Vic dana 2004/2005/.../2015/20XX
Moderator: Chloe
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18876 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Krenuli Mujo i Haso kolima za Vakuf. Negdje usput zaustavi ih jedna stoperica.
- Dokle ćeš ti, bona?
- Do Vakufa.
- A što ćeš nam dati ako te povezemo?
- Imam lijepih jabuka.
- Bil' ti Haso jabuka?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, onda ništa. Ne možemo te povesti.
Poslije nekoliko kilometara zaustavi ih druga.
- Dokle ćeš ti, bona?
- Do Vakufa.
- A što ćeš nam dati ako te povezemo?
- Imam lijepih krušaka.
- Bil' ti Haso krušaka?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, onda ništa. Nemožemo te povesti.
Poslije par kilometara zaustavi ih treća.
- Dokle ćeš sad ti, bona?
- Do Vakufa.
- A što ćeš nam dati ako te povezemo?
- Može li redaljka?
- Bil' ti Haso redaljku?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, e.. pa onda ništa. Ne možemo te povesti.
Poslije izvjesnog vremena reče Mujo:
- A znaš li ti Haso što je to redaljka?
- Ne znam.
- Neznam ni ja, 'ajdemo se vratiti pa pitati.
- 'Ajde.
Vratiše se oni do one treće. Mujo stade i otvori prozor.
- A reci ti nama bona, što ti je to redaljka.
- To ti ja skinem gaće pa dam jednom, pa dam drugom.
- Bil' ti Haso ženske gaće?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, jebiga. Onda opet ništa. Ne možemo te povesti.
- Dokle ćeš ti, bona?
- Do Vakufa.
- A što ćeš nam dati ako te povezemo?
- Imam lijepih jabuka.
- Bil' ti Haso jabuka?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, onda ništa. Ne možemo te povesti.
Poslije nekoliko kilometara zaustavi ih druga.
- Dokle ćeš ti, bona?
- Do Vakufa.
- A što ćeš nam dati ako te povezemo?
- Imam lijepih krušaka.
- Bil' ti Haso krušaka?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, onda ništa. Nemožemo te povesti.
Poslije par kilometara zaustavi ih treća.
- Dokle ćeš sad ti, bona?
- Do Vakufa.
- A što ćeš nam dati ako te povezemo?
- Može li redaljka?
- Bil' ti Haso redaljku?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, e.. pa onda ništa. Ne možemo te povesti.
Poslije izvjesnog vremena reče Mujo:
- A znaš li ti Haso što je to redaljka?
- Ne znam.
- Neznam ni ja, 'ajdemo se vratiti pa pitati.
- 'Ajde.
Vratiše se oni do one treće. Mujo stade i otvori prozor.
- A reci ti nama bona, što ti je to redaljka.
- To ti ja skinem gaće pa dam jednom, pa dam drugom.
- Bil' ti Haso ženske gaće?
- Ne bi'.
- Neb' ni ja, jebiga. Onda opet ništa. Ne možemo te povesti.
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18877 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Usred noći budi Fata Muju:
- Mujo, Mujo, probudi se, nisi popio tabletu za spavanje!!
- Mujo, Mujo, probudi se, nisi popio tabletu za spavanje!!
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#18878 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
ehh.. sad cekamo onu pravu verziju 
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18879 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Ulovili Bosanci medvjeda. Vidi to kanadjanin iz SFORA, pa pita:
- "Grizli?"
- "Sta grizli? Davili ba, vise od po sahata!"
- "Grizli?"
- "Sta grizli? Davili ba, vise od po sahata!"
- jaxxx
- Posts: 616
- Joined: 24/03/2012 09:49
- Location: San Siro
#18880 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Sad će Čačak uletit' i postavit' ispravne verzije, naravno sa Titom i još nekim 
P.S.
Šta rade narkomani zimi?
- Skankaju se i gudraju.
P.S.
Šta rade narkomani zimi?
- Skankaju se i gudraju.
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18881 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Hoce Mujo da se ozeni Fatom samo ako je nevina, a Fata
odavno izgubila nevinost...
