Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18826 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Cuj.Pa kako ih onda jedva docekaju vani da lijece,programiraju...
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18827 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:Cuj.Pa kako ih onda jedva docekaju vani da lijece,programiraju...
Ti sa kupljenim diplomama i ne idu vani druže, oni ti operišu djecu dole i vode kantonalne bolnice..
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18828 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

512MB wrote:
moonca wrote:
gidra wrote:Studirati stomatologiju je uzalud utrošeno vrijeme u BiH.
Nekad iza rata bilo isplativo odavno više ne.
Tržište prezasićeno, privatnih stomatologa na svakom ćošku u svakoj mahali, državni kapaciteti odavno popunjeni, broj stanovnika u konstantnom padu a svake godine se štancaju novi stomatolzi koji nemaju koga liječiti.
Masa njih završi kao farmaceutski komercijalisti, što možeš biti sa puno lakšim faxom.
Također puno lakše i više opcija za zaposlenje sa ekonomijom i masu nekih drugih bezveznih fakukteta nego sa stomatologijom.
Neka se usavrse i daju dobru uslugu- dobru cijenu. Imat ce pacijente iz susjednih drzava kao i EU, Amerike, koji odlaze u -Costa Ricu- na lijecenje, zubi, plasticne operacije...
Zasto Bosna to ne bi mogla.
Zato jer su kupe diplome na buvljaku.
Ne kupe se, Stomatološki fakultet u Sarajevu je kvalitetan fakultet koji nije uopće lahko završiti, a privatnih nema koliko ja znam.
Imamo i mi svoje "amerikance" zvana dijaspora. Nemaju para liječiti se vani, pa dođu kod nas, mislim neka ih i drago mi je, kad već ne znamo drugačije izvesti proizvod i uvući novac, može i na ovaj način.
Automehaničari, zubari i frizeri, ubiše novac na dijaspori...
Imam prijatelja koji je stomatolog, ubio je ljetos, radio od jutra do mraka, samo dijaspora.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18829 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18830 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18831 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

gidra wrote:
512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
Super, to sve i još više može imat u Njemačkoj bez da mu se Bake/Dodik/Čović kenjaju na tintaru svakodnevno, bez da udiše sumpornu kiselinu cijelu zimu, bez da mora čekat dva dana da ide na ćenifu jer nema vode grubo rečeno itd itd.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18832 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ja bi volio vidjeti stomatologa koji je kupio diplomu.Ima li slika dje? :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18833 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:
gidra wrote:
512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
Super, to sve i još više može imat u Njemačkoj bez da mu se Bake/Dodik/Čović kenjaju na tintaru svakodnevno, bez da udiše sumpornu kiselinu cijelu zimu, bez da mora čekat dva dana da ide na ćenifu jer nema vode grubo rečeno itd itd.
Jarane ti ces zivit 200 godina kad moj stari u 84 skija i vozi skuter.A dise sumpor citav zivot a operisali mu i srce u BiH,ko lampa...Jel to nestalo vode,ja jutros zube opro i tusiro se?
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18834 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Sto se bolan upires toliko da nam objasnis da je tvoj izbor ispravan? Uzivaj.Nece ti biti lakse sa negativnim konstrukcijama svega i svacega ovde.Hejbet je losih stvari,al i dobrih.Proberes i cao.Ti izabrao,mi izabrali.Svi sretni.Trebalo bi biti tako,ili nije?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18835 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Dedo '35., stari '54., ja '83.
Imaju i praunuci, ne još sa moje strane.
Sve je to od lošeg života...da ne kažem vina :oops:
Treba seliti :autic:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18836 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Ubi se lik dokazujuci. Takvi recimo i dalje misle npr.da u BiH nema plina, a plina nestalo par dana u januaru 2009.godine,ono kad je Ukrajina zakuhala sa Rusijom. Ali da bi opravdali sebi neku teoriju, drzali bi se plina ko pjan plota. Isto tako i vodu i sve ostalo. A voda rijesena godinama.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18837 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Al usraste temu jebote....vazda isto laprdanje
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18838 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Nije,mijenja se.Sad nemamo vode a prije nismo imali plina.I sumporna kiselina je novijeg datuma.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#18839 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

gidra wrote:
512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta. :thumbup:
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#18840 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muzicar_iz_parka »

HAVANA wrote:
512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ja bi volio vidjeti stomatologa koji je kupio diplomu.Ima li slika dje? :D
Ne znam za njiha ali ja sam samouki ginekolog
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18841 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

mirsek wrote:
gidra wrote:
512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.

Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta. :thumbup:
Najjača firma u Sa što se te branše tiče ja mislim, strana-Njemačka :D , sam drži komplet jedan region u BiH, mada jeben zivot, konstatno na točkovima.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18842 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Ber..... :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#18843 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

gidra wrote:
mirsek wrote:
gidra wrote: Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta. :thumbup:
Najjača firma u Sa što se te branše tiče ja mislim, strana-Njemačka :D , sam drži komplet jedan region u BiH, mada jeben zivot, konstatno na točkovima.
ko se navikne na to u kancelariju ga utjerati neće
jebenije je pred kompjuterom 3x, još ako nisu striktni i nema GPS... vrh

ja pređem od 30 do 45 hiljada, kako koja godina potrefi, kancelarije 2-3h u danu najviše :mrgreen:
User avatar
Rugafet
Posts: 5475
Joined: 14/12/2015 17:52

#18844 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet »

Kad počne priča ovaj dokazuje ovo onaj ono :-)
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#18845 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

Rugafet wrote:Kad počne priča ovaj dokazuje ovo onaj ono :-)
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18846 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Berlin hemija. Oduzmi jednu hiljadu.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#18847 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

kloniran wrote:
Rugafet wrote:Kad počne priča ovaj dokazuje ovo onaj ono :-)
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
:thumbup:
:thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#18848 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

E'o nesto za one koji bi da idu u Njemacku... mozda pomogne :thumbup:


Kompletan vodič za zaposlenje: Kako se može legalno raditi u Njemačkoj ako niste građanin EU?

https://www.mreza-mira.net/vijesti/posl ... -njemacka/
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#18849 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

Znam covjeka koji je orginalni njemac, rođen na jugu u malom gradicu, studirao u stutgartu, prvi posao u hamburgu, drugi u stutgartu i sad radi i kupio kucu u Minkenu, jerbo buducnosti u Freiburgu nije bilo...
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#18850 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rockefeller »

Joj jebote ja u ponedjeljak sletio na aerodrom, navecer se spakovo i utorak od tri se selio. Da na ne kazem da sam zavrsavao papire sa zenom za njenu vizu, nova adresa pa nema papira pa trazi papir od Verwaltunga. Ma da poludis al deder ga jebi, :mrgreen:
Post Reply