Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18876 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Ne mislim da sam pretjerao ili bilo sta netacno napisao.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#18877 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

espn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055

ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?


njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.

i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....


da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak :oops: ) i svim ostalim
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci


a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#18878 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zubi »

espn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055
Sta lupas?? Kad trazis crnjake, de malo kvaliltetnije procitaj clanke :D
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#18879 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

uglavnomja wrote:
espn wrote:Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055

ko je bolan sta napustio?
ili namjerno lazes ili nisi ni procitao?


njih cetvero sa fakulteta je otislo da prati predavanja.
nidje ne pise da ce neko ostati i dobiti posao.

i sigurno nisu jedini, ako im trebaju strucnjaci - svaka zemlja ima svojih mirsada, u nasem slcaju njih 4 na 4 miliona, znaci jedan mirsad na milion.
sto bi bilo samo u poljskoj 40 mirsada ....


da ne bude zabune, momku svaka cast (na stranu sto bi mi mog'o bit' i nakav rodjak :oops: ) i svim ostalim
i ako ode - to je san svih snova svakog fizicara na planeti
posao u cernu nije bijeg od loseg zivota, nego je plafon u struci


a iskreno, fakultetu nece nedostajati mirsad za normalno funkcionisanje
Ovo je katastrofa, takvo razmisljanje nas je i dovelo ovdje gdje smo. Ja sam licno vidio par istih slucajeva i to je veoma negativno za fakultet i jos vise studente u njemu.
Razmisljanje nikome neces faliti, naci cemo drugog koji ce te zamijeniti vodi propasti, a ne progresu. Poenta nije samo da fakultet funkcionise, to je veoma nizak nivo. Zar cemo dopustiti da nam to bude standard i zvijezda vodilja? :-) :-) :skoljka:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18880 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Sta tebe pferdo u brlin briga jel mirso na faxu :lol:
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#18881 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by izgubljena dusa »

Kad smo vec kod studenata, da li postoji agencija, konsultant, advokatska kancelarija.... koja moze pomoci stranom studentu pri upisu na fakultet u DE?
Trazimo nacin da studije nastavi u Njemackoj.
Puno informacija smo nasli na netu, ali nedostaje jos korak-dva da bi se to i realizovalo.
Jednostavno, treba nam strucna pomoc da bi izbjegli probleme u procedurama.

Bas smo se nasli "na korak do" i nemamo pouzdanu informaciju kako dalje.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#18882 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Bas glup primjer, covjek ide na vrhunsko mjesto u svojoj struci. Da je vise takvih imali bi manje ovih tema gdje dijaspora broji sve negativne vijesti od 2005. :D

Fakultet ce samo profitirati od toga, tako se stvaraju veze od kojih studenti profitiraju.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18883 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Seyfo wrote:
stakasa wrote:
Seyfo wrote:Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
Kakav trebas biti pacenik pa da ovo mislis
Menscini da su veci pacenici oni kojima je krivo sto je nekome dobro. Eno pogledaj okog megabajta, lik zivi 24/7 ovdje na forumu,povremeno se vrati u realni svijet, a zivot mu se svodi na uvjeravanje sebe i ostalih kako je njemu dobro sto je vani a nama koji smo u Bosni nije. Pojma nema kako je zivjeti u npr.Sarajevu,izmislja svaki dan nove gluposti o sumpornoj kiselini i slicno. Mozda ja jesam nekome pacenik,ok. Peace
Seyfo ti mene baš ne gotiviš nikako :sad:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18884 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

izgubljena dusa wrote:Kad smo vec kod studenata, da li postoji agencija, konsultant, advokatska kancelarija.... koja moze pomoci stranom studentu pri upisu na fakultet u DE?
Trazimo nacin da studije nastavi u Njemackoj.
Puno informacija smo nasli na netu, ali nedostaje jos korak-dva da bi se to i realizovalo.
Jednostavno, treba nam strucna pomoc da bi izbjegli probleme u procedurama.

