Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#18851 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hajvan »

nidje vi u svojim glavama niste otisli, cim ovdje laprdate i ubjedjujete nas koji smo u Zionu kako ja vama u Babilonu bolje….


:lol:


hajd da postavljate ovima sto zele otici neke linkove, primjere i obrazlazete iste (za sredine u kojima ste)

neeee, samo obicno jebeno serendanje 95% teme.
doboj71
Posts: 607
Joined: 21/07/2011 05:20

#18852 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by doboj71 »

Nema havane da ga pitam kako hoblarica radi?
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#18853 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Ekonomski rast zemalja jugoistočne Evrope od 1990. do 2018.: BiH u minusu i divovski skok Turske

Image

https://www.klix.ba/biznis/ekonomski-ra ... /190918133

Bosna i Hercegovina za ovih 30 godina je samo stagnirala u regionu. Hrvatska napredovala za oko 50%, Srbija pala za 11%. Toliko o mega uspješnim Havaninim poduhvatima i poduzetnicima. Hvala Havana, a i ostalim na lažnim informacijama o mega uspjehu BH. biznisa.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18854 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

gidra wrote:
mirsek wrote:
gidra wrote:
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta. :thumbup:
Najjača firma u Sa što se te branše tiče ja mislim, strana-Njemačka :D , sam drži komplet jedan region u BiH, mada jeben zivot, konstatno na točkovima.
Non stop na tockovima a radi do 3 :mrgreen: i jos pacijente gleda o 4-8 :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18855 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#18856 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

512MB wrote:
moonca wrote:
gidra wrote:Studirati stomatologiju je uzalud utrošeno vrijeme u BiH.
Nekad iza rata bilo isplativo odavno više ne.
Tržište prezasićeno, privatnih stomatologa na svakom ćošku u svakoj mahali, državni kapaciteti odavno popunjeni, broj stanovnika u konstantnom padu a svake godine se štancaju novi stomatolzi koji nemaju koga liječiti.
Masa njih završi kao farmaceutski komercijalisti, što možeš biti sa puno lakšim faxom.
Također puno lakše i više opcija za zaposlenje sa ekonomijom i masu nekih drugih bezveznih fakukteta nego sa stomatologijom.
Neka se usavrse i daju dobru uslugu- dobru cijenu. Imat ce pacijente iz susjednih drzava kao i EU, Amerike, koji odlaze u -Costa Ricu- na lijecenje, zubi, plasticne operacije...
Zasto Bosna to ne bi mogla.
Zato jer su kupe diplome na buvljaku.
:pisnuo:
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#18857 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SD7 »

gidra wrote:
mirsek wrote:
gidra wrote: Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta. :thumbup:
Najjača firma u Sa što se te branše tiče ja mislim, strana-Njemačka :D , sam drži komplet jedan region u BiH, mada jeben zivot, konstatno na točkovima.
I jos stigne uzeti par hiljada mjesecno ljudima na zubima...vjerujem da nadje i sat, dva mjesecno da odspava.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18858 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

doboj71 wrote:Nema havane da ga pitam kako hoblarica radi?
Nista danas.Dok se pomelo,premjerilo...sutra ide brodski pod.Sam jadan majstor,malo ja nesto uletim kad stignem.Nema pomocnog pa se sam pati.Pitao ovog momka iz komsiluka da mu pomogne,pomete,dodaje...Petobanka dnevnica.Kaze znas sta mi je rekao? :shock: Ne mogu ja to,ofirno mi. :lol:
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#18859 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mousstapha »

Pajes fakat ofirno :D
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18860 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Na onoj shemi sto je postavio onaj pacenik, ja vidim da je Bosna puuuuuuuno bolje prosla od Srbije. Osim sto ima bolju prosjecnu platu,ima i bezbroj problema al eto moglo je i gore. Dzaba pacenik prostire linkove, na kraju je sve pozitiva! A podaci za Crnu Goru, Kosovo i Albaniju su mi u najmanju ruku sumnjivi...kao da ih je neko pisao uz pistolj na sljepoocnici.
Last edited by Seyfo on 18/09/2019 21:56, edited 1 time in total.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18861 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

detroit-mercy wrote: Non stop na tockovima a radi do 3 :mrgreen: i jos pacijente gleda o 4-8 :mrgreen:
Nemaš tu efektivno ni 2-3 sata posla..
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18862 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

