Otkad to i koliko ako znas?drndalo wrote:Da... Slicno kao i kad placas karticom vani, pored kursne razlike naplacuju i "naknadu" za koristenje kartice vani.... Da ne kazem "roaming"...
Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#1876 Re: Raiffeisen banka
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1877 Re: Raiffeisen banka
Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1878 Re: RE: Re: Raiffeisen banka
Ja uzeo kafu i kolač u McDonald's-u u Splitu - 6,50 KM i naplatili mi proviziju 0.06 KM.drndalo wrote:Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
P. S. Pin se može promijeniti i na bankomatu RB.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1879 Re: RE: Re: Raiffeisen banka
Ja uzeo kafu i kolač u McDonald's-u u Splitu - 6,50 KM i naplatili mi proviziju 0.06 KM.drndalo wrote:Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
P. S. Pin se može promijeniti i na bankomatu RB.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1880 Re: RE: Re: Raiffeisen banka
Onda je moguce da su stali samo na tih 1%, prije su derali vise.Dzontra_Volta wrote:Ja uzeo kafu i kolač u McDonald's-u u Splitu - 6,50 KM i naplatili mi proviziju 0.06 KM.drndalo wrote:Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
P. S. Pin se može promijeniti i na bankomatu RB.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#1881 Re: Raiffeisen banka
Dbro da ti uzmu proviziju kad dižeš s bankomata u inostranstvu ako nema bankomat tvoje banke, ali kad plaćaš karticom to ne bi trebalo. Ja nikad nisam platio proviziju kad plaćam karticom vani. Kod mene je Intesa.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#1882 Re: Raiffeisen banka
Ja sam prosle godine placao u Turskoj RB karticom i naplatili su samo proviziju, zato i pitam otkad su to uveli. Nema uopste smisla da naplacuju koristenje kartice kod jednokratnog placanja. Hajd to sto kazes kod podizanja gotovine sa drugih bankomata, ali obicno placanjeBetter Man wrote:Dbro da ti uzmu proviziju kad dižeš s bankomata u inostranstvu ako nema bankomat tvoje banke, ali kad plaćaš karticom to ne bi trebalo. Ja nikad nisam platio proviziju kad plaćam karticom vani. Kod mene je Intesa.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1883 Re: Raiffeisen banka
Oduvijek su to imali, i bilo je 2% , min. 5 KM. I na prijem para izvana (paypal), uzimaju isto to.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1884 Re: Raiffeisen banka
Ja plaćam RB karticama u BiH i inostranstvu najmanje 10 g. i uvijek su uzimali 1% kursne provizije i ništa više (kao i sve druge banke).
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1885 Re: Raiffeisen banka
I ja sam placao vani od 2002. I zbog 2% "roaminga" sam izvadio American express. Zena ima Zagrebacka banka/Unicredit i oni nikad nisu imali ni 1% provizije/naknade, samo im trosak preracunaju po dnevnom kursu...
Posebno se negativno iznenadih kada su mi na paypal primljene pare uzeli isto 1% provizije, e neces ga majci, pa i paypal prebacih na Unicredit.
Posebno se negativno iznenadih kada su mi na paypal primljene pare uzeli isto 1% provizije, e neces ga majci, pa i paypal prebacih na Unicredit.
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#1886 Re: Raiffeisen banka
na zalost, unicredit sada izdaje iskljucivo mastercard, a ta kartica nema mogucnost prijema novca sa paypaladrndalo wrote:I ja sam placao vani od 2002. I zbog 2% "roaminga" sam izvadio American express. Zena ima Zagrebacka banka/Unicredit i oni nikad nisu imali ni 1% provizije/naknade, samo im trosak preracunaju po dnevnom kursu...
Posebno se negativno iznenadih kada su mi na paypal primljene pare uzeli isto 1% provizije, e neces ga majci, pa i paypal prebacih na Unicredit.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1887 Re: Raiffeisen banka
Ma znam, ja uletih par mjeseci prije nestanka VISA-e.
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#1888 Re: Raiffeisen banka
dao bih bubreg sada da mi je tu visudrndalo wrote:Ma znam, ja uletih par mjeseci prije nestanka VISA-e.
-
Mehemed
- Posts: 6192
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#1889 Re: Raiffeisen banka
Ja je imam do 2019-e do ne znam kojeg mjeseca, uglavnom još neko vrijeme ću je imati, da li će mi opet dati VISU kada istekne to ne znam, ovo je druga zaredom VISA, jedna već istekla.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#1890 Re: Raiffeisen banka
Ako vam je do VISA, ima i drugih banaka, pobogu.
- SpecialOffer
- Posts: 2687
- Joined: 16/05/2015 12:49
#1891 Re: Raiffeisen banka
Otkud vam informacija da nema VISA kartica, ja prije par mjeseci dobio.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#1892 Re: Raiffeisen banka
Za RB ne znam, jedino sam za Unicredit banku čuo da više ne izdaju VISA kartice.
- SpecialOffer
- Posts: 2687
- Joined: 16/05/2015 12:49
#1893 Re: Raiffeisen banka
U Unicreditu kad sam nekad zelio uzeti karticu nisu htjeli dati ako nemam stalna mjesecna primanja koja ce ici na taj racun/karticu.Co0l wrote:Za RB ne znam, jedino sam za Unicredit banku čuo da više ne izdaju VISA kartice.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1894 Re: Raiffeisen banka
Ima, RB za paypal naplacuje 1% za primanje para iz vana...Co0l wrote:Ako vam je do VISA, ima i drugih banaka, pobogu.
-
stajeba
- Posts: 325
- Joined: 06/05/2012 18:47
- Location: Bosna i Hercegovina
- Grijem se na: sex
- Vozim: svoj fazon
- Horoskop: je za nevjernike
#1895 Re: Raiffeisen banka
Ljudi mene zanima koliko naplaćuju konverziju sa paypala. Npr imam 10$ na paypal to je oko 18km i oce li leć 18km na račun 1. u mjesecu?
A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
- zakasnila
- Posts: 774
- Joined: 03/03/2014 09:54
#1896 Re: Raiffeisen banka
od 18 KM oduzmi proviziju za konverziju 1% , znaci 17,82 KMstajeba wrote:Ljudi mene zanima koliko naplaćuju konverziju sa paypala. Npr imam 10$ na paypal to je oko 18km i oce li leć 18km na račun 1. u mjesecu?
A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1897 Re: Raiffeisen banka
Da, ja lazem, a ti procitaj sta ti pise na izvodu kao sto ja procitah... Pa mi onda opet reci da lazem...stajeba wrote:Ljudi mene zanima koliko naplaćuju konverziju sa paypala. Npr imam 10$ na paypal to je oko 18km i oce li leć 18km na račun 1. u mjesecu?
A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
-
stajeba
- Posts: 325
- Joined: 06/05/2012 18:47
- Location: Bosna i Hercegovina
- Grijem se na: sex
- Vozim: svoj fazon
- Horoskop: je za nevjernike
#1898 Re: Raiffeisen banka
Delete, skonto sam 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1899 Re: Raiffeisen banka
Poserem vam se na e banking!
Eto, toliko....
Eto, toliko....
-
stajeba
- Posts: 325
- Joined: 06/05/2012 18:47
- Location: Bosna i Hercegovina
- Grijem se na: sex
- Vozim: svoj fazon
- Horoskop: je za nevjernike
#1900 Re: Raiffeisen banka
Koliko treba vremenski da paypal vrati 2€ od verifikacije?
