Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1876 Re: Blokada puteva

Post by General War »

ultima_palabra wrote:Pa imali su priliku da im je daju...
Lesinari svih fela sad kruze i snebivaju se...moj caca bio na vlasti 25 godina. :-)
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1877 Re: Blokada puteva

Post by Anestezija »

na Sickom sve vise svijeta dolazi
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1878 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

ZyzzSar wrote:Je li realno da ova SDA proteste nastale nakon mjeseci izrazavanog nezadovoljstva prebacuje drugima(SBB il HDZ il kome vec), a da nece nista raditi na procesu rjesavanja?
I je li realno da im ljudi jos vjeruju u njihove nebuloze?
Ko vise glasa za SDA, ja ne znam, treba da ode da snimi glavu da vidi je li uredu sve sa njim.
PA OVI STO SNIMAJU SU IZ SDA
User avatar
dale cooper
Posts: 31350
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1879 Re: Blokada puteva

Post by dale cooper »

User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1880 Re: Blokada puteva

Post by GeeTnT »

Anestezija wrote:na Sickom sve vise svijeta dolazi
...ima li rudara iz Banovica?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#1881 Re: Blokada puteva

Post by dustaban »

GeeTnT wrote:
Benjo34 wrote:
dustaban wrote:Nisam pravnik ali sam jucer pozelio da "udjem u tu materiju" nebil naso pravno uporiste u onome sto kao covjek (i neko ko je jucer sprijecen u obavljanju posla) osjecam a to je da su ovakvi strajkovi - TERORIZAM!

Dakle terorizam je svako ugrozavanje tudjih zivota a ovakvi strajkovi to jesu.
NIJE TERORIZAM. PRVO NAUCI STA JE TERORIZAM PA ONDA BORCE KOJI SU I TVOJE DUPE BRANILI NAZOVI PRAVIM IMENOM.
RavniTaban se odaziva na Dalibor, a specijalnost mu je bacanje kasikara gdje god ima malo ili jos bolje nikako srpskog zivlja...
A sto me provali :lol:

Da podgovorim ovom iznad - dakle ako nije terorizam, a nije ni strajk (zna se sta je strajk), sto je onda?!
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1882 Re: Blokada puteva

Post by GeeTnT »

dale cooper wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /180301055

Sad se mogu svi mirno razići. :mrgreen:
Neee

Posle ove...

Sanela Prašović-Gadžo: Da mi je vlast pet minuta, ja bih taj Registar odradila JAVNO za pet minuta...
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1883 Re: Blokada puteva

Post by Anestezija »

GeeTnT wrote:
Anestezija wrote:na Sickom sve vise svijeta dolazi
...ima li rudara iz Banovica?
pojma neam ima nake omladine :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1884 Re: Blokada puteva

Post by Maraschino »

General War wrote:Saopćenje / SDP: Borcima bez zaposlenja osigurati mjesečnu naknadu
Sto to oni nisu do sada rijesili?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10074
Joined: 24/04/2006 21:33

#1885 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

Statistika federalnog ministarstva: Pogledajte u čemu je problem boraca u FBiH

Velika je razlika u broju pripadnika Armije R BIH I HVO-a koji su nakon rata dobili veteranske certifikate. Tako je prema zvaničnim podacima resornog federalnog ministartsva 570.000 ljudi dobilo certifikate. Od 570.000 certifikata, kraj rata u uniformama je dočekalo 250 000 pripadnika Armije RBiH i HVO-a. Dodjeljivanji su na osnovu spiskova koje je federalno ministarstvo za pitanje boraca naslijedilo od ministarstva odbrane. Obuhvata sve koji su u vojnim jedinicama u ratu proveli od jednog do 48 mjeseci. Od 570.000 certifikovanih samo 130.000 je dobilo korisnička prava jer se ono dobija samo u slučaju da je borac u ratu proveo 12 i više mjeseci. Tih 130.000 korisnika do sada su prošli sedam kantonalnih i federalnih revizija.

Revizijom iz 2010. godine broj korisnika je smanjen na 110 000, a nakon 2017. godine taj broj je smanjen na 92.000.

Demobilisani borci koji su blokirali saobraćajnice nalaze se među 70.000 potencijalnih korisnika prava čiji status nije riješila nijedna poslijeratna vlada FBiH. Svih 70.000 je bez ikakvih prava i traže pravo na novčani dodatak. Među njima je 48.000 onih koji su na evidencijama biroa za zapošljavanje.
smijesni_ste
Posts: 6310
Joined: 09/10/2009 16:46

#1886 Re: Blokada puteva

Post by smijesni_ste »

dale cooper wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /180301055

Sad se mogu svi mirno razići. :mrgreen:
Kakir has spoken.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1602
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1887 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

Ovi u tuzli jos uvijek nisu posustali,ali samo cekam novi spin u fazonu ovo organizuje pobunjena struja SDA.
User avatar
dale cooper
Posts: 31350
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1888 Re: Blokada puteva

Post by dale cooper »

astala_vistala wrote:Ovi u tuzli jos uvijek nisu posustali,ali samo cekam novi spin u fazonu ovo organizuje pobunjena struja SDA.
Kuko strikes back! :mrgreen:
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1889 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

astala_vistala wrote:Ovi u tuzli jos uvijek nisu posustali,ali samo cekam novi spin u fazonu ovo organizuje pobunjena struja SDA.
PA MOZDA SU BAS ONI!
User avatar
pici
Posts: 46361
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1890 Re: Blokada puteva

Post by pici »

Izetbegović: Obećavam, nijedan borac neće doći u situaciju da nema sredstava za život
ovaj gori od babe mu... onaj obecao stanove borcima ovaj sredstva za zivot... ko koga tu jeBe
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1891 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

NEPRAVDA VIŠE BOLI OD METKA! Radončić: Borci se sami organiziraju jer ih na to tjera 25-godišnja nepravda :!: :?: :idea:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1892 Re: Blokada puteva

Post by invincible1921 »

General War wrote:Saopćenje / SDP: Borcima bez zaposlenja osigurati mjesečnu naknadu
Socijaldemokratska partija BiH podržava opravdane zahtjeve boraca za bezuslovnu i hitnu objavu registra boraca sa podacima na osnovu kojih će se znati kako je stečen taj status.

