Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#18826 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cuj.Pa kako ih onda jedva docekaju vani da lijece,programiraju...
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18827 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ti sa kupljenim diplomama i ne idu vani druže, oni ti operišu djecu dole i vode kantonalne bolnice..HAVANA wrote:Cuj.Pa kako ih onda jedva docekaju vani da lijece,programiraju...
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#18828 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne kupe se, Stomatološki fakultet u Sarajevu je kvalitetan fakultet koji nije uopće lahko završiti, a privatnih nema koliko ja znam.512MB wrote:Zato jer su kupe diplome na buvljaku.moonca wrote:Neka se usavrse i daju dobru uslugu- dobru cijenu. Imat ce pacijente iz susjednih drzava kao i EU, Amerike, koji odlaze u -Costa Ricu- na lijecenje, zubi, plasticne operacije...gidra wrote:Studirati stomatologiju je uzalud utrošeno vrijeme u BiH.
Nekad iza rata bilo isplativo odavno više ne.
Tržište prezasićeno, privatnih stomatologa na svakom ćošku u svakoj mahali, državni kapaciteti odavno popunjeni, broj stanovnika u konstantnom padu a svake godine se štancaju novi stomatolzi koji nemaju koga liječiti.
Masa njih završi kao farmaceutski komercijalisti, što možeš biti sa puno lakšim faxom.
Također puno lakše i više opcija za zaposlenje sa ekonomijom i masu nekih drugih bezveznih fakukteta nego sa stomatologijom.
Zasto Bosna to ne bi mogla.
Imamo i mi svoje "amerikance" zvana dijaspora. Nemaju para liječiti se vani, pa dođu kod nas, mislim neka ih i drago mi je, kad već ne znamo drugačije izvesti proizvod i uvući novac, može i na ovaj način.
Automehaničari, zubari i frizeri, ubiše novac na dijaspori...
Imam prijatelja koji je stomatolog, ubio je ljetos, radio od jutra do mraka, samo dijaspora.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18829 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#18830 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18831 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Super, to sve i još više može imat u Njemačkoj bez da mu se Bake/Dodik/Čović kenjaju na tintaru svakodnevno, bez da udiše sumpornu kiselinu cijelu zimu, bez da mora čekat dva dana da ide na ćenifu jer nema vode grubo rečeno itd itd.gidra wrote:Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#18832 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja bi volio vidjeti stomatologa koji je kupio diplomu.Ima li slika dje?512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#18833 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jarane ti ces zivit 200 godina kad moj stari u 84 skija i vozi skuter.A dise sumpor citav zivot a operisali mu i srce u BiH,ko lampa...Jel to nestalo vode,ja jutros zube opro i tusiro se?512MB wrote:Super, to sve i još više može imat u Njemačkoj bez da mu se Bake/Dodik/Čović kenjaju na tintaru svakodnevno, bez da udiše sumpornu kiselinu cijelu zimu, bez da mora čekat dva dana da ide na ćenifu jer nema vode grubo rečeno itd itd.gidra wrote:Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#18834 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sto se bolan upires toliko da nam objasnis da je tvoj izbor ispravan? Uzivaj.Nece ti biti lakse sa negativnim konstrukcijama svega i svacega ovde.Hejbet je losih stvari,al i dobrih.Proberes i cao.Ti izabrao,mi izabrali.Svi sretni.Trebalo bi biti tako,ili nije?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#18835 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dedo '35., stari '54., ja '83.
Imaju i praunuci, ne još sa moje strane.
Sve je to od lošeg života...da ne kažem vina
Treba seliti
Imaju i praunuci, ne još sa moje strane.
