Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18676 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

belfy wrote:
muha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj velicini :D boMMe i jedan plah za SDA-u :D

Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli :D
to tek kada ti i Havana dignete isti. bilo njemu ili drugoj strani...ko vas je vec natjerao u inostranstvo... mozda prije Izetbegovicima, jer su vam valjali i onda, a i sada... jednom da odete, a sada da plivate... jer, bez prvog ne bi plivali, a sa drugim ne bi otisli...
Sda do groba! :lol: :lol: :lol: Muha ti je glavni sda igrac na cengic vili.Ja sam onaj iz sjene.
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18677 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

:lol: :lol:

Bakirovac iz prvog safa
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18678 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

E cuj alija i bakir. :lol:
Hendrix
Posts: 5290
Joined: 27/02/2004 00:00

#18679 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hendrix »

HAVANA wrote:
Hendrix wrote:Neki dan upoznam lika koji je zbriso u Australiju u ratu...tipicni dezerter paksu koji sada dolazi da kupi plac u Bosni da zivi od australske penzije. Kaze nece raja da radi u Bosni, ja odem tamo svi kafe piju, nece niko da mi kosi travu ja dajem pare bla bla...I onda mrtav hladan kaze nama je Australija sve dala i kuce i penzije, mi smo sve imali nismo morali raditi...frajer zivi 30 godina tamo i Englski jezik naglaba.

Jebo lud zbunjenog.
:lol: E cuj naglaba.Pa sta je radio 30 godina veseo bio? :-)
Ne bi vjerovao koliko tamo ima ljudi koji su dosli kao izbjeglice i dobili sve od drzave, nemaju potrebe da komuniciraju sa lokalcima niti da rade nesto konkretno u zivotu. Ako sta rade fizikanerski to je u firmama koje su vlasnistvo balkanca i rade s nasim ljudima. Totalna ludost ali tako je.
User avatar
sinuhe
Posts: 12593
Joined: 03/06/2011 11:33

#18680 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sinuhe »

To je slucaj sa vecinom onih koji su otisli ili odu nesto stariji a jezike nikad nisu ucili. Ima starijih ljudi od 80+ i u starackim domovima u npr. Wichita Kansasu.
Ali i relativno mladih ljudi kojima su mala djeca prevodioci sto je dosta neodgovorno od njih.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#18681 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Hendrix wrote:
HAVANA wrote:
Hendrix wrote:Neki dan upoznam lika koji je zbriso u Australiju u ratu...tipicni dezerter paksu koji sada dolazi da kupi plac u Bosni da zivi od australske penzije. Kaze nece raja da radi u Bosni, ja odem tamo svi kafe piju, nece niko da mi kosi travu ja dajem pare bla bla...I onda mrtav hladan kaze nama je Australija sve dala i kuce i penzije, mi smo sve imali nismo morali raditi...frajer zivi 30 godina tamo i Englski jezik naglaba.

Jebo lud zbunjenog.
:lol: E cuj naglaba.Pa sta je radio 30 godina veseo bio? :-)
Ne bi vjerovao koliko tamo ima ljudi koji su dosli kao izbjeglice i dobili sve od drzave, nemaju potrebe da komuniciraju sa lokalcima niti da rade nesto konkretno u zivotu. Ako sta rade fizikanerski to je u firmama koje su vlasnistvo balkanca i rade s nasim ljudima. Totalna ludost ali tako je.

U sta mu zivot prodje... :-)
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18682 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

KlasiĆna balkanska mahalaška spika i trač, ako ljudi mogu bez engleskog jezika normalno funkcionisat onda đe problem tu? :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18683 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SaraFina »

muha_sa wrote::lol: :lol:

Bakirovac iz prvog safa

Ti i Havana najgori ste od sve bosanske djece. Ja i Fudo od dijasporske.

Nema Fudolinija ni da uskrsne gdje :|
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18684 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Tebi i Fudi dodaj samo jos Melburna i eto vas trio fantastico :)
User avatar
amidzazeher
Posts: 4017
Joined: 14/04/2011 23:41

#18685 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by amidzazeher »

512MB wrote:KlasiĆna balkanska mahalaška spika i trač, ako ljudi mogu bez engleskog jezika normalno funkcionisat onda đe problem tu? :-)
Nevjerovatno koliki je trn u oku ova naša dijaspora! Cuj u sta mu zivot prodje. Zato sto naglaba engleski? Svako zivi zivot kako zna i umije i kako mu odgovara razumijete li to.
Ti se Havana ubi dokazujuci da je tebi dobro u Sarajevu i pitas se u sta prodje covjeku zivot a od citavog njegovog zivota imas info da nije naucio engleski i da je,naravno, dijaspora!
Isto i na temi za zicaru. Covjek rekao da je morao platiti 20KM kartu za kcerku koja nema nasu LK i odmah ovakav onakav, dijasporska pizda itd, ali poznavajuci nas gledali bi da nekog turistu provucemo kao Bosanca ne bili mu se kako uvukli u guzicu i poslije se kurcili kako smo ucinili dobro za turizam.
Bjezi ba!
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#18686 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Na forumu je taj,pored pemZije ima i naslijeđenih stanova, rijeka,mora i šuma, malo naglaba bosanski ali vidiš nismo znali da i engleski slabo divani. Hoće to kad ne moraš.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18687 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Seyfo wrote:Na forumu je taj,pored pemZije ima i naslijeđenih stanova, rijeka,mora i šuma, malo naglaba bosanski ali vidiš nismo znali da i engleski slabo divani. Hoće to kad ne moraš.
Na forumu je samo kad nije na plaži u Dohi ili na vikendici na Bjelašnici :mrgreen:
melac
Posts: 2401
Joined: 25/08/2008 19:33

