I dalje je šupak.I nikad ni neće biti jasno pod kakvim su terapijama oni koji njega zaokružuju godinamaJimmy McNulty wrote:PA on je predsjedavajući Odbora za nadzor policijskih tijela u ZDK
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
cvijet s reverom
- Posts: 202
- Joined: 05/04/2017 15:08
#18676 Re: Zeničani
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#18677 Re: Zeničani
Pod hidžamom.cvijet s reverom wrote:I dalje je šupak.I nikad ni neće biti jasno pod kakvim su terapijama oni koji njega zaokružuju godinamaJimmy McNulty wrote:PA on je predsjedavajući Odbora za nadzor policijskih tijela u ZDK
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18678 Re: Zeničani
Zaitsev wrote:Upravo si opisao veliku većinu vjernika prijatelju...Ja_Ja wrote:Naucni radovi napisani o hidzami (cupping-u) i beneficijama iste ali sveznali forumasi koji eto samo onako perfidno i ponizavajuce se obracaju prema onima koji je rade osvjestavaju forumsko pucanstvo o mogucnosti transfuzije kao alternative hidzami. Nista jebenije od "osvjestenog" covjeka punog jaza i malopostovanja za one koji ne dijele njegovo misljenje.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18679 Re: Zeničani
Jimmy McNulty wrote:PA on je predsjedavajući Odbora za nadzor policijskih tijela u ZDK
zbog toga sigurno nije htio do komandira koji ga nije ni primio nego neki od njegovih potcinjenih,a i dalje je šupak,mislim na duvnjaka
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#18680 Re: Zeničani
Mah pusti ti to, ima on kojeg god hoće komandira u šaci.
-
slavemaster
- Posts: 375
- Joined: 15/03/2008 17:50
- Location: 10.sprat
#18681 Re: Zeničani
cime on nekog ima u saci?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18682 Re: Zeničani
Jebote kad ti samo skontas koji je to kalibar covjeka, a kakav polozaj ima.
Doduse drug @kameny veli da nije los momak
Doduse drug @kameny veli da nije los momak
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18683 Re: Zeničani
prije par godina ulazi taj supak u policiju,konta on je ko neko mudo pa moze gdje hoce i sta hoce,hoda,gleda,zvjera okolo,,kazem mu ja ,izvoli,nije ovo stala,kaze se dobar dan trebam tu i tu,usuti
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#18684 Re: Zeničani
Ja se sjećam jedne prilike, kad su bile poplave, kad smo svi radili pored Bosne, jedini on je došao autom i donio nam sokove, vode. Od tad mi je nekako u dobrom sjećanju, kakav je danas, ko će ga znati, ali eto, to je jedino pozitivno što imam u vezi ovih naših političara iskreno. 
I da, da ne ogriješim dušu, rahmetli Huso nam je jednom na Grbavici donio vode.
I da, da ne ogriješim dušu, rahmetli Huso nam je jednom na Grbavici donio vode.
Last edited by c_g on 17/04/2017 21:12, edited 1 time in total.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18685 Re: Zeničani
c_g wrote:Ja se sjećam jedne prilike, kad su bile poplave, kad smo svi radili pored Bosne, jedini on je došao autom i donio nam sokove, vode. Od tad mi je nekako u dobrom sjećanju, kakav je danas, ko će ga znati, ali eto, to je jedino pozitivno što imam u vezi ovih naših političara iskreno.
bilo bi jelde puno ocekivati od jednog 35 -godisnjaka da se i on pridruzio vama u odbrani od poplava?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18686 Re: Zeničani
Mozda je spremo ispitekakavdanakneiskustvu wrote:c_g wrote:Ja se sjećam jedne prilike, kad su bile poplave, kad smo svi radili pored Bosne, jedini on je došao autom i donio nam sokove, vode. Od tad mi je nekako u dobrom sjećanju, kakav je danas, ko će ga znati, ali eto, to je jedino pozitivno što imam u vezi ovih naših političara iskreno.
bilo bi jelde puno ocekivati od jednog 35 -godisnjaka da se i on pridruzio vama u odbrani od poplava?
