Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#18776 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

Sto se tice obaranja aviona sjecam se da je Kod meme komsija Tada vrecu kafe Kao nagradu jer je pogodio avion.jos da kazem da je komsija bio srbin koji je mozda pola godine poslije tog dogadjaja prebjegao u rs.e sad da li ga je stvarno oborio ili nemogu 100% tvrditi ali se sjecam da je bio sou kada se pojavio ispred zgrade sa vrecom kafe :-D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18777 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Kažem ja da je vreča kafe bila u opticaju za avion :D

Nego....Zenicatrans dobio direktora novog....znal' se ko je? Kažu kakanjac iz Zenice :D 82 godište..
User avatar
Runner49
Posts: 55
Joined: 09/04/2017 17:22

#18778 Re: Zeničani

Post by Runner49 »

Throttle wrote:
Runner49 wrote:Poz.Zna li neko kako da riješim problem držanja motocikla na području Blatuše/Stanica/Nova Zenica?Ima li neko da izdaje garažu ili neki zatvoreni parkinzi uz naplatu?
Kod stadiona ti je parking uz naplatu, ceradu kupis i ususkas ga :)
Imas i onaj boks tamo ispred Mittala, isto na otvorenom
Treca solucija, Shopping centar, parking mjesto je 50KM prvi mjesec valjda zbog izrade kartice, i onda svaki mjesec 40KM... bar je bilo kad sam ja pitao.. Garaze za rentanje, ako ih uspijes naci su skuplje, roditelji placaju mislim 80-tak KM mjesecno kod industrijske skole
vjerovatno ću ići sa stadionom ili kraj mitala.a ovo boldano je opet za posebne teme.da li je zdravo pokrivati motor ili auto ceradom na +35 stepeni?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18779 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Runner49 wrote:
Throttle wrote:
Runner49 wrote:Poz.Zna li neko kako da riješim problem držanja motocikla na području Blatuše/Stanica/Nova Zenica?Ima li neko da izdaje garažu ili neki zatvoreni parkinzi uz naplatu?
Kod stadiona ti je parking uz naplatu, ceradu kupis i ususkas ga :)
Imas i onaj boks tamo ispred Mittala, isto na otvorenom
Treca solucija, Shopping centar, parking mjesto je 50KM prvi mjesec valjda zbog izrade kartice, i onda svaki mjesec 40KM... bar je bilo kad sam ja pitao.. Garaze za rentanje, ako ih uspijes naci su skuplje, roditelji placaju mislim 80-tak KM mjesecno kod industrijske skole
vjerovatno ću ići sa stadionom ili kraj mitala.a ovo boldano je opet za posebne teme.da li je zdravo pokrivati motor ili auto ceradom na +35 stepeni?
A sta mu moze biti ako kupis pravu ceradu? Kod nas je tesko naci pravu, ja trazio i nisam mogao naci pravu, sve neki hamelj, puhne vjetar i podere je ili malo ako nepazis kada je stavljas ili skidas odmah se podere. Znam jer imam garazu samo za jedan auto, pa sam drugi auto koji se vozio jednom mjesecno vani pokrivao cerdom. Patnja ziva ako cesce koristis, doduse kod tebe je motor pa ce to biti lakse.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#18780 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Zna li zasto se cuje ovoliko sirena po gradu?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18781 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Freamon Lester wrote:Zna li zasto se cuje ovoliko sirena po gradu?
Stigla Elif u Zenicu :lol: :-D :izet:
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#18782 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Mogla bi policija malo po ovim igralistima za djecu. Jest da i nije neko igraliste ali maloprije prolazim pored onog u Babinoj Rijeci i tri starohana i neka njihova ofajla sjede na klupi 2 metra od ljulja i svi cuclaju pivu. Taman da su sva djeca ondje njihova (bilo ih je 10.ak) nije primjereno vala..
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18783 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Mimoišli smo se a da i ne znamo :D
cvijet s reverom
Posts: 202
Joined: 05/04/2017 15:08

#18784 Re: Zeničani

Post by cvijet s reverom »

Neko pitao za Metalurg?

https://www.zenicablog.com/ciscenje-dug ... va-kcerka/

Kazu da se u porezne mreze ove drzave uhvate samo maleni leptiri.Stršljeni je pokidaju bez problema.
Strašno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#18785 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Freamon Lester wrote:Zna li zasto se cuje ovoliko sirena po gradu?

došo lukač
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#18786 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

cvijet s reverom wrote:Neko pitao za Metalurg?

https://www.zenicablog.com/ciscenje-dug ... va-kcerka/

Kazu da se u porezne mreze ove drzave uhvate samo maleni leptiri.Stršljeni je pokidaju bez problema.
Strašno
Priča ko iz Malezije,.. kćerka od džeparca uštekala 12 miliona KM,.. pa će sad da kupi očevu propalu firmu. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#18787 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Evo sutra je hitna sjednica GV-a o Celiku.

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/obavje ... f329803b50

Materijal je tu sa prilozima.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#18788 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ja_Ja wrote:Evo sutra je hitna sjednica GV-a o Celiku.

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/obavje ... f329803b50

Materijal je tu sa prilozima.
Kokice u ruke i zavalite se u fotelju...biće krvi.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18789 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ko je pošarao grafit odabranih?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18790 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ja_Ja wrote:Evo sutra je hitna sjednica GV-a o Celiku.

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/obavje ... f329803b50

Materijal je tu sa prilozima.
A sto ima gradsko vijeće sa Čelikom?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#18791 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

channel10 wrote:
Ja_Ja wrote:Evo sutra je hitna sjednica GV-a o Celiku.

