Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#18876 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne mislim da sam pretjerao ili bilo sta netacno napisao.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#18877 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
espn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:
https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055
ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?
njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.
i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....
da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci
a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
- zubi
- Posts: 6230
- Joined: 16/07/2009 00:27
#18878 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sta lupas?? Kad trazis crnjake, de malo kvaliltetnije procitaj clankeespn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:
https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#18879 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ovo je katastrofa, takvo razmisljanje nas je i dovelo ovdje gdje smo. Ja sam licno vidio par istih slucajeva i to je veoma negativno za fakultet i jos vise studente u njemu.uglavnomja wrote:espn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:
https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055
ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?
njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.
i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....
da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak) i svim ostalim
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci
a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
Razmisljanje nikome neces faliti, naci cemo drugog koji ce te zamijeniti vodi propasti, a ne progresu. Poenta nije samo da fakultet funkcionise, to je veoma nizak nivo. Zar cemo dopustiti da nam to bude standard i zvijezda vodilja?
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#18880 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sta tebe pferdo u brlin briga jel mirso na faxu 
-
izgubljena dusa
- Posts: 573
- Joined: 01/03/2013 19:24
#18881 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kad smo vec kod studenata, da li postoji agencija, konsultant, advokatska kancelarija.... koja moze pomoci stranom studentu pri upisu na fakultet u DE?
Trazimo nacin da studije nastavi u Njemackoj.
Puno informacija smo nasli na netu, ali nedostaje jos korak-dva da bi se to i realizovalo.
Jednostavno, treba nam strucna pomoc da bi izbjegli probleme u procedurama.
Bas smo se nasli "na korak do" i nemamo pouzdanu informaciju kako dalje.
Trazimo nacin da studije nastavi u Njemackoj.
Puno informacija smo nasli na netu, ali nedostaje jos korak-dva da bi se to i realizovalo.
Jednostavno, treba nam strucna pomoc da bi izbjegli probleme u procedurama.
Bas smo se nasli "na korak do" i nemamo pouzdanu informaciju kako dalje.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#18882 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bas glup primjer, covjek ide na vrhunsko mjesto u svojoj struci. Da je vise takvih imali bi manje ovih tema gdje dijaspora broji sve negativne vijesti od 2005.
Fakultet ce samo profitirati od toga, tako se stvaraju veze od kojih studenti profitiraju.
Fakultet ce samo profitirati od toga, tako se stvaraju veze od kojih studenti profitiraju.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18883 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Seyfo ti mene baš ne gotiviš nikakoSeyfo wrote:Menscini da su veci pacenici oni kojima je krivo sto je nekome dobro. Eno pogledaj okog megabajta, lik zivi 24/7 ovdje na forumu,povremeno se vrati u realni svijet, a zivot mu se svodi na uvjeravanje sebe i ostalih kako je njemu dobro sto je vani a nama koji smo u Bosni nije. Pojma nema kako je zivjeti u npr.Sarajevu,izmislja svaki dan nove gluposti o sumpornoj kiselini i slicno. Mozda ja jesam nekome pacenik,ok. Peacestakasa wrote:Kakav trebas biti pacenik pa da ovo mislisSeyfo wrote:Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18884 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bolje postavi konkretno pitanjeizgubljena dusa wrote:Kad smo vec kod studenata, da li postoji agencija, konsultant, advokatska kancelarija.... koja moze pomoci stranom studentu pri upisu na fakultet u DE?
Trazimo nacin da studije nastavi u Njemackoj.
Puno informacija smo nasli na netu, ali nedostaje jos korak-dva da bi se to i realizovalo.
Jednostavno, treba nam strucna pomoc da bi izbjegli probleme u procedurama.
Bas smo se nasli "na korak do" i nemamo pouzdanu informaciju kako dalje.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#18885 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti.
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace

Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti.
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18886 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ti se očigledno ne sjećaš Zviza, pa on je trubio ko Radio_Sarajevo i Insomnia da na zapadu niš ne valja, smeće, prostitucija, date crnci i harapi proganjaju da te guze, da je aerodrom u Rajvosa na njegovoj zemlji napravit itd itd, a da je u BiH zakonSeyfo wrote:512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti.![]()
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
- amidzazeher
- Posts: 4017
- Joined: 14/04/2011 23:41
#18887 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ti si sve to, samo u kontru
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#18888 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
512MB wrote:Ti se očigledno ne sjećaš Zviza, pa on je trubio ko Radio_Sarajevo i Insomnia da na zapadu niš ne valja, smeće, prostitucija, date crnci i harapi proganjaju da te guze, da je aerodrom u Rajvosa na njegovoj zemlji napravit itd itd, a da je u BiH zakonSeyfo wrote:512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti.![]()
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
Napravit? Kako se to izgovara, je li dugo "i"?