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#18687 Re: Zeničani
Eh to ne znam, nije u mojoj grupi bio, bilo je grupa duž cijele Bosne, možda je i radio, bio je obučen za to. Šta ja znam.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#18688 Re: Zeničani
Ne znam da li se radi o velikoj vecini ali sigurno se radi o jednom dobrom broju bas kao i onih koji se definisu kao ateisti ili agnostici. Boli me i za jednim i za drugim ali je malo plitko da se covjek definise kao jedno ili drugo pa onda raspali po ovim u koje ne spada. Ja znam podjednak broj monoteista kao i ateista ili agnostika koji nisu sposobni bas nikako da svoj nos ne guraju u tudja posla. Imas naprijed primjer, gdje se covjek ubio objasnjavanjem zasto treba raditi transfuziju a ne hidzamu, pa se par postova kasnije pravi dalabu.kakavdanakneiskustvu wrote:Zaitsev wrote:Upravo si opisao veliku većinu vjernika prijatelju...Ja_Ja wrote:Naucni radovi napisani o hidzami (cupping-u) i beneficijama iste ali sveznali forumasi koji eto samo onako perfidno i ponizavajuce se obracaju prema onima koji je rade osvjestavaju forumsko pucanstvo o mogucnosti transfuzije kao alternative hidzami. Nista jebenije od "osvjestenog" covjeka punog jaza i malopostovanja za one koji ne dijele njegovo misljenje.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18689 Re: Zeničani
Ne znam da li se radi o velikoj vecini ali sigurno se radi o jednom dobrom broju bas kao i onih koji se definisu kao ateisti ili agnostici. Boli me i za jednim i za drugim ali je malo plitko da se covjek definise kao jedno ili drugo pa onda raspali po ovim u koje ne spada. Ja znam podjednak broj monoteista kao i ateista ili agnostika koji nisu sposobni bas nikako da svoj nos ne guraju u tudja posla. Imas naprijed primjer, gdje se covjek ubio objasnjavanjem zasto treba raditi transfuziju a ne hidzamu, pa se par postova kasnije pravi dalabu.[/quote]Ja_Ja wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:Upravo si opisao veliku većinu vjernika prijatelju...Zaitsev wrote:Naucni radovi napisani o hidzami (cupping-u) i beneficijama iste ali sveznali forumasi koji eto samo onako perfidno i ponizavajuce se obracaju prema onima koji je rade osvjestavaju forumsko pucanstvo o mogucnosti transfuzije kao alternative hidzami. Nista jebenije od "osvjestenog" covjeka punog jaza i malopostovanja za one koji ne dijele njegovo misljenje.
sve ok,odosmo u off topic,mislim vi koji ste se raspisali oko krvi i tih stvari
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18690 Re: Zeničani
_BataZiv_0809 wrote:Mozda je spremo ispitekakavdanakneiskustvu wrote:c_g wrote:Ja se sjećam jedne prilike, kad su bile poplave, kad smo svi radili pored Bosne, jedini on je došao autom i donio nam sokove, vode. Od tad mi je nekako u dobrom sjećanju, kakav je danas, ko će ga znati, ali eto, to je jedino pozitivno što imam u vezi ovih naših političara iskreno.
bilo bi jelde puno ocekivati od jednog 35 -godisnjaka da se i on pridruzio vama u odbrani od poplava?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18691 Re: Zeničani
Sto je najgore nije smijesno.
Frajer je arhitepski primjer upornog seoskog laktarosa koji zorno pokazuje i dokazuje da su upornost i poltronstvo pravim ljudima recept za uspjeh. Nit ima obrazovanje, ni elokvenciju, ni harizmu, a nije vala bio medju prvim redovima kad se ljepota dijelila.
I opet gledaj gdje je dogurao. Dok su mu se "gradski" likovi smijali i govorili "ja seljaka", frajer se probijao. Dok su ovi ispijali kafe, on je ljepio plakate i virio iz anusa "vaznim" facama.
Koliko samo znam kvalitetnijih, obrazovanijih i nacitanijih momaka od njega koji ili rade za crkavicu ili ganjaju prekvalifikaciju i B1, dok on sjedi na celu skupstine.
Nesvrseni student prava...
Frajer je arhitepski primjer upornog seoskog laktarosa koji zorno pokazuje i dokazuje da su upornost i poltronstvo pravim ljudima recept za uspjeh. Nit ima obrazovanje, ni elokvenciju, ni harizmu, a nije vala bio medju prvim redovima kad se ljepota dijelila.
I opet gledaj gdje je dogurao. Dok su mu se "gradski" likovi smijali i govorili "ja seljaka", frajer se probijao. Dok su ovi ispijali kafe, on je ljepio plakate i virio iz anusa "vaznim" facama.
Koliko samo znam kvalitetnijih, obrazovanijih i nacitanijih momaka od njega koji ili rade za crkavicu ili ganjaju prekvalifikaciju i B1, dok on sjedi na celu skupstine.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18692 Re: Zeničani
Prvu noc kad se probijao odron na m17 kod nemile dosao u rozoj kosulji,bacio par supljih uslikao selfi i razgulio
ali opet kazem nije pljackas ko omeri..no totalna je politicka neznalica...a i svaka druga
mene uvijek zaboli stomak od stida kad se sjetim onog klipa s ronaldinhom
ali opet kazem nije pljackas ko omeri..no totalna je politicka neznalica...a i svaka druga
mene uvijek zaboli stomak od stida kad se sjetim onog klipa s ronaldinhom
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#18693 Re: Zeničani
Zna li neko sta je bilo sa firmom Komrad?
