Gdje me nadje, okorjeli sam HTC-ovacavantgarde wrote:HTC=Taiwan,nix Koreja,Samsung je Koraje i nije los,bolji je od Aple ali HTC je bolji od svihcitro wrote:A jesi li probao sa Samsung ili HTC telefonomjefferson wrote: Ipak nakon nedavnog iskustva sa Kumho ljetnim gumama (koje su dosle na autu kada sam ga kupovao kod dilera polovnog) vise ni zvakacu gumu iz Juzne Koreje necu kupiti (jer sam u isto vrijeme muku mucio i sa LG telefonom).
Te Kumho su bile OK, sve do nekih 15,000km kada se vise nisu mogle balansirati.Doduse i oni su Korejci
![]()
![]()
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citro
- Posts: 1012
- Joined: 17/02/2013 09:46
#1876 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sorry, malo je off-topic ali:
Sorry na lapsusu, HTC je naravno Taiwan a ne Korea.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#1877 Re: Dolazi zima - zimske gume
e sad valja traziti celicne felge 16 sa rasponom rupa 4x108
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#1878 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sto li su ove Michelin 195/65/15 ovako jeftine... ja prosle godine Savu eskimo s3 za dimenziju 185/65/15 placao 122 KM ??dede merdzane wrote:Evo i ovo, iz jucerasnjih novina:
*zaboravih i ovo:
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#1879 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa ove 195/65 su najčešća dimeznija od 15-ki pa se mogu naći povoljno, ja sam našao UG7+ malo skuplje isto od S3, a ove 185/65 su malo rjeđa dimenzija pa možda su zato skuplje malo, ali zna biti i po 20KM razlika istih guma po prodavnicama
- JOINT_1921
- Posts: 2432
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#1880 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ista cijena Michelina u Tz je 119KM za tu dimenziju, Bridgestone i Dunlop 109, Sava 81 KM, sa besplatnom ugradnjom...
- Filter
- Posts: 8665
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#1881 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam ti doskora bio kolega... GY vector 4 seasons... predobre.pirmin wrote:Malo sam preletio temu i dosao do zakljucka da sam jedan od rijetkih koji ima all seasons gume.
I to 15 godina unazad.
Good Year All Seasons
ali dosle sa autom nove ljetne i tako okrenuo na ljeto/zima semu... i mogu ti reci da se nisam nesta specijalno usrecio.
-
midho123
- Posts: 7
- Joined: 26/02/2013 18:26
#1882 Re: Dolazi zima - zimske gume
pozdrav imam rokija trazim gumu ono da moze i za zimu ai za ljeta vulkanizer mi je preporucio dunlop grandetek at2 215/80-r15 dali je iko imao iskustva sa ovim gumama kako se ponašaju zimi hvala
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#1883 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koje je to auto?midho123 wrote:pozdrav imam rokija trazim gumu ono da moze i za zimu ai za ljeta vulkanizer mi je preporucio dunlop grandetek at2 215/80-r15 dali je iko imao iskustva sa ovim gumama kako se ponašaju zimi hvala
-
midho123
- Posts: 7
- Joined: 26/02/2013 18:26
#1884 Re: Dolazi zima - zimske gume
roky daihatsu terenac
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#1885 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pojma nemam kakve su al evo malo citajmidho123 wrote:roky daihatsu terenac
http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/ ... J6#Reviews
http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp ... dtrek+AT20
http://www.productreview.com.au/p/dunlop-grandtrek.html
-
negredo
- Posts: 177
- Joined: 27/07/2013 18:35
#1886 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam stavio sebi fulda kristal montero, i dosta su tihe u voznji u odnosu na ljetne michelin energy saver, logicno reklo bi se jer su zimske. eh sad me zanima ako mi mozete pomoci, posto zelim da uzmem sebi i felge aluminijske 16-ke. Znam da promjer sarafa ako je isti ne mora znaciti da odgovara na sva auta, kod mene je dimenzija 6.5 J x16 e.t. 46 fabricka preporuka, a nasao sam neke fine felge 7Jx16 e.t. 48 pa me zanima da li ce ovaj e.t. razmak i imati uticaja na udobnost tj. da li ce tresti felga? btw. felge su sa c klase.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1887 Re: Dolazi zima - zimske gume
To nije logicno jer zimske gume su standardno bucnije od ljetnih zbog profila gume.negredo wrote:ja sam stavio sebi fulda kristal montero, i dosta su tihe u voznji u odnosu na ljetne michelin energy saver, logicno reklo bi se jer su zimske. eh sad me zanima ako mi mozete pomoci, posto zelim da uzmem sebi i felge aluminijske 16-ke. Znam da promjer sarafa ako je isti ne mora znaciti da odgovara na sva auta, kod mene je dimenzija 6.5 J x16 e.t. 46 fabricka preporuka, a nasao sam neke fine felge 7Jx16 e.t. 48 pa me zanima da li ce ovaj e.t. razmak i imati uticaja na udobnost tj. da li ce tresti felga? btw. felge su sa c klase.
