Kada ih opale ovogodisnje cijene u HR, nece znati sta ih je snaslo.Warashii wrote:Ja ne znam kako ti citas al kao sto vidis nisam nigdje napisao "SVI" Poljaci jbte nego oni sto idu u Hrvatsku.mrAdil wrote:E, ovo je najbolje. Sada se tvrdi da poljaci ne idu nigdje nego u Hrvatsku. Ne mozes se popisati od njih u Alanyi, ali eto oni ne idu tamo.Warashii wrote:Jbte haj sto smo mi eto levati, po misljenju pojedinaca, pa ljetujemo u Hrvatskoj al koji su levati onda oni Poljaci koji spice 1500 km u jednom smjeru da bi ljetovali u Hrvatskoj? U cemu je tu fazon zna li mi ko objasnit? Ja se nebi zaputio u CG daleko mi a o Grckoj il Turskoj da ne pricam a njima to nist.
Novac nije, ako ima novca za put plus ljetovanje u Hrvatskoj ( koja je skuplja i od Munchena kako vi velite ) sto ne idu u Tursku ili Grcku?
Jestel razmisljali o opciji da se nekom nesto svidja? Nekom je sasvim ok Hrvatska, evo meni na primjer, a neki uporno namecu nesto ljevo.
Jbte pusti ako neko zeli eto bas kod te usluzne konobarice/vlasnice Olivere, ak se tak zove, i ako hoce da plati njenu kafu i 250 kuna sta koga briga?
hrvatska-more
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#1876 Re: hrvatska-more
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#1877 Re: hrvatska-more
Ja sam jednom bio u Parizu, vodio dijecu u Disneyland u hotel Santa Fe, i bilo mi haos dobro.JohnnyS wrote:Pa kažem, Hrvatska je bolja od Pariza (bio u više navrata, takav snobizam od svog živog osoblja se uistinu rijetko viđa, u zadnje vrijeme uzimao sam well done bifteke iako krvavo volim samo da ih iziritiramBodkin wrote:cuj istrazivanjemjeste, radjeno na uzorku od 5 kafana u 4 dana
i niste bas bolji od praga
![]()
svakako je to sve subjektivno. imas bar 30% nasih ljudi koji iz navike i sentimenta idu u hr. imas bar 20% koji nista drugo vidjeli nisu ali su culi da je u turskoj boljehr je i dalje za ljude koji zele mir i ljepotu, a da je blizu. jezik je samo plus
), ali lošija od Praga, tj. u Pragu je generalno bolja usluga.
Doduše, ovdje ljudi generaliziraju na temelju 50-ak od ukupno 1000 kilometara obale, i to onog najnekvalitetnijeg dijela...
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#1878 Re: hrvatska-more
porediti pariz sa bilo kojom plazom odn, morskim odmaralistem je bezze
u pariz se ne ide na odmor, nego da se vidi i slika
u pariz se ne ide svake godine, vecina jednom u zivotu
u parizu se ugostitelji ne trude da dovuku gosta sljedece godine
pariz nema konkurenciju
itd...
33 miliona ljudi godisnje, koje konobar vise u zivotu nece vidjeti ... od kojih mozda milion govori francuski
da ne pricamo o amerikancima kojima je vidjeti pariz ono must
u pariz se ne ide na odmor, nego da se vidi i slika
u pariz se ne ide svake godine, vecina jednom u zivotu
u parizu se ugostitelji ne trude da dovuku gosta sljedece godine
pariz nema konkurenciju
itd...
33 miliona ljudi godisnje, koje konobar vise u zivotu nece vidjeti ... od kojih mozda milion govori francuski
da ne pricamo o amerikancima kojima je vidjeti pariz ono must
- JohnnyS
- Posts: 17521
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#1879 Re: hrvatska-more
uglavnomja wrote:porediti pariz sa bilo kojom plazom odn, morskim odmaralistem je bezze![]()
u pariz se ne ide na odmor, nego da se vidi i slika![]()
u pariz se ne ide svake godine, vecina jednom u zivotu![]()
u parizu se ugostitelji ne trude da dovuku gosta sljedece godine
pariz nema konkurenciju
itd...
