90minut wrote:Ovo što pojedinci rade u rusiji je debilana, a zašto vi uzimate ovo što je sad snimljeno kao potpunu istinu?
Logično da u svakoj seriji ili filmu koji se bavi stvarnim događajima postoji određena doza dramatizacije i da nije 100% svaki detalj
istinit ili se nije desio na način na koji je to prikazano. Međutim tvorci serije su otvoreno i govorili o tome. Npr lik Ulane Khomyuk u stvarnosti
nije postojao, nego je zamišljen da predstavlja skup naučnika koji su radili sa Legasovom da pomognu u saniranju štete. Ovo su uradili
zvog čiste praktičnosti jer bi onda glumačka postava bila povećana za još najmanje 10 ljudi. Isto tako rušenje onog helikoptera se nije
desilo onako kako je opisano u seriji, nego kasnije i nije bilo u pitanju preletanje iznad jezgre nego je helikopter zakačio za kablove pa
se srušio. I tako dalje. Ima tih detalja koji su napravljeni dramatičnije i stvari za koje su prilagodili kronologiju događaja. Međutim
ogromnim dijelom ono što je prikazano je istina i u skladu je sa onim što se istorijski zna o Chernobylu.
Ovo što Rusi hoće da prave je bazirano na teoriji zavjere i fikciji.