Bas smo se nasli "na korak do" i nemamo pouzdanu informaciju kako dalje.
Bolje postavi konkretno pitanje :-D
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18885 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti. :kiss:
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
:thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18886 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Seyfo wrote:512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti. :kiss:
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
:thumbup:
Ti se očigledno ne sjećaš Zviza, pa on je trubio ko Radio_Sarajevo i Insomnia da na zapadu niš ne valja, smeće, prostitucija, date crnci i harapi proganjaju da te guze, da je aerodrom u Rajvosa na njegovoj zemlji napravit itd itd, a da je u BiH zakon :-D
User avatar
amidzazeher
Posts: 4017
Joined: 14/04/2011 23:41

#18887 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

:lol:
Pa ti si sve to, samo u kontru
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#18888 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

512MB wrote:
Seyfo wrote:512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti. :kiss:
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
:thumbup:
Ti se očigledno ne sjećaš Zviza, pa on je trubio ko Radio_Sarajevo i Insomnia da na zapadu niš ne valja, smeće, prostitucija, date crnci i harapi proganjaju da te guze, da je aerodrom u Rajvosa na njegovoj zemlji napravit itd itd, a da je u BiH zakon :-D

Napravit? Kako se to izgovara, je li dugo "i"?

Htio si reći napravljen?

Očigledno ti grada nisi vidio, probaj na njemačkom, možda bi bolje bude išlo.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18889 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa :-D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#18890 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Radio Sarajevo wrote:
512MB wrote:
Seyfo wrote:512MB:
Gotivim, štaviše simpatičan si mi, u nedostatku Zviza (bio sam njegov najveći obožavatelj), jer želiš biti veći Zviz od Zviza. I uspjeva ti. :kiss:
Dijagnoza je takva kakva je, bez unošenja emocija. Kažu, nije ogledalo krivo što je lice ružno.
Peace
:thumbup:
Ti se očigledno ne sjećaš Zviza, pa on je trubio ko Radio_Sarajevo i Insomnia da na zapadu niš ne valja, smeće, prostitucija, date crnci i harapi proganjaju da te guze, da je aerodrom u Rajvosa na njegovoj zemlji napravit itd itd, a da je u BiH zakon :-D

Napravit? Kako se to izgovara, je li dugo "i"?

Htio si reći napravljen?

Očigledno ti grada nisi vidio, probaj na njemačkom, možda bi bolje bude išlo.
Kako pravite budalu od sebe s tim potenciranjem grada i asfalta... Covjek nas jezik ucio i usavrsio u inostranstvu, ovde ga vjezba maltretirajuci okolinu i ti mu se svezao jedne rjeci. Jezik je megabajtov najmanji problem :D . Na stranu sta pise i sto konstantno provocira ali jezikom vlada fantasticno
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#18891 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by ultima_palabra »

Zviz je govorio da se svi ovi sto su dosli u ratu i kasnije muce i zlopate, a on je gotiva jer je dosao ranije.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18892 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Znam ja dobro štivo "Tako je govorio Zviz", u to mi ne dirajte.
I kažem da imam novog Zviza, kojeg gotivim i ne možete mi to pravo uzeti.
I MIR DJECO, ne svađajte se oko toga.Kako ste krenuli, bit će banova.
Peace
:bih:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18893 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Volio i ja tebe Seyfo, tu smo d`accord, što kaže Švabo :)
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#18894 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa :-D
Bolje udavača nego lažov kao ti.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18895 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Radio Sarajevo wrote:
512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa :-D
Bolje udavača nego lažov kao ti.
LaHko je reći slagao bajo moj, navedi gdje i šta sam slagao, pa da rastaborimo i to :)
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#18896 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Radio Sarajevo wrote:
512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa :-D
Bolje udavača nego lažov kao ti.
Nisam ja upratio. Koliko ga prozivate, gdje je čovjek slagao?
Last edited by konjislav on 20/09/2019 16:22, edited 1 time in total.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#18897 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

512MB wrote:
Radio Sarajevo wrote:
512MB wrote:Ee evo je, najmlađa udavača Beneluxa :-D
Bolje udavača nego lažov kao ti.
LaHko je reći slagao bajo moj, navedi gdje i šta sam slagao, pa da rastaborimo i to :)
Naveli su mnogi dosad, nemam namjeru trošiti vrijeme na frajera koji živi na forumu 24 sata dnevno. To je tvoj teren, ali ipak nisi sve popamtio kako treba.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18898 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

:D
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#18899 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

Radio Sarajevo wrote:
512MB wrote: LaHko je reći slagao bajo moj, navedi gdje i šta sam slagao, pa da rastaborimo i to :)
Naveli su mnogi dosad, nemam namjeru trošiti vrijeme na frajera koji živi na forumu 24 sata dnevno. To je tvoj teren, ali ipak nisi sve popamtio kako treba.
Koja ludnica ovaj forum i likovi na njemu. Primjeceno je da ti ipak odspavas 2-3 sata dnevno... Ili je to samo za vrijeme dnevne doze sexa da apstiniras od foruma. :D
Post Reply