Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18701 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Kralj Tvrtko I. wrote:Gdje oprati tepihe? Ima li neko preporuku sa odvozom i dovozom? Mašinsko pranje ako može...
Meni isto treba...ali suho dubinsko za vunene cilime
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#18702 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Svaku noc prije Zenice danas ima reklama za neka ciscenja, pa eto, poslije umrlica gledajte :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18703 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

N.N. wrote:Svaku noc prije Zenice danas ima reklama za neka ciscenja, pa eto, poslije umrlica gledajte :D
Valjo si mi :mrgreen:
inace grad trazi grafickog dizajnera na neodredjeno
uslovi SSS-gimnazija i poznavanje rada na racunaru :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18704 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:
N.N. wrote:Svaku noc prije Zenice danas ima reklama za neka ciscenja, pa eto, poslije umrlica gledajte :D
Valjo si mi :mrgreen:
inace grad trazi grafickog dizajnera na neodredjeno
uslovi SSS-gimnazija i poznavanje rada na racunaru :D
Kao osoba koja se kanila prijaviti na to (zaposlen u drugom gradu, a Fudo to ne voli :D ) mogu reći da je konkurs nekome naštiman. Kome, i zbog čega..vidjet ćemo.. haman će i ovaj pasti :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18705 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote:
N.N. wrote:Svaku noc prije Zenice danas ima reklama za neka ciscenja, pa eto, poslije umrlica gledajte :D
Valjo si mi :mrgreen:
inace grad trazi grafickog dizajnera na neodredjeno
uslovi SSS-gimnazija i poznavanje rada na racunaru :D
Kao osoba koja se kanila prijaviti na to (zaposlen u drugom gradu, a Fudo to ne voli :D ) mogu reći da je konkurs nekome naštiman. Kome, i zbog čega..vidjet ćemo.. haman će i ovaj pasti :D
Ako se zoves M.S onda se prijavi :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18706 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote: Ako se zoves M.S onda se prijavi :mrgreen:
Nije on, a pričalo se da jest. Kažu da ga je u kampanji fino opalio za radove, a frajer uopšte nije dizajner. Naštim'o mu ga jaran Armin. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18707 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote: Ako se zoves M.S onda se prijavi :mrgreen:
Nije on, a pričalo se da jest. Kažu da ga je u kampanji fino opalio za radove, a frajer uopšte nije dizajner. Naštim'o mu ga jaran Armin. :D
Vi vil si ko je :mrgreen:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18708 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

I ja sam cuo da je za njega konkurs...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#18709 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

a što ne napišete na koga tacno mislite da i mi ostali znamo
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18710 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:a što ne napišete na koga tacno mislite da i mi ostali znamo
Subašić Mirza - fotograf
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#18711 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Subasic k`o i Duvnjak, mislim da je jos apsolvent na fakultetu a na isti je krenuo neke 07/08. godine :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18712 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Haman se svi ovi vječiti studenti osim mene dobro pouvaljivali.

Da je Fudo pošten ja i @Lester Freamon bi mu od novembra bili PR tim. :bih:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#18713 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

N.N. wrote:Subasic k`o i Duvnjak, mislim da je jos apsolvent na fakultetu a na isti je krenuo neke 07/08. godine :D
06/07 :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#18714 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Jimmy McNulty wrote:Haman se svi ovi vječiti studenti osim mene dobro pouvaljivali.

Da je Fudo pošten ja i @Lester Freamon bi mu od novembra bili PR tim. :bih:
Vlast osvojena na izborima nije slatka. :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#18715 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

_BataZiv_0809 wrote:Sto je najgore nije smijesno.

Frajer je arhitepski primjer upornog seoskog laktarosa koji zorno pokazuje i dokazuje da su upornost i poltronstvo pravim ljudima recept za uspjeh. Nit ima obrazovanje, ni elokvenciju, ni harizmu, a nije vala bio medju prvim redovima kad se ljepota dijelila.

I opet gledaj gdje je dogurao. Dok su mu se "gradski" likovi smijali i govorili "ja seljaka", frajer se probijao. Dok su ovi ispijali kafe, on je ljepio plakate i virio iz anusa "vaznim" facama.

Koliko samo znam kvalitetnijih, obrazovanijih i nacitanijih momaka od njega koji ili rade za crkavicu ili ganjaju prekvalifikaciju i B1, dok on sjedi na celu skupstine. :roll: Nesvrseni student prava...
Znas onu: Ne jebe lijep nego uporan...
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#18716 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

smartXL wrote:Daj nam jedan taj naucni rad, da vidimo koje su to beneficije hidzame u odnosu na transfuziju. Ja ti objasnio reakciju organizma na ispustanje krvi, a te bez argumenata pricas.
Koliko ja razumijem proces, hidzama nije alternativa transfuziji krvi i termin "ispustanje krvi" je netacan jer se ne ispusta krv hidzamom. Mislim, bude i krvi ali ono sto se uglavnom ispusta je "otpad" kojeg organizam natalozi u kozi. Razni metali, nus produkti metabolizma, sve ono sto pojedes a sto se nije stiglo obraditi ili sto zahjteva kompleksniji proces obrade se talozi u kozi. Hidzama izbacuje ove materije iz nje.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18717 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Freamon Lester wrote:
Jimmy McNulty wrote:Haman se svi ovi vječiti studenti osim mene dobro pouvaljivali.