Nesto s tvojim ljetnim nije kako treba!
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#1888 Re: Dolazi zima - zimske gume
energy saver su dosta tvrde gume, a vec pri malo hladnijim uslovima postanu jos tvrdje i bucnije.
tako da nije uopste cudno da su nove zimske gume pri nekim jesenjim temperaturama gdje asfalt nije puno hladan tise.
tako da nije uopste cudno da su nove zimske gume pri nekim jesenjim temperaturama gdje asfalt nije puno hladan tise.
- marketleader
- Posts: 393
- Joined: 03/04/2010 22:56
#1889 Re: Dolazi zima - zimske gume
Eh dvoumim/troumim se, šta kupiti, dimenzije 195/65 R15...
MICHELIN ALPIN A4 ili CONTINENTAL TS850 cijena je ista 119KM. Po ADAC-u su obe dobre.
Kontao sam Savine Eskimo S3+ koje su 92KM, ali sam čitao da su one baš za snijega dobre, a po kiši lošije!!?? Svakako ne vozim puno po snijegu (ne idem na put kad zapada bijelo g.....
), tako da mi treba dobra guma za kišu i sl.
Mjenjam samo prednje gume. Planiram sa zimskim gumama preći cca 6-7.000km i u aprilu ih zamjeniti sa ljetnim.
MICHELIN ALPIN A4 ili CONTINENTAL TS850 cijena je ista 119KM. Po ADAC-u su obe dobre.
Kontao sam Savine Eskimo S3+ koje su 92KM, ali sam čitao da su one baš za snijega dobre, a po kiši lošije!!?? Svakako ne vozim puno po snijegu (ne idem na put kad zapada bijelo g.....
Mjenjam samo prednje gume. Planiram sa zimskim gumama preći cca 6-7.000km i u aprilu ih zamjeniti sa ljetnim.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1890 Re: Dolazi zima - zimske gume
2 gume ? Pa uzmi onda bilo koju od ove 2 skuplje, razlike ti je 54 KM, a kvalitetnija guma ti moze spasiti nekoliko hiljada KM stete na autu...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#1891 Re: Dolazi zima - zimske gume
TS850 - bez razmisljanja
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#1892 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mozes li mi dati link gdje si nasao te cijene? Jer ja nigdje michelin nisam nasao ispod 170KM, dimenzije 185/65/R15...marketleader wrote:Eh dvoumim/troumim se, šta kupiti, dimenzije 195/65 R15...
MICHELIN ALPIN A4 ili CONTINENTAL TS850 cijena je ista 119KM. Po ADAC-u su obe dobre.
Kontao sam Savine Eskimo S3+ koje su 92KM, ali sam čitao da su one baš za snijega dobre, a po kiši lošije!!?? Svakako ne vozim puno po snijegu (ne idem na put kad zapada bijelo g.....), tako da mi treba dobra guma za kišu i sl.
Mjenjam samo prednje gume. Planiram sa zimskim gumama preći cca 6-7.000km i u aprilu ih zamjeniti sa ljetnim.
- marketleader
- Posts: 393
- Joined: 03/04/2010 22:56
#1893 Re: Dolazi zima - zimske gume
Odmah sam Savine isključio, pa se dvoumim između Michelin i Continental. Po testovima su dobre i jedne i druge.drndalo wrote:2 gume ? Pa uzmi onda bilo koju od ove 2 skuplje, razlike ti je 54 KM, a kvalitetnija guma ti moze spasiti nekoliko hiljada KM stete na autu...
- marketleader
- Posts: 393
- Joined: 03/04/2010 22:56
#1894 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ove moje su na akciji u Guma PRO, Michelin je 119KM, a Continental je u Makbelu 119KM.xamp wrote:Mozes li mi dati link gdje si nasao te cijene? Jer ja nigdje michelin nisam nasao ispod 170KM, dimenzije 185/65/R15...marketleader wrote:Eh dvoumim/troumim se, šta kupiti, dimenzije 195/65 R15...