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/obavje ... f329803b50

Materijal je tu sa prilozima.
A sto ima gradsko vijeće sa Čelikom?
Legalno pravno nista, ali ako pratis Celik bar u poslijednjih 20 godina, a i ako procitas izvjestaj ove grupe, vidjet ces da ima mnogo. U ovom slucaju (sjednica) se trazi pomoc od grada po nekoliko osnova; reprogramiranje duga prema drzavi, eliminisanje duga prema javnim preduzecima u vlasnistvu grada, te stavljanje na koristenje odredjenih javnih povrsina/objekata. S tim u vezi gradsko vijece ima puno sa Celikom jer moze da odobri ili ne odobri gore navedeno.

Ovaj izvjestaj je veoma lijepo, informativno i korisno napisan. Ono sto bi ja volio da vidim ukoliko se ovo odobri jeste jednu inicijativu ili dopunu ovog izvjestaja koja ce ukljuciti i tacku o predaji citave dokumentacije o poslovanju NK Celik u poslijednjih 25 godina organima vlasti s nadom da ce pokrenuti odredjene postupke prema NN osobama koje su dovele do trenutnog stanja u klubu.

Bilo bi mi nelogicno da grad/porezni obveznici stanu iza kluba a da ne postoji sudski epilog ocite kradje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18792 Re: Zeničani

Post by channel10 »

To sve ne bi bilo lose, ali oprostiti sve dugove i tako pokriti sav lopovluk, to ne ide. Također, ovi novi bi da vladaju, a da neko drugi to placa. Slično su radili i prethodnici u zadnje 22 godine.
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#18793 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Fudo ne da pare jer NGG ne da pare. Ja mislim da ovo nece na dobro.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#18794 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

channel10 wrote:
Ja_Ja wrote:Evo sutra je hitna sjednica GV-a o Celiku.

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/obavje ... f329803b50

Materijal je tu sa prilozima.
A sto ima gradsko vijeće sa Čelikom?
Kako nece imati nista? Pa sam grad je milione potrosio kroz Celik, a da nikad niko nije odgovarao.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18795 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mustang1 wrote:Fudo ne da pare jer NGG ne da pare. Ja mislim da ovo nece na dobro.
Kako to misliš?
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#18796 Re: Zeničani

Post by N.N. »

channel10 wrote:To sve ne bi bilo lose, ali oprostiti sve dugove i tako pokriti sav lopovluk, to ne ide. Također, ovi novi bi da vladaju, a da neko drugi to placa. Slično su radili i prethodnici u zadnje 22 godine.
Ovako ga nekako i dodje :D
Cijela prica je bila depolitizacija kluba, a na kraju ispade da im 90 % sredstava za funkcionisanje kluba Grad treba placati :-)

Neka i prodje ovo, ali prvo da Samir Skrgo, Pane Skrbic, Mirsad Ibrakovic, Nermin Sabic, Senad Sarajlic, Zaim Mujezinovic, Ekrem Kahriman, Ferid Kavazovic, Hamo Islamovic i ostali koji su prodefilovali klubom zadnjih 20 godina, objasne gdje su pare!
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18797 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote:
channel10 wrote:To sve ne bi bilo lose, ali oprostiti sve dugove i tako pokriti sav lopovluk, to ne ide. Također, ovi novi bi da vladaju, a da neko drugi to placa. Slično su radili i prethodnici u zadnje 22 godine.
Ovako ga nekako i dodje :D
Cijela prica je bila depolitizacija kluba, a na kraju ispade da im 90 % sredstava za funkcionisanje kluba Grad treba placati :-)

Neka i prodje ovo, ali prvo da Samir Skrgo, Pane Skrbic, Mirsad Ibrakovic, Nermin Sabic, Senad Sarajlic, Zaim Mujezinovic, Ekrem Kahriman, Ferid Kavazovic, Hamo Islamovic i ostali koji su prodefilovali klubom zadnjih 20 godina, objasne gdje su pare!
Od grada se tražilo da ono što je godinama izdvajao nastavi, ali za reprogram.
Čelik sa odblokiranim računima i dobrom strategijom može biti klub koji će profitirati za par godina.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18798 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Freamon Lester wrote:
channel10 wrote:
Ja_Ja wrote:Evo sutra je hitna sjednica GV-a o Celiku.

http://www.zenica.ba/aktuelnosti/obavje ... f329803b50

Materijal je tu sa prilozima.
A sto ima gradsko vijeće sa Čelikom?
Kako nece imati nista? Pa sam grad je milione potrosio kroz Celik, a da nikad niko nije odgovarao.
I sta sad treba jos da potrosi pa da mogu optuziti i Kasumovica kako je on vracao lopovske dugove.

Hoce da grad placa reprogram, a da oni sutra budu pobjednici i da pokupe zasluge za povratak Celika :-) . Kakvi crni nonsensi u ovoj epizodi Celika.
Last edited by channel10 on 26/04/2017 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
Oi
Posts: 747
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#18799 Re: Zeničani

Post by Oi »

Ne trazi se nista vise nego sto se do sad davalo, ali razlika je u tome sto ce se za buduca sredstva znati gdje tacno idu, a to je servisiranje reprograma. Za tekuce poslovanje, Celik ce se morati sam snalaziti na trzistu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18800 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Oi wrote:Ne trazi se nista vise nego sto se do sad davalo, ali razlika je u tome sto ce se za buduca sredstva znati gdje tacno idu, a to je servisiranje reprograma. Za tekuce poslovanje, Celik ce se morati sam snalaziti na trzistu.
Pa sve isto kao sto je i prije bilo. Imali gibiru od grada, a ovamo se snalazili da navuku jos vise. Sve isto, osim uprave :-) .
Post Reply