33 miliona ljudi godisnje, koje konobar vise u zivotu nece vidjeti ... od kojih mozda milion govori francuski![]()
da ne pricamo o amerikancima kojima je vidjeti pariz ono must
Doduše, ovo sve stoji...
A boldano, meni je Pariz poput Rima, mogu 20 puta tamo otići i opet mi je malo... Samo eto, kad su se neki uhvatili usluge pa da usporedimo.
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#1880 Re: hrvatska-more
Nisam pratio zadnjih par stranice teme, je li ko bio? Mislio sam nekad poslije bajrama otici na 5-7dana, ali ako traze 100eura po danu da ja ipak ostanem kuci 
- Faruk
- Posts: 889
- Joined: 03/04/2004 15:57
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga
#1881 Re: hrvatska-more
trajektom iz Zadra u Brbinj
pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun

pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun

- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#1882 Re: hrvatska-more
Faruk wrote:trajektom iz Zadra u Brbinj
pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun
-
miki.ba
- Posts: 4595
- Joined: 11/02/2011 19:45
#1883 Re: hrvatska-more
Ma jok, ne traže ništa, ne pitaju ni za pare, ni gdje si bio prijavljen za vrijeme boravka, a mogao sam i kineza prosvercovati u EU.mirzet87sa wrote:Nisam pratio zadnjih par stranice teme, je li ko bio? Mislio sam nekad poslije bajrama otici na 5-7dana, ali ako traze 100eura po danu da ja ipak ostanem kuci
-
Ucer-aga
- Posts: 1
- Joined: 21/07/2013 23:59
#1886 Re: hrvatska-more
Nego kakve su kazne ako ti u Doljanima u gepeku nadju recimo zadnju nogu od teleta, kanister rakije par kolutova džuka-su i tako to. Jel ide prijava, novcana kazna, protjerivanje, deložacija ili sta već?
Pitanje je ozbiljno mada mislim da nas niko dole ne smije dirat jer Havaz je tu da nas havazile zastiti i popljuje svakog ko nas barače. pu pu pu.
A sto se izbora ljetovanja tice: strogo Hrvatska, Dalmacija. Bio svugdje (Turska, Egipat, Dubai, Tunis) sve je to lijepo i treba i to otić ko moze al nemaju ta mjesta dušu. Fali im taj neki šmek, miris mora i borova a to samo Dalmacija ima. A ta prica da mozes otic u Tr za iste pare ko u Hr to su price za malu djecu. Za Tursku za dvoje 7 dana hotel 4* all inclusive kosta cirka oko 3000 km, ako si s djecom i vise. A u Cro mozes proci sa 1000 km (doduse sa logistikom u gepeku i privatni smjestaj al jedem kad hocu, sta hocu i kako hocu i to je moj all inclusive i jos mozes za te pare i na veceru koji put izać). Ha ja.
Nego kakve su kazne u Doljanima?
Pitanje je ozbiljno mada mislim da nas niko dole ne smije dirat jer Havaz je tu da nas havazile zastiti i popljuje svakog ko nas barače. pu pu pu.
A sto se izbora ljetovanja tice: strogo Hrvatska, Dalmacija. Bio svugdje (Turska, Egipat, Dubai, Tunis) sve je to lijepo i treba i to otić ko moze al nemaju ta mjesta dušu. Fali im taj neki šmek, miris mora i borova a to samo Dalmacija ima. A ta prica da mozes otic u Tr za iste pare ko u Hr to su price za malu djecu. Za Tursku za dvoje 7 dana hotel 4* all inclusive kosta cirka oko 3000 km, ako si s djecom i vise. A u Cro mozes proci sa 1000 km (doduse sa logistikom u gepeku i privatni smjestaj al jedem kad hocu, sta hocu i kako hocu i to je moj all inclusive i jos mozes za te pare i na veceru koji put izać). Ha ja.
Nego kakve su kazne u Doljanima?