Sve je to od lošeg života...da ne kažem vina
Treba seliti
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#18836 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ubi se lik dokazujuci. Takvi recimo i dalje misle npr.da u BiH nema plina, a plina nestalo par dana u januaru 2009.godine,ono kad je Ukrajina zakuhala sa Rusijom. Ali da bi opravdali sebi neku teoriju, drzali bi se plina ko pjan plota. Isto tako i vodu i sve ostalo. A voda rijesena godinama.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#18837 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Al usraste temu jebote....vazda isto laprdanje
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#18838 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije,mijenja se.Sad nemamo vode a prije nismo imali plina.I sumporna kiselina je novijeg datuma.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#18839 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta.gidra wrote:Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#18840 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne znam za njiha ali ja sam samouki ginekologHAVANA wrote:Ja bi volio vidjeti stomatologa koji je kupio diplomu.Ima li slika dje?512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#18841 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Najjača firma u Sa što se te branše tiče ja mislim, strana-Njemačkamirsek wrote:3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta.gidra wrote:Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.512MB wrote:Da nema dijaspore i tvoj prijatelj bi ispalio za EU a dijaspore će bit sve manje.
Osim toga, naravno da nisu svi pokupovali diplome, ali ih ima kijamet.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#18843 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ko se navikne na to u kancelariju ga utjerati nećegidra wrote:Najjača firma u Sa što se te branše tiče ja mislim, strana-Njemačkamirsek wrote:3 milje kao farmaceutski predstavnik ? Znao sam ih par, niko nije 2 milje presao i to oni iskusniji, sad su postali doktori specijalisti, taj tvoj je cudo od djeteta.gidra wrote: Ne bi. Do 3 radi kao faramaceutski predstavnik sa platom preko 3 milje, a od 4 do 8 radi sa pacijentima, mimo vikenda, gdje uzme dodatno još par milja.
Uspio momak, njemu je Njemačka ovdje, u svom na svom. Mlađi momak, 30ak godina., sam drži komplet jedan region u BiH, mada jeben zivot, konstatno na točkovima.
jebenije je pred kompjuterom 3x, još ako nisu striktni i nema GPS... vrh
ja pređem od 30 do 45 hiljada, kako koja godina potrefi, kancelarije 2-3h u danu najviše
- Rugafet
- Posts: 5475
- Joined: 14/12/2015 17:52
#18844 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kad počne priča ovaj dokazuje ovo onaj ono
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#18845 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Rugafet wrote:Kad počne priča ovaj dokazuje ovo onaj ono![]()
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18846 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Berlin hemija. Oduzmi jednu hiljadu.
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#18847 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
kloniran wrote:Rugafet wrote:Kad počne priča ovaj dokazuje ovo onaj ono![]()
Ja pričam generalno. Kakvu budućnost ima dečko/djevojka koja je završila školu u Vlasenici, Derventi, Čeliću, Kladnju itd. Šta da očekuje mladji bračni par sa jednim, dva mala djeteta bez radnog staža itd itd. O tome se radi. Pa pogledajte dnevnik i napišite ovdje šta ste čuli. Kao da je 1997 a ne još malo 2020. Dodik izjavio ovo, Izetbegović ono, napadnuti povratnici ovdje, napadnuti ondje. Tu se priča svela na Sarajevo i dva tri lika kojima je dobro kakvo god da je stanje. Mislim ono dovoljno je kolima mrdnuti bilo gdje dalje iz Sarajeva i sve će vam se samo kazati.
-
mali jomu
- Posts: 5853
- Joined: 22/05/2017 17:00
#18848 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E'o nesto za one koji bi da idu u Njemacku... mozda pomogne
Kompletan vodič za zaposlenje: Kako se može legalno raditi u Njemačkoj ako niste građanin EU?
https://www.mreza-mira.net/vijesti/posl ... -njemacka/
Kompletan vodič za zaposlenje: Kako se može legalno raditi u Njemačkoj ako niste građanin EU?
https://www.mreza-mira.net/vijesti/posl ... -njemacka/
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#18849 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Znam covjeka koji je orginalni njemac, rođen na jugu u malom gradicu, studirao u stutgartu, prvi posao u hamburgu, drugi u stutgartu i sad radi i kupio kucu u Minkenu, jerbo buducnosti u Freiburgu nije bilo...
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#18850 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Joj jebote ja u ponedjeljak sletio na aerodrom, navecer se spakovo i utorak od tri se selio. Da na ne kazem da sam zavrsavao papire sa zenom za njenu vizu, nova adresa pa nema papira pa trazi papir od Verwaltunga. Ma da poludis al deder ga jebi, 