Znam da ih je Almy kupio i preimenovao ali kakvo je trenutno stanje tamo?
Znam da ih je Almy kupio i preimenovao ali kakvo je trenutno stanje tamo?
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#18694 Re: Zeničani
Drugar, znaš kako ono vele: imaš puno pravo na vlastito mišljenje, ali ne i na vlastite činjenice. A činjenice kažu:breuer wrote:Socerealizam nije bio nikakav ideološki pravac već izražaj u umjetnosti u periodu kad je SSSR (Staljin) raskrstio sa konstruktivizmom i ostalim modernim pokretima koji su bujali u novoosnovanoj državi.ExNihilo wrote:Pa ne bih se baš složio. Šta je bio socrealizam nego ideološki pravac? Pa samim tim i staljinistička arhitektura kojom je posijan Istočni blok.
Naravno, u pitanju je mix pravaca i na pozorištu, i Interu, i... Ali to nije potrebno naročito isticati jer je malo građevina u svijetu koje su arhitektonski "čiste".![]()
Poslao bih ti PP, ali nemam više prostora u inboxu.
Soc realizam je ponavljam, klasični stil, najupečatljivije uočljiv na primjeru "7 moskovskih sestara", hvaljen od npr. Alda Rossia, dosta citiran i preuziman od Leona Kriera
niti jedan objekat u Jugoslaviji nije izgrađen tim stilom, osim pojedinih koji posjeduju nekakve naznake, slabe i veoma teško uočljive (Higijenski zavod u Sarajevu i sl.)
Sve izgrađeno u Jugoslaviji, a samim tim i Zenici, je plod zapadnog pogleda na arhitekturu uz naravno lokalne materijale, arhitekte i uopšte građevinski i društveni sektor, a to su rana moderna, post-ratna moderna, brutalizam, funckionalizam, ekspresionizam, eklektični modernizam, kasni modernizam, post-modernizam, lokalni i tradicionalni pogled na modernu gradnju...
a) Da sam naziv pravca, socijalistički realizam, eksplicitno označava pripadnost ideologiji.
b) Da je socrealizam bio zvanični pravac SSSR-a, ugrađen u legislativu istog, te da je imao seal of approval svih SSSR velikodostojnika kao jedini prihvatljiv i autohton izričaj socijalističkog duha.
c) Da su temeljne vrijednosti pravca u perfektnoj korelaciji sa vrijednostima socijalizma. Što nije čudno, s obzirom da je sam pravac konstrukt socijalističkih kongresa na kojima se raspravljalo o tome šta umjetnički stil novog društva mora predstavljati.
d) Da su veliki umjetnici vremena izjednačili isti sa dogmom nadovezujući se da činjenicu da socijalistički realizam nije prikazivao stvarnost kakva jeste, već kakva je odgovarala vladajućim elitama - idealiziranu i glorificiranu. A koliko je tek umjetnika-disidenata proganjano ili završilo u radnim kampovima (Brodsky, Pasternak, Bulgakov...) samo zato što je odmak od stila istovremeno predstavljao kritiku sistema?
Umjetnik koji nije slobodan i nije umjetnik. Ili, što bi Pasternak rekao - svi koji nisu slobodni, idealiziraju svoje ropstvo.
Nego, otkud ti kod nas temi, Bata te zvao da mu sviraš?
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#18695 Re: Zeničani
Svi ti problemi koje si sada nabrojaju su bili i prije.. Ja ne znam da li ste ranije ulazili unutra, ali ta dnevna svjetlost o kojoj pričate kroz ona zatamnjena stakla je zanemariva. I ranije je bilo pišalište iza.N.N. wrote:Ova sadasnja Bega nije zavrsena.veliki_ah wrote:Ne kontam to snebivanje nad sadašnjom begom.. Boja jest kritična, ali realno objekat je zadržao isti oblik i istu namjenu kao što je i bilo. Meni je jedino žao to da kad su se već ulagale pare (a vjerovatno nisu male) što se nije napravio bolji i funkcionalniji objekat. Al realno, u zenici ni jedan objekat osim slastičarne nije funkcionalan.
Ponavljam želju za sky barom na krovu.. I na ovoj slici se vidi kako bi to moćno bilo..
Paneli na krovu, gdje ne nekada bio restoran, uopste nisu postavljeni.
Dio iza, do Konjske cesme, isto nije zavrsen. Sada sluzi za zapisavanje
Ne mozes proci od smrada.
Unutra je ista sva zatvorena kao kakva kutija. Zar je moguce da su prozore zatvoriliPa kafana da se napravila sa pogledom na grad, strasno bi radila.