-
Bodkin
- Posts: 22540
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1887 Re: hrvatska-more
Faruk wrote:trajektom iz Zadra u Brbinj
pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#1888 Re: hrvatska-more
Malo sam guglao i ovaj Saharun odlično izgleda. Jel ovo besplatno?Faruk wrote:trajektom iz Zadra u Brbinj
pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun
- banjaluka078
- Posts: 13196
- Joined: 16/01/2007 23:38
#1889 Re: hrvatska-more
kakve su cijene u CRO ovih dana/sedmica, za neku dvokrevetnu sobu/studio apartman? ništa "fensi", ionako će nam služiti da prespavamo i to je to.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#1890 Re: hrvatska-more
Bodkin wrote:Faruk wrote:trajektom iz Zadra u Brbinj
pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun
![]()
-
NeenaSa
- Posts: 1700
- Joined: 25/04/2012 12:20
#1891 Re: hrvatska-more
uglavnomja wrote:Bodkin wrote:Faruk wrote:trajektom iz Zadra u Brbinj
pa onda do Božave i nekih 3 km odatle je raj na zemlji
Saharun
![]()
![]()
![]()
Shto se ibretite.
Obala je dugachkchka.
Shto se tiche konobara/ica, vechina je iz unutrashnjosti BiH, ... sezonci
-
Fauja Singh
- Posts: 2474
- Joined: 07/12/2011 12:40
#1892 Re: hrvatska-more
Kaze mi prijatelj da je u Makarskoj dosta dosta slabija posjeta nego proslih godina, restorani prazni... Ni sjena prijasnje Makarske.
-
NNNN
- Posts: 301
- Joined: 26/03/2013 08:42
#1893 Re: hrvatska-more
ja sam u drveniku plaćao 30 eura, bračni plus još jedan pomoćni krevet, sa balkonom (internet i tv). apartman friško renoviran.banjaluka078 wrote:kakve su cijene u CRO ovih dana/sedmica, za neku dvokrevetnu sobu/studio apartman? ništa "fensi", ionako će nam služiti da prespavamo i to je to.
apartman sa jednim bračnim krevetom, su cijenili 25 eura.
hranu ponesi, da te ne deru u studencu i sličnim piljarama, i uživaj.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1894 Re: hrvatska-more
Kazne su hmmm pa haj da kazem zanemarive, jednostavno zanemaris odmor kad te kazneUcer-aga wrote:Nego kakve su kazne ako ti u Doljanima u gepeku nadju recimo zadnju nogu od teleta, kanister rakije par kolutova džuka-su i tako to. Jel ide prijava, novcana kazna, protjerivanje, deložacija ili sta već?
Pitanje je ozbiljno mada mislim da nas niko dole ne smije dirat jer Havaz je tu da nas havazile zastiti i popljuje svakog ko nas barače. pu pu pu.
A sto se izbora ljetovanja tice: strogo Hrvatska, Dalmacija. Bio svugdje (Turska, Egipat, Dubai, Tunis) sve je to lijepo i treba i to otić ko moze al nemaju ta mjesta dušu. Fali im taj neki šmek, miris mora i borova a to samo Dalmacija ima. A ta prica da mozes otic u Tr za iste pare ko u Hr to su price za malu djecu. Za Tursku za dvoje 7 dana hotel 4* all inclusive kosta cirka oko 3000 km, ako si s djecom i vise. A u Cro mozes proci sa 1000 km (doduse sa logistikom u gepeku i privatni smjestaj al jedem kad hocu, sta hocu i kako hocu i to je moj all inclusive i jos mozes za te pare i na veceru koji put izać). Ha ja.
Nego kakve su kazne u Doljanima?
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1895 Re: hrvatska-more
makarska je punastroga normala wrote:Kaze mi prijatelj da je u Makarskoj dosta dosta slabija posjeta nego proslih godina, restorani prazni... Ni sjena prijasnje Makarske.
ali nula (0) poznatih ljdi
za razliku od recimo 2008. kad sam na svakom koraku viđao poznate
dakle makarska... babilon...stotinu različitih jezika a ponekad razumiješ nešto
-
Auditor
- Posts: 21
- Joined: 28/10/2012 14:19
#1896 Re: hrvatska-more
Ne vjerujem da je Makarska prazna, ali pretpostavljam da ima manje gostiju iz dva prosta razloga:
1. Ramazan - vecina onih koji poste ce ici poslije ili su vec bili prije na moru.
2. Pasosi i price o 100 eura po danu, zbog toga su se mnogi okrenuli Crnoj Gori.
1. Ramazan - vecina onih koji poste ce ici poslije ili su vec bili prije na moru.
2. Pasosi i price o 100 eura po danu, zbog toga su se mnogi okrenuli Crnoj Gori.
- jedna tamo
- Posts: 7569
- Joined: 09/10/2009 10:48
- Location: tamo gdje je sve po mom
#1897 Re: hrvatska-more
makarska: smještaj 25 eura za dvoje, spustila je žena cijenu i kad sam vidjela da je zajednička banja jasno mi je bilo....