I tako ona prve bracne noci stavi dzigerice dole, a Mujo se podobro
napije.
Tek sto je jutro svanulo, onako mamuran izasao u WC. Vraca se jako
zabrinut:
- "Jes' bio sam pijan. Fata je bila nevina, osjetio sam krv.
ALI ODAKLE VETERINARSKI PECAT NA MOM qURCU, NIJE MI JASNO."
odavno izgubila nevinost...
I tako ona prve bracne noci stavi dzigerice dole, a Mujo se podobro
napije.
Tek sto je jutro svanulo, onako mamuran izasao u WC. Vraca se jako
zabrinut:
- "Jes' bio sam pijan. Fata je bila nevina, osjetio sam krv.
ALI ODAKLE VETERINARSKI PECAT NA MOM qURCU, NIJE MI JASNO."
-
Great Cornholio
- Posts: 11713
- Joined: 17/06/2010 23:40
#18882 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Strah od smrti ( Vic prepisan iz knjige " Narodni humor i mudrost muslimana", izdavač 'Stvarnost', Zagreb 1972., odabrao i priredio Nasko Frndić).
Nekakav čovjek bio bolestan, i već se vidjelo da mu se približuje posljednji čas. Njegova žena je često govorila:
-Voljela bih, da ja umrem nego da mi umre Alijaga! Šta bih ja bez njega ?!
To dočuje nekakav šaljivdžija, pa jedan dan pokuca na vrata onoga bolesnika. Žena ga pusti, a on pođe u njenu sobu govoreći:
- Ja sam Azaril, pa sam došao da ti uzmem dušu!
Žena,čuvši to, poče vikati:
- Azrailaga, tamo je Alijaga! Azrailaga, tamo je Alijaga!...
Nekakav čovjek bio bolestan, i već se vidjelo da mu se približuje posljednji čas. Njegova žena je često govorila:
-Voljela bih, da ja umrem nego da mi umre Alijaga! Šta bih ja bez njega ?!
To dočuje nekakav šaljivdžija, pa jedan dan pokuca na vrata onoga bolesnika. Žena ga pusti, a on pođe u njenu sobu govoreći:
- Ja sam Azaril, pa sam došao da ti uzmem dušu!
Žena,čuvši to, poče vikati:
- Azrailaga, tamo je Alijaga! Azrailaga, tamo je Alijaga!...
- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#18883 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Bio Perica u školi. Na času biologije učili sisare, a nastavnica ispituje...
Nastavnica: - "Perice, navedi ti nama jednog letećeg sisara."
Perica: - "Stjuardesa."
Nastavnica: - "Perice, navedi ti nama jednog letećeg sisara."
Perica: - "Stjuardesa."
- TRENT
- Posts: 415
- Joined: 23/08/2013 19:58
#18884 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Bude jedan dobar vic u pet stranica i to je to,Ovo ostalo ko iz Vesele Sveske ko da ih vade.otherside wrote:ovdje je fakat vecina viceva odron, neki ne bi bili smjesni ni osnovcima ali....sto ima pametnjakovica, gramaticara, filozofa i seronjato je cudo. mozda treba promjeniti naziv teme samo za njih
![]()
npr. koriguj/popljuj/modificiraj/analiziraj vic
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#18885 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
jaxxx wrote:Sad će Čačak uletit' i postavit' ispravne verzije, naravno sa Titom i još nekim
P.S.
Šta rade narkomani zimi?
- Skankaju se i gudraju.
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18886 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Evo kako pozitivno razmišljati...
Jednog dana, pogledao sam u nebo.
Prošla je ptica i posrala me u oko.
Nisam se smijao. Nisam plakao.
Jednostavno sam bio sretan što krave ne lete.
Jednog dana, pogledao sam u nebo.
Prošla je ptica i posrala me u oko.
Nisam se smijao. Nisam plakao.
Jednostavno sam bio sretan što krave ne lete.
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18887 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
I, kako je završila tvoja jučerašnja svađa s ženom?
- Dopuzala je do mene na koljenima...
- Nemoguće, pa što je rekla?
-Rekla je: Izlazi ispod kreveta da ti ja ne dođem tamo!
