Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1876 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

drndalo wrote:Da... Slicno kao i kad placas karticom vani, pored kursne razlike naplacuju i "naknadu" za koristenje kartice vani.... Da ne kazem "roaming"...
Otkad to i koliko ako znas?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1877 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1878 Re: RE: Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

drndalo wrote:Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
Ja uzeo kafu i kolač u McDonald's-u u Splitu - 6,50 KM i naplatili mi proviziju 0.06 KM.
P. S. Pin se može promijeniti i na bankomatu RB.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1879 Re: RE: Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

drndalo wrote:Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
Ja uzeo kafu i kolač u McDonald's-u u Splitu - 6,50 KM i naplatili mi proviziju 0.06 KM.
P. S. Pin se može promijeniti i na bankomatu RB.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1880 Re: RE: Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Dzontra_Volta wrote:
drndalo wrote:Mislim da je 1%, ali min. npr. 5 KM.
Ja uzeo kafu i kolač u McDonald's-u u Splitu - 6,50 KM i naplatili mi proviziju 0.06 KM.
P. S. Pin se može promijeniti i na bankomatu RB.
Onda je moguce da su stali samo na tih 1%, prije su derali vise.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#1881 Re: Raiffeisen banka

Post by Better Man »

Dbro da ti uzmu proviziju kad dižeš s bankomata u inostranstvu ako nema bankomat tvoje banke, ali kad plaćaš karticom to ne bi trebalo. Ja nikad nisam platio proviziju kad plaćam karticom vani. Kod mene je Intesa.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1882 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Better Man wrote:Dbro da ti uzmu proviziju kad dižeš s bankomata u inostranstvu ako nema bankomat tvoje banke, ali kad plaćaš karticom to ne bi trebalo. Ja nikad nisam platio proviziju kad plaćam karticom vani. Kod mene je Intesa.
Ja sam prosle godine placao u Turskoj RB karticom i naplatili su samo proviziju, zato i pitam otkad su to uveli. Nema uopste smisla da naplacuju koristenje kartice kod jednokratnog placanja. Hajd to sto kazes kod podizanja gotovine sa drugih bankomata, ali obicno placanje :skoljka:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1883 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Oduvijek su to imali, i bilo je 2% , min. 5 KM. I na prijem para izvana (paypal), uzimaju isto to.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1884 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Ja plaćam RB karticama u BiH i inostranstvu najmanje 10 g. i uvijek su uzimali 1% kursne provizije i ništa više (kao i sve druge banke).
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1885 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

I ja sam placao vani od 2002. I zbog 2% "roaminga" sam izvadio American express. Zena ima Zagrebacka banka/Unicredit i oni nikad nisu imali ni 1% provizije/naknade, samo im trosak preracunaju po dnevnom kursu...

Posebno se negativno iznenadih kada su mi na paypal primljene pare uzeli isto 1% provizije, e neces ga majci, pa i paypal prebacih na Unicredit.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1886 Re: Raiffeisen banka

Post by ado_sar »

drndalo wrote:I ja sam placao vani od 2002. I zbog 2% "roaminga" sam izvadio American express. Zena ima Zagrebacka banka/Unicredit i oni nikad nisu imali ni 1% provizije/naknade, samo im trosak preracunaju po dnevnom kursu...

Posebno se negativno iznenadih kada su mi na paypal primljene pare uzeli isto 1% provizije, e neces ga majci, pa i paypal prebacih na Unicredit.
na zalost, unicredit sada izdaje iskljucivo mastercard, a ta kartica nema mogucnost prijema novca sa paypala
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1887 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Ma znam, ja uletih par mjeseci prije nestanka VISA-e.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1888 Re: Raiffeisen banka

Post by ado_sar »

drndalo wrote:Ma znam, ja uletih par mjeseci prije nestanka VISA-e.
dao bih bubreg sada da mi je tu visu :D
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1889 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Ja je imam do 2019-e do ne znam kojeg mjeseca, uglavnom još neko vrijeme ću je imati, da li će mi opet dati VISU kada istekne to ne znam, ovo je druga zaredom VISA, jedna već istekla.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#1890 Re: Raiffeisen banka

Post by Co0l »

Ako vam je do VISA, ima i drugih banaka, pobogu.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2687
Joined: 16/05/2015 12:49

#1891 Re: Raiffeisen banka

Post by SpecialOffer »

Otkud vam informacija da nema VISA kartica, ja prije par mjeseci dobio.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#1892 Re: Raiffeisen banka

Post by Co0l »

Za RB ne znam, jedino sam za Unicredit banku čuo da više ne izdaju VISA kartice.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2687
Joined: 16/05/2015 12:49

#1893 Re: Raiffeisen banka

Post by SpecialOffer »

Co0l wrote:Za RB ne znam, jedino sam za Unicredit banku čuo da više ne izdaju VISA kartice.
U Unicreditu kad sam nekad zelio uzeti karticu nisu htjeli dati ako nemam stalna mjesecna primanja koja ce ici na taj racun/karticu.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1894 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Co0l wrote:Ako vam je do VISA, ima i drugih banaka, pobogu.
Ima, RB za paypal naplacuje 1% za primanje para iz vana...
stajeba
Posts: 325
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#1895 Re: Raiffeisen banka

Post by stajeba »

Ljudi mene zanima koliko naplaćuju konverziju sa paypala. Npr imam 10$ na paypal to je oko 18km i oce li leć 18km na račun 1. u mjesecu?

A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#1896 Re: Raiffeisen banka

Post by zakasnila »

stajeba wrote:Ljudi mene zanima koliko naplaćuju konverziju sa paypala. Npr imam 10$ na paypal to je oko 18km i oce li leć 18km na račun 1. u mjesecu?

A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
od 18 KM oduzmi proviziju za konverziju 1% , znaci 17,82 KM
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1897 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

stajeba wrote:Ljudi mene zanima koliko naplaćuju konverziju sa paypala. Npr imam 10$ na paypal to je oko 18km i oce li leć 18km na račun 1. u mjesecu?

A ovo sa 1% da uzimaju je laž, jedino te košta 5$ ako oćeš odma prebacit pare sa paypal na banku.
Da, ja lazem, a ti procitaj sta ti pise na izvodu kao sto ja procitah... Pa mi onda opet reci da lazem... :skoljka:
stajeba
Posts: 325
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#1898 Re: Raiffeisen banka

Post by stajeba »

Delete, skonto sam :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1899 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

Poserem vam se na e banking! :twisted:
Eto, toliko....
stajeba
Posts: 325
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#1900 Re: Raiffeisen banka

Post by stajeba »

Koliko treba vremenski da paypal vrati 2€ od verifikacije?
Post Reply