Htio si reći napravljen?
Očigledno ti grada nisi vidio, probaj na njemačkom, možda bi bolje bude išlo.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18889 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa 
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#18890 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kako pravite budalu od sebe s tim potenciranjem grada i asfalta... Covjek nas jezik ucio i usavrsio u inostranstvu, ovde ga vjezba maltretirajuci okolinu i ti mu se svezao jedne rjeci. Jezik je megabajtov najmanji problemRadio Sarajevo wrote:512MB wrote:Ti se očigledno ne sjećaš Zviza, pa on je trubio ko Radio_Sarajevo i Insomnia da na zapadu niš ne valja, smeće, prostitucija, date crnci i harapi proganjaju da te guze, da je aerodrom u Rajvosa na njegovoj zemlji napravit itd itd, a da je u BiH zakonSeyfo wrote:512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti.![]()
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
Napravit? Kako se to izgovara, je li dugo "i"?
Htio si reći napravljen?
Očigledno ti grada nisi vidio, probaj na njemačkom, možda bi bolje bude išlo.
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#18891 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zviz je govorio da se svi ovi sto su dosli u ratu i kasnije muce i zlopate, a on je gotiva jer je dosao ranije.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#18892 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Znam ja dobro štivo "Tako je govorio Zviz", u to mi ne dirajte.
I kažem da imam novog Zviza, kojeg gotivim i ne možete mi to pravo uzeti.
I MIR DJECO, ne svađajte se oko toga.Kako ste krenuli, bit će banova.
Peace

I kažem da imam novog Zviza, kojeg gotivim i ne možete mi to pravo uzeti.
I MIR DJECO, ne svađajte se oko toga.Kako ste krenuli, bit će banova.
Peace
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18893 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Volio i ja tebe Seyfo, tu smo d`accord, što kaže Švabo 
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#18894 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bolje udavača nego lažov kao ti.512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18895 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
LaHko je reći slagao bajo moj, navedi gdje i šta sam slagao, pa da rastaborimo i toRadio Sarajevo wrote:Bolje udavača nego lažov kao ti.512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#18896 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nisam ja upratio. Koliko ga prozivate, gdje je čovjek slagao?Radio Sarajevo wrote:Bolje udavača nego lažov kao ti.512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa
Last edited by konjislav on 20/09/2019 16:22, edited 1 time in total.
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#18897 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Naveli su mnogi dosad, nemam namjeru trošiti vrijeme na frajera koji živi na forumu 24 sata dnevno. To je tvoj teren, ali ipak nisi sve popamtio kako treba.512MB wrote:LaHko je reći slagao bajo moj, navedi gdje i šta sam slagao, pa da rastaborimo i toRadio Sarajevo wrote:Bolje udavača nego lažov kao ti.512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
-
SD7
- Posts: 235
- Joined: 16/11/2018 06:18
#18899 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Koja ludnica ovaj forum i likovi na njemu. Primjeceno je da ti ipak odspavas 2-3 sata dnevno... Ili je to samo za vrijeme dnevne doze sexa da apstiniras od foruma.Radio Sarajevo wrote:Naveli su mnogi dosad, nemam namjeru trošiti vrijeme na frajera koji živi na forumu 24 sata dnevno. To je tvoj teren, ali ipak nisi sve popamtio kako treba.512MB wrote: LaHko je reći slagao bajo moj, navedi gdje i šta sam slagao, pa da rastaborimo i to
-
mali jomu
- Posts: 5853
- Joined: 22/05/2017 17:00
#18900 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Njemački poslodavci najavili: Iz BiH ćemo tražiti radnike za ova tri zanimanja
https://www.euskola.com/category/posao/ ... njemackoj/
Njemacka posao
https://www.bika.net/poslovi/inozemstvo/njemacka
Njemacka posao
https://www.stellenangebote.de/stellena ... gKT-fD_BwE
Njemacka posao
https://hr.jooble.org/posao-sa-smjestajem/Njema%C4%8Dka
https://www.euskola.com/category/posao/ ... njemackoj/
Njemacka posao
https://www.bika.net/poslovi/inozemstvo/njemacka
Njemacka posao
https://www.stellenangebote.de/stellena ... gKT-fD_BwE
Njemacka posao
https://hr.jooble.org/posao-sa-smjestajem/Njema%C4%8Dka