- Dopuzala je do mene na koljenima...
- Nemoguće, pa što je rekla?
-Rekla je: Izlazi ispod kreveta da ti ja ne dođem tamo!
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18888 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Posvađali se Adam i Eva i kaže ti ona njemu:
-ostavljam te!
Adam- samo idi, imam ja još rebara!
-ostavljam te!
Adam- samo idi, imam ja još rebara!
- graue_maus
- Posts: 3576
- Joined: 13/11/2011 15:01
#18889 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Idu 2 cure fejsom, jedna uređena u fotošopu, druga isto ružna uživo!!! 
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#18890 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Molim vas, želim svima da skrenem pažnju na jedan veliki i veoma važan problem.
S obzirom da je ovih dana aktuelna tema "popis stanovništva", svi smo zaboravili na jedan suvenir BiH, a to je Mujo...Mujo - Bosanac.
Kako mi znamo da je Mujo baš Bosanac? Šta ako se on izjasni da je on Bošnjak? Ko će nama reći kako se Mujo osjeća. Vidim, ne miješate Muju i kune, Muju i tisuće, vlakove, Muju i ekavicu...pa odakle nama pravo da kažemo da je Mujo Bosanac? Mislim da je najbolje da se kategorija viceva "Bosanci" zamjene sa "Bošnjaci"...ili da se umjesto Muje pričaju vicevi o Damiru. Npr.
Kako se zove Bošnjakinja koja radi u računovodstvu?
- Sabira.
Kako se zove Bošnjakinja koja uveličava?
- Zumka.
Kako se zove usamljena Bošnjakinja?
- Samka.
Kako se zove Bošnjakinja koja studira na DIF-u?
- Sadifa.
Kako se zove Bošnjakinja koja traži Nanu?
- Dženana.
Kako se zove Bošnjak koji nikad nije bio na Mjesecu?
- Munever.
Kasno navečer došao Damir pijan kući. Lana otvara vrata i odmah se počne derati na njega.
- Opet si mrtav pijan, a, propalice?! Damir se klati na vratima, podrigne i zadere se:
- Šuti, bona! Dovoljno sam kažnjen da te duplo vidim.
S obzirom da je ovih dana aktuelna tema "popis stanovništva", svi smo zaboravili na jedan suvenir BiH, a to je Mujo...Mujo - Bosanac.
Kako mi znamo da je Mujo baš Bosanac? Šta ako se on izjasni da je on Bošnjak? Ko će nama reći kako se Mujo osjeća. Vidim, ne miješate Muju i kune, Muju i tisuće, vlakove, Muju i ekavicu...pa odakle nama pravo da kažemo da je Mujo Bosanac? Mislim da je najbolje da se kategorija viceva "Bosanci" zamjene sa "Bošnjaci"...ili da se umjesto Muje pričaju vicevi o Damiru. Npr.
Kako se zove Bošnjakinja koja radi u računovodstvu?
- Sabira.
Kako se zove Bošnjakinja koja uveličava?
- Zumka.
Kako se zove usamljena Bošnjakinja?
- Samka.
Kako se zove Bošnjakinja koja studira na DIF-u?
- Sadifa.
Kako se zove Bošnjakinja koja traži Nanu?
- Dženana.
Kako se zove Bošnjak koji nikad nije bio na Mjesecu?
- Munever.
Kasno navečer došao Damir pijan kući. Lana otvara vrata i odmah se počne derati na njega.
- Opet si mrtav pijan, a, propalice?! Damir se klati na vratima, podrigne i zadere se:
- Šuti, bona! Dovoljno sam kažnjen da te duplo vidim.
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#18891 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
i na ovoj temi kampanja protiv Bosnjaka
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#18892 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
holowey wrote:
tarzan nema pojma o necemu sto je inace instinktivno (google the term, bitch), a ima pojma o tehnologiji poput ves masine
- kisni indijanac
- Posts: 1987
- Joined: 13/09/2012 15:56
#18893 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
taman ću ja djeci objašnjavati šta je fikcija.....
