati. :mercireklama:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18912 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ko onaj nas skolarac sto ga uhapsilo u Turskoj. Dalo mu poziv on umjesto da zove ambasadu on zvao nekaku babu sto je buba. Po godine niko nije znao dje je
:lol:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18913 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

HAVANA wrote:Mirso ba malo otiso, ima trebu u sokolovic koloniji,jedva ceka da se vrati. :mercireklama:
Da nece treba prije Mirsi nego Mirso trebi :mrgreen:
Jer Mirso kad vidi u kojim uslovima mu kolege rade i koje resourse posjeduju :mrgreen:.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18914 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

:lol: E jes nazvo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18916 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

detroit-mercy wrote:
HAVANA wrote:Mirso ba malo otiso, ima trebu u sokolovic koloniji,jedva ceka da se vrati. :mercireklama:
Da nece treba prije Mirsi nego Mirso trebi :mrgreen:
Jer Mirso kad vidi u kojim uslovima mu kolege rade i koje resourse posjeduju :mrgreen:.
Jebo resurse kad nema amine.Nece.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18917 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:Pa eto napravi ti CERN pa ce Mirso ostati. Jbt iz citavog svijeta naucnici idu tamo
Nje problem CERN, problem je da je nas odnos prema svakome takav. Od peraca guzice do fizicara :mrgreen:, nek ide ko ga jebe.
A kad ti treba specijalista iz neke oblasti onda se za glavu hvatas.
Naravno, ne hvata se Bake i Baja ali puk se hvata.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18918 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa zadrzati ga ne mozes. Ostaje ti jedino da places za njim. Jbg dolaze Mirse :D iz citavog svijeta
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18919 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Doduse trebalo bi stvoriti uslove da se Mirse i vrate
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18920 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:Doduse trebalo bi stvoriti uslove da se Mirse i vrate
Mozda prvo stvoriti uslove da ne idu pa tek onda ih vracati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18921 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Doduse trebalo bi stvoriti uslove da se Mirse i vrate
Mozda prvo stvoriti uslove da ne idu pa tek onda ih vracati.
Cekaj ba. To je bit nauke. U CERN idu ljudi i iz USA
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18922 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Doduse trebalo bi stvoriti uslove da se Mirse i vrate
Mozda prvo stvoriti uslove da ne idu pa tek onda ih vracati.
A ko da stvori ako svi pobjegnu? Vidimo na temi kako je bjezanje popularno.Da bi se nesto stvorilo treba se boriti sa problemom.Nece se stvoriti ako se bjezi od problema.Dok je kod roditelja na tanjiru,u drzavnoj skoli,odraste tu,zavrsi sta je mogao...I ode.Ne valja ovde nista.Ok,de vrati ba malo...Prenesi tog znanja malo,investiraj nesta...Jok ja cu im radit i placat sve zivo a oni nek bjeze i jos mi se seru na ceif i zelju da zivim ovde.Sve on zna bolje od nas ovde a tamo negdje.A mi smo lopovi,primitivci,oni su kul...Mater im uvene sama u stanu ili domu,sebicna gamad.Pojedinci.Neki dan zenu sahranili cerka nije dosla iz holandije na sahranu.Ne moze od posla. :-) Jebo joj bog mater.Isto je snaslo dabogda.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18923 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:
detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Doduse trebalo bi stvoriti uslove da se Mirse i vrate
Mozda prvo stvoriti uslove da ne idu pa tek onda ih vracati.
Cekaj ba. To je bit nauke. U CERN idu ljudi i iz USA
CERN mozda nije bas najbolji primjer ali u zemlji iz koje svi idu CERN je samo slag na tortu.
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#18924 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

HAVANA wrote:Mirso ba malo otiso, ima trebu u sokolovic koloniji,jedva ceka da se vrati. :mercireklama:
Evo, sada ce jos reci da nema ckepi bez bosnaske...a u stvarnosti, kada Mirsad okusi svicarsku, belgijsku, svedsku, itd. :-D Uglavnom, ode nam i Mirsad, a mi se sprdamo....sve nam je sprdnja i zbog toga odlaze svi koji zele od zivota vise nego da ih Bakir sa jedva polozenom B kategorijom voza autobusom uskim, polomljenim planinskim cestama. Mirso, sretno!
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18925 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

HAVANA wrote:
detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Doduse trebalo bi stvoriti uslove da se Mirse i vrate
Mozda prvo stvoriti uslove da ne idu pa tek onda ih vracati.
A ko da stvori ako svi pobjegnu? Vidimo na temi kako je bjezanje popularno.Da bi se nesto stvorilo treba se boriti sa problemom.Nece se stvoriti ako se bjezi od problema.Dok je kod roditelja na tanjiru,u drzavnoj skoli,odraste tu,zavrsi sta je mogao...I ode.Ne valja ovde nista.Ok,de vrati ba malo...Prenesi tog znanja malo,investiraj nesta...Jok ja cu im radit i placat sve zivo a oni nek bjeze i jos mi se seru na ceif i zelju da zivim ovde.Sve on zna bolje od nas ovde a tamo negdje.A mi smo lopovi,primitivci,oni su kul...Mater im uvene sama u stanu ili domu,sebicna gamad.Pojedinci.Neki dan zenu sahranili cerka nije dosla iz holandije na sahranu.Ne moze od posla. :-) Jebo joj bog mater.Isto je snaslo dabogda.
Sta se nerviras, i ti si otisao, akulirao nesto kapitala, stavio sosku u dzep za zlu netrebalo pa onda return :mrgreen:.
Sta se ljutis na ljude koji idu, istresaj se na one koji su stvorili takav sistem i doveli do toga da ljudi idu :mrgreen: .
Post Reply