Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#18776 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Dope_Man wrote: 09/08/2020 12:48 Nezz je li najbolja tema za postaviti ovo pitanje, ali kad imaju ove akcije za ACC koje pocinju od X datuma, je li ti znaci da pocinju ujutro nekad, ili navecre u 12:00 kad nastuoa taj datum?

Kontam da iskoristim ovu Mastercard akciju, a ne znam kad otici na naplatne da ne bude prekasno
Od ponedjeljka u 00:01, do isteka zaliha.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3713
Joined: 14/01/2019 04:56

#18777 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Porodice Foht »

So What! wrote: 09/08/2020 12:56 Most na Rači i autoput do Bijeljine gotovi 2022.
Image

Ministar komunikacija i transporta u Savjetu ministara Vojin Mitrović obišao je u petak, 8. avgusta, lokaciju na kojoj će se graditi novi most i granični prelaz na Rači između BiH i Srbije, saopšteno je iz Ministarstva transporta i komunikacija.

Mitrović je istakao da je završetak radova, na mostu i autoputu koji vodi do Bijeljine dužine 17 kilometara, 2022. godina.

Osim graničnog prelaza Rača, u izgradnji je i novi granični prelaz Svilaj čiji je rok za izgradnju 1. mart 2021. godine.

Naime, otvaranjem privremenog graničnog prelaza Svilaj za prelazak putnika i automobila izbjegli bi se dodatni troškovi na zaštiti, čuvanju i održavanju samog mosta, a samim tim i sprečavanje nelegalnog prelaska granice.

Kada su u pitanju drugi infrastrukturni projekti u nadležnosti Ministarstva na čijem je čelu ministar Mitrović važno je napomenuti i izgradnju graničnog prelaza Bratoljub na mostu u Bratuncu koji bi, prema trenutnim informacijama, trebao biti završen i prije samog roka, dok izgradnja Koridora 5C ide svojom uobičajenom dinamikom.
eKapija
Ima li ista konkretno o privremenom GP Svilaj? Kada ce ga otvoriti?
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18778 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Porodice Foht wrote: 09/08/2020 15:03 Ima li ista konkretno o privremenom GP Svilaj? Kada ce ga otvoriti?
Pa imaš doslovno na prethodnoj stranici, par vijesti o tome.

:sax:
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#18779 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mistek »

Naslovnica wrote: 09/08/2020 13:08
Dope_Man wrote: 09/08/2020 12:48 Nezz je li najbolja tema za postaviti ovo pitanje, ali kad imaju ove akcije za ACC koje pocinju od X datuma, je li ti znaci da pocinju ujutro nekad, ili navecre u 12:00 kad nastuoa taj datum?

Kontam da iskoristim ovu Mastercard akciju, a ne znam kad otici na naplatne da ne bude prekasno
Od ponedjeljka u 00:01, do isteka zaliha.
I ne isteknu zalihe nikad tako brzo. Iako, kad dođeš tamo, bude gužva i djeluje da je pomama, ustvari im treba po 5-6 minuta da usluže jednog klijenta, pa se stvori red. Uglavnom, nemoj srkleta :D
RJ57
Posts: 5113
Joined: 10/04/2017 15:12

#18780 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by RJ57 »

So What! wrote: 09/08/2020 12:42 Objavljen Javni oglas radi sporazumnog pribavljanja nekretnina za izgradnju dionice Donja Gračanica – Nemila, poddionica Južni izlaz iz tunela Zenica – Zenica Sjever i Petlja Zenica – Donja Gračanica na Koridoru Vc
Image

JP Autoceste FBiH d.o.o. Mostar pristupa realizaciji projekta izgradnje dionice Donja Gračanica – Nemila, poddionica Južni izlaz iz tunela Zenica – Zenica Sjever i Petlja Zenica – Donja Gračanica na Koridoru Vc, u koju svrhu će se provesti postupak eksproprijacije nekretnina potrebnih za izgradnju uz isplatu odgovarajućih naknada u skladu sa Zakonom o eksproprijaciji FBiH („Sl. Novine F BiH“ broj 70/07 i 36/10, 25/12 i 34/16).

Pozivaju se svi vlasnici nekretnina koji se nalaze na području:

Općine Zenica – k.o. Donja Gračanica
Općina Zenica – k.o. Ričice
radi pokušaja sporazumnog rješavanja stjecanja prava vlasništva nad određenim nekretninama koje će se eksproprisati u svrhu izgradnje dionice Donja Gračanica – Nemila, na Koridoru Vc.