hrana je skuplja nego kod nas, cigare posebno užas benston slim 19 kuna, na granici nisu tražili novac i to su gluposti....
meni putovnica ističe za 5 dana niko me ništa nije pitao, uglavnom makarska je puna stranaca, tu i tamo po neki bosanac....
potrošili smo oko 700 km za 5 dana ali nisam kuhala, znači jeli vani sve doručak ručak....sladoledi, kave....kupila nekih gluposti....vozić...ma svašta nešto...najskuplji je bus u cijeloj priči: 144km dvije povratne karte, 8 km torba gore-dole i 10km čekiranje karte znači 162 km prevoz....
može se i jeftinije proći ako se ide autom i kupuješ po konzumu argete i doručkuješ il eventualno i ručak praviš.....
al eto kažem mi smo jeli vani pa smo zato toliko potrošili....
hrana je skuplja nego kod nas, cigare posebno užas benston slim 19 kuna, na granici nisu tražili novac i to su gluposti....
meni putovnica ističe za 5 dana niko me ništa nije pitao, uglavnom makarska je puna stranaca, tu i tamo po neki bosanac....
potrošili smo oko 700 km za 5 dana ali nisam kuhala, znači jeli vani sve doručak ručak....sladoledi, kave....kupila nekih gluposti....vozić...ma svašta nešto...najskuplji je bus u cijeloj priči: 144km dvije povratne karte, 8 km torba gore-dole i 10km čekiranje karte znači 162 km prevoz....
može se i jeftinije proći ako se ide autom i kupuješ po konzumu argete i doručkuješ il eventualno i ručak praviš.....
al eto kažem mi smo jeli vani pa smo zato toliko potrošili....
- alchak.ba
- Posts: 21073
- Joined: 20/06/2012 09:11
- Location: mrduša donja
#1898 Re: hrvatska-more
Imaju najljepse more, ali negostoljubivost i visoke cijene ce otjerati i ovo malo gostiju.
- jedna tamo
- Posts: 7569
- Joined: 09/10/2009 10:48
- Location: tamo gdje je sve po mom
#1899 Re: hrvatska-more
mislim da preuveličavaš jer kako ko, neko je ljubazan stvarno a neko nije isto kao i kod nas....
a što se tiče cijena može se naći al prošetaj malo, iznad magistrale a ne da ti dupe odmah bude u moru....
ponuda je različita od extra apartmana sa internetom i parkingom do sobe koja je sasvim pristojna za 4 noćenja, došla sam se kupati i šetati pored mora a ne naprđivati......
a što se tiče cijena može se naći al prošetaj malo, iznad magistrale a ne da ti dupe odmah bude u moru....
ponuda je različita od extra apartmana sa internetom i parkingom do sobe koja je sasvim pristojna za 4 noćenja, došla sam se kupati i šetati pored mora a ne naprđivati......
- alchak.ba
- Posts: 21073
- Joined: 20/06/2012 09:11
- Location: mrduša donja
#1900 Re: hrvatska-more
kada uporedim s nekim drugim destinacijama mimo Hrvatske onda su ekstra nelljubaznijedna tamo wrote:mislim da preuveličavaš jer kako ko, neko je ljubazan stvarno a neko nije isto kao i kod nas....
a što se tiče cijena može se naći al prošetaj malo, iznad magistrale a ne da ti dupe odmah bude u moru....
ponuda je različita od extra apartmana sa internetom i parkingom do sobe koja je sasvim pristojna za 4 noćenja, došla sam se kupati i šetati pored mora a ne naprđivati......
Da ne govorim o cijenama.... al' ono... Imam 5 stoja, hocu na more i necu da naprdjujem, onda je to Hrvatska ok.