gidra wrote:
detroit-mercy wrote: Non stop na tockovima a radi do 3 :mrgreen: i jos pacijente gleda o 4-8 :mrgreen:
Nemaš tu efektivno ni 2-3 sata posla..
Sam drzi jedan region, non stop na tockovima, radi do 3 ali nema tu efektivno jedno 2-3 sata posla :mrgreen:, OK :mrgreen: .
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18863 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

mousstapha wrote:Pajes fakat ofirno :D
Dje ce to,takav kapacitet. :lol: https://youtu.be/IXxlqXlurLY
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18864 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

detroit-mercy wrote:
gidra wrote:
detroit-mercy wrote: Non stop na tockovima a radi do 3 :mrgreen: i jos pacijente gleda o 4-8 :mrgreen:
Nemaš tu efektivno ni 2-3 sata posla..
Sam drzi jedan region, non stop na tockovima, radi do 3 ali nema tu efektivno jedno 2-3 sata posla :mrgreen:, OK :mrgreen: .
Bez zajebancije, upravo tako :D
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#18865 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Pa i vozikanje je dio efektivnog posla, zar nije ?
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#18866 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

mirsek wrote:Pa i vozikanje je dio efektivnog posla, zar nije ?
Ne razumije to čovjek očito. :mrgreen:
Jer onda vozači kamiona uopšte ne rade ništa. :skoljka:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18867 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#18868 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Seyfo wrote:Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
Kakav trebas biti pacenik pa da ovo mislis
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#18869 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mousstapha »

Seyfo wrote:Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
Pa naravno, mi ovdje rintamo i saljemo pare, a vama dole dobro. :cry:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18870 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

stakasa wrote:
Seyfo wrote:Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
Kakav trebas biti pacenik pa da ovo mislis
Menscini da su veci pacenici oni kojima je krivo sto je nekome dobro. Eno pogledaj okog megabajta, lik zivi 24/7 ovdje na forumu,povremeno se vrati u realni svijet, a zivot mu se svodi na uvjeravanje sebe i ostalih kako je njemu dobro sto je vani a nama koji smo u Bosni nije. Pojma nema kako je zivjeti u npr.Sarajevu,izmislja svaki dan nove gluposti o sumpornoj kiselini i slicno. Mozda ja jesam nekome pacenik,ok. Peace
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#18871 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

Seyfo wrote:
stakasa wrote:
Seyfo wrote:Ja mislim da je dijaspori krivo kad je nekom ovdje dobro.
Kakav trebas biti pacenik pa da ovo mislis
Menscini da su veci pacenici oni kojima je krivo sto je nekome dobro. Eno pogledaj okog megabajta, lik zivi 24/7 ovdje na forumu,povremeno se vrati u realni svijet, a zivot mu se svodi na uvjeravanje sebe i ostalih kako je njemu dobro sto je vani a nama koji smo u Bosni nije. Pojma nema kako je zivjeti u npr.Sarajevu,izmislja svaki dan nove gluposti o sumpornoj kiselini i slicno. Mozda ja jesam nekome pacenik,ok. Peace
Lažovi nisu dobar primjer :lol: :lol: :lol:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18872 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Ma i da ne laze (koga briga), njegov zivot ne bi bio ispunjen ako nekome tamo u jadnoj Bosni odakle je, koje se stidi i koju prezire i mrzi, nekome nije lose.Sto je narodu ovdje gore, njemu je osmijeh na licu veci.
User avatar
xoklix
Posts: 3393
Joined: 16/01/2018 16:07

#18873 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by xoklix »

mirsek wrote:
gidra wrote:
512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta. :thumbup:
Ne laže gidra.
Obojica radili zube(sitne estetske popravke+izbjeljivanje) kod njega , izuzetno kvalitetan zubar sa smislom za estetiku.
Momak ljetos keširao 14 hiljada za egzotična putovanja po dalekom istoku.
Ima 1900 platu+ bonuse.
Brutto izađe preko 3000.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#18874 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Još jedan uspješan mladi čovjek koji je napustio BiH:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/mladi ... /190919055
User avatar
Rugafet
Posts: 5475
Joined: 14/12/2015 17:52

#18875 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

Seyfo wrote:Ma i da ne laze (koga briga), njegov zivot ne bi bio ispunjen ako nekome tamo u jadnoj Bosni odakle je, koje se stidi i koju prezire i mrzi, nekome nije lose.Sto je narodu ovdje gore, njemu je osmijeh na licu veci.
Da li je ovo najjači post na forumu ikad? Ako i nije u prvih je pet to je sigurno.
Dio 'u jadnoj Bosni koje se stidi i koju prezire i mrzi' mi je nekako najsimpatičniji.
Post Reply