Cijeli oglas možete pročitati OVDJE.
JP Autoceste FBiH
pa nije moguće da tu nisu već prije par godina napravili eksproprijaciju! pa to su dionice koje se već odavno rade. koja stoka smrdljiva, stvarno nemam riječi!

a mi se naivno pitamo zašto se južni ulaz tunela zenica još nije počeo raditi ....


to samo kod nas ima!
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18781 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

RJ57 wrote: 09/08/2020 19:58pa nije moguće da tu nisu već prije par godina napravili eksproprijaciju! pa to su dionice koje se već odavno rade. koja stoka smrdljiva, stvarno nemam riječi!

a mi se naivno pitamo zašto se južni ulaz tunela zenica još nije počeo raditi ....


to samo kod nas ima!
U pravilu, JP Autoceste FBiH bez većih smetnji mogu da uđu u posjed i bez dogovora, nakon jednog sudskog rješenja otprilike,, ovdje nagađama da je smetanja bila izmjena projekta Donja Gračanica - Vraca, s obzirom da je tunel Vraca produžen.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#18782 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Na Jošanici je haos za kupnju tagova. Sigurno stotinjak ljudi u redu, auta u 2 reda parkirana, kolaps.
toooka
Posts: 110
Joined: 15/02/2016 08:12

#18783 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by toooka »

Naslovnica wrote: 10/08/2020 08:23 Na Jošanici je haos za kupnju tagova. Sigurno stotinjak ljudi u redu, auta u 2 reda parkirana, kolaps.
Kao da je džaba.. :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#18784 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

toooka wrote: 10/08/2020 08:32
Naslovnica wrote: 10/08/2020 08:23 Na Jošanici je haos za kupnju tagova. Sigurno stotinjak ljudi u redu, auta u 2 reda parkirana, kolaps.
Kao da je džaba.. :lol: :lol: :lol:
U principu i jeste džaba. :)
I u Zenici je gužva, ali upola manja.
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#18785 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by burekodsira »

pa valjda je bio džabe i popust na dopunu...u saradnji sa "a za sve ostalo tu je..."
toooka
Posts: 110
Joined: 15/02/2016 08:12

#18786 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by toooka »

Naslovnica wrote: 10/08/2020 08:40
toooka wrote: 10/08/2020 08:32
Naslovnica wrote: 10/08/2020 08:23 Na Jošanici je haos za kupnju tagova. Sigurno stotinjak ljudi u redu, auta u 2 reda parkirana, kolaps.
Kao da je džaba.. :lol: :lol: :lol:
U principu i jeste džaba. :)
I u Zenici je gužva, ali upola manja.
Pa znam da jeste, malo se šalim. Super je akcija, ja bih uzeo TAG da sam bliže, ovako mi se ne isplati iz Tuzle ići maksuz.
User avatar
spree
Posts: 8667
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18787 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spree »

Ja evo cekam na Sarajevo zapad vec 40 min i nista se ne promjera. Fakat su ovo mogli bolje organizirati. Mislim da cu cekati bar jos jedno 2h.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#18788 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Horcrux »

Nema smisla da svi imaju tag. :-D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18789 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Cek, mi što imamo, jel dobivamo nešto džaba i jel moze Maestro, Master card je firma, obicna debitna kartica?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#18790 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Kompanija Mastercard u saradnji sa JP Autoceste FBiH, ovog ljeta omogućavaju svojim korisnicima da započnu korištenje ACC TAG uređaja i na taj način brže i povoljnije izvrše plaćanje cestarine. U pitanju je način plaćanja cestarine koji je u regionu u ljetnjim mjesecima već stekao popularnost zbog svoje praktičnosti i minimalnog zadržavanja na naplatnim mjestima.

Korisnici koji od 10.8.2020 prvu kupovinu dopune za elektronsku naplatu cestarine izvrše Mastercard® karticom bilo koje banke, u vrijednosti od minimalno 50KM, dobijaju ACC TAG uređaj besplatno. Uz to, očekuje ih i dodatni bonus od 20% na uplaćeni iznos.

“U pitanju je još jedna strateška saradnja sa javnim sektorom u BiH, ovog puta sa JP Autoceste FBiH, koja pokazuje da nam je svima u interesu da radimo na popularizaciji bezgotovinskog i beskontaktnog plaćanja, prije svega zato što na taj način korisnicima pružamo brže, jednostavnije i praktičnije iskustvo plaćanja“, izjavila je Jelena Ristić, direktorica za tržišta Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore u kompaniji Mastercard.

Također kako bi se prolaz kroz naplatne stanice dodatno ubrzao, navedene kompanije su za naredni period dogovorile omogućavanje beskontaktnog plaćanja na svim naplatnim mjestima kojim upravljaju JP Autoceste FBIH.