#18688 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by melac »

muha_sa wrote:
belfy wrote:
muha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj velicini :D boMMe i jedan plah za SDA-u :D

Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli :D
to tek kada ti i Havana dignete isti. bilo njemu ili drugoj strani...ko vas je vec natjerao u inostranstvo... mozda prije Izetbegovicima, jer su vam valjali i onda, a i sada... jednom da odete, a sada da plivate... jer, bez prvog ne bi plivali, a sa drugim ne bi otisli...
:lol: :lol:

otkudA ti to da sam ja živio iliti radio u inostranstvu :? :?

Nekad je biro za zapošljavanje slao radnike u Njemacku pa i meni ponudili da idem u Oberhauzen
Jebo vas Oberhauzen i Njemacka :lol: hocu u Unioninvest OUR Klimatizacija :D
Bilo je još ponuda da se ide vanka--al ja JOK :D ne mrdam odavLe
ne racunam ono što sam par puta preko firme išAo u Libiju-al je to bilo pa dva mjeseca pa se moglo izdurat bez rajvaSa :D
Jesi znao Miru Dimača?
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18689 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SaraFina »

512MB wrote:Tebi i Fudi dodaj samo jos Melburna i eto vas trio fantastico :)
Što? Baš naprotiv! Mi ne lažemo o enormnim satnicama na zapadu i u USA (Ja i Dofu) ne slikavamo tuđe jahte na jedrenju, tuđe žene/muževe i ne lažemo svoje identitete. I to da bi uljepšali forumski opus i lagali raju. Zar ne? :D

Jer mi bi i u BiH isto živjeli sigurno :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18690 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

SaraFina wrote:
512MB wrote:Tebi i Fudi dodaj samo jos Melburna i eto vas trio fantastico :)
Što? Baš naprotiv! Mi ne lažemo o enormnim satnicama na zapadu i u USA (Ja i Dofu) ne slikavamo tuđe jahte na jedrenju, tuđe žene/muževe i ne lažemo svoje identitete. I to da bi uljepšali forumski opus i lagali raju. Zar ne? :D

Jer mi bi i u BiH isto živjeli sigurno :D
:lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18691 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:
SaraFina wrote:
512MB wrote:Tebi i Fudi dodaj samo jos Melburna i eto vas trio fantastico :)
Što? Baš naprotiv! Mi ne lažemo o enormnim satnicama na zapadu i u USA (Ja i Dofu) ne slikavamo tuđe jahte na jedrenju, tuđe žene/muževe i ne lažemo svoje identitete. I to da bi uljepšali forumski opus i lagali raju. Zar ne? :D

Jer mi bi i u BiH isto živjeli sigurno :D
:lol:

Je li ludjak Dofu na onom izbjegličkom forumu? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18692 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Nemam pojma. Nisam tamo
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18693 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:Nemam pojma. Nisam tamo

Ni ja. Ali kontam neće dugo s onim kritikama ženama :lol: Belajka postavila.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18694 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

SaraFina wrote:
512MB wrote:Tebi i Fudi dodaj samo jos Melburna i eto vas trio fantastico :)
Što? Baš naprotiv! Mi ne lažemo o enormnim satnicama na zapadu i u USA (Ja i Dofu) ne slikavamo tuđe jahte na jedrenju, tuđe žene/muževe i ne lažemo svoje identitete. I to da bi uljepšali forumski opus i lagali raju. Zar ne? :D

Jer mi bi i u BiH isto živjeli sigurno :D
Opet si se zahajcala :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18695 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SaraFina »

Jok. Ne laskaj si. :D.

Nego ne volim licemjerje nikako.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18696 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Jel ti baš tolko dosadno na karenzu :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18697 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by SaraFina »

512MB wrote:Jel ti baš tolko dosadno na karenzu :mrgreen:

Ti misliš da je zezanje kad ja kažem "Stranka te prati i ima planove s tobom" :wink: :oops:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18698 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Al hajd da fulaš u jednoj stvari, nego bukvalno sve niđe veze :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18699 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

melac wrote:
muha_sa wrote: :lol: :lol:

otkudA ti to da sam ja živio iliti radio u inostranstvu :? :?

Nekad je biro za zapošljavanje slao radnike u Njemacku pa i meni ponudili da idem u Oberhauzen
Jebo vas Oberhauzen i Njemacka :lol: hocu u Unioninvest OUR Klimatizacija :D
Bilo je još ponuda da se ide vanka--al ja JOK :D ne mrdam odavLe
ne racunam ono što sam par puta preko firme išAo u Libiju-al je to bilo pa dva mjeseca pa se moglo izdurat bez rajvaSa :D
Jesi znao Miru Dimača?
gdje je radio :?
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18700 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

U Libiji valjda :mrgreen:
Post Reply