Da je Fudo pošten ja i @Lester Freamon bi mu od novembra bili PR tim. :bih:
Vlast osvojena na izborima nije slatka. :D
Ali lik fakat barem dok je studirao sprdancija zesca bio, ni pet min nije ozbiljan bio, samo zajebancija...Nedavno ga srete, izgleda da se malo uozbiljio.

A vi sa hidzamom otvorite neku temy na odf zdravlje pa tamo rasptavljate, bez ljutnje :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#18718 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Moras poznavat naucna objasnjenja za sve a ne samo objasnjenje onoga ko ti prodaje uslugu koji se poziva samo na Allaha (ne smeta mi ali dosta se toga neposmenom proda bas u ime Allaha).

Naime, ljudi su izjavili reakciju organizma nakon hidzame i transfuzije. Reakcije su iste. Zasto? Zato sto ispustanjem krvi se oslobadja dio krvnog pritiska. To je nauka dokazala.

To otpad....jel to mislis zbog izgleda krvi? Toksini iz organizma se izlucuju znojem a ne lezanjem. Ova spravica nije nikakav segregator pa da odvaja cisto od necistog.

Ne ulazim u vjersku stranu hidzame i egzorcizma.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#18719 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Gdje pronaci štake?
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18720 Re: Zeničani

Post by avenija »

Masakr civila u Zenici od strane HVO.

19.04.1993.-19.04.2017.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18721 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kakavdanakneiskustvu wrote:Gdje pronaci štake?
Na ulazu u zgradu bolnice ima radnja koja prodaje slicna pomagala, pa pogledaj gore.

A preko puta Ugostiteljske skole je bila radnja sa slicnim asortimanom, pa mozes i tu vidjeti da li ima.

Mislim da ima jos jedna radnja kod one nove dzamije kod socijalnog.
User avatar
asMir11
Posts: 113
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18722 Re: Zeničani

Post by asMir11 »

avenija wrote:Masakr civila u Zenici od strane HVO.

19.04.1993.-19.04.2017.
Da se ne zaboravi i ne ponovi :sad:

Vezano za tu temu, da li se neko sjeća bombardovanja Zenice avio bombama? Mislim da je meta bila Željezara, datum 29. ili 30. septembar, godina vjerovatno 1992. Nigdje na internetu nisam uspio naći podatke o ovome, a bilo je civilnih žrtava i tad u Novoj Zenici.

Ako neko ima više informacija o tome, volio bih da pročitam. Hvala!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#18723 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Gdje pronaci štake?
Na ulazu u zgradu bolnice ima radnja koja prodaje slicna pomagala, pa pogledaj gore.

A preko puta Ugostiteljske skole je bila radnja sa slicnim asortimanom, pa mozes i tu vidjeti da li ima.

Mislim da ima jos jedna radnja kod one nove dzamije kod socijalnog.

:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#18724 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

asMir11 wrote:
avenija wrote:Masakr civila u Zenici od strane HVO.

19.04.1993.-19.04.2017.
Da se ne zaboravi i ne ponovi :sad:

Vezano za tu temu, da li se neko sjeća bombardovanja Zenice avio bombama? Mislim da je meta bila Željezara, datum 29. ili 30. septembar, godina vjerovatno 1992. Nigdje na internetu nisam uspio naći podatke o ovome, a bilo je civilnih žrtava i tad u Novoj Zenici.

Ako neko ima više informacija o tome, volio bih da pročitam. Hvala!

Sjecam se ja,tad sam dobio nove komsije kojima je tad unistena kuca ili stan
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18725 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
asMir11 wrote:
avenija wrote:Masakr civila u Zenici od strane HVO.

19.04.1993.-19.04.2017.
Da se ne zaboravi i ne ponovi :sad:

Vezano za tu temu, da li se neko sjeća bombardovanja Zenice avio bombama? Mislim da je meta bila Željezara, datum 29. ili 30. septembar, godina vjerovatno 1992. Nigdje na internetu nisam uspio naći podatke o ovome, a bilo je civilnih žrtava i tad u Novoj Zenici.

Ako neko ima više informacija o tome, volio bih da pročitam. Hvala!

Sjecam se ja,tad sam dobio nove komsije kojima je tad unistena kuca ili stan
...itekako...tad je bombardovana i Teretna Zeljeznicka stanica i zgrada distributivnog centra armije na Kanalu...mislim da se tako zvalo...
Post Reply