Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1876 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

CherryLips wrote:Ima li koja hanuma da se farba sama kuci? Ja se nekad davno farbala i tada sam koristila Palette. I sad,posto mi sijede pocinju opasno izbijati,kontam da opet pocnem sa farbanjem. Imate li nekih preporuka za farbe,cije su dobre,koje koristiti? Jedino sam (bar prije) alergicna bila na Lorealove,svrbila me glava za poluditi kad stavim farbu..
meni je palette ustvari najbolja bila, kosa mi nije ostecena bila od nje.
a loreal mi isto nije odgovarala ko ni tebi.
garnier su bile dobre isto.

syoss nisam probala. probaj ove nove avonove?
Zvrkicaa
Posts: 63
Joined: 19/02/2011 00:10
Location: Sarajevo

#1877 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Zvrkicaa »

Ja koistim garnier i super mi je :) Koristila sam Palete ali uzas, kosu jako isusi, bar meni. Kosa bude uzas suha.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1878 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by male_okice »

Pallete smedja nijansa mi je unistila kosu...katastrofa bila gora od slame trebalo mi je dugo poslije toga-dok je zapravo nisam izsisala da mi se kosa normalizuje, syoss isto ne bih preporucila slicna mi je pallete nekako. Najbolja mi je garnier ona bez amonijaka sa njom mamu farbam evo bas dugo vec, malo se brze ispere ali kosa bude super, a ja u zadnje 2 gdoine samo kanu stavljam i to Lush. Super kosa ;-)
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1879 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CherryLips »

I ja bi se farbala u smedju,onda da probam tu Garnierovu? Svi oko mene dilaju Oriflame,Avona nema niko...pogledacu sad njihov on-line katalog...A meni je prije bila super Palette,mozda zato sto mi je inace masnija kosa,perem je svaka 2-3 dana...Uzimala njihovu ljubicastu boju i extra mi bilo,prirodna sam crnka i onda mi nikad bas ne primi ljubicasto vec samo da taj sjaj,svi su mi redom hvalili kosu..dobra stara vremena :D :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1880 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

CherryLips wrote:A meni je prije bila super Palette,mozda zato sto mi je inace masnija kosa,perem je svaka 2-3 dana...
jap, zato je i meni valjala.
Zvrkicaa
Posts: 63
Joined: 19/02/2011 00:10
Location: Sarajevo

#1881 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Zvrkicaa »

Michun wrote:
Zvrkicaa wrote:Curke ali i decki, kakva su Vasa iskustva sa Fitoval samponom ? :)
OK je. Ali moras biti uporna, ukljuciti i tablete bi bilo pozeljno.

Hvala :) A koji sampon da uzmem? Kazu da ima neki zuti i braon, koji je bolji?
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1882 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

ev se ja opet oknila i :D tak mi je dobra boja :D
samo da se pohvalim
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#1883 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Zovem se Zelena »

alica.k wrote:ev se ja opet oknila i :D tak mi je dobra boja :D
samo da se pohvalim
Ništa dok ne vidimo :mrgreen:
Samo još reci da si naručivala s neta pa da te žik :-D Hoću i ja da probam :)
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#1884 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kakav nered »

Zvrkicaa wrote:Curke ali i decki, kakva su Vasa iskustva sa Fitoval samponom ? :)
ja sam uzela onaj za oštećenu i suhu kosu i odličan mi je... vidjela se razlika nakon drugog pranja... baš sam zadovoljna... vrhovi su mi puno puuno bolji... jedina mana mu je što je skup. 5-6 KM za 100ml... ali za lijepu kosu sve :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1885 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

Zovem se Zelena wrote:
alica.k wrote:ev se ja opet oknila i :D tak mi je dobra boja :D
samo da se pohvalim
Ništa dok ne vidimo :mrgreen:
Samo još reci da si naručivala s neta pa da te žik :-D Hoću i ja da probam :)
nisam, kana je od lusha ona caca brun :D
a boja je neka super cokoladno smedja :) malo se presijava na crvenkasto posto sam je bila pokrila kesom al ajd.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#1886 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by madnessa »

kakav nered wrote:
Zvrkicaa wrote:Curke ali i decki, kakva su Vasa iskustva sa Fitoval samponom ? :)
ja sam uzela onaj za oštećenu i suhu kosu i odličan mi je... vidjela se razlika nakon drugog pranja... baš sam zadovoljna... vrhovi su mi puno puuno bolji... jedina mana mu je što je skup. 5-6 KM za 100ml... ali za lijepu kosu sve :)

Da bi ga uštedjela možeš koristiti i neki blaži šampon, a u posljednjem pranju prati Fitovalom. Inače ga je potrebno držati na glavi 5-10min kako bi djelovao, pa to možeš uraditi na kraju.

Lično koristim Alverde šampone (ima ih u DM-u), jer su iz organskog uzgoja i nemaju jake dodatke, te su blagi za tjeme.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#1887 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kakav nered »

madnessa wrote:
Da bi ga uštedjela možeš koristiti i neki blaži šampon, a u posljednjem pranju prati Fitovalom. Inače ga je potrebno držati na glavi 5-10min kako bi djelovao, pa to možeš uraditi na kraju.