SDP podržava i zahtjev da se okonča finansiranje ogromnog broja boračkih udruženja iz budžeta, a od čega je mali broj boraca imao koristi.

U saopćenju SDP-a navodi se da "podržavaju i zahtjev da se borcima bez zaposlenja ili drugog vida primanja osigura adekvatna mjesečna naknada u skladu sa objektivnim mogućnostima i prema dužini ratnog staža".

"SDP ne podržava blokadu saobraćajnica kao sredstvo borbe, ali smatramo da je revolt boraca opravdan zbog ignorantskog odnosa vlasti prema boračkim zahtjevima i višemjesečnim protestima", kažu iz SDP-a i dodaju:

"Vladajuće nacionalne stranke SDA i HDZ su godinama dodavali ratne zasluge svojim članovima ili pristalicama. Dopisivanje na spisak zaslužnih je nerijetko i način kupovine političke naklonosti na štetu istinskih boraca. Teško je i pretpostaviti koliko novca odlazi na različite privilegije, dodatke ili klix vidove pomoći koje rijetko dolaze tamo gdje su najpotrebnije – najugroženijim boračkim porodicama."

SDP poziva Vladu Federacije BiH da hitno pristupi objavi kompletnog boračkog registra i da obustavi neefikasno rasipničko finansiranje boračkih organizacija, te da izvrši temeljitu analizu objektivnih mogućnosti dodjele boračkih dodataka demobilisanim borcima, koji nemaju drugog vida materijalnih primanja.

SDP BiH neće borcima davati nerealna obećanja, a jasno je da većina boraca koji protestuju razumiju stanje u društvu i da očekuju minimum zahvalnosti koju zaslužuju. Izbacivanjem onih koji nezasluženo uživaju privilegije i smanjenjem rastrošnosti boračkih organizacija, stvorit će se preduslovi za kvalitetniju materijalnu podršku boračkoj populaciji.
Mogli su a nisu...

SDP najodvratniaj stranka na svijetu. Samo cekaju da nesto kaze neko protiv vlasti, a oni ce odma to podrzat cisto eto jer je protiv vlasti nema veze jel imaju ikakve veze sa tim.

Oni su klasican primjer Damira Niksica sa ovog video zapisa...SDA KRADE 20 GODINA NE MOZE TO TAKO! HOCEMO I MI DA KRADEMO NIJE FER DA SAMO ONI
User avatar
pici
Posts: 46361
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1893 Re: Blokada puteva

Post by pici »

dze onaj prdCenik udruzenja 93 godiste da baČi koju
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1894 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Image
Oo eno nam i Salke low kickera :D
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1895 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

@dustaban

Protest? Pokušavaju stisnut vladu blokiranjem puta?
Gdje ti vidiš terorizam? Nasilje od strane boraca?? Izazivanje straha među stanovništvom?
Oni su terorisani od strane vlasti tolike godine i izvarani.
User avatar
dale cooper
Posts: 31350
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1896 Re: Blokada puteva

Post by dale cooper »

pici wrote:
Izetbegović: Obećavam, nijedan borac neće doći u situaciju da nema sredstava za život
ovaj gori od babe mu... onaj obecao stanove borcima ovaj sredstva za zivot... ko koga tu jeBe
Dobro, ovaj ipak malo snižava očekivanja. :D Pod sredstvima za život se može svašta podrazumijevati. :D
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1897 Re: Blokada puteva

Post by Anestezija »

General War wrote:Image
Oo eno nam i Salke low kickera :D
:lol: "Karađoz"
User avatar
vatrogasac
Posts: 10074
Joined: 24/04/2006 21:33

#1898 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

astala_vistala wrote:Ovi u tuzli jos uvijek nisu posustali,ali samo cekam novi spin u fazonu ovo organizuje pobunjena struja SDA.
https://www.facebook.com/amir.sejdinovi ... 6qz2CXTBHw
User avatar
astala_vistala
Posts: 1602
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1899 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

bogoljub wrote:
astala_vistala wrote:Ovi u tuzli jos uvijek nisu posustali,ali samo cekam novi spin u fazonu ovo organizuje pobunjena struja SDA.
PA MOZDA SU BAS ONI!
SKANDALOZNO !!

Prema izvorima određenih clanova stranke,Fahrudin R.sa pobunjenom strujom SDA iz Tuzle organizovao blokadu federacije s ciljem rusenja institucija i predizborne kampanje,takodjer izvori navode da su svi "borci" placenici koji su za ovu ekskurziju po bh cestama naplatili vrtoglavih 50 KM.

ahh taj srpski placenik s cekerom iz sandzaka dosao i pravi haos...

A da i Semir Halilovic sinoc vidjen kako dobacuje hranu i pice i on izdajnik i rusitelj palestinkog emirata.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1900 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

KOLKO IH IMA IZ BANOVIĆA TREBA ISPITATI!
Locked