MICHELIN ALPIN A4 ili CONTINENTAL TS850 cijena je ista 119KM. Po ADAC-u su obe dobre.
Kontao sam Savine Eskimo S3+ koje su 92KM, ali sam čitao da su one baš za snijega dobre, a po kiši lošije!!?? Svakako ne vozim puno po snijegu (ne idem na put kad zapada bijelo g.....), tako da mi treba dobra guma za kišu i sl.
Mjenjam samo prednje gume. Planiram sa zimskim gumama preći cca 6-7.000km i u aprilu ih zamjeniti sa ljetnim.
A evo za info u Makbelu je tvoja dimenzija 185/65/R15 Michelin 132KM, a Continental je 127KM.
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#1895 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja bih uzeo Conti. A kakve su ti zadnje?marketleader wrote:Eh dvoumim/troumim se, šta kupiti, dimenzije 195/65 R15...
MICHELIN ALPIN A4 ili CONTINENTAL TS850 cijena je ista 119KM. Po ADAC-u su obe dobre.
Kontao sam Savine Eskimo S3+ koje su 92KM, ali sam čitao da su one baš za snijega dobre, a po kiši lošije!!?? Svakako ne vozim puno po snijegu (ne idem na put kad zapada bijelo g.....), tako da mi treba dobra guma za kišu i sl.
Mjenjam samo prednje gume. Planiram sa zimskim gumama preći cca 6-7.000km i u aprilu ih zamjeniti sa ljetnim.
- marketleader
- Posts: 393
- Joined: 03/04/2010 22:56
#1896 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znaci Continental. Mah kontam da je to sve tu negdje....Teufik wrote:Ja bih uzeo Conti. A kakve su ti zadnje?marketleader wrote:Eh dvoumim/troumim se, šta kupiti, dimenzije 195/65 R15...
MICHELIN ALPIN A4 ili CONTINENTAL TS850 cijena je ista 119KM. Po ADAC-u su obe dobre.
Kontao sam Savine Eskimo S3+ koje su 92KM, ali sam čitao da su one baš za snijega dobre, a po kiši lošije!!?? Svakako ne vozim puno po snijegu (ne idem na put kad zapada bijelo g.....), tako da mi treba dobra guma za kišu i sl.
Mjenjam samo prednje gume. Planiram sa zimskim gumama preći cca 6-7.000km i u aprilu ih zamjeniti sa ljetnim.
Zadnje su engleske neke weather master cooper m+s, ima im 2-3godine, neka stoje imaju šare, necu ih mjenjati sad...
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#1897 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam proslu sezonu zamijenio Micheline za Continental upravo u dimenziji koju spominjes. Iz licnog iskustva: Continental je bolja guma.marketleader wrote:Odmah sam Savine isključio, pa se dvoumim između Michelin i Continental. Po testovima su dobre i jedne i druge.drndalo wrote:2 gume ? Pa uzmi onda bilo koju od ove 2 skuplje, razlike ti je 54 KM, a kvalitetnija guma ti moze spasiti nekoliko hiljada KM stete na autu...
-
zviri
- Posts: 2
- Joined: 16/10/2013 21:30
#1898 Re: Dolazi zima - zimske gume
dali mi trebaju zimske gume? iz omisa sam. imam ljetnje ali su potrosene. 205 55 16. sad se dvojim dali kupiti ljetnje ili zimske??
unaprijed hvala svima
unaprijed hvala svima
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#1899 Re: Dolazi zima - zimske gume
TS850 !!sabanss wrote:Ja sam proslu sezonu zamijenio Micheline za Continental upravo u dimenziji koju spominjes. Iz licnog iskustva: Continental je bolja guma.marketleader wrote:Odmah sam Savine isključio, pa se dvoumim između Michelin i Continental. Po testovima su dobre i jedne i druge.drndalo wrote:2 gume ? Pa uzmi onda bilo koju od ove 2 skuplje, razlike ti je 54 KM, a kvalitetnija guma ti moze spasiti nekoliko hiljada KM stete na autu...
-
citro
- Posts: 1012
- Joined: 17/02/2013 09:46
#1900 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hajde ga znaj...zviri wrote:dali mi trebaju zimske gume? iz omisa sam. imam ljetnje ali su potrosene. 205 55 16. sad se dvojim dali kupiti ljetnje ili zimske??
unaprijed hvala svima
Ako ides preko Gorskog Kotara prema Zagrebu naravno da ti trebaju.
Ako se vozas samo po Dalmaciji onda ti i ne trebaju, ali i kod vas pade dobar snijeg prije par godina.