Lično koristim Alverde šampone (ima ih u DM-u), jer su iz organskog uzgoja i nemaju jake dodatke, te su blagi za tjeme.
to sam i radila... prvo operem nekim drugim šamponom pa onda ovaj dobro utrljam i ostavim tako 5-10 min da djeluje ... i kosa je stvarno super... :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1888 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

znal ko imal kod nas kupit onaj batiste sampon za suho pranje?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#1889 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by madnessa »

alica.k wrote:znal ko imal kod nas kupit onaj batiste sampon za suho pranje?
Joj i ja ganjam bilo šta za suho pranje. Bio je neki sprej u Avonu nekad davno. Ne znam imaju li ga i sada.
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#1890 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by mimsy »

[quote="madnessa"][quote="alica.k"]znal ko imal kod nas kupit onaj batiste sampon za suho pranje?[/quote]

Joj i ja ganjam bilo šta za suho pranje. Bio je neki sprej u Avonu nekad davno. Ne znam imaju li ga i sada.[/quote]
tahirović iz dm nije los,a nije ni skup 4,5...
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1891 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

ovaj batiste jako hvale, ima neki specijalno za smedju kosu :)

bas cu se danas bacit na trazenje, u hr ima i u dmu i u kozmu :S ja KO DA SAM nekad vidjela kod art deco stalka u cmu al mozda sam istripovala.

Image
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#1892 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by mimsy »

[quote="alica.k"]ovaj batiste jako hvale, ima neki specijalno za smedju kosu :)

bas cu se danas bacit na trazenje, u hr ima i u dmu i u kozmu :S ja KO DA SAM nekad vidjela kod art deco stalka u cmu al mozda sam istripovala.

[img]http://beautyandthefeastblog.com/wp-con ... hampoo.jpg[/img][/quote]
vjerujem,ovi obicni se malo primjete ako je kosa tamnija,tj ne mogu se bas dobro iscetkati...
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1893 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

ako nadjem, javim :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1894 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by swirl »

Ne znam za sampon, ali znam da u DM ima kupiti puder za suho pranje kose. Ne znam koliko je dobar za tamniju kosu, ali moja prijateljica, kojoj je plava kosa, redovno ga je koristila, i super joj je bio.
*mima*

#1895 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

puder u spreju za suho pranje.....uvijek se mogao kupit....ali ja licno to nikom ne bih preporucila.....bas kosa bude ruzna
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1896 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by swirl »

*mima* wrote:puder u spreju za suho pranje.....uvijek se mogao kupit....ali ja licno to nikom ne bih preporucila.....bas kosa bude ruzna
Ma ni ne mogu to zamisliti na tamnoj kosi, ali eto vidjela sam kako izgleda na plavusi, normala. Ustvari, da mi nije rekla da ga je koristila, ne bih ni skontala :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#1897 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

Kažu da je dobar i obični baby puder, samo se kosa prebaci prema dole utrljaš u tjeme i kao izgleda čistija :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1898 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by VenomousV »

zamzija wrote:Kažu da je dobar i obični baby puder, samo se kosa prebaci prema dole utrljaš u tjeme i kao izgleda čistija :D

izgleda cisto (doduse zavisi kako se kome masti kosa) ali onda mirises na baby puder :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#1899 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Zelena Carapa »

*mima* wrote:
CherryLips wrote:Ima li koja hanuma da se farba sama kuci? Ja se nekad davno farbala i tada sam koristila Palette. I sad,posto mi sijede pocinju opasno izbijati,kontam da opet pocnem sa farbanjem. Imate li nekih preporuka za farbe,cije su dobre,koje koristiti? Jedino sam (bar prije) alergicna bila na Lorealove,svrbila me glava za poluditi kad stavim farbu..

sve su iste ....nema tu neke razlike.....ja sam sve moguce probala......sad koristim...syoss.....ali ja uvijek mijesam boje.....najmanje 3 boje....
Ofarbah se prije 3 dana sa dvije kutije syosse (ili kako se vec pise) farbe. Boja na tjemenu mi se jako svidja, neka medeno smedja, vrlo interesantna, bez crvenog podtona, ne pretamna (do mene je sto se nije svuda podjednako primila - naime greskom mi je kosa prije toga obojena u skoro crnu, koja se dosad dosta isprala -a li je podloga i sad puno tamnija od prirodne kose).

Ono sto mi se nikako nije svidjelo je da mi vecina sjedih nije pokrivena - samo blago nijansirana. Na kutiji pise da je predvidjena za sijedu kosu :cry:
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1900 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

eh evo mene sa suhim samponima iliti puderima iliti samponima za suho pranje iliti samponima za bolesnike, iliti ne znam ni ja kak ih sve nazvase danas.

znaci vako, batiste, NEMA. jbg, sta da se radi.

u dm-u imaju ovi tahirovic, to dodje bas kao puder (kupila sam). mirise na lavandu (to me osvojilo :D, a i domaca je firma). takodjer imaju i nesto svoje marke, tj balea, neka linija trend it up, i to dodje u spreju (kupila i to!). imali su i neki treci, neka njemacka marka, swiss nesto, on je kostao 10KM pa ga vala nisam ni uzela.
u kozmu su imali (te sampone, a ne batista), ali im nestalo :S a nije mi se dalo svracat tu u vogolendu, to cu sutra.
u cm-u su imali dvije neke vrste, neki girlz only koji isto dodje u spreju, u tri nekakva mirisa, ja sam uzela cvjetni nekakav. i imaju onaj u bijelom ogromnom spreju, to mi se nije nosalo, pa nisam ni kupila.

cijena svih ovih sto sam uzela je 4.50KM +- par feninga.

sad idemo sa isprobavanjem. a batiste cu narucit online, il da mi donesu iz hr il nes...

sastav definitivno najbolji ovog tahirovica (talk, lavanda, kopriva). pa onda ovaj balea. svi u spreju imaju alkohol!
Post Reply