Dalje, kako su fuserili da su samo jedne pokretne stepenice u funkciji. Ostale idu u ZID![]()
I td td.
Ako si bio u dijelu iznad Konzuma, sve ce ti se samo kazati.
Ovo je ruglo i ja bih to sutra srusio. Amin da propadne gazda i da se to proda vec nekome![]()
Ionako ga Jysk, Konzum i Azel izvlace. Unutra je 60% radnji zatvoreno sa tendencijom rasta.
Kada se radila, trebali su ispred i ploce sve da srede, a vidimo da nisu...
A render je nekada Dzonlic objavljivao i ona je na slikama strasno izgleda.![]()
Svwe u svemu, neki tal je u svemu tome bio i mi imamo bas reprezentativan objekat u centru grada. Ha ja
Renoviranjem se nije dobilo ništa više, ali ni manje nego i ranije. Zato meni nije jasno zašto se kudi novi objekat, a kao glorifikuje stari, kad su oba i po izgledu i po funkcionalnosti obično s.ranje.
Nek neko dervinom malom kaže da gore napravi skybar, mešćini da on ima smisla za to. Nemojte da to neke slastičarne rade, hoću da gore mogu pivu popit i ljeti ostati bar do 12..
-
promjenjivoblacno
- Posts: 170
- Joined: 16/08/2014 16:11
#18696 Re: Zeničani
Do koliko sati radi šalter za izdavanje uvjerenja o slobodnom bračnom statusu, zna li iko?
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#18697 Re: Zeničani
Naravno da nije stara Bega bila bajna, ali problem je što "renoviranjem" nije ništa poboljšano nego je postignut kontra efekt. Naravno da će ljudi pizdit na to, još posebno što je u centru grada.veliki_ah wrote:Svi ti problemi koje si sada nabrojaju su bili i prije.. Ja ne znam da li ste ranije ulazili unutra, ali ta dnevna svjetlost o kojoj pričate kroz ona zatamnjena stakla je zanemariva. I ranije je bilo pišalište iza.N.N. wrote:Ova sadasnja Bega nije zavrsena.veliki_ah wrote:Ne kontam to snebivanje nad sadašnjom begom.. Boja jest kritična, ali realno objekat je zadržao isti oblik i istu namjenu kao što je i bilo. Meni je jedino žao to da kad su se već ulagale pare (a vjerovatno nisu male) što se nije napravio bolji i funkcionalniji objekat. Al realno, u zenici ni jedan objekat osim slastičarne nije funkcionalan.
Ponavljam želju za sky barom na krovu.. I na ovoj slici se vidi kako bi to moćno bilo..
Paneli na krovu, gdje ne nekada bio restoran, uopste nisu postavljeni.
Dio iza, do Konjske cesme, isto nije zavrsen. Sada sluzi za zapisavanje
Ne mozes proci od smrada.
Unutra je ista sva zatvorena kao kakva kutija. Zar je moguce da su prozore zatvoriliPa kafana da se napravila sa pogledom na grad, strasno bi radila.
Dalje, kako su fuserili da su samo jedne pokretne stepenice u funkciji. Ostale idu u ZID![]()
I td td.
Ako si bio u dijelu iznad Konzuma, sve ce ti se samo kazati.
Ovo je ruglo i ja bih to sutra srusio. Amin da propadne gazda i da se to proda vec nekome![]()
Ionako ga Jysk, Konzum i Azel izvlace. Unutra je 60% radnji zatvoreno sa tendencijom rasta.
Kada se radila, trebali su ispred i ploce sve da srede, a vidimo da nisu...
A render je nekada Dzonlic objavljivao i ona je na slikama strasno izgleda.![]()
Svwe u svemu, neki tal je u svemu tome bio i mi imamo bas reprezentativan objekat u centru grada. Ha ja
Renoviranjem se nije dobilo ništa više, ali ni manje nego i ranije. Zato meni nije jasno zašto se kudi novi objekat, a kao glorifikuje stari, kad su oba i po izgledu i po funkcionalnosti obično s.ranje.
Nek neko dervinom malom kaže da gore napravi skybar, mešćini da on ima smisla za to. Nemojte da to neke slastičarne rade, hoću da gore mogu pivu popit i ljeti ostati bar do 12..
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#18698 Re: Zeničani
ExNihilo wrote:Nego, otkud ti kod nas temi, Bata te zvao da mu sviraš?
Slučajno naletio...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18699 Re: Zeničani
promjenjivoblacno wrote:Do koliko sati radi šalter za izdavanje uvjerenja o slobodnom bračnom statusu, zna li iko?
do 16 sati radi šalter sala grada
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#18700 Re: Zeničani
Gdje oprati tepihe? Ima li neko preporuku sa odvozom i dovozom? Mašinsko pranje ako može...