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#18894 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
pa to je rizik s kojim moras racunat kad svjesno odluchish napisat vic za djecu
, istina, samo maksum moRe pored njih gro kao najslabiju tachku ovog "vica" nach da tarzan ne zna sta je vesh mashina, chu' krpica, mashina, prat na ruke, pa tita mi izbliza
jos ovaj doda
za vic koji da je insan bio bi mrtvorodjecheholowey wrote: ukakis stari dobri vic do daske...
- avantgarde
- Posts: 7938
- Joined: 01/02/2010 22:02
- Location: u masi svakojako sarenih profila..
#18895 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Vratio se Mujo iz ludnice. Haso ga pita da mu objasni kako je popizdio i tamo završio.
- Bio ti ja kod Aide, kad eto ti njenog muža. Kaže mi ona: "Ajd'bolan kroz prozor i drž'se za rub."
Uradim ja tako al'njen muž pravo pa na prozor.
- Pa jel'si tada popizdio?
- Ne.
- Uze on čekić pa poče tuć'po prstima.
- Pa jel'si tada popizdio?
- Ne, ni tada. Zatim on uze šibicu i poče mi palit prste.
- Pa jesi li tad popizdio?
- Ma, ne ni tada.
- Onda on uze nož i počne mi sjeckati prst po prst.
- E, mora da si tad popizdio?
- Ma ne, nisam ni tada.
- Pa kad si bolan popizdio?
- Kad sam vidio da od mojih nogu do zemlje nema ni 20 centimetra.

- Bio ti ja kod Aide, kad eto ti njenog muža. Kaže mi ona: "Ajd'bolan kroz prozor i drž'se za rub."
Uradim ja tako al'njen muž pravo pa na prozor.
- Pa jel'si tada popizdio?
- Ne.
- Uze on čekić pa poče tuć'po prstima.
- Pa jel'si tada popizdio?
- Ne, ni tada. Zatim on uze šibicu i poče mi palit prste.
- Pa jesi li tad popizdio?
- Ma, ne ni tada.
- Onda on uze nož i počne mi sjeckati prst po prst.
- E, mora da si tad popizdio?
- Ma ne, nisam ni tada.
- Pa kad si bolan popizdio?
- Kad sam vidio da od mojih nogu do zemlje nema ni 20 centimetra.
-
crysis
- Posts: 1336
- Joined: 05/10/2009 16:47
- Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.
#18896 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Moj frizider misli da sam Jehovin svjedok.....stalno sam mu na vratima
- Zatamnjena stakla
- Posts: 10593
- Joined: 13/10/2009 03:15
- Location: Čaršija
#18897 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
crysis wrote:Moj frizider misli da sam Jehovin svjedok.....stalno sam mu na vratima

- Brkooo
- Posts: 10359
- Joined: 15/12/2011 22:23
- Location: Where Eagles Dare
#18898 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Sorel wrote:crysis wrote:Moj frizider misli da sam Jehovin svjedok.....stalno sam mu na vratima
- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#18899 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
Muž i žena,radili u vrtu jedno popodne. Muž čistio roštilj, a žena pljevila vrt.
Muž:
-Tvoja je guzica velika kao ovaj roštilj.
Žena precuti praveći se da nije čula. Muž uzme metar, izmjeri roštilj i reče:
...-Bože moj, stvarno je veća od roštilja!
Naveče u krevetu, muž se približio ženi željan nežnosti.
Žena će na to:
-Jesi li ti normalan, zar misliš da ću paliti ovoliki roštilj radi tog malog ćevapa?
Muž:
-Tvoja je guzica velika kao ovaj roštilj.
Žena precuti praveći se da nije čula. Muž uzme metar, izmjeri roštilj i reče:
...-Bože moj, stvarno je veća od roštilja!
Naveče u krevetu, muž se približio ženi željan nežnosti.
Žena će na to:
-Jesi li ti normalan, zar misliš da ću paliti ovoliki roštilj radi tog malog ćevapa?
- avantgarde
- Posts: 7938
- Joined: 01/02/2010 22:02
- Location: u masi svakojako sarenih profila..
#18900 Re: Vic dana 2004/2005/.../2012/2013
dobar ovaj iznad