”U cilju smanjenja kontakata koje je u vrijeme pojave virusa COVID- 19 dodato naglašeno, u suradnji sa Mastercard kompanijom omogućili smo našim korisnicima besplatne ACC TAG uređaje. Korištenjem elektronske naplate cestarine korisnik ostvaruje brži i sigurniji prolaz bez zaustavljanja, uz bonus od 20% na svaku dopunu novčanih sredstava na korisnički račun. Korisnici autoceste su nam na prvom mjestu, a ovom promotivnom akcijom im to i dokazujemo,” izjavio je Marin Jelčić, izvršni direktor Sektora za upravljanje i održavanje JP Autoceste FBiH.

Važno je napomenuti da se ponuda za besplatni ACC TAG uređaj odnosi za prvih 1500 korisnika na naplatnim mjestima NM Sarajevo sjever, NM Zenica jug, NM Sarajevo zapad i NM Ljubuški.


Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#18791 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Ma ja. Ja uvijek sve platim po punoj cijeni..

Ovo su trebali imati od samog starta.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#18792 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by NediM17 »

Jbg. kad se tek pojavio bio za marku, tad mi nije trebao, kasnije kad je zatrebao kupio 2 komada po 39.90 KM. Ali halal bilo, davno su se isplatili.
Do sada je samo jednom neko sranje bilo kad im se pojebo sistem pa se nije moglo izaci, ali kad prodjes bez cekanja "nenadjebivo". :D
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#18793 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Better Man »

Čim su ih uveli kupio odmah. Bila promotivna cijena od 1 KM. Kad sam promijenio auto, samo sa starog prebacio na novo. odlična stvar da se ne mora čekati, jer nekad zna biti kolna za naplatu. Par puta se desilo da ne reaguje, tj. da se rampa ne otvori i zato treba usporiti kad se prolazi da možeš stati ako se ne otvori. Najbolja stvar za nas koji svakodnevno koristimo autoput bi bilo da imaju godišnje vinjete ili da popust na tag umjesto 20% bude 50%.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#18794 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by high_volume »

Better Man wrote: 10/08/2020 11:08 Čim su ih uveli kupio odmah. Bila promotivna cijena od 1 KM. ... Najbolja stvar za nas koji svakodnevno koristimo autoput bi bilo da imaju godišnje vinjete ili da popust na tag umjesto 20% bude 50%.
:D
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18795 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Qler »

I ja sa ga za 1KM kupio :) to je bila dobra odluka :)
Silent.Hunter
Posts: 496
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#18796 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Silent.Hunter »

Može li se kod njih saobraćajna kopirati? :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#18797 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by moon_walker_90 »

Jel ima ograniceni radno vrijeme da se kupi?
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#18798 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

Naslovnica wrote: 09/08/2020 13:08
Dope_Man wrote: 09/08/2020 12:48 Nezz je li najbolja tema za postaviti ovo pitanje, ali kad imaju ove akcije za ACC koje pocinju od X datuma, je li ti znaci da pocinju ujutro nekad, ili navecre u 12:00 kad nastuoa taj datum?

Kontam da iskoristim ovu Mastercard akciju, a ne znam kad otici na naplatne da ne bude prekasno
Od ponedjeljka u 00:01, do isteka zaliha.
Ipak bjese jutros od 8, sa povelikom guzvom na zapadnom izlazu, sjeverni vjerovatno jos i vise.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#18799 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Dope_Man wrote: 10/08/2020 15:48
Naslovnica wrote: 09/08/2020 13:08
Dope_Man wrote: 09/08/2020 12:48 Nezz je li najbolja tema za postaviti ovo pitanje, ali kad imaju ove akcije za ACC koje pocinju od X datuma, je li ti znaci da pocinju ujutro nekad, ili navecre u 12:00 kad nastuoa taj datum?

Kontam da iskoristim ovu Mastercard akciju, a ne znam kad otici na naplatne da ne bude prekasno
Od ponedjeljka u 00:01, do isteka zaliha.
Ipak bjese jutros od 8, sa povelikom guzvom na zapadnom izlazu, sjeverni vjerovatno jos i vise.
E jbga. :roll:
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#18800 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

spree wrote: 10/08/2020 09:00 Ja evo cekam na Sarajevo zapad vec 40 min i nista se ne promjera. Fakat su ovo mogli bolje organizirati. Mislim da cu cekati bar jos jedno 2h.

Doceka li ga? Ja iza 11 uzeo isto na zapadu, dosao malo prije 8 :-)

Al hebi ga, kad sam cekao prvih sat kontam ostajem do kraja.
Post Reply